Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

dzis bylem w empiku i tak sobie zajrzalem na polki z grami.. glownie wzialem do rak pudeleczko FARCRYa...

patrze na wymagania a tam pisze:

(buehehehha!!!!!!!!!!!!!)

"GeForce 2 64mb / Ati 8500"

 

MEGA LOL!

Ja mam radka 9100 (to jak 8500), po zainstalowaniu najnowszych omeg wszystko hula! Zero błędów (np. te przycinki przy pojazdach), przy ustawieniach na medium (w tym water), wygląda to już całkiem przyzwoicie, napewno da się grać i do tego z przyjemnością.

Mój znajomek ma GF2MX 64Mb i też sobie pogrywa na najniższych detalach z ~30fps, więc to co na tym pudełeczku pisze to chyba prawda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w empiku i tak sobie zajrzalem na polki z grami.. glownie wzialem do rak pudeleczko FARCRYa...

patrze na wymagania a tam pisze:

(buehehehha!!!!!!!!!!!!!)

"GeForce 2 64mb / Ati 8500"

 

MEGA LOL!

sam jestes lol na gef 2 bedzie chodzi co czywiscie bez efektow na 8500 bedzie chodzic z efektami napewno z loozem wszystko na medium a czesc na high

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem w ta gre na geforce 256 DDR Asus'a i P3500@650, oczywiscie wszystko low 16 bit. Gra chodzila w tempie okol o 20 klatek. Na kartach GeForce 256 DDR pojdzie kazda gra, wszystko zalezy od detali i rozdzialki no i dopalaczy ofcorse. Czasy nie ruszania gry bo wymagania sa za wysokie minely, minimalna konfiguracja jest po to zeby pokazac co trzeba miec zeby godnie grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego 3danalizer wlaczylem go dalem na max pixel shader 1.4 zaladowalem plik farcry.exe i uruchomilem gre ale dalej sa bledy w grafice na radku 9100 tzn woda miga zmienia kolory i wogule tak samo chodzi jak zawsze wszystko mialem ustawione na high dawniej gralem tesz na takich detalach tylko lighting mialem na low i woda na medium i tesz bylo to samo

do obeznanych w temacie prosze o rade co robie zle a moze na radku 9100 sie nieda tego zrobic

dodam ze gra na tych detalach chodzi nawet spoko niewiem ile klatek ale plynny obraz tylko ze mam 256mb ram i doczytuje czesto z dysku

 

muj konfig

asus a7v8x-x antek 1800+ 256mb kingston 60gb barracuda 40gb ibm teac 4x4x32 sapphire radeon 9100 modecom 300gtf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam problem i niewiem co zrobić.Wychodzę z jakiegoś labolatorium gdzie na drzewach są takie hm....bazy :) .Tu pierwszy raz stykam się z potworkami.Chodzą sobie po tych bazach na drzewach i dochodze do budynku.Zeby wejsć do takiej bramki potrzebuję karty której jednak nie mogę znaleść nigdzie.NIewiecie moż gdzie mam się cofnąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam problem :cry:

 

Kończe len poziom z ta łajbą, gdzie wysadzam te zbiorniki, ona zaczyna tonąć i nadlatuje ten Cieliciopter. Wale w niego z 8 rakiet, on Takabom no i koniec. Ładuje się następny level no i tak z 30 minut. Naciskam Alt + Ctrl + Del a tu okienko o Critical Error, i tak za każdym razem... chyba już się nagrałem, a szkoda bo giera nawet fajna, a 100 zł nie moje.. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam problem  :cry:  

 

Kończe len poziom z ta łajbą, gdzie wysadzam te zbiorniki, ona zaczyna tonąć i nadlatuje ten Cieliciopter. Wale w niego z 8 rakiet, on Takabom no i koniec. Ładuje się następny level no i  tak z 30 minut. Naciskam Alt + Ctrl + Del a tu okienko o Critical Error, i tak za każdym razem... chyba już się nagrałem, a szkoda bo giera nawet fajna, a 100 zł nie moje..  :cry:

a masz zainstalowanego patcha...u mnie bylo to samo...ale update patch 1.1 pomógl i juz pozniej do konca gry nie zobaczylem ani jednego Krytycznego błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze mam taki problem z tego co wiem da sie uruchomic gre przez opengl ja w opcjach mam tylko direct3d9 i nie moge zmienic na nic innego jak to uruchomic mam Geforce 4 440MX .... zapewne juz byl pewnie poruszany ten temat ale jest to juz 42 strona i zabardzo mi sie niechce wszystkie przegladac :)

