Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

u mnie tez sa takie same objawy jak u ciebie dolores haze

Robia sie czerwone place ,tak jakby szachownica

i karta jest tzz niby z anglii kupiona od goscia z ostrzeszowa na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

czesc

u mnie tez sa takie same objawy jak u ciebie dolores haze

Robia sie czerwone place ,tak jakby szachownica

i karta jest tzz niby z anglii kupiona od goscia z ostrzeszowa na allegro

1483758[/snapback]

podajcie linki do tych aukcji- ile daliście ??

moze to poserwisówki ?

 

a co do problemu to spróbuj skombinować lepszy zasilacz lub poprostu drugi byle jaki zasilacz i podłącz do niego tylko grafę

dodatkowo zrób nawiew jakimś wentylatorem pokojowym na max obrotów i sprawdź- powinno to obniżyć temperaturkę

 

myślę że to objaw przegrzania karty lub fizycznego uszkodzenia- wątpie, żebyście kupili nówki..

jak z gwarą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to karty na 99% poserwisowe jakies - sa walniete i tyle . oddawajce poki mozecie bo watpie zeby cos innego bylo przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec juz wszystko mowie:

 

Napewno nie jest to zasilka. Karte testowal kolega na swoim chieftecu i problem pojawil sie u niego po 3 dniach testowania.

 

Przegrzanie ? Tak jak mowilem, mnie krzaki pojawiaja sie czasami podczas uruchomienia komputera, to eliminuje mozliwosc przegrznaia, bo przy starcie kompa i procesor graficzny jak i pamieci maja temp. pokojowa.

 

Gwranacja?

Gosciu powiedziale ze daje tydzien gwarnacji rozruchowej. No i wzystko bylo pieknie przez pierwsyz tydzien , a nawet wiecej. Problem pojawil sie po kilku(nastu) dniach dopiero.

 

@baxy

Wyglada na to ze to na bank ten sam gosciu. Co ciekawe, on mi napisal ze tobie poradzil nalozyc paste na procesor i ze ty to zrobiles i ze tobie calkowicie rozwiazalo to problem.

 

Rozmawialem jeszcze ze znajomym elektronikiem, on mowi ze najprawdopodobniej przetworcnia pradowa na radeonie jest walnieta (podobno 90% wszystkich uszkodzen radeonow to wlasnie to) - koszt naprawy od 80 do 200 PLN

 

Link do aukcji - http://allegro.pl/show_item.php?item=50190790

Edytowane przez dolores haze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

dolores  haze tak to to samo zrodlo - tydzien gwarancji u mnie to samo ,kupilem ja miesiac temu

a objawy sa doslownie identyczne jak u ciebie

szlak mnie trafia

1485279[/snapback]

jak pech to pech

nie pozostaje chyba nic innego jak wymianka układów zasilających :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ten twój Mercury to raczej qpa  :sad:

 

więc lepiej go wymienić,nawet na Modecoma  :wink:

1461390[/snapback]

I to czym prędzej

Modecoma czy Fortona nowszego - 350W możesz mieć za 50-100zł

a one już na pewno wystarczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

co masz na mysli ?

1485381[/snapback]

a to:

Rozmawialem jeszcze ze znajomym elektronikiem, on mowi ze najprawdopodobniej przetworcnia pradowa na radeonie jest walnieta (podobno 90% wszystkich uszkodzen radeonow to wlasnie to) - koszt naprawy od 80 do 200 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak jak sie bawilem w zmiane pasty na karcie... wynik byl identyczny z naturalnym. Oddalem karte jakos przegrzewajaca sie a jaka byla przyczyna to nei wiem. Moze przez omyslke walnalem rdzen abo pasta gdzies spowodowala zwarcie... grom cie panie wie :) ale katra raczej nie do odratowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gzie mozna to naprawic ,zna ktos jakies konkretne adresy telefony?chodzi mi o te pojawiajace sie krzaki

1486684[/snapback]

baxy, odbierasz GG w ogole? pisalem do ciebie kilka razy! Napisz jak mozesz czy cos probowales majstrowac przy karcie. Ja na dniach dam ja temu eletronikowi, niech on swoim okiem obejzy karte i jak ja naprawi, odrazu dam ci znac co bylo nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak najłatwiej i bezpiecznie zdjąć shima z r300 ?

1472238[/snapback]

przy zachowaniu duzej ostrożnosci dobrze jest to zrobic igłą

zycze powodzenia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge kupic radka 9700nonPRO z Vivo za 399zl oplaca sie??

