Skocz do zawartości
Niemiec

nowe grupy

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... ciekawa dyskusja - włącze sie do niej :) .

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż przeglądam to zacne forum już od ponad dwóch lat, choć zarejestrowałem się stosunkowo nie dawno :) .

 

Zdecydowanie popieram Grzechu, Sheep'a oraz POWER BY AMD. Uważam, że ich pomysły są bardzo dobre i część z nich można by wprowadzić w życie. Dorzuce także coś od siebie. Mianowice mam taki mały koncept w sprawie oceny nowych userów :idea: . Otóż na dole pod podpisem (obok przycisków 'profil' itp.) umieściłbym dwa nowe buttony: '+' i '-' (słownie: 'zielony plus' i 'czerwony minus'). Każdy uczestnik (oprócz początkujących, rzecz jasna) mógłby ocenić "nowego" klikając po prostu na plus lub minus. Każdy miałby do dyspozycji jeden głos na jeden post "nowego". Aby zainteresowany mógł zakładać własne topici, musiałby zebrać, powiedzmy, 80% plusów.

Co Wy na to :?: Ma to sens :?:

:/ .... wiesz... IMHO nie ma to sensu... nie chcialbym sie bawic w gorace krzesla... Po za tym... "mlodzi" userzy... czasami plota rozne glupoty... zeby dorownac itd itp... po prostu nie maja doswiadczenia i nie wiedzia ze to im sie na nic nie przyda... Ja tez taki bylem ... Dajmy ze gosciu nie dostal tych XX % .... i nie moze zakladac tematow.,... Najprawdopodobniej zalozy nowe konto... znowu bedzei robic to samo... Koleczko sie zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawa dyskusja - włącze sie do niej :) .

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż przeglądam to zacne forum już od ponad dwóch lat, choć zarejestrowałem się stosunkowo nie dawno :) .

 

Zdecydowanie popieram Grzechu, Sheep'a oraz POWER BY AMD. Uważam, że ich pomysły są bardzo dobre i część z nich można by wprowadzić w życie. Dorzuce także coś od siebie. Mianowice mam taki mały koncept w sprawie oceny nowych userów :idea: . Otóż na dole pod podpisem (obok przycisków 'profil' itp.) umieściłbym dwa nowe buttony: '+' i '-' (słownie: 'zielony plus' i 'czerwony minus'). Każdy uczestnik (oprócz początkujących, rzecz jasna) mógłby ocenić "nowego" klikając po prostu na plus lub minus. Każdy miałby do dyspozycji jeden głos na jeden post "nowego". Aby zainteresowany mógł zakładać własne topici, musiałby zebrać, powiedzmy, 80% plusów.

Co Wy na to :?: Ma to sens :?:

:/ .... wiesz... IMHO nie ma to sensu... nie chcialbym sie bawic w gorace krzesla... Po za tym... "mlodzi" userzy... czasami plota rozne glupoty... zeby dorownac itd itp... po prostu nie maja doswiadczenia i nie wiedzia ze to im sie na nic nie przyda... Ja tez taki bylem ... Dajmy ze gosciu nie dostal tych XX % .... i nie moze zakladac tematow.,... Najprawdopodobniej zalozy nowe konto... znowu bedzei robic to samo... Koleczko sie zamyka...
No bo.... tego...... Dobra wygrałeś :P Ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę możliwość zakładania nowych kont, to wszystko co tu zostało powiedziane, nawet banowanie traci sens... Po co banować kolesia, jak on i tak sobie nowe konto założy? Takie myślenie do niczego nie prowadzi... Trzeba wymyśleć coś obiektywnego, prostego i jednocześnie skutecznego ;) Mój pomysł może i nie był najlepszy, ale coś w tym stylu byłoby wskazane. I nie chodzi mi, bron Boże, o jakieś gorące krzesła, tylko o system nadzoru, prowadzony nie przez moderów, tylko przez userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co z userami, którzy rejestrują się, bo mają bardzo konkretny, unikalny problem, a nie mógliby założyć o tym tematu - co, mieliby się dopisywać w przypadkowych tematach, czy podlizywać wszystkim na oślej, żeby plusy zebrać? Poza tym ocenianie się nie ma sensu - zbyt często wybuchają awantury, i userzy z przeciwnych frakcji momentalnie zaczeli by sobie klikać na minusy... a ich ocena nie małaby wtedy nic wspólnego z tym, na ile pomocnymi są userami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawa dyskusja - włącze sie do niej :) .

