Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi o HDR na kartach X1800xl to nie moge go wlaczyc / nie dziala

zainstalowalem patcha 1.32 zmienilem wpis hdrrendering na 7 i nic nie widac, probowalem z i bez AA zadnych roznic

z konsoli tez zmienialem HDR na 7 i nic

czy ten HDR w tej grze dziala tylko an kartach NV ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie spytam poraz kolejny bo nie znalazlem odpowiedzi: co zrobic jak po wlaczeniu HDR robi sie czarny ekran i widac tylko HUD? juz 3 wersje sterownikow wyprobowalem i na kazdej to samo. AA oczywiscie wylaczony, patch 1.33.

 

edit:

 

znalazlem odpowiedz na moje pytanie:

 

GeForce 6 Series: With the latest FarCry 1.33 patch, HDR mode may not work.

This is an issue with the application, and will be fixed in the next patch for the game.

 

:(

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki oto problem: podczas odpalania gry klikam na automatyczne,optymalne ustawienia grafiki. No i ogromne zdziwienie, gdyż ustawia mi wszystko na LOW. Stery 81.95. Sprzęt jak w podpisie , wiec chyba powinno isć na HiGH.

Co może być tego przyczyną???

Jak wszystko optymalnie poustawić ,żeby w Farcray wycisnąć ile sie da ze sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... dziwny problem :D

w grze wpisujesz z konsoli komende "r_displayinfo 1" ( z ukośnikiem , nie pamietam którym ) i pojawia sie licznik klatek na sekunde, wiec patrzysz ile masz fps, i tak probujesz z roznymi ustawieniami az wybierzesz swoje własne optimum, ot, cała filozofia ( najwiekszy wplyw maja jakosć cieni i oświetlenia ).

 

edit : jakie znacie dobre mapy/mody singleplayerowe do Far Cry? widzialem Matto ( 1, 2, 3 ), co prawda nie przeszadlme jeszcze zadnego, ale pogralem troche i sa naprawde super, zna ktos jescze jakies inne godle polecenia? :)

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ndrew - u mnie jest tak samo...mimo że pocinam w gierkę w 1024x768 all max z hdr (ok 30 klatek się trzyma)...

Na jakiś sterach masz grafikę?

Może wina jest w mojej wersji FERCRYa (3cd) ups......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patche instalujesz w koleności : 1.3, 1.31, 1.33. nie musisz instalowac patcha 1.32.

 

jesli sa problemy za instalacją to najpierw ODINSTALUJ po kolei wysztskie patche i zainstaluj je ponownie. troche z tym zawracania glowy ale tez mialem problemy i okazalo sie ze trzeba własnie najpierw instalatorami patchów odinstalować je, a nastepnie w odpowiedniej kolejności zainstalowac na nowo. i bedzie dzialalo.

dla przykładu - moja polska wersja Far Cry jest w wersji 1.32 i nie chciała się zainstalować juz 1.33. dziwne troszke, ale zrobilem tak, ze odpaliłem patcha 1.32 i wybrałem opcję USUŃ ( chyba sama się pokazala jako jedyna mozliwosc, nie pamietam dokładnie niestety ), potem 1.31 - tak samo, oraz 1.30 - tak samo.

dopiero po tym moglem zainstalowac wszystkie patche w podanej na poczatku kolejnosci i wszystko działało.

 

 

pytanko mam : czy wy równiez mieliście problem taki ze po zainstalowaniu polskiej wersji far cry, podczas odpalania edytora poziomów pojawial sie blad o braku pliku "mfc71.dll" i musieliscie go instalowac recznie zeby zadzialalo?

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja mam wersje 1.00. Kupiłem od razu jak wyszła. Tak wogule to co te patche dają?

EDIT: Czy opłaca się zciągać patch na wersje 64bit?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dla posiadacza x800xl to mało co...

 

od 1.2 obsługa sm3.0 i hdr...+ jakieś tam pewnie bugi poprawiają...albo i nie...

 

patch 64 bit - poszukaj kilka stron do tyłu...była o tym chwilę dyskusja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pomotane z tymi patchami........... mam wersje 1.32 PL by SuperSeller i ją istaluje ona jest w wresji 1.32, ale jak chce zainstalować 1.33 to mowi ze nie ma 1.32, jak chce zainstalowac ten to mowi ze nie ma 1.31 a jak chce z kolei ten zainstalowac, to mowi ze nie ma 1.3............. wiec zainstalowalem 1.3>1.31>1.32>1.33 i tak śmigam, czy dobrze zrobilem, czy mam nie instalować 1.32, jak ktos z posiadaczy takiej samej wersji polskiej sugerował?????????????...............czy zainstaluje 1.33 czy jade na 1.32 to czarny ekran i tak mi sie pojawia przy hdr, żeby go zlikwidowac musze z konsoli usunac hdr i jeszzce raz wlaczyć ale i tak wtedy klatki spadają, czekam na nowego patcha.................i powiedzcie jak te patche w koncu instalować zeby być pewnym ze wszystko jest ok????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież mam tą wersje oryginalną 1.32 PL by SuperSeller i jest napisane nawet pozniej w grze........... no taki mialem przypadek

