Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, gdzie dorwać tłumik?

Mam już w miarę elo broń (ten automat z lunetą z dwoma soczewkami), Ale słychać mnie na kilometr. Przy nawalankach to nie ma znaczenia, ale jak chcę kogoś dyskretnie capnąć to by się przydał.

 

W bazie wojskowej wynorałem też granatnik, RG-6 zdaje się http://stalker.funday.pl/images/articles/p12.gif,

snajperkę SVU http://stalker.funday.pl/images/articles/p13.gif,

oraz tą małą snajperkę z tłumikiem w pakiecie http://stalker.funday.pl/images/articles/p24.gif. No i oczywiście masę LR-300 http://stalker.funday.pl/images/articles/p3.gif

Jest tam też kałaszek z granatnikiem, tłumikiem i scope, tyle, że w imadle i nie można go zabrać http://stalker.funday.pl/images/articles/p22a.jpg ;/// ehh.

 

EDIT: Właśnie znalazłem wyrzutnie rakiet, ale na razie i tak na nic mi ona.

W jakiej bazie wojskowej mozna znalezc te gnaty?? Uratowalem jakiegos goscia, a on pokazal mi zejscie do jakiegos podziemia. Ta baza wojskowa jest dalej, czy cos przeoczylem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć o co kaman: gadam sobie to chyba jest doktorek w tym okrąglaku co wokół niego kręcą się zombiaki i nagle stalker mi umiera :mur: . Już miałem taką akcję jak sobie wcześniej gadałem z jakimś gościem. Nie wiem czy mi zdycha z głodu czy jakaś zmora go dusi. Najgorsze że znowu muszę poginać do tego miejsca bo oczywiście pomyliły mi się klawisze z nerwów i zamiast wcisnąć load nacisnąłem save :mur:

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 23 godzinach gry ukończyłem ją :) moje wrażenia myślę, że opiszę w jakimś dłuższym tekscie pod koniec weekendu albo w pn zobaczymy.

 

Wracając do gry to niestety miałem fałszywe zakończenie takie jak zdecydowana większość z Was :( najgorsze jest, to że natrafiając na fałszywe zakończenie nie poznajemy w zasadzie odpowiedzi na pytania jakie postawiła fabuła. Tym samym grę trzeba rozpocząć od nowa ...

 

Na ostatnim poziomie w elektrowni można powiedzieć, że siadło mi A.I. - na jednych schodach albo stalkerzy stali i świecili w ścianę albo zebrali sie w 10-15 w jednej sali i póki nie pokazałem sie im na oczy w wejściu do pomieszczenia to do mnie nei strzelali, nie mogli przekroczyć progu pokoju.

 

Tymczasem muszę kogoś znaleźć z savem z prawdziwego zakończenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem 3 zakonczenia wiec wyluzuj, wszystko istnienieje...tylko wydaja mi sie brednie z tymi 7 zakonczeniami jak to jeszcze miesiac temu bylo slychac.

 

a przypomniala mi sie "fajny" motyw : jak sie nawalamy z wrogiem to nieraz klna "polszia dziwa"... nie musze wyjasniac co to oznacza;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmienilem mojego 7900GTO na 8800GTS 320MB i jak włączyłem Stalkera to szczęka mi opadła....Jak ta gra chodzi...KATASTROFA! Nie wiem co jest grane! W barze mam spadki nawet do 14FPS. Ustawienia 1280x1024 high, full AF. Może to kwestia sterów? Mam zainstalowane 97.92 WHQL. Na 7900 GTO gra chodziła o niebo lepiej :mur: Heeeelp :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej bazie wojskowej mozna znalezc te gnaty?? Uratowalem jakiegos goscia, a on pokazal mi zejscie do jakiegos podziemia. Ta baza wojskowa jest dalej, czy cos przeoczylem?

Ta baza wojskowa jest jeszcze daleko!

 

Lizardus: Ty chyba naprawdę nie wiesz co to jest spoiler?!! Nie rozumiem, czy ty myślisz, że komuś zaimponujesz zdradzając fabułę gry? :mur:

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pytał się gdzie w grze można znaleść granatnik, więc pokazuję :razz:

W tym domku po lewej jest zejście pod podłogę i tam znajdziemy granatnik.

