Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

seria 0414 była porażką, max 2,4GHz .......

1235608[/snapback]

A czego bys chcial??????? 3GHz za 400zl? Jesli dodatkowe _naprawde_stabilne_ 30% (mniej kreca sie _pojedyncze_ egzemplarze_) , ktore mozesz uzyskac relatywnie tanio (nie masz na lepsze pamieci - mnoznik w gore, 4 szt ktore mialem w reku osiagaly 2,4GHz prz < 1,7v - tyle spokojnie schlodzisz wypolerowanym Spire WR IV za 39zl) to dla Ciebie "porazka" - to czym jest sukces?.

XP-M 2500+ w kategoriach wydajnosc/cena nie ma konkurencji (chyba ze jestes w stanie wycisnac wiecej _wydajnosci_ z Semprona 2GHz (399zl) albo Celerona 2,8GHz (475zl BOX, czyli rownowartosc XP-M2500+ i np. QC92CU).

BTW 0414 to data produkcji, a nie seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz ze kupiłem proca u miodka?

 

I ze z palcem na wodzie jeździ 2.56Ghz przy 241x10.5, 1,75v?

cudo.....

 

zasilacz mi nie wyrabia lekko, wiec tylko tyle, ale czuje ze proc ma potencjał, bo 2.65 bez zadnej zadyszki łyka, na 1.775v

 

przy czym realnie to on potrzebuje o 0,05v do0,075v mniej, tyle ze jak wspomniałem - zasilacz do d...napiecia skaczą i jak za duża zmiana to wywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: cały czas jedziecie na podkręconym procu??

ja jadę na 11x166 i napięciu 1,675 (to najmniejsze jakie może dać moja płyta). wentyl na procu jedzie na 7V, obroty są tak niskie, że czujnik obrotów już nic nie pokazuje. temp to 41 na socet i 47 na diodzie a w stresie odpowienio 46 i 53. nie kręcę go narazie bo nie mam takiej potrzeby, a ponadto komp jest prawie niesłyszalny, jak słucham muzyki nawet po cichu to go już nie słychać. przy katowaniu głosniej chodzi zasilacz i to mnie strasznie irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: cały czas jedziecie na podkręconym procu??

ja jadę na 11x166  i napięciu 1,675 (to najmniejsze jakie może dać moja płyta). wentyl na procu jedzie na 7V, obroty są tak niskie, że czujnik obrotów już nic nie pokazuje. temp to 41 na socet i 47 na diodzie a w stresie odpowienio 46 i 53. nie kręcę go narazie bo nie mam takiej potrzeby, a ponadto komp jest prawie niesłyszalny, jak słucham muzyki nawet po cichu to go już nie słychać. przy katowaniu głosniej chodzi zasilacz i to mnie strasznie irytuje.

1236009[/snapback]

Nie mam czasu na granie, nie bawię się w reendering grafiki 3D, nie pakuję olbrzymich plików, nie rippuję filmów z DVD (zbyt często ;)), więc tak naprawdę po co mi procek wykręcony na max? Wiem, że mój pójdzie do 2.6GHz z takim chłodzeniem, jakie mam obecnie, chociaż sam miodek nie poleca Epoxów do mobili (kręci mi się tak samo jak nie lepiej niż na zmarłym Abicie NF7). Procka sprawdziłem na wszystkie strony na 3 różnych chłodzeniach i dwóch różnych płytach, porobiłem testy i standardowe marki-smarki, ale to dla własnego komfortu psychicznego, żeby wiedzieć, ile moje CPU potrafi.

 

Dlatego też na codzień jadę często 11x200 1.50v, chwilami nawet 10x200/ 12x166 1.40v , 11x166 1.30v (8rdavcore, mobo pozwala tylko zejść do 1.40v).

 

@Gregu - piękna sztuka :D

Mój chodził podobnie na WC znajomego (2.5GHz - 1.75v, 2.6GHz - 1.775v), ale potem zonk - prawdopodobnie przez stare mobo - Epoxa 8RDA+ (jakaś archaiczna rewizja z piwerwszym nForce2 bez oficjalnej obsługi FSB200).

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to całkiem znośny temp:) Nie przekraczaj 60C w stresie, a najlepiej 55C. Aha, to są stopnie Celsjusza i różnie to bywa z temperaturą na  danej mobo. Trzeba mieć się na baczności:)

Pozdrawiam!

1235768[/snapback]

Możesz mi wyjaśnić dlaczego?