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż przeglądam to zacne forum już od ponad dwóch lat, choć zarejestrowałem się stosunkowo nie dawno :) .

 

Zdecydowanie popieram Grzechu, Sheep'a oraz POWER BY AMD. Uważam, że ich pomysły są bardzo dobre i część z nich można by wprowadzić w życie. Dorzuce także coś od siebie. Mianowice mam taki mały koncept w sprawie oceny nowych userów :idea: . Otóż na dole pod podpisem (obok przycisków 'profil' itp.) umieściłbym dwa nowe buttony: '+' i '-' (słownie: 'zielony plus' i 'czerwony minus'). Każdy uczestnik (oprócz początkujących, rzecz jasna) mógłby ocenić "nowego" klikając po prostu na plus lub minus. Każdy miałby do dyspozycji jeden głos na jeden post "nowego". Aby zainteresowany mógł zakładać własne topici, musiałby zebrać, powiedzmy, 80% plusów.

Co Wy na to :?: Ma to sens :?:

:/ .... wiesz... IMHO nie ma to sensu... nie chcialbym sie bawic w gorace krzesla... Po za tym... "mlodzi" userzy... czasami plota rozne glupoty... zeby dorownac itd itp... po prostu nie maja doswiadczenia i nie wiedzia ze to im sie na nic nie przyda... Ja tez taki bylem ... Dajmy ze gosciu nie dostal tych XX % .... i nie moze zakladac tematow.,... Najprawdopodobniej zalozy nowe konto... znowu bedzei robic to samo... Koleczko sie zamyka...
No bo.... tego...... Dobra wygrałeś :P Ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę możliwość zakładania nowych kont, to wszystko co tu zostało powiedziane, nawet banowanie traci sens... Po co banować kolesia, jak on i tak sobie nowe konto założy? Takie myślenie do niczego nie prowadzi... Trzeba wymyśleć coś obiektywnego, prostego i jednocześnie skutecznego ;) Mój pomysł może i nie był najlepszy, ale coś w tym stylu byłoby wskazane. I nie chodzi mi, bron Boże, o jakieś gorące krzesła, tylko o system nadzoru, prowadzony nie przez moderów, tylko przez userów.
z tego co wiem... mozna zablokowac IP... gosciu nie wejdzie i koniec... to bylby sposob na gosci ktorzy maja stalke... tak, to jedynie moze coockisy ( choc wystarczy wyczyscic historie... i po problemie ). W kazdym badz razie jakos trzeba sie zabezpieczyc...

 

PS: Jak tam rozmowy wyzszych :P ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep a co z tymi, ktorzy lacza sie z sieci?? zablokujesz IP i cala siec nie bedzie mogla sie zarejstrowac/zalogowac.

 

ciezko jest cos obiektywnego wymyslic. jedynym sposobem jest odsiewanie plew od ziarna, bo nic innego obecnie nie przychodzi mi do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep a co z tymi, ktorzy lacza sie z sieci?? zablokujesz IP i cala siec nie bedzie mogla sie zarejstrowac/zalogowac.

 

ciezko jest cos obiektywnego wymyslic. jedynym sposobem jest odsiewanie plew od ziarna, bo nic innego obecnie nie przychodzi mi do glowy.

Czyli wlasciwie dochodzimy do tego.... ze jak to by powiedzial Adas z "dzien swira" .... "na diete bananowa <span style="color:red;">[ciach!]</span>a we wsi nie ma"...

 

Ja jestem pozytywnie nastawiony :).

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram Grzechu, Sheep'a oraz POWER BY AMD. Uważam, że ich pomysły są bardzo dobre i część z nich można by wprowadzić w życie. Dorzuce także coś od siebie. Mianowice mam taki mały koncept w sprawie oceny nowych userów :idea: . Otóż na dole pod podpisem (obok przycisków 'profil' itp.) umieściłbym dwa nowe buttony: '+' i '-' (słownie: 'zielony plus' i 'czerwony minus'). Każdy uczestnik (oprócz początkujących, rzecz jasna) mógłby ocenić "nowego" klikając po prostu na plus lub minus. Każdy miałby do dyspozycji jeden głos na jeden post "nowego". Aby zainteresowany mógł zakładać własne topici, musiałby zebrać, powiedzmy, 80% plusów.