 

 

I jeszcze info dla osob ktorym wyswietla sie ten blad

 

FileVersion: 1.1.0.1230 

ProductVersion: 1.1.0.1230 

 

Exception Code: 0xC0000005 

Exception Addr: 0x001B:0x3006E293 

Exception Module: <Unknown> 

Exception Description: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION, Attempt to read from address 0x00000050 

 

The memory could not be "read" 

 

Call Stack Trace: 

3) function=0x3006E293 

2) function=0x3E800000 

1) function=0x0

Musicie w opcjach wylaczyc jakosc antyaliasingu i bedzie wam dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ogólnie mówiąc to gierka jest świetna jednak spodziewałem się lepszej końcówki no i samego zakończenia :/ ... przeszłem ją całą na moim super sprzęcie ;) (patrz podpis) na min. detalach i musze przyznać że w chwili obecnej zadna gra na min. detalach nie wygląda tak ładnie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji BOAT gdzie musze rozwalić statek. Podkładam z tyłu ładunki wybuchowe i ide na przód statku. Po chwili tył statku wybucha i przylatuje helikopter. Zaczyna do mnie strzelać. Próbowałem kilkanaście razy go rozwalić ale jest niezniszczalny. Nawet jak trafiłem w gościa centralnie z bazooki to on ani drgnął. POMOCY!!!! CO MAM ROBIĆ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji BOAT gdzie musze rozwalić statek. Podkładam z tyłu ładunki wybuchowe i ide na przód statku. Po chwili tył statku wybucha i przylatuje helikopter. Zaczyna do mnie strzelać. Próbowałem kilkanaście razy go rozwalić ale jest niezniszczalny. Nawet jak trafiłem w gościa centralnie z bazooki to on ani drgnął. POMOCY!!!! CO MAM ROBIĆ??????

trza go chyba 4 czy 5 razy sieknac z kazooki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos znalazl na sieci jakies dobre/fajne mody, misje single-player?

Usilowalem zagrac w kilka i cos kiepskawe sa... raz sam otworzylem edytor i - zalamka ;) Do zrobienia takiej misji to trzeba by zebrac dobra ekipe ludzi - a przede wszystkim kogos kto wymysli dobra fabule :) Tego jakos nie widzialem...... :?

Jesli ktos cos znalazl to prosze o info ; )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji DAM, właściwie ją zaczynam ale bez broni (tylko 10 naboji to jakiejś pepechy) i nie wiem co tam trzeba robić. Te małpoludy mnie rozwalają a ja nie mam nawet czym ich rozwalić. HEŁP MI PLIS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Jestem nowy na tym forum i nie wczytalem sie dokladnie w ten temat ale mam takie pytanko.

 

No wiec chodzi o to ze gdy odpalam Far Cry'a na rozdzielczosci 1024x... i ustawienia graficzne na medium/high to lapie tragiczne lagi i fps spada nawet do 10. AA wylaczone.

 

Moj sprzet to:

P4 2.8Ghz HT , GF FX 5700 128mb , 512 DDR 400 , HDD 80 GB

 

Czy mozliwe ze na takim sprzecie gra tak tragicznie przycina? Czy moze cos robie zle w konfiguracji?

 

Dodam ze sterowniki do grafy czesto aktualizuje. PLX HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji DAM, właściwie ją zaczynam ale bez broni (tylko 10 naboji to jakiejś pepechy) i nie wiem co tam trzeba robić. Te małpoludy mnie rozwalają a ja nie mam nawet czym ich rozwalić. HEŁP MI PLIS!!!