Szkoda, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a czy proc będzie żył 10 czy 5 lat to przy obecnych zmianach technologicznych to po prostu nie ma znaczenia. I tak za kilka/klilkanaście miesięcy będziesz jechał na A64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, chyba żadko czytasz wypowiedzi ludzi którym procek po OC nagle po pół roku zrobił się martwy. 60C na czujniku to ok 75-80 na rdzeniu, czyli zapas do śmierci termicznej rdzenia nie jest 40 a jakieś 10-25C. Wszystko zależy od egzemplarza i czasu pracy przy ekstremalnej temperaturze. Także to co napisałem to nie bzdury tylko dobra rada by ktoś potem nie miał protensji że mu proc za 400PLN do piachu poszedł.

 

 

A czego bys chcial??????? 3GHz za 400zl? Jesli dodatkowe _naprawde_stabilne_ 30% (mniej kreca sie _pojedyncze_  egzemplarze_) , ktore mozesz uzyskac relatywnie tanio (nie masz na lepsze pamieci - mnoznik w gore, 4 szt ktore mialem w reku osiagaly 2,4GHz prz < 1,7v - tyle spokojnie schlodzisz wypolerowanym Spire WR IV za 39zl) to dla Ciebie "porazka" - to czym jest sukces?.   

XP-M 2500+ w kategoriach wydajnosc/cena nie ma konkurencji (chyba ze jestes w stanie wycisnac wiecej _wydajnosci_ z Semprona 2GHz (399zl) albo Celerona 2,8GHz (475zl BOX, czyli rownowartosc XP-M2500+ i np. QC92CU).

BTW 0414 to data produkcji, a nie seria.

1235811[/snapback]

Jak byś poczytał to co było wczesniej na tych stronach to byś wierdział, że te 2,4GHz to był max na WC i Vcore 1,9V. U innych na AC max to był 2,3GHz. Pisałem tu w porównaniu z innymi seriami Bartona, bo o to pytał ktoś wcześniej, a one szły znacznie wyżej i z niższym napięciem. Nie miał bym protensji do procka jeśli by szedł 2,4GHz przy 1,7V tak jak napisałeś. Sam mam Bartona który chodzi 2,4 i mi to wystarcza.

A co do tygodnia produkcji to oczywiście masz rację, zagalopowałem się po pytaniu na które odpowiadałem.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No

proc piekny

 

wygrzewanie mnie lekko stresowało, bo pusciłem go na 2.3ghz przy 1.85v, wyłaczyłem wiatraki i woda miala jakies 50stopni:D

no ale przeszedł 12 godzin bez bólu, potem za dwa dni znów mu to zrobiłem, nie wiem czy musiałem ale co tam

 

max temp była 59stopni wg czujnika...

 

tak jak teraz, przy 242x10,5 przy vcore w biosie 1.75, a real jakies 1.71do1.72, ma jakies 37 stopni iddle

W stresie dochodzi, po paru godzinach of kors, do 43-45 max

a jak robie wichure na chłodnicy, czyli napiecie na wiatrakach powyzej 9v, to nawet w stresie nie przekracza 41 stopni

 

ogółem git. zeby nie zasialacz, to by biegał na 2.7do 2.8 na codzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sobie kupic proca ale sie okazało ze niewarto mi - niedosc ze drogo jak za 1833mhz (wiem ze idzie na 2.7-2.8 ale place za 1.8) to dodatkowo musialbym kupic chlodznko jakies (100zl pewno wydatek) wiec razem 500zl bite. Niedosc tego karte mam ponoc za slaba (radek 9100) i tego procka niewykozzystam. Poczekam az stanieja te bartony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No

proc piekny

 

wygrzewanie mnie lekko stresowało, bo pusciłem go na 2.3ghz przy 1.85v, wyłaczyłem wiatraki i woda miala jakies 50stopni:D

no ale przeszedł 12 godzin bez bólu, potem za dwa dni znów mu to zrobiłem, nie wiem czy  musiałem ale co tam

 

max temp była 59stopni wg czujnika...

 

tak jak teraz, przy 242x10,5 przy vcore w biosie 1.75, a real jakies 1.71do1.72, ma jakies 37 stopni iddle

W stresie dochodzi, po paru godzinach of kors, do 43-45 max

a jak robie wichure na chłodnicy, czyli napiecie na wiatrakach powyzej 9v, to nawet w stresie nie przekracza 41 stopni

 

ogółem git. zeby nie zasialacz, to by biegał na 2.7do 2.8 na codzien

1237521[/snapback]

Wygrzewanie, z tego co kiedyś czytałem, a był tutaj gdzieś na forum odpowiedni topik, polega na traktowaniu procka bardzo wysokimi napięciami (rzędu 2.0v) przy bardzo niskiej częstotliwości i znacznie skraca jego żywotność. To co zrobiłeś, nie było wygrzewanie w tym sensie - jedynie temp., ale takie mam na moim (skąd inąd dobrym) AC przy wysokim OC.

