Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że lepsze jest wrogiem dobrego i nie chcę przekombinować, ale pozostaje niedosyt ;( poza tym to moje napięcie jest dość wysokie - 11x220 jest takie samo - no i moje płytka jest młodziutka więc mogę ją jeszcze podmienić na coś innego, czy warto? (napięcie na procku waha się o 0,012v (Idle) a o 0,020 (Prime)) i oczywiście wszystkie programiki - nawet info w biosie pokazuje poniżej tego 1,875 - w okolicach 1,808 do 1,820 (pod obciążeniem Prime95 nawet 1,792)

 

Edit...

w poprzednim poście troszkę niespójnie napisałem - wczoraj troszkę sprawdzałem sprzęt i na biosie by Merlin poleciał 10x245 - pracowałem w windzie, robiłem testy bez problemów (Vdd 1,8, Vcore 1875, Vdimm Auto, ni pamiętam timingów, ale chyba najgorsze jakie były) ale już nic wyżej (ni FSB, ni możnikiem, przy jakichkolwiek napięciach - procek do 2,05 - wyżej już nie mam zamiaru, choć temp w normie bo w pokoju zimno i dodatkowo wentylator pokojowy przy budzie :lol: ) - jeszcze dziś poprubuje ale zastanawia mnie czy to nie problem zasilania na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 chodzi jak burza,żadnych problemów.Pamięci były testowane na innym kompie na Epoxie 8RDA3i i chodziły pięknie.Nie wiem co to może być...

Mam to samo. Kilka dni temu chwalilem sie ze procek idzie 10x225 przy 1,65V i rzeczywiscie chodzil stabilnie. Ale bylem na wymianie grafiki i jak wsadzilem GF FX5900XT to sie zaczelo wszystko sypac. Najpierw musialem zejsc z taktowaniem oraz podciagnac napiecie. Potem musialem zjechac z FSB.

Aby pracowac stabilnie musialem go ustawic 11x200 przy 1,65V. Prime chodzil wyzej i 6 godzin non-stop i nic, a wystarczylo wlaczyc gre i zwiecha albo reset. Wniosek jest jeden: cos z zasilaniem albo karta miesza. W sumie troche wiecej ta karta ciagnie niz GF2 MX400 na ktorej testowalem poprzednie ustawienie :lol:

W sumie to sie dziwie bo mam Chieftec'a 420W, ale on ma wyjatkowo slabe 12V bo tylko 18A. Juz sam nie wiem co mam o tym myslec...

A z tego co widze to tez masz Chiefteca. Ale to troche dziwne aby takie zasilki nie wyrabialy.

No ja nie przypuszczam żeby to był zasilacz raczej,ale już prawie pół kompa wymieniłem i to samo jest.A nie mam od kogo pożyczyć mocniejszej zasiłki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodalem dzis kilka operacji taktycznych ala arctic silver 5 na proca + chipset + wiekszy radiatorek na chipsecie + wielki wiatrak na grafe nio i jestem bardzo szczelsiwy bo nie wiedziec czemu pamiatki ktore nie chcialy wstawac wiecej niz 185 dzis wstaly na 200 :)

 

Na razie lece 11.5x200 Przechodzi 3dmarka i prime , jest stabilnie, napiecie 1.65v

 

Temperatura prime max 58 stopni. Daje rade ;]

 

Sandra arithmetic 9527/3629 , mnie styka ;]

 

Chyba jednak zakup tych vitest 500mhz mija sie z celem w takim wypadku. Nio bo bede musial dolozyc okolo 250zl a w sumie nie mam pewnosci ze on wstanie np na 220/230x10 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza że na Bartonie M 2500... jak ustawie jaki kolwiek mnożnik to komp i tak mi sie uruchmi z 14x ? Jest zablokowany, było by to max dziwne, ale obojetnie czy ustawie 6x czy 15x to i tak jest 14x :/ Nie wiem o co w tym chodzi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a ja z innej beczki. Jest tu 54 strony. Przejzalem kika ale poki co nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytanie. Co z cs'ami do mobili 1,45v???? Szukalem po sieci pytalem w paru sklepach... ale nic :(.... Help me... (jakubowi widze ze masz jakas samorobke... masz moze ich wiecej??) Pozatym Gdzie jeszcze mozna je kupic (znalazlem na allegro i w barwkompie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @ll!

A ja mam inny problem ... :( Sprzet jak w podpisie! Niby wszystko ok. Winda 100% stabilna. Katowanie sprzetu grami (NFSU, HL2, FarCry, ostatnio NFSU2) nawet po 12 godzin :lol: i wszystko ok.

Natomiast Prime wywala od razu blad! Ze spodziewana liczba powinna byc mniejsza od 4! ... O co chodzi? :cry:

Z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disruptor: odkrec procka i sprawdz ponownie. jesli nie pomoze odkrec pamieci i sprawdz ponownie. to naprawde nie jest czarna magia - wystarczy logicznie pomyslec.

fireblade3: mobile to sa te same procki - roznica jest w polaczeniu mostkow na laminacie. wiec w czym problem? myslisz, ze cs do mobila 1.45V bedzie inny niz do 1.65V? :D

Muskat: to oznacza, ze Twoja plyta wariuje po zalozeniu mobila - ustawia 'mnoznik maksymalny' wg polaczen mostkow za to odpowiadajacych (nie pamietam ktorych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disruptor: odkrec procka i sprawdz ponownie. jesli nie pomoze odkrec pamieci i sprawdz ponownie. to naprawde nie jest czarna magia - wystarczy logicznie pomyslec.

