Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w Armour, znajduje wozek widlasty z bomba :?: mowie Valerie zeby przyszla do mnie bo cos znalazlem ale ona na mnie w [gluteus maximus] i stoi poza budyniem przy siatce. Nie moge jechac tym wozkiem ani otworzyc drzwi garazu, bomba ma jakis dostep :?: ale nie mam karty (przeszukalem cale Armour i zero) zdesperowany laze po dzungli w koncu strzelam Valere w leb i tak juz drugi dzien :? HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Armour, znajduje wozek widlasty z bomba  :?: mowie Valerie zeby przyszla do mnie bo cos znalazlem ale ona na mnie w [gluteus maximus] i stoi poza budyniem przy siatce. Nie moge jechac tym wozkiem ani otworzyc drzwi garazu, bomba ma jakis dostep  :?: ale nie mam karty (przeszukalem cale Armour i zero) zdesperowany laze po dzungli w koncu strzelam Valere w leb i tak juz drugi dzien  :? HELP

O ile pamietam to musisz po kolei otwierac wewnetrzne grodzia (ach ten star wars ;) ) a ona bedzie podjezdzac wozkiem do ciebie.

Jedyna rada to sie cofnac o jeden save do tylu.

Poprostu gra sie zawiesila i tyle, dosc czesto sie to zdarza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge przejsc levelu: archive, checkpoint ok. 4,5,6 - mianowicie zabijam wszystkich na takiej duzej przestrzeni (na srodku sa jakby kontery wojskowe) dochodze do koniec tej przestrzenie, sa dzwi, ale kaze wloczyc "keycard", obszukalem wszystko, zadnej keycard nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomośc dla tych którzy wciaż maja problem z błędem "...memory couldn`t be written...". Robiłem chyba wszystko co sie da na XP zeby to ruszylo ale nic z tego. Dopiero przesiadka na WIN 2000 pomogła. !!! Czy ktoś zna mniej bolesną metodę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.. mam taki problem jestem w planszy ŁÓDZ.. i to już chyba końcówka planszy.. mówią że zaraz po mnie przylecą czy coś.. wysadziłem jakiś ładunek na dziobie łodzi.. I potem przylatuje helikopter.. cały czas do mnie strzela i nie moge go rozwalić ? co mam zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.. mam taki problem jestem w planszy ŁÓDZ.. i to już chyba końcówka planszy.. mówią że zaraz po mnie przylecą czy coś.. wysadziłem jakiś ładunek na dziobie łodzi.. I potem przylatuje helikopter.. cały czas do mnie strzela i nie moge go rozwalić ? co mam zrobić ?

rozwalic go !

najlepiej rakietami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik graficzny w FarCry jest zwalony totalnie …. Według mnie ….. pochodzi z dawniejszych czasów …. Gdzie królował GF3 i dlatego PS2.0 jest wciśnięte w nią troszkę na siłę

Opis zrobiłem na przykładzie mojej kart graficznej ……

Opieram się o pierwsza i druga plansze … pierwsza to otwarty teren a drugo statek.

 

Pierwszy problem to ilość potrzebnej pamięci dla gry …. Ładuje do pamięci wszystko, co ma a nie to co potrzebne dlatego jej wymogi pamięciowe SA bardzo wysokie ….

 

Drugi problem to ustawienia graficzne …. Na LOW wydajność karty w statku to ponad 100 fps …. Ale włączenie MEDIUM to już spadek do 30 fps ….. co zabawniejsze zwiększenie do HIGH czy ULTRA HIGH nie powoduje już tak dużego spadku prędkości ….

 

Trzeci problem to wydajność …a raczej jej brak 

Gra w wersji MEDIUM i HIGH używa PS1.1 …. Przynajmniej tak twierdzi ….. w logu ….. ale faktycznie używa PS2.0 ….. producenci gry niecąca dopracować twego …. Albo nie potrafią .

Żeby się o tym przekonać robimy test:

Sprawdzamy log … widnieje w nim ze karta używa PS1.1 ONLY !! a ścieżka to 3x

Ściągamy 3DAnalize i zaznaczamy Force PS1.1 lub 1.4 ..bez różnicy który ….

Uruchamiamy grę i wychodzimy … sprawdzamy log … i co widzimy …. Ze karat obsługuje PS1.1. lub 1.4 zależnie który wybraliśmy i konwertuje PS2.0 do 1.1 a ścieżka dla 2x …… i teraz dopiero gra używa PS1.1 ..co widać w wydajności ….zwłaszcza na statku …. W pokoju gdzie stoi taka maszynka i wydobywa się para na HIGH miałem 14fps …. Teraz mam 31fps.

Ale jest inny problem … gra popełnia błędy i woda jak i para popełniają błędy ….

Wracamy do 3DAnalizerkai zmieniamy ID kart na 8500 lub 9800 .. uruchamiamy grę …

Teraz w logu mamy ze karta ma max ps1.1/1.4 i używa scieżki dla R300 … wynik troszkę gorsza wydajność 28fps ale bez błędów …….