"moja polska wersja Far Cry jest w wersji 1.32 i nie chciała się zainstalować juz 1.33. dziwne troszke" - to Slimeck napisal

byle dzialalo.......tak tylko ja mam malo klatek na otwartych przestrzeniach i sie zastanawiam czy da sie to wyeliminowac czy proc za slaby

Edytowane przez >Sentinel<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli gra skacze na dużych przestrzeniach to jest "wina" procka raczej. patche na pewno warto instalować, mają jakieś tam poprawki, ale gernealnie niestey ta gra troszke wymaga od kompa. próbuj pobawic sie ustawieniemi grafiki, ciebie i światła - one chyab dają najwięcej ( odciążają cpu ) zaś detale otoczeni i jakośc tekstur zmniejszają ilośc zajmowanej przez grę. aha, jeszcze woda, ale w sumie ją można dać spokojnie na high.

 

poza tym bez patcha 1.33 w ogole nie zagrasz na necie - wersja 1.32 zwyczajnie nie zaloguje ci się do ubisoftu i bedzies zmysall ze grą cośnie tak - po prostu TRZEBA miec 1.33.

 

kolejnośc instalacji patchy przeze mnie podana jest prawidlowa bo.. sprawdziłem mi mi po prostu działa :))).gdzies nawet czytalem, w roznych miejscach na sieci, przez innych podawaną kolejność własnie z pominięciem patcha 1.32, ale jesli komus dziala to moze obie metody są dobre :) poza tym gdzieś TUTAJ jest patch łatający grę od razu z wersji najniższej do najwyższej, z tego co czytalme sprawdzony i w 100% działający ( z 1.0 do 1.33 , wersja 32-bitowa ), ale chyba trzeba się zalogować...

 

Sentinel : w opisie masz 2600+, zaś ja mam 2500+ ( fsb 333, 768 ramu ) oraz Ati 9800pro. gre przeszdlem na ustaieniach very high ( sm 2 ) i nie cięło jakoś strasznie, wrecz bylo całkiem płynnie, a co ty masz za kartę grafiki?

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentinel : w opisie masz 2600+, zaś ja mam 2500+ ( fsb 333, 768 ramu ) oraz Ati 9800pro. gre przeszdlem na ustaieniach very high ( sm 2 ) i nie cięło jakoś strasznie, wrecz bylo całkiem płynnie, a co ty masz za kartę grafiki?

Ja mam GF 6800-128MB gainwarda zmodowałem go na 16, 6 (400/875)normalnie mial 12 potokow (mod w ogole nie wplynal na gry tylko na splintera CT, gdzie shaderki dopalil i wplynal na wyniki w smarkach ktore sie poprawily), gram na maks detalach - wszystko na bardzo wysoko, woda tez - nie na super. gram z hdr ale on u mnie nie wplywa ze na duzych przestrzeniach np. po wyjsciu z jaskini mam ok czesto 22-25 klatek, bez strzelanki jest 25-40 na duzych przestrzeniach ale jak cos sie dzieje w ogole to 25-30 na duzych przestrzeniach. gram bez wygladzania oczywiscie bo z hdr nie dziala i z anizo 4 razy w rozdzialce 1280/1024 (zmiana nic nie daje rozdzialki) moj ram pracuje z procem na 333 ale kosci sa 400, procek taktowany 2083 ramu 1280 i i tak czasem tak z deka sie zatnie przy wybuchu, fast write wylaczony stery nowe, rozne i nie wiem pewnie powinienem proca wymienic, bo w doomie jak jest jadka to na sekunde spadnie do 14 klatek a w time demo przed patchem 1.3 ktory spowalnia time demo mialem ok 52 klatki na maks detalach bez wygladzania i oczywiscie wszedzie mam v sync off.........takze pewnie to przez procka ale pewien nie jestem, chcialbym wymienic na mobilnego bartonika 2500+ ktory sie wykreca do 3200+ ale taki nawet wykrecony ma taktowanie takie jak mojego proca prawie dopiero po podwyzszeniu napiecia wykreci sie na ok 2,4 i jestem ciekaw czy to duzo da w grach, a lepszego proca to raczej w moja plyte asus a7v8x nie wsadze............jak cos zle rozumuje lub sa jakies bledy to mi wytkinijcie bo ja laik jestem

 

1)Czyli Slimeck mam zrobić tak: wgrywam gre ktora jest niby 1.32 i co wgrywac patche w kolejnosci 1.3 > 1.31> 1.33

2)Czy moze tak: wgrywam gre, wchodze w patcha 1.32 i klikam i tam bedzie opcja zeby go odinstalowac? i to zrobić i wgrywac 1.3 > 1.31> 1.33 - powiedz prosze dokladnie bo to pomotane

Ja u siebie mam tak: gra>1.3 > 1.31> 1.32.>1.33 a gra przeciez w wresji 1.32 ale jak chcialem dac 1.33 to tak po kolei sie wyswietlalo ze nie mam nizszych patchow wiec zainstalowalem tak jak wszyscy czyli podsumowując tak: gra>1.3 > 1.31> 1.32.>1.33

Powiedz prosze jak Ty to robisz z tym pominieciem patcha czy sposob 1 czy 2 a moze inaczej

Dzieki pozdro.