Lokalizacja na mapie.

 

Może ktoś wymienić miejsca gdzie można kupić broń i ammuncije ? Narazie znam tylko Handlarza i Bar. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w bazie Freedom-iaków jest jakiś człek, który skupuje sprzęt na wielką skalę? Bo ten rusznikarz na S miał tylko 5k rubli. W sumie jestem bogaczem, ale kroci mnie by sprzedać sprzęt po oddziale Duty ;)

 

PS. jeszcze nie wypowiadałem się o grze - ale co tu mówić - mimo błędów (które nie powinny istnieć po tak długim czasie wylęgiwania) gra mi się strasznie podoba. Lubię te klimaty po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w bazie Freedom-iaków jest jakiś człek, który skupuje sprzęt na wielką skalę? Bo ten rusznikarz na S miał tylko 5k rubli. W sumie jestem bogaczem, ale kroci mnie by sprzedać sprzęt po oddziale Duty ;)

 

PS. jeszcze nie wypowiadałem się o grze - ale co tu mówić - mimo błędów (które nie powinny istnieć po tak długim czasie wylęgiwania) gra mi się strasznie podoba. Lubię te klimaty po prostu.

Nawet jeśli go sprzedasz komukolwiek, nie bedziesz miał na co wydac kasy, bo w całych 5 sklepach nie ma nic do kupienia, wiec możesz z czystym sumieniem wywalić ten złom z plecaka.

 

Ludzie skończcie już z fpsem, każdy wie jak gra chodzi, jak chcecie sobie poczytac , cofnijcie sie do 19 marca 2007.

Proponuje skupic sie na gameplayu, a bardziej na questach, co można znaleść ciekawego, jak odblokować i gdzie jest pozostałe 25 pancerzy WTF ?!

Ciekawi mnie jak przejśc w BARZE tego gościa co mówi że nie moge przejśc na zaplecze i co tam sie znajduje, żeby sie dało zrobiłbym jadke dla pruby ale sie nie da broni wyjąć.

 

@Lizardus także w PDA miałeś wartość zero przy ARTEFAKT ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to JA coś napiszę.

Gra tak wciąga, że już mnie oczy bolą od patrzenia na monitor. :-P

Bardzo powoli idzie mi przechodzenie kolejnych leveli, bo penetruje każdą część strefy. :lol2:

Kupiłem 512MB pamięci i gra działa w miarę dobrze na moim złomie. :lol2:

Ale liczy się klimat, te warunki pogodowe, odgłosy różne itp...

Jakoś nie zauważyłem BUGÓW u mnie, więc gra się przyjemnie.

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo ludzi zajmuje się tym ile ma fps zamiast dobrze zwiedzać strefę w poszukiwaniu ciekawych artefaktów czy broni.

 

Dzisiaj znalazłem fajny karabinek z tłumikiem:

 

 

w tym miejscu:

 

 

A oto spis ciekawszych artefaktów jakie do tej pory znalazłem:

Mama's Beads - Bulletproof cap 5%

Crystal - Radiation -30% Endurance -18

Moonlight - Endurance +109 Electrick shock -10%

Night star - Radiation +5 Buletproof cap 5%

Pellicle - Chemical burn 30%

Battery - Electric shock 30%

Battery(2) - Burn 30%

Spring - Impact 30%

Urchin - Radiation -30 Bleeding +100%

Soul - Health +600% Impact -10% Rapture -10% Bulletproofcap -10%

Slug - Bleeding -267% Burn -10% Chemical burn -10%

Stone flower - Radiation +5 Bulletproof cap 3%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kombinezonów... Jak na razie znalazłem :

płaszcz bandycki

3 rodzaje skafandra Freedom

pomarańczowy (naukowy)

zielony stalkera

Ghost suit

Duty

zielony skafander (zapomniałem nazwy)

zielony ze "szklaną bańką" na twarzy ;] (nie ten naukowy)

oraz czarny z taką bańką jak ten wyżej. (właściwości identyczne)

 

P.S. Gdzie znajdę spis wszystkich broni i skafandrów tak właściwie??? Jest stronka z tym?

