Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem patch-a 1.33 i nadal nie daje rady grać po lanie. Pojawia się taki sam komunikat o którym pisałem. Zainstalowałem wersję ENG i jest OK.

Jednak ver. PL ma raczej uwaloną rozgrywke sieciową!!

DBEDZARD jak doczekasz się na dysk i sprawdzisz rozgrywkę sieciową, a w dodatku połączysz się to bardzo proszę o instrukcje jak to zrobiłeś.

Pozdrawiam.

Edytowane przez baku001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić tego super HDRa na nowym kompie. Zainstalowałem grę, potem patcha 1.3 i odpaliłem wsio na Max 1024x768 (bez AA i AF). Załączyłem HDRa (\r_HDRRendering 7) i chodzi naprawdę spoko. Myślałem że będzie slide show ale nie. Mam 20>FPSów więc nieźle (dla niektórych to mało ale przy takim FPSie da się grać...no chyba że \r_DispalyInfo 1 kłamie ;) ). Mam jednak takie dosyć nurtujące mnie pytanie. Gdy włączyłem grę i włączyłem HDR było ok ale gdy zacząłem drugi level (HDR był włączony) to miałem istną padakę (cieło się i to bardzo). Wyłaczyłem HDR (\r_HDRRendering 0) i włączyłem raz jeszcze...było o niebo lepiej!! Myślę sobie "dobra może jakiś bug" i grałem dalej aż doszedłem do następnego levelu (fort) i tutaj to samo czyli padaka z HDRem po załadowaniu levelu. Pomyśałem że zrobię tak jak poprzednio, wyłączę i włączę HDR jeszcze raz. Jak pomyślałem tak zrobiłem ale nic to nie dało. Pomyślałem żeby wyłączyć grę i włączyć od nowa i...pomogło!! Gra z HDRem chodziła znowu znacznie lepiej niż przed wyłączeniem gry. OCB?? Jestem teraz w tym trzecim levelu ale nie uśmiecha mi się włączać i wyłączać gry z levelu na level. Wiem że mam mało ramu (512MB) i to niestey czuć aż nad to ale wtedy kiedy mi się cieło dysk w ogóle nie pracował a wyglądało to tak jakby po prostu grafa/komp nie wyrabiał (jakby był za słaby). Może przez stery (81.89) albo może przez to że mam "tylko" patcha 1.3 (1.31 i 1.33 nie chciałem instalować bo 1.31 to tylko jakieś poprawki do multi zaś na 1.33 podobno zdarzają się bugi z thermal vision ale może i to trzeba instalnąć?). Nie wiem czy ktoś tutaj spotkał się z tym i nie wiem czy da się to rozwiązać (pewnie po kilku lewelach ogólnie gra się zamula bo mam mało ramu) ale może ktoś zna odpowiedź. Zresztą jak będę musiał tą grę włączać i wyłączać to tragedi nie bedzie ale...No i przypomina mi to granie na GF FX5600 (mojej starej karcie) gdzie po przejściu z levelu na level nie były wyświetlane cienie i musiałem grę restartować (a miałem wszystkie patche i różne stery, wszędzie to samo było ;) ). Pozdro i sorki za przydługawy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. na tą gre potrzeba 1gb ram zeby chodzilo na fukll detalch

Byzyduura.

Gralem w ta gre jeszcze na Ti4200 oraz na R9500Pro w max detalach i jakos nie wymagala 512DDR.

Przynajmniej nie zwalniala z tego powodu lecz niedomagan karty.

W tej chwili na takim samym sprzecie tylko zamiast ti4200 mam GF 6200 @ 6600 gra sie super plynnie jezeli nie wlacze HDR i niedomagan zwiazanych z pamiecia rowniez nie uswiadczalem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byzyduura.

Gralem w ta gre jeszcze na Ti4200 oraz na R9500Pro w max detalach i jakos nie wymagala 512DDR.

Przynajmniej nie zwalniala z tego powodu lecz niedomagan karty.

W tej chwili na takim samym sprzecie tylko zamiast ti4200 mam GF 6200 @ 6600 gra sie super plynnie jezeli nie wlacze HDR i niedomagan zwiazanych z pamiecia rowniez nie uswiadczalem.

Byzyduura. (bzdura!!!)

napisz na początku na jakich to detalach grałeś.

bo chyba nie na wszystko na max i 4AA,16AF

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadajcie głupot, jak miałem 512mb ramu, to mogłem sobie ustawić tekstury conajwyżej na medium, bo inaczej strasznie cięło co chwilę! A system miałem świerzy. Jedyne co pomagało, to pochodzić po całej mapie przez jakiś czas i postrzelać, to po ponownym wczytaniu już się nie cięło (gra przejmowała ram przeznaczony na system, bo później jak wychodziłem do pulpitu to trwało to wieczność). Teraz na 1gb jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Jaki patch radzicie zainstalować. Czy do HDR jst potrzebny jakis patch ? Oraz czy ktos wie dlaczego u mnie dzieje sie cos z teksturami gdy dam wsyztsko na maxa (zamazane, dziwna trawa, dziwne góry). Config mojego kompa jest na dole :-) Aha a sterowniki mam oczywiscie najnowsze z stronki nvidia.com Sory admin usunoł moja specifikacje kompa, Mam karte Gigabyte GF6600 GT

Edytowane przez hojna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Jaki patch radzicie zainstalować. Czy do HDR jst potrzebny jakis patch ? Oraz czy ktos wie dlaczego u mnie dzieje sie cos z teksturami gdy dam wsyztsko na maxa (zamazane, dziwna trawa, dziwne góry). Config mojego kompa jest na dole :-) Aha a sterowniki mam oczywiscie najnowsze z stronki nvidia.com Sory admin usunoł moja specifikacje kompa, Mam karte Gigabyte GF6600 GT

Jeżeli masz tego GFa to MUSISZ zainstalować przynajmniej patcha 1.3 po to żeby gra się nie rypała (grafa) i żeby HDRa włączyć. Jeżeli masz problem z grafą a garsz np. w wersję SuperSeller to jest to troszkę dziwne (gra już w wersji 1.32).