Nie umniejsza to faktu, że masz dobrego procka, a mobo jak na NF7 w miarę trzyma napięcia (u mnie na zmarłym NF7 było z tym gorzej).

 

 

@ stickers - trochę pewnie jeszcze stanieją, ale niedługo zapewne w ogóle znikną, ponieważ AMD kończy produkcję procesorów pod Socket A. Co do grafiki, to masz rację jak najbardziej - ja miałem Radeona 8500 czyli starszego i ciut wyżej taktowanego brata 9100 i dobrze się sprawował, ale na systemie PIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2x512DDR Hynix D43@2-2-2-6 | 225 | 2.75V"

 

BULLSHIT!

1239162[/snapback]

Też tak sądzę - bajeczki :shock: :evil:

 

Nawet na FSB200 to również bajeczki - co najwyżej 2-3-3-X.

 

@ sectOr - jaki V-core (wg biosu? realny?)? ale ładnie, ładnie, u mnie na SI-97 max. stabilny to 12x218 - wyżej są problemy.

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem Athlona Mobile 2500+ i nie wiem u kogo go kupic (allegro)???

czy bedzie dobrze dzialal na plycie MSI K7N2 DELTA-ILSR ???

 

teraz mam Bartka 2500+ 333mhz tez niezle chodzi bo na FSB 220

ale na Mobile da sie wiecej podobno? czy oplaca sie go zamieniac na w/w model?

 

znajomy doradzil mi ze gdzies tutaj po forum "kreci sie" :D osoba co potrafi zrobic bios do plyty glownej

tylko nie wie jak sie ona nazywa (cos jakby merlin) czy to prawda z tym biosem?

 

:cry: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kay22: jakbyś przeczytał ostatnie 5 stron tego topicu to na płowę pytań znałbyś odpowiedź. a tak czekasz aż ktoś łaskawie odpowie. masz lepszego proca niż mój, chociaż ja mam mobile. i nie liczyłbym że znajdziesz znacznie szybszego mobila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem a Allegro Athlona 2500+ Mobile i właśnie dzisiaj przyszedł. No i co ?

No i przeżyłem załamke. Wrzuciłem go do kompa i się nie uruchomił. Tzn uruchamiał się ale co 3 sekundy restart.

Moja płyta to Gigabyta GA-7VAXP-A. Płytka mi pasuje i jest dosyć wypasiona. Moje podejrzenia były takie, że płyta nie rozpoznaje procka. Włączyłem ręczne sterowanie dipami na płycie i poszło. Problem w tym że na ręcznym sterowaniu mogę ustawić 100Mhz FSB i potem podkręcać w biosie do 132Mhz. Nie rozumiem czemu nie zrobili 133mhz, bo na 132 mam 40czy44 Mhz (już nie pamiętam) prędkość PCI no i oczywiście zwiększone prędkości AGP. Do tego nie mogę sterować napięciami a płyta nominalnie zapodaje dla procka 1,65 V (zamiast1,45V)- to chyba dla tego że nie możne go prawidłowo rozpoznać.

Zależy mi aby chodził narazie na nominalnych ustawieniach.

Tak więc skoczyłem do kumpla bo na dniach kupił nową płytę Gigabyte GA-&VT 880L. I płyta również nie potrafiła procka prawidłowo rozpoznać (wykryła go jako duron mobile 600) i ustawić, a ręczne ustawienia są skąpe i nie pozwalaję ustawić prawidłowej pracy procesora. Zdziwiłem się bo to przecież nowa płyta.

 

Mam pytanko - czy da się to jakoś u mnie uruchomić aby prawidłowo chodziło ?

 

I taka prośba:

Zapodajcie mi kilka modeli w miarę dobrych i tanich (spłukałem się na procka-370zł) płyt, które dobrze rozpoznają i współpracują z tym prockiem, a ja już sobie poszukam i obczytam o nich.

Co prawda nie chciałbym kupować nowej płyty bo moja jest dobra a ja jestem goły i nie wesoły, ale jak będzie mus to trudno.