 

Strasznie mnie ciekawi gdzie jest egzoszkielet, ktoś już go ma? Czytałem, że zwiększa udźwig do 70kg.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. wiecie moze dlaczego po pewnym czasie grania ekran zaczyna mi migotac, pojawiaja sie biale przeblyski, cos na wzor mega artefaktow (ale to nie to oczywiscie). Musze zrobic restart gry zeby bylo znowu good.

mi się raz takie coś pojawiło, takie białe prześwity, wlasnie na wzor artefaktow. A spotkałem się z tym tylko podczas gdy zaczał padać deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Gdzie znajdę spis wszystkich broni i skafandrów tak właściwie??? Jest stronka z tym?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
  • Bandit jacket

    Traditional outfit of a bandit - a leather jacket with kevlar elements. Provides protection highly insufficient for the Zone's severe conditions.

     

  • Mail jacket

    Common weak bandit body armor with mail plates sewn in its backing. Almost everyone can do it, but not everyone by far will have enough patience to.

     

  • PSZ-9d Duty Armor

    Produced by one of Kiev's defence research institutes and commissioned by the Duty faction. It is as simple and reliable as the standard PSZ-9 model, but due to the new materials, it provides good protection from various harmful impacts, including firearm damage. The vest still needs some work because it has no breathing protection system.

     

  • Hunter PSZ-9d

    Duty armor suit with enhanced parameters of protection against bites and cuts.

     

  • PSZ-9Md Universal Protection

    A wonderful protective suit for the Zone. Stalkers appreciate it because it combines excellent anomaly-proof and bullet-proof qualities. It includes the PSZ-9d suit, a closed cycle breathing system and an integrated system of anomalous field suppression. It provides quality bullet and splinter protection.

     

  • SSP-99 Ecologist

    A SSP-99 chemical protection suit specially designed for the Zone conditions. It is used by scientific expeditions and the eco-stalkers who cooperate with them. It has an integrated air-filtering and air-conditioning system. It is heat and electricity resistant, provides good protection from radiation and biological anomalies. It is resistant to chemically aggressive environments. It is not designed for combat, so it provides neither bullet, nor splinter protection.

     

  • Exoskeleton

    A military exoskeleton prototype. It never went into serial production, because of extreme cost and some design flaws. It is however produced in small batches in small illegal factories outside of Ukraine. This is a third generation exoskeleton. The design defects which used to decrease its mobility were eliminated and the armor was reinforced. It provides excellent bullet and splinter protection. It has a low level of anomaly protection.

     

  • Merc suit

    Stalker suit from the Merc faction. Its design is based on the suit used by the special forces of the Western armies. Due to a special treatment of the fabric, the armor has a strengthened stability during the physical movement of its plates. Its protective properties are slightly better then those of the PSZ-7 military bulletproof suits.

     

  • Reinforced suit - Merc suit

    There is chain mail sown into the lining of the coat, which raises the level of protection against firearm attack and monster bites. A PNV is also included in the set.

     

  • Military armored suit

    This Skat-9M bulletproof military suit is designed for assault operations in areas of anomalous activity. It includes a PSZ-12p heavy military bulletproof suit, an integrated compensation suit and a Sphere-12M helmet. It provides perfect protection from bullets and splinters and it doesn’t decrease the soldier’s mobility. It has a balanced system of anomaly protection.

     

  • Monolith suit

    Stalker suit from the Monolith faction. The producer is unknown. Its protective properties are slightly worse then those of the PSZ-9a military bulletproof vest. Its structure is similar to the suit popular with neutral stalkers which combines a bulletproof vest and a radiation protection suit. It provides good protection from gunfire. Its level of anomaly protection is low due to the absence of an air filtering system.

     

  • Skinner anomaly

    They took this coat off of the body of one of the stalkers who died in the anomaly "fruit punch". Having laid a long time in the anomaly, the coat obtained the ability to speed up metabolism.

     

  • Leather jacket

    An ordinary thick jacket, one of the many. It slightly increases bullet and splinter protection. It does not protect from anomalies and other affects.