Wracając do mojego problemu, tak jak pisałem problem wygląda na niedomagania karty ale tak nie jest bo restart gry i włączenie jej raz jeszcze całkowicie niweluje ten problem...aż do nowego levelu ;). No i na 512 MB prawie nie da się grać :(. Co z tego że jak pochodzę i postrzelam po mapce jest "nieźle" (większość wczytana) skoro załadowanie nowego levelu to istny hardcore...o wyłączaniu gry już nawet nie wspomnę, TRAGEDIA. Jednak jak miałem 768 MB to był git no i grałem w mniejszych detalach bo gorszą grafę miałem. Trzeba coś na to zaradzić czyli uzbierać i dokupić "kostkę" ;).

 

Ostatnie lamerskie pytanie: czy są jakieś kody do tej gry? Ogólnie nie lubię grać na kodach i nie robię tego normalnie ale Far Crya już przeszedłem a chciałbym go sobie teraz bezstresowo przypomnieć. Chodzi mi konkretnie o nieśmiertelność, znalazłem coś takiego: "god_mode_count=1" ale to nie działa (pewnie przez patcha 1.3, wnioskuję to po tym że to właśnie w tym patchu wywalono opcję, notabene "chiterowską", sejwowania w dowolnym momencie więc pewnie i tego goda wywalili). Może coś znacie innego? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ukończyłem Far Cry:D Problemy miałem z końcówką ostatniej misji;) Cudo gra!!!

No to moze teraz sprobuj swoich sil w multiplayerze. Ja po sieci w FC gram juz od ponad roku i i nie moge przestac :) W multi jest dopiero prawdziwa frajda. Polecam! Jest nawet jeden polski clan - www.phoenix.rox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z życzliwych mógłby mi podać jakieś adresy skąd mógłbym pobrać mapy do Far Cry. Chodzi mi o mapy do multiplayera.

 

Pozdrawiam

Witam!

oto link: http://farcry.gamesweb.com/downloads.php?ordner_id=22 i sciagnij Tournament Mappack 1.3.1 Full ktory wazy 286MB

 

Z tym mappackiem nie bedziesz mial problemu z mapami typu mp_to_swamp , mp_to_ruins itp.

No i warto posciagac wszystkie 3 Unofficial Far Cry Custom Map Pack z tego adresu: http://www.farcry-maps.com/download.php?list.4

Zeby sciagac z tego drugiego adresu musisz sie zarejestrowac.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sciągłem sobie demo i grafika jest u mnie taka ze... no właśnie jaka grafika ?:P dałem wszystko na max a gra chodzi jak na rivie tnt2( nie skacze ale niema grafy praktycznie) wody niema i cala reszta do [gluteus maximus] :P

karta to GF7800GT i najnowsze stery, poradzicie coś ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie spokojnie w farcry az tu nagle wyskakuje cos takiego... Critical exception

memory culd not be "read'

 

dziwne b z miesiac wczesniej przeszedlem bez problemu a teraz nagle takie cuda ktore sie nigdy wczesniej nie zdarzyly- amd athlon 2600@1,9Ghz,Abit AN7,2x512 kingston, Gainward fx 5700- wiecej szczegolow chyba nie trzeba...

Wie ktos co z tym zrobic???

Najdziwmiejsze jest to ze wczesniej chodzil normalnie

Dodam ze reinstalka nie pomogla...

z gory thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem takie problemy(czasami) i to najwyraźniej spowodowane jest zaśmieceniem dysku tj. gra ma trudności z pamięcia wirtualną bo widać, że gra nie może czegoś odczytać/'zrozumieć' i takie oto błędy są.

Choć specem od tego nie jestem to może pomoże jakiś format :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry - Return to Heaven (Wiernutsia w raj).

Znacie juz ten dodatek?

Jest bardzo interesujacy - jest to produkcja naszych wschodnich sąsiadów. Miałem okazje zagrać (kosztuje tam kilka dolarów i co niektórzy "przywożą" to).

Mimo słabszej grafiki jestem pod wrażeniem. Wymagania ma wieksze niz oryginał, 7 misji, ok.10 godz. dobrej zabawy, nie wymaga podstawowej gry. Ma sporo błędów, ale idzie wytrzymać.

Aż mi się łezka w oku zakręciła na wspomnienie tych przeżyć, jakie miałem w czasie gry w FC. Ale odsuwając emocje na bok- radzę się postarać, bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Far Cry - Return to Heaven (Wiernutsia w raj).

Znacie juz ten dodatek?

Jest bardzo interesujacy - jest to produkcja naszych wschodnich sąsiadów. Miałem okazje zagrać (kosztuje tam kilka dolarów i co niektórzy "przywożą" to).

Mimo słabszej grafiki jestem pod wrażeniem. Wymagania ma wieksze niz oryginał, 7 misji, ok.10 godz. dobrej zabawy, nie wymaga podstawowej gry. Ma sporo błędów, ale idzie wytrzymać.

Aż mi się łezka w oku zakręciła na wspomnienie tych przeżyć, jakie miałem w czasie gry w FC. Ale odsuwając emocje na bok- radzę się postarać, bo warto.

Mialem o tym napisac ale mnie wyprzedziles.Gral ktos w ten dodatek? Ponoc nie wymaga podstawy a dzialaja np patche na quicksave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...