Najlepiej przelacz tryb strzelania na pojedyncze wystrzaly, zalatw tego zgreda na poczatku, a na potem zostaw kilka naboi na takiego nastepnego malego na dole (da sie to zrobic). Potem musisz biec przed siebie i omijac w miare mozliwosci potworki. Tu juz musisz sam indywidualnie obrac sobie droge do celu jakim jest helikopter (widac go z gory). Dodam, ze najlepiej duzo plynac rzeka do niego. Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji DAM, właściwie ją zaczynam ale bez broni (tylko 10 naboji to jakiejś pepechy) i nie wiem co tam trzeba robić. Te małpoludy mnie rozwalają a ja nie mam nawet czym ich rozwalić. HEŁP MI PLIS!!!

Jest pewien myk z tym levelem. Jak zlecisz wodospadem (wczesniej omijajac "malego" za skala) to nie idz dalej strumieniem tylko czekaj w tym "oczku" wodnym i podchodz na jego skraj do kolejnych kolesi ktorzy sie zaczynaja powoli w ten sposob schodzic. I jak zobaczysz ze jest taki kolo juz blisko to wskakujesz na srodek, a ten "debil" pojdzie za taba i UTONIE! Jak ktorys nie bedzie chcial ruszyc w Twoim kierunku to w koncu masz pelen magazynek i mozesz takiemu "sprzedac" jedna "kulke". Ja w ten sposob zalatwilem ok 15 mutantow, a koles oczyscil prawie caly level. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze teraz dopiero mam ta gre od kumpla teraz wyrazam swoje opinie.

Przeczytalem topic do polowy i wyrazam swoja opinie.

 

Np wyobrazcie sobie momemt,ktory trza wymierzyc co do sekundy: isdziesz po drabinie na gore i odrazu atakuje cie z 30 kolesi naraz w tym 1 z obrotowka + helikopter.Co zrobic?? Ano wyjsc i co? - masz 2 sek by sie obrocic i strzelic w na lewo od kolesia z obrotowka w beczke ktora powoduje wybuch i opadniecie skrzyn.W momencie wybuchu masz dokladnie 5 sekund (zanim on sie skonczy) zeby dojsc do kolesia z obrotowki,wejsc na podest o go BACH a nastepnie gazem chwycic obrotowke,obrocic sie o 90 stopni i w gore i w helikopter,potem szybko w kolesi z lewej stronie chowajacych sie za skrzyniami a nastepnie w tych z tylu Ciebie,chowajacych sie za skrzyniami.Wykorzystujac to ze nastepne 10 kolesi w Ciebie strzela w 1 kierunku - szybko zbiec do miejsca gdzie zaczynales akcje i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> apteczke i kamizelke,poczym wyjsc na lewo w strone kolesi ktorzy do Ciebie przed chwila strzelali i biegnac ze sprintem nie pudlujac w ani jednego.Nastepnie gazem na most - przebiec przez niego poczym sie obrocic i go rozwalic a za nim kolejnych 4 kolesi.Biegniesz dalej mijajac 5 nastepnych zabijajac tych co sa na przeciw Ciebie - przebic bo cienkiej desce skecic w lewo skoczyc na ponton i odstrzelic linki ktore go trzymaja, poczym spasc do wody i odplynac. Na cala akcje ktora opisalem macie jakies 2 minuty  na EASY !!!!! To lekka przesada!!

Ta misje mozna przejsci milion razy prosciej. Nawet na dwa sposoby. Trudniejszy to taki, ze gdy wychodzisz z tej drabinki to walisz odrazu w kolesia w helikopterze, ktory strzela w Ciebie.

Wystarczy go utluc i juz masz czas na reszte kolesi, powolutku ich wykanczajac kryjac sie za skrzyniami.

Drugi to nawet nie wchodzic do tego wrazu ustrzelic liny, na ktorych wisi lodka bo o nia przeciez w misji chodzi :) (nie probowalem tego sposobu i nie pamietam czy po drodze trzeba jakis wymagany quest wypelnic aby tak mozna bylo przejsc plansze ale sprawdzalem to gdy spadlem niechcacy z tego wraku do wody i sobie ustrzelilem te linki).

Do tego gram na tym srednim poziomie wiec na easy byloby nudno.

 

Biedny Yorkus i jego R9100, zreszta szkoda mi wszystkich posiadaczy wspanialego R8500. Tyle experymentowania zeby to wogole odpalic. Juz nie mowie o rozkoszowaniu sie ta gra :/

Coz moje boje z posiadaczami tego problematora sie okazuja sluszne.