     

  • SSP-99M suit

    High quality modified SSP-99 suit. It provides increased body protection from bullet and splinter damage. It is designed for the guards working with scientific expeditions. It provides good protection from radiation and biological anomalies. It is resistant to chemically aggressive environments and other effects dangerous to the body.

     

  • SEVA suit

    This suit was produced by one of Kiev's defence research institutes and represents an excellent alternative to stalker hand-made suits. It is an excellent combination of an bulletproof vest, a closed cycle breathing system and an integrated system of anomalous field suppression. Due to the perfect choice of the materials, it is a good choice. The only disadvantage is its price.

     

  • Healing Beril

    The fabric of the suit is saturated with a streptozoidal lotion, which speeds up the healing of wounds.

     

  • Berill-5M armored suit

    A Berill-5M special forces suit modified for the Zone environment. It includes a PSZ-9a military bulletproof vest with beryllium coating and a Sphere-08 helmet. It is designed for assault operations in areas with high background radiation. Its level of anomaly protection is low.

     

  • Stalker suit

    Stalker suit manufactured by "folk craftsmen". It is an effective combination of a light military bulletproof vest and of a rubberized fabric suit. It is reinforced with inserted kevlar plates and provides good protection from weak gunfire. All in all it is highly inefficient for carrying out deep raids and serious operations in the knots of the Zone.

     

  • Ghost Suit

    Rumor has it that the ghost stalker never carries a first aid kit with him. Everything heals on him like on a dog. They say that he has an unusual suit that he got on an anomaly.

     

  • Tourist Suit

    The former owner of this thing was a real tourist and, it seems, often went on very difficult, on the verge of human endurance, hiking trips. He knew how to distribute correctly the weight that he carried, and which things to give preference to. The coat pockets and the educated choice of the backpack allow its owner to carry a heavy weight.

     

  • Guardian of Freedom suit

    Reinforced stalker suit produced by the gunsmiths of the Freedom faction. It is made up of a medium military bulletproof vest plated with reinforcing zirconium elements which provide good protection from rifle bullets and splinters from medium and long range. The material of the suit consists of two layers: specially treated leather and fabric with asbestos yarn. The suit provides good protection from radiation and various weak anomalies.

     

  • Wind of Freedom suit

    Light stalker suit produced by the gunsmiths of the Freedom faction. It consists of a light military bulletproof vest with reinforcing kevlar plates. It can protect from weak weapons. The fabric of the suit is treated with a special mixture which increases anomaly activity resistance.

     

  • Exoskeleton PNB-4UZ

    The exoskeleton protects marvelously from bullet and splinter fire, however it lowers mobility. It is vulnerable to armor bullets.

     

  • Army bulletproof suit

    Army bulletproof suit is created for carrying out storming operations. Provides an excellent source of protection from bullet and splinter fire without lowering the mobility of the soldier. Vulnerable to armor bullets.

     

  • Scientific bodysuit

    This particular bodysuit is designed for carrying out research in the Zone. It has a breathing system with a closed cycle, as well as a built-in system for nullifying the activity of anomalous fields, thanks to which it protects marvelously from anomalies. Very vulnerable due to the weak protection. Has a built-in container for transporting artifacts.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się raz takie coś pojawiło, takie białe prześwity, wlasnie na wzor artefaktow. A spotkałem się z tym tylko podczas gdy zaczał padać deszcz.

Wspominałem o tym wcześniej, widziałem podobne problemy na sterowniku 93.71. Instalacja po lekkim modzie wersji 97.92 pomogła. Ponoć także inne nowsze stery też to eliminują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by sie zgadzało bo jadę na 93.71 właśnie. Oki spróbuję aktualizacji. Muszę jakoś wywalać stare czy wystarczy zainstalować po prostu nowe?

Ja takze na w/w mialem ten problem. Teraz mam inna grafe a co za tym idzie inne stery. Zobaczye czy sie cos zmieniło pod tym wzgledem dopiero wtedy jak ktos mi podesle save od momentu zaczecia gry w Prypciu ponieważ swoj problem opisalem kilka stron wstecz i grac nie moge (ciagle mam game over i przejsc dalej nie moge ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...