Podajcie mi jakieś propozycje oprócz abita i DFI bo o abicie już trochę poczytałem a DFI jest drogie i ciężko osiągalne.

 

Swoją drogą to dziwne że taka renomowana firma jak Gigabyte robi takie biosy co procków nie potrafią dobrze zidentyfikować (wgrałem najnowszy)

Sorki za taki długi post

 

Panowie, proszę pomóżcie bo jestem podłamany :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ oommeenn

 

1) Kilku moich znajomych (konkretnie dwóch ;)) pożegnało się z mobilami, ponieważ nie chciało się pożegnać z płytami Gigabyte'a. Nie mam pojęcia, co w tym takiego jest, ale mobile po prostu za cholerę z mobo tej firmy się nie lubią. Słyszałem co prawda podobne opinie o Epoxach (np. miodek na Allegro odradza płyty tej firmy), ale jakoś na własnym przykładzie (i nie tylko moim) wiem, że to bzdury. Nie miałem Gigabyte'a - ty sprawdzałeś, ty testowałeś - wątpię, żeby cokolwiek więcej można było zrobić.

 

2) Żadna płyta, żadnej firmy na oryginalnym biosie nie rozpozna ci prawidłowo mobila - przecież to nie jest procesor do desktopów, więc czego można chcieć???? U mnie ewentualnie po Clear CMOS wrzuca 6x100 z napisem AMD Athlon XP Mobile, ale po zmianie ustawień jest już napisane "unknown CPU". Pytam się, co to ma za znaczenie? Nie jesteś pierwszą osobą, która rozpacza, iż mobo nie rozpoznaje mobila - tak długo, jak działa on prawidłowo i egzemplarz jest udany, to wg mnie można to spokojnie olać. Od tego są zmodyfikowane biosy, ewentualnie polecam rosyjski programik PRCNM :

 

http://cbid.amdclub.ru/ => downloads => na dole

 

można sobie wpisać, co się żywcem podoba, wrzucić do autostartu i pod Windowsem będzie - poza tym na niektórych płytach program potrafi inne rzeczy - zmiana mnożnika, low power state itp.

 

3) Poleciłbym ci Epoxa, ale pod obciążeniem piszczą cewki na układzie zasilania CPU - jeżeli ci to nie przeszkadza, to nadałby się 8RDA+ PRO (ewentualnie wersja bez "PRO", ale może już nie być w sprzedaży). Koniecznie z 3-fazowym zasilaniem. Ewentualnie Soltek, jak gdzieś jakiegoś znajdziesz - hmmmm, poza tym, ale to dla mnie oczywiste, na chipsecie NForce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietMan - gdyby procek był tylko źle rozpoznawany to bym olał sprawę, ale jego nie idzie przez to poprawnie ustawić.

1242523[/snapback]

Przecież pisałem, że wcale nie "przez to", że jest niepoprawnie rozpoznawany, ponieważ żadna znana mi płyta tego nie potrafi bez zmodyfikowanego biosu. To nie umniejsza jednak temu, że na większości płyt działa jak powinien, oczywiście po ręcznej konfiguracji. Swoją drogą to mobile mają inaczej kodowane napięcia i dla procka 2500+, który domyślnie chodzi na 1.45v (zakładam, że masz taką wersję), podają jako default 1.575v a nie 1.65v jak u ciebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilne nie sa poprawnie rozpoznawane przez plyty glowne.Dopiero po wgraniu niefirmowego biosu zmodowanego poznaja plytki mobilne athlony.Powiem takze to iz w Twoim przypadku jest to wina plyty.One sie gryza z tymi prockami i juz tak jest,zle trafiles przynajmniej to jest moje zdanie.Wymien na Abita lub Epoxa i krec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam poważne pytanko do tych, którzy znają się na żeczy, tz. posiadam procka oczywiście 2500@3200 (11x200) chłodzonego pentegramem 100CU lecz po obniżeniu obrotów z maxylamlnych poroc po 15-30 min łapie mi 62*C i wisi, a hałas z budy przy obr. max juz mnie przyprawia o ból głowy :mur: :mur: :mur: :mur: więc co polecacie co by chłodził tak jak pentagram 100CU na max obrotach ale było ciche, w cenie około 200pln, myśle nad albo ZALMAN 7000B CU albo blok i pompka WC w tej cenie (200) bo widomo żepojemnik i przewody do WC już bym skądś wyczarował oczywiście chłodnice też. Więc jak możecie to daradźcie co począć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie standardowe, to jest zwykły barton niestety nie mobile, jest coopershim, pasta srebran (Ultra5+). i bardzooo sie grzeje, czyli co nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