 

Nie bijcie, ale ta gra jest beznadziejna. Pierwsze pieć minut - wow -to gra co ją tak zachwalają.

Tutaj chcialem komentowac ale sie powstrzymalem bo musialbym bluzgac :D

 

Dołączona grafika

wczesniej czy pozniej i tak wywala mi ten błąd.......moze ktoś ma jakiś pomysł......szukałem już wszedzie i nie wiem co zrobić aby było OK ........???

sprzet z podpisu, najnowsze Omegi 4.3, DirectX 9.0,  WinXP Pro SP-1

......bład jest na sprzecie z OC i na default bez OC....wszystkie inne gry chodzą OK...... Jakies pomysły.....???...........Pozdrawiam Paweł

Do ludzi posiadajacych Critical error podczas gry:

Ja tez tak mialem na poczatku i powiekszylem plik wymiany do 784-1024 i problem zniknal.

 

ja gram...i jest bardzo dobrze...poczatkowo doczytuje sie troche gra, ale juz po chwili jest naprawde ok  

 

gram w 1024x768 32bit i wszystk0o na maxa...oprocz AA i AF...i moge powiedziec ze na otwartych przestrzeniach gra sie dobrze..a w zamknietych BARDZO dobrze

Potwierdzam.

 

Ładne jaja z  tym  Far CRY  ,  widocznie  co niektórzy nie maja pojęcia o  płynności  ( fajnie chodzi  )  1518FPS  :)

Są testy w necie ,przeprowadzone  przez  Specjalistów

nie dzieci !!!   to co wy nazywaćie  "fajnie chodzi" to czasami  

15-20FPS   kiedyś   J.Carmack napisał  ,że  płynność w grze  FPP

to  60FPS z maxymalnym  spadkiem  10-15%   :)

 

Pozdrawiam

wszystkich

Uwaga na kupe przy takim podniecaniu sie.

Juz raz odpowiedzialem i powtorze jeszcze raz bo to jest 20 stron do tylu. Nie ma nikogo na swiecie komu ta gra plynnie chodzi wg. Ciebie i pana Carmacka.

 

Reasumując  :

 

Marzy mi sie Forum Tweak.pl  :)   oczyszczane  z  byle <font color="#FF0000">[ciach!]</font>

kłamców  ,cudaków i oszustów  , takich  puścic na inne "fora"

takie  dla  dzieci  do  lat  14'stu

Bądźmy przynajmniej  trochę odpowiedzialni za to co piszemy

nie wciskajmy  jeden drugiemu  ciemnoty ,  

 

Pozdrawiam

ALL

Czy juz pisalem, ze to grozi utrata kupy bez zdejmowania spodni ? :)

 

Co do wymagan i burzacych sie posiadaczy ATI z dx9 za 1-1,5k zlotych.

Macie obsluge dx9, ktora troszke potrzebuje mocy. Poza tym gracie z AAx4 i anizox8 co rowniez pobiera sporo mocy.

Wiec jak ja gram sobie bez AA i anizo oraz mam obsluge tylko dx8 to sprzet radzi sobie calkiem calkiem.

To, ze chrupnie to male piwo. Jordi pisal, ze jego kolega zlozyl sprzet za 15k pln ! i mu cielo jak wlaczyl 1600x1200 i AAx8 + anizox16.

 

Jakim programem robicie te screeny?  

Bo mi print screen nie działa.

Sprobuj frapsem. Poza tym domyslnie F12 robi screeny.

 

Moja opinia (jak najbardziej MOJA) jest taka.

Grafika jest najlepsza jaka do tej pory widzialem.

Wymagania sie okropnie wysokie ale jak na taka jakosc grafiki to nie mozemy narzekac.

Na moim sprzecie wsio na max i granica plynnosci mi sie zaciera ale nie jest tragicznie.

 

Bede dokanczal moja wiadomosci z biegiem wydarzen w grze oraz konczac ten dlugi watek.

 

...stay tunned...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi posiadajacych Critical error podczas gry:

Ja tez tak mialem na poczatku i powiekszylem plik wymiany do 784-1024 i problem zniknal.

dzieki za pomoc....ale juz skonczylem FarCry.......u mnie problem znikl kiedy zainstalowalem Patcha 1.1...Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...