1488860[/snapback]

Moim zdaniem Oplaca sie... ja za 9500(modowanego na 8 potokow i 256 bit).... (czyli defakto TO SAMO)... placilem 350 zl z 4 miesiace temu i to byla olbrzymia okazja :)... a 399 to dobra cena ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką uwage dla osób mających zamiar kupić w najbliższym czasie 9700 non pro lub pro. Coś ostatnio dużo postów o tym jak to po minięciu gwary rozruchowej po kilkunastu dniach karta zaczyna sypać artami, wyświetlać jakieś paski itp. Dotyczy to głównie kart Build by ATi i pochodzących z za granicy. Co prawda ta karta za 399 ma miesiąc gwarancji jeśli myśle o tej samej aukcji co Sector19, ale radze uważać. Sam chciałem kupić następnego radzia 9700 z allegro, ale..... chyba jednak wezme 6600 z dobrym OC lub dołoże 150zł i 9800. Jak to ktoś napisał w topicu o awari 9700 to mogą być poserwisówki. :mur:

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem juz

 

pomecze ja przez ten miesiac maksymalnie i zobaczymy co ztego wyjdzie

 

a swoja droga to sam mogles uszkodzic karte (uklady zasilajace) puszczajac ja na megabajcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta przyszła, arty na caly ekran jutro jedzie spowrotem :mur:

 

 

EDIT

 

jak mialem 9500 to chyba formata robic nie musze jak zmieniam na 9700??

bo to prawie ta sama technologia

 

stary 2 razy zmienialem i dalej to samo

 

zaslilka chyba wydala - proc odkrecony

 

chyba karta walnieta

 

arty w PS1.1 w gore w directx 7 nie ma:((

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem 9500 to chyba formata robic nie musze jak zmieniam na 9700??

bo to prawie ta sama technologia

Nie format jest zbedny reinstal sterownikow wystarczy

 

Cos te radki trefne sa :/ moj jak przyszedl tez rowno sypal artami podczas startu szachwonica (wbiosie czysto) w windowsie pasy w grach szachownica i arty ogolnie cyrk :) ale cos mi odbilo i go dokladnie wyczyscilem i grafa zatrybila lol :D i chodzi do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wiąże z takim problemem!

Mam ATI Radeonka 9700 i nie wiem dlaczego gdy wgram do niego bios z 9700 Pro komp sie wiesza... Niezależnie czy pamięci są na 270 czy 350 zawsze po pewnym czasie zwiecha systemu...Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

Pamięci: samsungi 3.3 bez radiatorków...(może to przez to?)

Edytowane przez Snow131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam wlasnie zamiar zakumpic 9700 non pro built by ATI. Jak latwo sie domyslec rowniez z allegro --> http://allegro.pl/show_item.php?item=54564612 pozostal mi jeszcze przelew na konto. Jednak wczesniej chce rozwiac moje watpliwosci. Jedna z nich jest to iz do stabilnego dzialania 9700 na asusie p4p800 jest wymagana wersja z PN xxx-xxxxx-30(lub wyzsza)(tak bynajmiej jest napisane w manualu do plyty) a ta co ja wlasnie chcem kupic ma PN 109-92200-"01" , najstarsza wersja czy co??A co do built by ATI to tez conieco slyszalem :/ . Mial ktos problemy z [asus p4p800 + r9700] ?? Poradzcie cos. Pozdrawiam.

Edytowane przez Lukraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wiąże z takim problemem!

Mam ATI Radeonka 9700 i nie wiem dlaczego gdy wgram do niego bios z 9700 Pro komp sie wiesza... Niezależnie czy pamięci są na 270 czy 350 zawsze po pewnym czasie zwiecha systemu...Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

Pamięci: samsungi 3.3 bez radiatorków...(może to przez to?)

1499911[/snapback]

może to byc spowodowane niekąpatybilnym biosem (powinienes wgrac bios tego samego producenta co karta), moze wgrałes bios od karty np. 9700pro All In Wonder, a twoja taką nie jest lub odwrotnie .

powodów takiego zachowanie moze byc conajmniej kilka niekoniecznie wina biosu karty moze to stery albo system lubcalkiem co innego - musisz podac wiecej szczegułów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

To jest radzio bulid by ati. Wgrywałem do niego już mase biosów różnych firm i zawsze była zwiecha:D Jeszcze znalazłem jakis inny za chwilke przetestuje:> Hmm a czy przypadkiem bios z 9700pro nie daje większych napięć na pamięci? Bo idą o wiele więcej niż na biosie z 9700:X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

To jest radzio bulid by ati. Wgrywałem do niego już mase biosów różnych firm i zawsze była zwiecha:D Jeszcze znalazłem jakis inny za chwilke przetestuje:> Hmm a czy przypadkiem bios z 9700pro nie daje większych napięć na pamięci? Bo idą o wiele więcej niż na biosie z 9700:X

1507857[/snapback]

Bios to tylko Herca od pro, potencjał o/c się zwiększa w związku ze zmianą timingów, przy edytowaniu biosu zmiana wartości timingów nic nie daje - swojego czasu robiliśmy taki eksperyment z kojak_ct.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...