A myslisz ze juz tego nie probowalem... :x Juz mi pomyslow brakuje ... :x I czesci tez ... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza że na Bartonie M 2500... jak ustawie jaki kolwiek mnożnik to komp i tak mi sie uruchmi z 14x ? Jest zablokowany, było by to max dziwne, ale obojetnie czy ustawie 6x czy 15x to i tak jest 14x :/ Nie wiem o co w tym chodzi:(

Mi też możecie pomóc, bo za cholere nie wiem czemu tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Muskat: to oznacza, ze Twoja plyta wariuje po zalozeniu mobila - ustawia 'mnoznik maksymalny' wg polaczen mostkow za to odpowiadajacych (nie pamietam ktorych).

to nie wystarczylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Muskat: to oznacza, ze Twoja plyta wariuje po zalozeniu mobila - ustawia 'mnoznik maksymalny' wg polaczen mostkow za to odpowiadajacych (nie pamietam ktorych).

to nie wystarczylo?
Sorka nie doczytałem tego myślałem zeposzły tylko odpowiedzi do innych tematów, tzn że nie ma szans na zmiane mnożnika:( [ale płyta na 2.36GHz działa naszczescie stabilnie 14x166] szkoda tylko ze nie działa mi 15x bo wtedy było by okrągłe 2500:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmiana BIOSa by pomogła, nie wiem chyba wgrany mam najnowszy ale może coś nie poprawnie zgrało? a nie moge teraz zgrac bo FDD nie czyta mi. Nie wiem czy da sie cokolwiek z tym zrobic :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam cyfrowki :( Jak kolega pozyczy to zapodam. W tej chwili jeszcze bardziej usprawnilem konstrukcje, teraz jest cicho i wydajnie ;]

 

Szczegoly , procek - as 5, wiatrak to jakis stary alu z miedzianym rdzeniem, 80x80 2000rpm

 

Na mobo jest radiatorek od jakiegos starego gf2 TI przyciety i oszlifowany nio i wiatraczek z nie pamietam czego... 40x40

 

Na grafie radiatorki na pamieciach miedziane + wiatrak z gory wiejacy na core + radiator z pentiuma podciety na ta blaszke co juz jest ( ona sie mega grzeje :D ) a z drugiej strony standardowy radiator ati ( nie mam innego duzego ;/ ) + wiatrak podswietlany 80x80. jest git, karta wytrzymuje 10h dooma III wyzej nie krece a da sie.

 

Jedyna lipa to 3d mark 2001 - przechodzi 6 pierwszych gameow i wywala sie w momencie gdy powinien wczytywac nature - nie zaleznie od temperatury proca od razu zwis i plyta kwiczy mimo ze dooma leci caly dzien - a ten jest niby bardziej stresujacy jesli chodzi o oc. No nie wim kurde, wali mnie w sumie 3dmark, wazne ze w dooma i wkrotce halfa moge grac ;]

 

P.S. Ostatni wynik w 3dmarku ktory uzyskalem przy 11x200 ( wtedy przeszedl caly... ) to 16987, niestety nie pomyslalem o robieniu screenow bo do szczescia mi to nie potrzebne... Mam gdzies z sandry ale nie mam ftpa zeby to wrzucac.

 

Wiem ze to nie jest jakies super oc, ale mnie cieszy ze wynik jest calkiem przywoity a cale chlodzonko jest przede wszystkim CICHE. Na razie zamiast w wode wole zainwestowac w mocniejsza grafe, a pozniej zaczne skladac wc z prawdziwego zdarzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tam pytal o prime - round less than expected oznacza poprostu niestabilnosc procesora, a ze jest wiecej niz 0.4 - oznacza poprostu przekroczenie granicy stabilnej pracy. Moj 2500 niestety nie chce pojsc wyzej niz 221*11,5 (tzn generuje wysyp prime ponad to)- mam takie pytanie - jak jest z prime stable ? ja rozumiem ze to jest glowny warunek dobrego o/c, ale o ile moge przekroczyc granice stabilnosci w prime zeby nadal miec stabilnosc w zwyklym uzywaniu ? kiedys podkrecilem starego durona 1600@2300 i dzialal tak przez 3 miesiace bez problemu, natomiast prime wysypywal po sekundzie. Nie przeszkadzalo mi to jednak uzyskiwac dobrych framerateow w grach i nie resetowal sie komp np wiec pytam Was, czy prime rzeczywiscie tak surowo ocenia tego procka ze jeszcze 300 MHz wiecej nie przeszkadza grom, markom etc, tylko jednemu programowi ? i dlatego mam przejsc hl2 w 10 klatkach mniej ? weird :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tam pytal o prime - round less than expected oznacza poprostu niestabilnosc procesora, a ze jest wiecej niz 0.4 - oznacza poprostu przekroczenie granicy stabilnej pracy ...