mam neimobilnego bartona 2500 (mialem przed tem innego 2500 ale sie nei krecil prawie wcale) ktory leci na 218x11 (zablokowany), na 1.725vcore (2400mhz). Problem tylko w tym ze gdy podnosze dalej FSB nawet na obojetnie jakich biosach i (merlin, trats, xray) nawet na napieciu rzedu 1.85 (mam volcano 7+) w testach sie wywala. mam dobry zasiacz (modecom 350gtf) i dobry ram (twinmos cl2.5 ktory szedl asnchro juz na 475mhz) i dobra plytke (nf7 2.0), mam rowniez dylemat:

 

sprzedac tego procka i kupic mobila 1.45v? juz raz chcailem to zrobic (gdy wymienialem bartona 2500 tego ktory byl apodkrecalny - mialem 500zl odlozone ale w koncu koles mnei wyrolowal i kupilem kqyha ze sklepu).

 

i teraz czy spotkaliscie sie (czytaliscie itp.) o mobilach 1.45 ktore nie szly by na 2400mhz? czy sa takie kilowe modele? nie chcialbym sprzedac 2400mhz i miec np. 2200mhz %-)

 

dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez OMNADREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff

Po wielogodzinnym przeszukiwaniu neta wczoraj, dzisiaj przystąpiłem do akcji i uruchomiłem MOBILA na mojej płycie.

Skok z rana do sklepu, zakup przełącznika DIP, rozbiórka kompa, lutowanko, złożenie i akcja. Procek śmiga.

Okazuje się że na tej płycie jest miejsce na 3 pozycyjny przełącznik do ręcznego ustawienia magistrali. Jednak w jego miejsce jest standardowo wlutowany przełącznik 1-pozycyjny.

Procek śmiga na magistrali 166Mhz x 12,5=2086Mhz. Potem troszkę pokręce. Jedynie nie idzie zmienić napięcia procka. Płyta ustawiła na 1,61 Volta i z tym już się nic nie zrobi.

To infrmacja dla tych którzy posiadają takie płyty z tej serii jak ja (GA-7VAXP-A), że da się na nich uruchomić MOBILA.

 

I pytanko:

Czy ktoś wie czy do mojej płyty wogóle istnieją zmodowane biosy i gdzie ewentualnie można je znaleść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam poważne pytanko do tych, którzy znają się  na żeczy, tz. posiadam procka oczywiście 2500@3200 (11x200) chłodzonego pentegramem 100CU lecz po obniżeniu obrotów z maxylamlnych poroc po 15-30 min łapie mi 62*C i wisi, a hałas z budy przy obr. max juz mnie przyprawia o ból głowy  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  więc co polecacie co by chłodził tak jak pentagram 100CU na max obrotach ale było ciche, w cenie około 200pln, myśle nad albo ZALMAN 7000B CU albo blok i pompka WC w tej cenie (200) bo widomo żepojemnik i przewody do WC już bym skądś wyczarował oczywiście chłodnice też. Więc jak możecie to daradźcie co począć.

1243664[/snapback]

Ma ktoś jakiś Pomysł?!?!

:kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.ObcY. : co się tak pieklisz??

 

sprawdzałeś zamocowanie tego radiatora?? sprawdź czy jego spód zaraz przy procu jest tak gorący jak podaje czujnik, przy tak ogormnej temp. radiator przy dłużym dotyku powinien już lekko parzyć, a przynajmniej nie być komfortowy. może coś źle przylega.

kilka postów wyżej napisałem, że nie widzę sensu kręcić proca, kupiłem mobila, ale teraz stwierdzam, że nie mam potrzeby wsokiego kręcenia, może kiedyś, za rok lub 2. narazie na ustawieniach 11x166 mam ciszę, a wsztystko simiga.

no ale Twój probelm trzeba rozwiązać tak na przyszłość. ale nie trzeba odrazu iść w koszty, więc proponuję:

1. sprawdzić poprawność mocowania radiatora

2. sprawdzić poprawność wentylacji w budzie (radiator+wentyl na procu może być dobry, ale co z tego jeśli miesza ciepłe powietrze)

3. sprwdzić powierzchnię radiatora na styku z jądrem (polerka nigdy nie zaszkodzi)

4. sprawdzić poprawność nałożenia pasty termoprzewodzącej.

5. jeśli możesz zmniejszyć napiecie rdzenia przy zachowaniu stabilność, zrób to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...