Edytowane przez >Sentinel<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ndrew - u mnie jest tak samo...mimo że pocinam w gierkę w 1024x768 all max z hdr (ok 30 klatek się trzyma)...

Jest jeszcze dziwna sprawa, gdyż w ustawieniach na max kolory są jakies takie....przejaskrawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patchowanie :

odpal patcha 1.32 i odinstaluj.

odpal patcha 1.31 i odinstaluj.

odpal patcha 1.30 i odinstaluj.

 

odpal patcha 1.30 i zainstaluj.

odpal patcha 1.31 i odinstaluj.

(mozesz tez zainstalowac 1.32,a jesli potem 1.33 nie wejdzie, to powtorz wysztsko od poczatku NIE instalujac 1.32)

odpal patcha 1.33 i odinstaluj.

u mnie w kazdymrazie ten sposob dzialal.

 

wydajność :

nie porównuj wydajności na różnych grach. jest co całkowicie niemiarodajne.

w far cry na duzych przestrzeniach ważny jest procek, bo niby trochedrzew, z czego wiekszosci to sprajty i pochowane modele ( z racji duuzje odleglosciod kamery ) a jednak fps spada ( odpal jakąs dużą mapkę MP chociażby i oddal kamere tak zeby bylo wida cala wyspe - jest cos okolo 20 fps, przynajmniej u mnie, a rozdzielczość najwyższa ), bo twoja karta do tej gry wystarcza i to z dużym nadmiarem.

poza tym chyab to czy grafa czy proc wymieka to sprawdzic mozna porownujac ilosc fps w najwyzszej, sredniej i najnizszej rozdzielczosci. u mnei na otwartych przestrzeniach zawsze jest identycznie prawie we wszystkich rozdzielczociach. w zamknietych pomieszczeniach ,tam gdzie shadery maja wiecej do roboty w nizszych rozdzielczościach jest lepiej, w wyzszych, jak wiadomo, gorzej.

 

co do rozumiwania to prawidlowe, 3200+ poprawil by ci sytuacje, ale na temat overclockingu niestety nie potafie ci zbyt wiele podpowiedziec - niemniej jak pisalem,myslę ze to jak najbardziej wlasnie procek nie wyrabia i dlatego masz wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie macie takiego wrażenia, że Far Cry nie chodzi nigdy całkiem płynnie? To znaczy nawet w pomieszczeniach jak mi fraps pokazuje 70 klatek/s, to gdy bardzo szybko się odwracam i rozglądam to zauważam takie opóźnienie... Wiem, że większość osób by czegoś takiego nie zauważyła, ale ja mam jakieś wyczulone oko :) W innych grach już przy 40 - 50 fps jest IDEALNIE płynnie a w FC jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jep, chyab masz racje, ale zalezy o jakeigo rodzaju opoznienie chodzi. ilość FPS spada przy każdych gwaltownych obrotach, nawet jesli kierunek widzenia zmienia sie tylko nieznacznie. ilość fps spada wtedy np z 40 do okolo 36, niby nic.

inna rzecz ze w wielu grach zawsze jak masz za duża rozdzielczośc w stos do możliwosci karty grafiki, to wtedy przy gwaltownych obrotach czuć jest popznioną reakcję na ruch myszką. ale to chyba typowy objaw. sprobuj zmneiszyc rozdzieczośc i zobacz czy nadal masz to opoznienie. moze to ma jakiś wpływ na v-sync ( z nim w wielu przypadkach jest opoznienie wysokich rozdziałkach. ja jakiej karcie grafiki grasz?

 

a generalnei co do płynności Far Cry to ja osobisci zarzutów nie mam. zobacz Chrome Specforce, tam dopiero zobaczysz co to znaczy niepłynne działanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na 6600GT, spróbuję jeszcze wyłączyć AA i zmniejszyć rozdziałkę, zobaczę czy coś się zmieni... Ale w sumie to nie wiem czy ktoś inny by w ogóle takie coś zauważył, mimi wszystko jednak odczuwam podczas grania dyskomfort przez to zjawisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, jesli grasz z antyalisingiem w rozdziałce 1024 to raczej normalne ze mozesz miec lekkie opoznienie w pewnych sytuacjach.

 

edit : mysle w tej grze aukat antyalising jest psu na budę. bo drzewa, a jest ich mnosto, nie są antyalisowane, przyjrzyj sie im uważnie ( chyba ze nvidia ma jakis inny lepszy antyaliasing niz ATI, które posiadam ). i lepiej grac w wyzszej rozdzielczosci niz z antyaliasingiem, wtedy pikselozy nie widac tak czy siak, zaś drzewa wyglądają lepiej.

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...