Co Wy na to :?: Ma to sens :?:

Już ja widzę jak trzynastolatek daje hmmm setce normalnym userom

te minusy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze by powrócic do licznika listy postow przy inf. o userze. , by byla to informacja czy jakis user jest czynny czy bierny na forum.

 

A z tymi plusami i minusami to moim zdaniem pochlastany pomysl. Co miesiac by Pan Ibisz czytal osobe ktora odchodzi z Forum ? 8) :lol: heh Napewno nikt by nie potraktowal tego na serjo, i by bylo wiecej zamieszania na forum.

 

Mam pewnien pomysl ale glupi. Moze zrobic cos takiego, ze nowo zarejestrowany user nie moze zakladac topickow przez jakis czas. Poprostu cos rakiego, przegladal by forum i szukalby odp. na tematy ktore by go interesowaly. Wyszczegolnionyby mial przycisk szukaj. Bo wiekszosc nowych tematow zkladana przez nich jest juz ze wszystkich stron oklepana. Na e maila mozna by bylo przeslac do takiego usera podstawowe tematy krecenie, info o plytach, itp itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze by powrócic do licznika listy postow przy inf. o userze. , by byla to informacja czy jakis user jest czynny czy bierny na forum.

 

A z tymi plusami i minusami to moim zdaniem pochlastany pomysl. Co miesiac by Pan Ibisz czytal osobe ktora odchodzi z Forum ? 8) :lol: heh Napewno nikt by nie potraktowal tego na serjo, i by bylo wiecej zamieszania na forum. 

 

Mam pewnien pomysl ale glupi. Moze zrobic cos takiego, ze nowo zarejestrowany user nie moze zakladac topickow przez jakis czas. Poprostu cos rakiego, przegladal by forum i szukalby odp. na tematy ktore by go interesowaly. Wyszczegolnionyby mial przycisk szukaj.  Bo wiekszosc nowych tematow zkladana przez nich jest juz ze wszystkich stron oklepana. Na  e maila mozna by bylo przeslac do takiego usera podstawowe tematy krecenie, info o plytach, itp itp .

Widze ze propozycje sie powtarzaja co raz czesciej...

Wiec... powrot do pokazywania ilosc postow jest bezsensowny. Pamietam jak jeden user w 5 dni nabil 200-300 postow... I co ?? Po prostu poszerzy sie posfuckerstwo...

 

Co do zablokowania pisania tematow... jest to bez sensu. Ktos z wyzszych wyjasnial w tym temacie dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu nei ma rady. trzeba upominac, sprzatac i przykladnie karac. mozna by dac liste uzytkownikow, ktorzy zalozyli teman walkowany 0100000000x razy i daloby to do myslenia dla nowych. poszukaliby, zeby nie byc na "lama liscie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu nei ma rady. trzeba upominac, sprzatac i przykladnie karac. mozna by dac liste uzytkownikow, ktorzy zalozyli teman walkowany 0100000000x razy i daloby to do myslenia dla nowych. poszukaliby, zeby nie byc na "lama liscie"

A to akurat mi sie podoba... :lol: ... Dla niektorych ban bylby w porownaniu do nazwania lamerem ... zbawieniem... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

poprostu nei ma rady. trzeba upominac, sprzatac i przykladnie karac. mozna by dac liste uzytkownikow, ktorzy zalozyli teman walkowany 0100000000x razy i daloby to do myslenia dla nowych. poszukaliby, zeby nie byc na "lama liscie"

A to akurat mi sie podoba...  ... Dla niektorych ban bylby w porownaniu do nazwania lamerem ... zbawieniem...

Zgadzam się całkowicie, naprawdę pomysł do przemyślenia. Jako początkujący użytkownik nie chciałbym się znaleźć na takiej "lama liście" i jakbym zakładał temat, to dwa razy zastanowiłbym się wówczas, czy post jest rzeczywiście potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, "lama lista" jest całkiem rozsądna.... tyle,że można by ją "uzupełnić" przy nicku użytkownika - powiedzmy tak jak moderatorzy mają "moderator" tak klient dostawałby na powiedzmy trzy dni elitarny tytuł "lamer"

 