 

Wszystkie testy wykonane na sterownikach 61.12 …. Na serii 5x SA błędy na ścieżce R300 …

 

Pozdrawiam i czekam na wasze testy …..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ..

tak se sciagnelem tego 3danlize

i nagle okazalo sie ze na radeonie 9200 gra moze wyswietlac poprawnie obraz (wczesniej danie shadows i light na wiecej niz lwo konczylo sie bledami w grafie)

a tak?

prosze

force shaders 1.4 i:

http://republika.pl/kejos/tweak/FarCry0000.jpg

looknijcie .. :>

chodzi wolno na otwartych przestrzenaich ale dziala ..

a to najwazniejsze .. bo rozumiem ze jak sie ma slaba grafe to nie ma sie po 60klatek ino np5-10 ale zeby nie wyswietlalo efektu ktory karta obsluguje to juz parodia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam sprzęt jak w opisie i gra się co chilke przycina na LOW, wiem iż niemam najelpszego sprzetu szczególnie mało RAM ale dziwne jest to iż Kumpel od którego mam tą gre ma:

 

256 DDRAM

Rd 9000 64 mb

duron 1300 i chodzi mu to pieknie 8O tylko chilke na poczatku sie zacina...

 

 

Pomocy prosze bo gra jest wypas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy co masz puszczone w tle windy.

Wyrzuć wsio z autostartu a najlepiej zapusc 98SE to bedzie smigac.

Moze masz Auzeurusa albo podobne torrenty one duzo ssą z procka

Zrob degfragmentacje dysku, pomaga.

 

P.S. Gdzie sie wszyscy podziali :?: ja mam tylko odpisywac :?: ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy co masz puszczone w tle windy. 

Wyrzuć wsio z autostartu a najlepiej zapusc 98SE to bedzie smigac. 

Moze masz Auzeurusa albo podobne torrenty one duzo ssą z procka 

Zrob degfragmentacje dysku, pomaga.

Tak dovrze się nieznam na tym, o co chodzi z tym? Auzeurusa? Defragmacja nie kasuje plików? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to moze popros kogos kto sie na tym zna :roll:

Defragmentacja dysku :arrow: nie usuwa plików tylko je "uklada" na dysku zeby sie szybciej wczytywaly.

Tym samym moga zniknac przycinki w grze.

Azeurus to jeden z wielu programow do sciagania z sieci ale jak nie wiesz co to, to zapewne go nie masz :)

Wyłacz GG, tlena,antywira,kazze i co tam masz jeszcze w zasobniku systemowym (kliknij na nie prawym i daj na zakoncz albo exit)

Nie wiem jaka masz winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dysk mi padł. Mam prośbę, byłem w 10 misj w miejscu w którym koleś z maszynówki wali do potworków [wtedy pierwszy raz pojawia sie ten zywy potwór z rakietnica zamiast łapy], jezeli ktoś jest w tym momencie to prosze o przesłanie saveów na maila [johny_85@poczta.onet.pl]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rusz to w miare na Durku 1,8 512 Ram i gf4mx ?

jak gef 4 jest 128bitowy to winno to wszystko biegac w 800600 na normal detalach[moze gdzieniegdzie nawet na high]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto co ma wnieść patch 1.2.

http://www.farcryfiles.com/screenshots/43/...es2/26574_1.jpg

http://www.elitebastards.com/pic.php?picid...et/offset01.jpg

http://www.elitebastards.com/pic.php?picid...et/offset02.jpg

 

Jak widać, niedoświadczony gracz mógłby się o "kamyczki" potknąć! ;) A dzieje się tak za sprawą Offset Mappingu.

 

Tutaj link do newsa u konqrencji:

http://www.frazpc.pl/komentarz/10796

 

A tutaj link do pliku z mapą, na której można zobaczyć to własnymi oczkami, oczywiście pod warunkiem że mamy kartę graficzną z PS2.0:

http://www.nofeargaming.com/pafiledb/pafil...ion=file&id=112

 

A tu link i kolejne fotki:

http://www.elitebastards.com/page.php?page...ad=1&comments=1

 

Maksymalna szerokość wstawianych obrazków to 650 pikseli, do większych obrazków należy podawać linki.

sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FileVersion: 1.1.0.1230

ProductVersion: 1.1.0.1230

 

Exception Code: 0xC0000005

Exception Addr: 0x001B:0x3006E293

Exception Module: <Unknown>

Exception Description: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION, Attempt to read from address 0x00000050

 

The memory could not be "read"

 

Call Stack Trace:

3) function=0x3006E293

2) function=0x3E800000

1) function=0x0

 

 

fuck ciagle mi wywala taki error

troche pogram  i wywala mnie do windowsa:/

na poczatku mysalelm ze za mocno taktowana pamiec zmniejszylem timingi magistrale ale dalej error wyskakuje:/

 

spotkal sie ktos z was z czyms takim???

Ja mam to samo, obojętne na jakich detalach i jak taktuje blaszaka, parę minut i sru pulpit :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dzien dzisiejszy ktos z tego forum gra w sieci w ta gre, ja w sobote moge zalozyc server , ale czekam na wasze zgloszenia , bo jezeli nie bedzie chetnych to bedzie mi przykro. Chcialbym pograc z z kims z naszych a nie wkolko ze szfabami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...