To dlaczego wysypuje mi taki sam blad na standardowym taktowaniu a moge grac po 12 godzin i nie bedzie zwiechy ... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz czekam na przesylke o RAPTORA gdyyz u niego zamowilem BARTONA 2500+ MOBILE 1,45V juz kupilem pamiec hynixa 400mhz d43 256mb na kosciach hyundaia ale nestety mam jeszce jedna kosc VDAT'y, ale planuje zmienic na hynixa

juz zamowilem pentagrama 92 CU tak wiec mysle ze bedzie wszystko ok! wszytsko powinno byc w czwartek badz piatek! ale jest jedno ale w czwartek jest wywiadowka i dowiedza sie rodzice o godiznach nie spedzonych w szkole tylko przy kompie a konkretnie na forum:)

cos sie wkreci!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fireblade3 znalazłem kiedyś rysunek techniczny od shimma. Niestety nie mogę go teraz znaleźć. (wydaje mi się, że było to w sklepie tweak'a) Z tego co pamietam grubość tej blaszki to 0,6mm. Jak sprawdzałem czy shimm jest odpowiednio wysoki okazało się że jądro jest jakby spuchnięte, tzn. na środku jest zdecydowanie wyższe niż na rogach (rogi nie są zmiażdżone).

A teraz z innej beczki. Mojemu prockowi się poprawiło. Chodził max na 210x11 na 1,75v i każde inne takowanie było dla niego za duże. Ostatnio włączyłem go na 205x12 przy 1,85 (płyta daje wtedy 1,9v) i chodził stabilnie. niestety ta temp. Na rdzeniu miałem 65 stopni i stwierdziłem że to dla niego za dużo. Ponadto chodzi stabilnie na 200x11 bez zmiany napięcia katowany primem a kiedyś to mu się nie zdażało.

 

Jakie ustawienie będzie korzystniejsze: 11x210 czy 12x205??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem.

Proc chodzi jak w podpisie, to jest max stabilnie.

Ale każda zmian mnożnika choćby o 0,5 (11,5) kończy sie wyłączeniem kompa. To że pamięci nie wyrabiają to wiem, ale przecież m,nożnik nie ma nic do rzeczy. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@David-69

więcej prundu!, bo w podpisie sterczy 1,65...

co do pamięci i mnożnika - wierz mi ze to jednak ma ze sobą coś wspólnego i to duże coś... ale nie jest to topic o pamięciach więc jak coś to wiesz jak mnie łapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moze ktos mi powie dlaczego Prime restartuje mi kompa zamiast wywalic bledy?? Nie moge przekroczyc magicznej bariery fsb 215. Na 220 restart. Temperatura nie przekracza 40stopni. Procek posadzony na abicie NF7 + L12 mod. Przed modem sytuacja taka sama ! Z gory dziekuje za odpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka dni temu nabylem tu

http://allegro.pl/show_item.php?item=35258806

 

dobry kontakt i sprawna wysylka

jak na razie poszedl mi 2070Mhz na 1.65V (bylo niby stabilnie na 1.6 w Prime95 i wiekszosci gier

jednak wywalalo w HL2 na poziomach z duza iloscia wody (te odbicia :wink: )

 

dalej jak na razie nie ide bo mam bardzo slabe chlodzenie

a nie chce go za bardzo katowac

 

jak wstawie jakiegos Pentagrama to zobaczymy co naprawde potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie! fsb 220 osiagniete! Restarty byly spowodowane za malym napieciem na Ramy bo mialem wtedy 2,7 a po zmianie na 2,9 prime przeszedl . Ustabilizowalem fsb 220 i idac dalej znowu zaczely sie schody! 225 na poczatku wcale nie chcial komp ruszyc. Po zwiekszaniu napiecia na procka zaczal wstawac ale zwisal w trakcie ladowania windy. Dosyc znaczaco podnioslem mu napiecie hmm chyba do 1,75 i nadal zwisal. Ktos ma jakies pomysl?? W jakim momencie nalezy zwiekszyc napiecie chipsetow?? Z gory dziekuje za podpowiedzi.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiuu 1,7v na chipsecie na nf7 wystarcza na dużo, więc to nie to, Wg mnie ramy ci juz wymiękają, posprawdzaj goldmemory i memtestem i ciesz się ze chodzą na tyle bo mi sie wcale nie kręca

sprawdź jakie v core potrzebuje procek dla tylu mhz ale przy nizszej fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@David-69

więcej prundu!, bo w podpisie sterczy 1,65...

co do pamięci i mnożnika - wierz mi ze to jednak ma ze sobą coś wspólnego i to duże coś... ale nie jest to topic o pamięciach więc jak coś to wiesz jak mnie łapać

Ubliżasz mi mówiąc że "więcej prądu" :). Dałem z 1,85 ; 1,875 ale bez rezultatu. W momęcie za małegop Vcore kopmp by zwisł a nie sie wyłączał.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...