Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jak przełączyć na PS2.0 na FX'ie?

W opcjach grafiki "Lighting quality" na very high przełączyć trzeba.I nie na fx'ach, tylko na każdych kartach obsługujących dx9.Każde ustawienie poniżej powoduje przełączenie gry w tryb ps1.1.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak przełączyć na PS2.0 na FX'ie?

W opcjach grafiki "Lighting quality" na very high przełączyć trzeba.I nie na fx'ach, tylko na każdych kartach obsługujących dx9.Każde ustawienie poniżej powoduje przełączenie gry w tryb ps1.1.

Pozdrawiam.

to jak wytlumaczyc ze moja karta w ustawieniach HIGH ... wlacza PS2.0 .... ale w logu ma ze niby 1.1 :)

jak ja zmusic zeby uzwyala 1.1 ...... bez 3DAnalizera .... moze to wina sterow ?? moze tan patch tylko przy sterach 53.xx tak robi ..... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach grafiki "Lighting quality" na very high przełączyć trzeba.I nie na fx'ach, tylko na każdych kartach obsługujących dx9.Każde ustawienie poniżej powoduje przełączenie gry w tryb ps1.1.

Pozdrawiam.

Teraz w logu widze ze uzywa 2.0 i 1.1 ale gra chodzi az 1FPS wolniej(a moze nawet 0) niz gdy ustawinie było na medium(w logu ps 1.1 only).

W grze nie widac róznicy.

Update.

A jednak działa. Dopiero w korytarzach widac róznicę. Wygląda na to że w otwartych terenach gra wykorzystuje PS1.1 bo tam nie ma prawie zadnej róznicy.

PS 1.1

PS 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzy ktos ze przeszedłem na swoim sprzecie ( z 64 bitowym fx-em 5200) far cry'a ? Bolu przyspozym mi tylko statek(wlasciwie jego wnetrze).. czasem gra spadala ponizej 10 fpsow....ale pozostale 19 leveli w 800*600 32 bit medium wszystkie ustawienia chodzila lepiej niz nie jeden shooter....cuda sie zdarzaja :) Giera naprawde dobra ( Jest tym czym byl halflife 1 w czasie swej premiery...) Nie zabieram wiecej liter i pozdrawiam wszystkich borykajacych sie jeszcze z far cry-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzy ktos ze przeszedłem na swoim sprzecie ( z 64 bitowym fx-em 5200) far cry'a ? 

Nie :lol:

Też grałem na 64 bitowym FX'ie(Sparkle Geforce fx 5200 128 MB 64 bit), do tego Duron 1300, tyle że na FX'ie przeszedłem połowe gry, później gralem na GF3 i co najdziwniejsze wcale nie było szybciej(mój windows działa chyba nie do konca tak jak powinien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzy ktos ze przeszedłem na swoim sprzecie ( z 64 bitowym fx-em 5200) far cry'a ? 

Nie :lol:

Też grałem na 64 bitowym FX'ie(Sparkle Geforce fx 5200 128 MB 64 bit), do tego Duron 1300, tyle że na FX'ie przeszedłem połowe gry, później gralem na GF3 i co najdziwniejsze wcale nie było szybciej(mój windows działa chyba nie do konca tak jak powinien).

nie widziales roznicy na gef3ti bo masz za wolny cpu zeby w pełni wykorzystac mozliwosc gef3 - karta ta pokazuje na co ja stac przy procku rzędu 2000+ chodzi tu głównie o fsb no i troche pamieci cache wiecej niz 64KB w duronie sie przydaje jednak

 

tutaj porownanie szybkosci twojego fx i gef3

 

FX5200

Dołączona grafika

 

GEF3TI 200

Dołączona grafika

 

jak widac gef3 jest o 350% szybszy 45fps to super płynnosc no a te 13fps to cienko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz, u mnie coś z systemem jest nie tak. Na win2003 chodziło to znacznie szybciej, a teraz pod xp i dx9c FC ledwo chodzi. Zreszta co Ty dajesz screena z gry robionego na procu 1GHz wyzej od mojego. na takim CPU to i mój FX szybciej by działał. Postawie nowy system to moze bedzie to działac tak jak powinno.

 

 

A narazie to musze znaleźc jakąs ciekawą gre bo nie mam co robić.

 

UPDATE

No i wiem czemu mi tak wszystko wolniej działało. Nie wiem jak to zrobilem ale miałem w sterach ustawione AAx2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o fx 5200 ( zwlaszcza tego :) ) to trzeba polubić rozdzielczość 800*600.....w wyzszej traci to sens:(

Trzeba bedzie jakos zarobic troche kasy bo ostatnim slabym ogniwem w moim kompie jest te geforce....ale co sie na nim nagralem to moje....w sumie filmy na nim dzialaja idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd Wy wytrzasęlisci e te wszystkie problemy?

Koorka nie doznałem zadnego z tych zjawisk.....Powaga.

Na Ti 4200 chodzila fajnie ...na radku 9800SE tez zajebiscie.