BTW - czyżby reed znów zajął się moderką? Widzę, że i Gie-eN-Zet dołączył do grona moderów.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, napis lamer, wielkimi literami i czerwoną czcionką! To jest to !! :]]]]

 

Tylko teraz jest kolejny problem. Kto będzie na tę liste wpisywał. Jak moderzy to znów zacznie się problem, a raczej flugi na nich że gestapo w XXI wieku. A jak userzy [ no nie wiem, jakieś głosowanie] , to znów topic np. czemu myszka się tnie, z 1 strony [ na całkowicie na temat] , zamieni się w 8 stronicowego kolosa, w którym co drugi post będzie leciał lepsza wiązanka od poprzedniej. Bo ten myśli że nie dać jednemu tego 'minusa' , a drugi mówi żeby dać. Do tego włączy się jeszcze sam "poszkodowany" i mamy III wojną światową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - czyżby reed znów zajął się moderką? Widzę, że i Gie-eN-Zet  dołączył do grona moderów.... :D

reed wrocil zanim ja jeszcze dolaczylem ;)

 

licze na "owocna" wspolprace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz jak będzie miło ;]]] Aż do momentu aż sam nie wpadniesz...

 

 

Moder? hmm, 2 się przyda jak nic ;]

 

licze na "owocna" wspolprace 

O jaaa, nie szpanuj :lol: 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że i Gie-eN-Zet  dołączył do grona moderów.... :D

No ja też zauważyłem :lol: - a niby lista przyjęć miała być zamknięta :).

To kiedy jest potrzeba przyjecia kogos do naszego grona ustalamy my i admini, nie na miejscu wiec sa IMHO takie komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

licze na "owocna" wspolprace  

O jaaa, nie szpanuj :lol: 8) :lol:

to nie szpan a chec przywitania sie z useremi ...

 

to ze wyraz ma 2 znaczenia to juz nie moja wina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że i Gie-eN-Zet  dołączył do grona moderów.... :D

No ja też zauważyłem :lol: - a niby lista przyjęć miała być zamknięta :).

To kiedy jest potrzeba przyjecia kogos do naszego grona ustalamy my i admini, nie na miejscu wiec sa IMHO takie komentarze.

Przecież ja nie mam nic do tego. Róbcie sobie co chcecie. Jeśli ktoś miałby poczuć się urażony z tego powodu to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem ten topic. I czuje sie zniesmaczony i troche przerazony. Jestem na tym forum od dawna. Dzien w dzien przez prawie 2 lata. Czytam, ucze sie, czasami pomagam. Nie jestem jakims tam wielkim overclockerem. Najczesciej odwiedzam dzial gier. Na tym sie dobrze znam. Unikam pomocy warezowej i takowej nie pochwalam. Staram sie tez pomagac w podstawowych zagadnieniach oraz w platformie AMD. Dobrym slowem wspomoge tez w kartach graficznych. Nie ukrywam, wiedza ma nie jest duza. Ciagle sie ucze, jednakze chce pomagac i mam nadzieje pomagam. Przechodze jednak do rzeczy. Przerazila mnie postawa Niemca. Napisalem mu PW, ale nie odpisal. Zajrzyjcie na jego strone w podpisie i na sam jej dół:

 

Jeszcze user na Forum Tweak ;)

Mod na Forum OC Master

Mod na Forum PC Vortal

Mod na Forum Revolution

jestem po prostu zniesmaczony. Widac ewidentnie, ze szukasz wladzy. Chcialbys poczuc sie wyzszy przez to, ze zostaniesz moderatorem. Niemiec z twoich opinii widze tylko jedno: banowac, banowac, banowac... taaaaa dac mi panel banicji i juz jestem wielkim panem. Wiesz co Ci powiem? Nie chce, zeby to zabrzmialo jak wlazidupstwo, ale jest tylko kilku moderow, ktorzy sa prawdziwymi moderami z krwi i kosci. Z reszta :> Ci, o ktorych mowie beda wiedziec. Chcialbym za przyklad dac Reed'a, ktory nigdy chyba nie posunal sie do przedwczesnego zbanowania. Tak, pamietam :> dostalem zolta kartke dawno,dawno,dawno temu za zalozenie topicu z serialem :>, potem po PW zalozylem go poraz drugi :>. Dostalem opiernicz :>,ale bana nie. Bardzo dziekuje Reedowi, ze mi przygadal. TEraz wszystko rozumiem i postapilbym tak jak on. Lecz, to co widze teraz to dramat. Jakies latki lam. Ciekawe, czy wy byscie sie cieszyli jakby ktos wam zmienial podpisy na cos nieprzyjemnego w stylu "megaloman", "frajer", "lamer" itd. itp. Moim zdaniem jest to glupi pomysl. Lamerow odlamic mozna tylko przez dialog. Naprawde nie myle sie. W zaden inny sposob sie nie uda. Tym bardziej agresja. Przemoc rodzi przemoc i wy dobrze o tym wiecie. Prosze jeszcze raz. Zachowajmy rozsadek. Nowemu moderatorowi gratuluje nominacji i zycze dobrego spelniania tej jakze waznej funkcji. Licze na to, ze nie bedzie naduzywal wyrazow prosto z sadow nie tylko polskich. Licze, ze tak jak Reed, Dijkstra, Paranoik, Miope, Jonathan, (XON, ktorego juz z nami nie ma) bedzie uzywal dialogu zamiast sily.

