Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

heh u mnie gra sypie artefaktami

przesiadlem sie 5900xt z padnietego 9600pro

co jest nie tak, grafa OK - sprawdzalem w 3dmarkach, painkilerze, colin4 itd...

sterowniki 56.70 od asusa albo oryginalne nvidia

zainstalowany path 1.1 w farcry

co jest nie tak??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...edit...

 

Pierwsze primo to mam na tyle wystarczajace IQ ze nie musisz mi pisac jakis idiotyzmow w stylu ze 2,1 ghz nie robi mi 6800 ultra, drugie primo pewnie ze plynnosc jest pojeciem wzglednym, skoro tak to znaczy ze dokonalem idealnego zakupu bo dla mnie chodzi bardzo plynnie wiec po jaki xxx mi cos lepszego? zupelnie jak kwota wydana na karte, ja tu sie nie chwale ze mam 5200@6800 tylko dziwie ze sa ludzie niezadowoleni z plynnosci piszacy o "ledwie czolga" zmniejszaniu efektow do minimum czy paskudnej grafice, wieszajacych sie systemach, wychodzeniu z gry itd itp  i to jest wlasnie dziwne a nie to co ja pisze, bo to co ja pisze jest chyba normalne i zaplacilem raptem 330 za karte i mam srednio 30 fps czyli minimalne zmierzone frapsem w ciagu 5 minut testow najnizszą wartosc 22 jak widac dym/swiatla/cienie i maksymalną 56 fps, suma sumarum co by nie gadac dla mnie gra wypas w ktorej ani razu podczas gry nie mialem mozliwosci zastanowic sie ze cos idzie za wolno i gra sie bardzo przyjemnie, a drugi wydal 1400 i ma 100 fps srednio i niech sie cieszy jesli potrafi 15 razy bardziej bo ma 3 razy szybciej i 5 razy drozej...

 

Kilka screenow

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przyjemnosc tez przeciez jest względna  :wink:

W to akurat uwierze. Skoro ta karta potrafi w 3dm pokazywac grubo ponad 12k to F-C bedzie na niej plynny jezeli sie wylaczy efekty, ktorych na pierwszy rzut oka i tak nie widac.

 

Niedowiarek grass, ktory probowal cos tam sam nie wiedzac czy dobrze robi :P

 

testowalem ta gre na GF 3 TI  i na FX 5200 w roznych konfigach i w ustawieniach na HIGH to jest pokaz obrazkow na jednej i na drugiej karcie ... w jednym kompie bylo 512 mb ddr , 2500xp  , plyta MSI na nf2 ultra , fx 5200 ( 128 bit ) , na high nie dalo sie grac straszne opoznienia w grafice itd ,medium bylo w miare ... drugi komp 368 ram ddr , 1500xp , gf3 ti , plyta na kt333 , na ustawieniach high w zaraz na poczatku gry wtedy ,kiedy wychodzi sie pierwszy raz na otwarta przestrzen , pomyslalem ze komp sie zawiesil , bardzo wolno obraz praktycznie wogle nie reagowal na ruchy myszka nie mowiac juz o strzelaniu ... po zjechaniu z detalami na medium z oswietleniem i cieniami na low mozna bylo grac bez problemow ...  

 

pozdrawiam bajkopisarzy ;)

Jest taki bug w tej grze, ze czasami jest 2-3 fps i to bez zadnych przyczyn. Wystarczy wyjsc do menu gdzie pojawi sie kilkadziesiac fps i spowrotem esc do gry i juz smiga. Jest to slawny bug z ramem, na ktory ta gra jest lapczywa.

 

Przypomina wam to coś :)  

 

Dołączona grafika

Heyah ? :)

 

hej .. czytał ktos juz ten knif ze zmianą ID karty dla przyspieszenia gry ??

artykuł na benchmark.pl moze mi ktos wyjasnic jak to mozliwe ? takie skoki wydajnosci ?

Czy ktos wie o co chodzi ?

fps nigdy za duzo :)

 

Jedyny klopot jaki zauwazylem to mam dziwnie opozniony dzwiek z karabinu. Tzn. najpierw slychac jak kula w cos uderzy a dopiero wystrzal ze spluwy (karabinu). Nie przeszkadza mi to zbytnio wiec nawet nie szukalem ale jezeli ktos zna rozwiazanie to czemu nie mialbym skorzystac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie i gram, zabijam wszystko co się rusza, wpadam do budynku, włącza sie animacja, zabijam goscia z pistoletu(którego nie posiadalem podczas gry przed włączeniem animacji !!!!!) po czym odpływam z wyspy.Co to jest?