Moze byly takie momenty ze cos tam sie wieszało ale to kwestia zasyfionego kompa.... panowie- SOKOJNIE!!! Engin jest skopany -to fakt....Ale dajmy im szanse.

 

Nigdy nic nie wiadomo.Zobaczmy co bedzie dalej, ja bym postawił na FC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu engine jest skopany ?

Gra smiga na max ustawieniach na srednich kompach.

Czasami Call of Duty chodzil mi gorzej.

Call of Duty nie moze chodizc ci gorzej bo brejdak w to gra i w 1024x768x32 na full det caly czas gra smiga ze 100fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty chodziło mi zawsze DOBRZE, pomijam fakt ze w CZ'ero mam 150 -190 fpsów[dokumentacja sie znajdzie]...Nie wiem sam jakim cudem tak bywa.Ale 100fps jest bezwzglednie- moze to ze synchro vert. jest off i pare komend w konsoli pomaga, ale przestały mnie fpsy jarac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu engine jest skopany ?

Gra smiga na max ustawieniach na srednich kompach.

Czasami Call of Duty chodzil mi gorzej.

Call of Duty nie moze chodizc ci gorzej bo brejdak w to gra i w 1024x768x32 na full det caly czas gra smiga ze 100fps

Wrzuc wszytko w CoD na maxa. Wszystko na ile sie da, ustaw 1024x768x32 i powiedzmy tylko AAxQ bez anizo.

I odpal misje w ktorej sie wychodzi na plaze w Stalingradzie.

Ja tam mialem na takich ustawieniach chyba z 5fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu engine jest skopany ?

Gra smiga na max ustawieniach na srednich kompach.

Czasami Call of Duty chodzil mi gorzej.

Call of Duty nie moze chodizc ci gorzej bo brejdak w to gra i w 1024x768x32 na full det caly czas gra smiga ze 100fps

Wrzuc wszytko w CoD na maxa. Wszystko na ile sie da, ustaw 1024x768x32 i powiedzmy tylko AAxQ bez anizo.

I odpal misje w ktorej sie wychodzi na plaze w Stalingradzie.

Ja tam mialem na takich ustawieniach chyba z 5fps.

e ja w to nie gram :] tylko brejdak ale ma 1024x768x32 wszystko na maxa bez AA i Anizo to kiedys patrzylem to lata ok 100fps a to bylo nawet na Athlonie 2100+

zaraz moze sprawdze..jak ta misja sie nazywa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie Celeron 1700MHz 256 ddr ram i Geforce 4mx 440 Gram na najnizszych detalach z rozdzelczością 1024x768 x 32.Gra chodzi dobrze tylko w momencie jak wybiore Wyrzutnie rakiet albo snajperke to tak sie zaczynac ciąć że nie mozna grac chyba ze plrzelacze na widok z lunety to wtedy jest OK . I zmusza mnie to do nie uzywania tych broni . MOze KTOS MOZE MI POMÓC i jest do tego jakis patch albo cio :] I jeszcze Jedno jakie jest lepsze wrażenie grafy przy niższych rozdzielczosciach a ze zwiekszonymi detalami , czy Z wieksza rozdzielczoscia a mniejszymi detalami ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to masz 256 ramu i mega procka , ja bym se darowal na tym sprzecie grac . ta gra to w wlasnie grafika glownie z grywalnoscia jest tak sobie , i tylko wlasnie dzieki grafie jest to hit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejśc misję Pier ??

Jestem obok jakiegoś hanaru który mam wysadzić . Mam ładunki wybuchowe i nie wiem cio dalej , jak wejśc do tego hangaru ;-)

P.S FarCRy chodzi na moim sprzęcie 800x600 Na High wszystkie detalei cio najdziwniejsze woda jest ustawiona na Ultra High i chodzi z prędkością 30-40 fps :] Czy to dobry wynik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nietypową prośbę.

czy ludzie posiadający karte radosław 9600 mogliby wypowiedzieć sie jak u nich działa gra.tzn detale, przycinki, problemy z wyświetlaniem;]

bo kce sobie sprawić radka i musze sie wywiedzieć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie Celeron 1700MHz 256 ddr ram i Geforce 4mx 440 Gram na najnizszych detalach z rozdzelczością  1024x768 x 32.Gra chodzi dobrze tylko w momencie jak wybiore Wyrzutnie rakiet albo snajperke to tak sie zaczynac ciąć że nie mozna grac chyba ze plrzelacze na widok z lunety to wtedy jest OK . I zmusza mnie to do nie uzywania tych broni . MOze KTOS MOZE MI POMÓC i jest do tego jakis patch albo cio :] I jeszcze Jedno jakie jest lepsze wrażenie grafy przy niższych rozdzielczosciach a ze zwiekszonymi detalami , czy Z wieksza rozdzielczoscia a mniejszymi detalami ?????

patch ??

jest:

 

-wiecej ramu

-lepsza graf min z dx8

-a i kup procesor bo widze w twoim konfigu teog brakuje :] ten celek 1,7 to chyba nie procesor ??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...