 

Dziekuje za przeczytanie tego calego posta i zycze milych snow.

Pozdrawiam (podpiszę się całym imieniem i nazwiskiem, gdyz mysle, ze sytuacja tego wymaga)

 

Michał Plewka

 

Ps:. Panowie, nie jest dobrze, nie róbmy, żeby nie było gorzej... pamiętajcie o tym, że "(...) Nie anioł prowadzi (...)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jest na mojej stronie to jest tylko i wylacznie ZART, wiec wyluzuj, bo nic Ci do tego co tam trzymam. sa tam wymienione wszystkie fora na ktorych jestem i przy tweaku tez cos chcialem napisac.

jak sie nie podoba to nie musisz wchodzic na moja strone. poza tym nie Tobie oceniac czy nadaje sie czy tez nie na moderatora. Jak widac inni mi ufaja skoro dostaje taki przywilej jak bycie moderatorem. W zyciu dalem 2 bany za ewidentne bluzganie na uzytkownikow i tylko tyle, wiec ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje obawy sie potwierdzily... :/

 

Wracajac do tematu. PANOWIE! APELUJĘ UNIKNIJMY OSTRACYZMU I SĄDÓW SKORUPKOWYCH!! PROSZĘ NIE WRACAJMY DO TAKICH METOD!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje obawy sie potwierdzily... :/

napisz jakie obawy?? ze co?? ze jestem rzadnym wladzy 10 letnim gowniarzem, ktory dorawl sie do kompa a moze co innego?? chce poznac Twoja teorie i latke, ktora mi przyczepiles.

odnosnie strony to nikt inny nie zglaszal o to pretensji ani nie zwracal na to uwagi. jedna osoba w temacie o niej sie usmiechnela i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje obawy sie potwierdzily... :/

napisz jakie obawy?? ze co?? ze jestem rzadnym wladzy 10 letnim gowniarzem, ktory dorawl sie do kompa a moze co innego?? chce poznac Twoja teorie i latke, ktora mi przyczepiles.

odnosnie strony to nikt inny nie zglaszal o to pretensji ani nie zwracal na to uwagi. jedna osoba w temacie o niej sie usmiechnela i to wszystko.

Długo będziesz kisić tego hita? Powiedziałem, co chciałem powiedzieć. Nie chcę afery. Wyraziłem tylko wątpliwość. Mój cały post nie jest o tobie, więc nie wiem, czemu twój pampers tak bardzo się obciążył. Jest to moja ogólna opinia o sytuacji na forum.

 

pozdrawiam

Michał Plewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam prośbę, poczytajcie słownik ortograficzny :)

Słuchaj, jeżeli Twoja rola na forum ogranicza się do wytykania błędów ortograficznych. Ehhh...

 

Pare dni temu napisałem posta - śmiesznego wg. mnie - skasowałeś go. I widać było po prive że byłeś mocno zbulwersowany. Rozumiem, trochę mnie poniosło.

 

Stary, jesteś naczelny - łeb i szyja całego Tweak.pl. Właśnie rozkręca się kolejna bitwa na forum, a Ty [ ostatnio modne określenie, chodź wiem że starszy jesteś] jak 15 letni [ciach!]iarz. Zamiast chłopców uciszyć [ bez banów ] wytykasz błędy ortograficzne. Czy tak się zachowuje poważny redaktor naczelny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...