Tak skopanego zakonczenia gry juz dawno nie widziałem.

 

Gra zachowuje się bardzo ciekawie np. robie quicksave, przechodze kawałek, niszcze pojazdy, zabijam ludzi, trace przy tym naboje i czesto ledwo udaje sie przezyc. Po przejsciu kawałka gry wczytuje zapis, i powtarzam ten sam fragment gry przy czym pojazdy które zniszczyłem we wczesniejszej grze po zapisie juz są zniszczone, ludzie pozabijani a ja przechodze sobie cały fragment gry nie tracąc przy tym ani zycia ani naboji.

Inny przykład z szybkimi zapisami. W korytarzach w niektórych mapach mogłem chodzic nad korytarzami, w niektórych miejscach nawet mogłem chodzic do góry nogami po sufitach korytarzy!!!

Silnik skopany na maxa. Raz gra chodzi sobie spokojnie wykorzystując częsc z ramu, po czym przy ponownym włączeniu gry albo wykorzystuje cały ram i do tego 200MB swapa, albo wykorzysta tylko częsc dostepnego ramu a reszte wali do swapa przez co wszystko się tnie bo dyskiem mieli.

Na 64 bitowym FX 5200 chodzi tak samo a moze nawet lepiej niz na gf3 gainwarda!!!(częsc gry grałem na jednej karcie, częsc na drugiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah ?  

 

 

adam_M napisał:  

hej .. czytał ktos juz ten knif ze zmianą ID karty dla przyspieszenia gry ??  

artykuł na benchmark.pl moze mi ktos wyjasnic jak to mozliwe ? takie skoki wydajnosci ?  

 

 

Czy ktos wie o co chodzi ?  

fps nigdy za duzo

poczytaj na forum .... to co bylo na benchmarku opisalsem na 41 stronie :)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=591...asc&&start=1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden bug.

Patch 1.1 i czasami jak najemnicy do mnie strzelaja to bron maja skierowana w dol. Czyli wala w glebe (wizualnie), a ja zbieram na klate.

 

P.S. Bede uaktualnial moje postepy w grze opisuja wymagania tej gry.

W pierwszych misjach, tych na wolnym powietrzu, gra chodzi tak jak wczesniej opisywalem. Czyli na granicy plynnosci. 60% mam powyzej 30 fps, 20% ponizej 30fps ale powyzej 25 oraz skacze do 18fps przez jakies 20% akcji.

W sumie nie wplywa ta "nieplynnosc" na grywalnosc przynajmniej w moim przypadku.

Tak bylo az do wejscia w podziemia oraz laboratoria. W nich to juz poezja.

Wlasnie jestem w misji (nie pamietam jak sie nazywa) ale na stole lezal ten wielki mutant.

100% powyzej 30fps, zreszta zadko kiedy osiaga 30fps. Przewaznie, bo ok. 80% akcji mam grubo powyzej tej wartosci, dochodzi do 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze teraz dopiero mam ta gre od kumpla teraz wyrazam swoje opinie.

Przeczytalem topic do polowy i wyrazam swoja opinie.

 

 

 

Nie bijcie, ale ta gra jest beznadziejna. Pierwsze pieć minut - wow -to gra co ją tak zachwalają.

Tutaj chcialem komentowac ale sie powstrzymalem bo musialbym bluzgac :D

 

Nie komentuj bo i tak zdanie nie zmienie :]

 

Dla mnie ta gra jest strasznie plastikowa. I wyglada na to ze tylko ja mam takie zdanie, trudno - przezyje :>

 

Jesli Ci sie podoba to fajnie - ciesz sie. Mnie sie gra osobiscie nie podoba.

Gralem na mocniejszym sprzecie niz ja i ciagle FarCry do mnie 'nie trafia'

 

Czekam na Driver'a ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem tych opcji: default, paradise, cold, cartoon.

Poza dafault na tym obrazeczku z podgladem pisze "not supported" no i oczywiscie odcienie sie nie zmieniaja w samej grafice.

A widzialem screeny z wlaczona opcja cold i wygladaly 100% lepiej niz default. Kolory byly bardziej stonowane i realniejsze od tych "plastikowych" jak mowi pocahontas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zachowuje się bardzo ciekawie np. robie quicksave, przechodze kawałek, niszcze pojazdy, zabijam ludzi, trace przy tym naboje i czesto ledwo udaje sie przezyc. Po przejsciu kawałka gry wczytuje zapis, i powtarzam ten sam fragment gry przy czym pojazdy które zniszczyłem we wczesniejszej grze po zapisie juz są zniszczone, ludzie pozabijani a ja przechodze sobie cały fragment gry nie tracąc przy tym ani zycia ani naboji.

Inny przykład z szybkimi zapisami. W korytarzach w niektórych mapach mogłem chodzic nad korytarzami, w niektórych miejscach nawet mogłem chodzic do góry nogami po sufitach korytarzy!!!

Jesli sie nie myle to opcja z quicksave jest dostepna tylko po wgraniu "moda" zrobionego przez jednego graczy. Wiec raczej zale skierowane sa pod niewlasciwym adresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisanie jednej linijki tekstu do jednego z plików gry to zaden "mod", co oznacza ze twórcy gry przewidzieli taką opcje. Nic tez nie tłumaczy tego ze po wczytaniu zapisu są zniszczone pojazdy/ludzie które zostały zniszczone po zapisie, kilka razy zdarzyło się cos takiego tez po zwykłym zapisie robionym automatcznie przez gre.

Jedynie błędy z pojawianiem się postaci nad korytarzami itp mozna tłumaczyćprzez szybki zapis bo tylko przy nim takie błedy czasem się pojawiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem tych opcji: default, paradise, cold, cartoon.

Poza dafault na tym obrazeczku z podgladem pisze "not supported" no i oczywiscie odcienie sie nie zmieniaja w samej grafice.

A widzialem screeny z wlaczona opcja cold i wygladaly 100% lepiej niz default. Kolory byly bardziej stonowane i realniejsze od tych "plastikowych" jak mowi pocahontas.

Tez te opcje mam zablokowane. Wersja cold o wiele bardziej mi sie podoba. Az sie boje "paradise" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja wszystkim graczom FC :] no i mam problem lol jak nie wiem co dalem kumplowi far cry zebysmy se pograli na lanie lana mam na 4 komoy i neo+ i qrde taki problem ze zakladam gre na FFA on wchodzi qrde gramy i co najsmieszniejsze nie moge go zabic ani on mnie tzn moze mnie zabic np z granatu albo z wyzutni rakiet badz tez nozem ale z zadnej innej broni nie dizie za holero to samo jest jak on zalozy serwer usterki nie ma zadnej czy sprzetowej czy okablowania i nie wiem co ja mam zrobic gre odisntalowywalem instalowalem na nowo on tez dalej to samo nie wiem co jest grane czy tylko ja z kolega tak mam czy jak bo juz nie wiem co mam robic :[ doradzcie cos albo pokierujcie mnie jakos zeby to zagralo i zebym mogl grac w to normalnie dzieki wielkie i pozdro to all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Ludzie, pomóżcie, bo ocipieję. Jestem w misji Wulkan, tuż po wejściu do budynku i wchodzę do sali, w której za słupami się chowa ze 20 gości. Nie wierzę, że ktoś to umie przejść 8O. (gram na 3. poziomie trudności). Może się wcześniej za słabo uzbroiłem? Mam p90, Strzelbę, AG36 i OICW.

Proszę o dobre słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję. Zwykłych granatów nie mam, ale nie wiem czy by dramatycznie pomogły, skoro bez nich nie mogę powąchać nawet smrodu połowy długości sali. Łudziłem się, że ominąłem jakąś bazukę po drodze.

Widać muszę potrenować. Dalej jest pewnie jeszcze łatwiej.

Albo się cofnę po te granaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze te opcje (paradise, cold) da sie zmienic jakosc z poziomu konsoli ?

Zaraz... to z normalnych opcji z menu sie nie da tego zmienic?...

Pewnie tylko z dx9 sie da.

U mnie jest ta opcji w menu ale jak zmieniam na jakakolwiek to mam zamiast tego obrazka napis "not supported"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak przełączyć na PS2.0 na FX'ie?

z tego co wiem to na Very High uzywa PS2.0 .... ale nie wiem jak u innych ale u mnie nawet na Medium mimo ze podaje w logu ze uzywa 1.1 to w grze widac prace 2.0 ........ mam stery 56.72

 

jak wymusze na 3DAnalizerem uzywanie 1.1 to dopiero widze ze gra uzywa 1.1 i po wygladzie i wydajnosci :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...