Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie super megahit

2500+ Mobil 1.45!!!

YEAHHH

2.3GHz z 1.58Vcore!!!!!

Jak dam 1.95Vcore to wogle nie startuje....

Działa coprawda z fsb 270, ale powyżej 2.3 GHz nie da rady...

Poprzedni 1.65 działał na 2.7 z fsb 257 ale i z innym chłodzeniem(shity bo shity ale WC).

Obecny z 2.3 zachowuje się jak 1.65 przy 2.7 ....

Kolejny to dowód na to, że łatwiej dostać wydajny 1.65 niż 1.45...

Pozdrawiam

Jakies zdjecia potwierdzajace te "rewelacje" zobaczymy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie super megahit

2500+ Mobil 1.45!!!

YEAHHH

2.3GHz z 1.58Vcore!!!!!

Jak dam 1.95Vcore to wogle nie startuje....

Działa coprawda z fsb 270, ale powyżej 2.3 GHz nie da rady...

Poprzedni 1.65 działał na 2.7 z fsb 257 ale i z innym chłodzeniem(shity bo shity ale WC).

Obecny z 2.3 zachowuje się jak 1.65 przy 2.7 ....

Kolejny to dowód na to, że łatwiej dostać wydajny 1.65 niż 1.45...

Pozdrawiam

Jakies zdjecia potwierdzajace te "rewelacje" zobaczymy :?:

Jakie zdjęcia ?? Przecież screena 2,3GHz dał (żądasz dowodów potwierdzających słabe OC proca ??) ... a proc jest kiepski i Zulusman pisze o "super megahicie" ironicznie - bo więcej jak 2,3GHz nie wyciąga ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie z tymi mobilami ;D

Ja w czwartek kupiłem normalnego Bartona i na fabrycznych 166x11 chodzi przy 1,25V, a 11x210 wyciąga przy domyślnym 1,65V ;D

Nie dopłacił bym tych 100zł za odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie z tymi mobilami ;D

Ja w czwartek kupiłem normalnego Bartona i na fabrycznych 166x11 chodzi przy 1,25V, a 11x210 wyciąga przy domyślnym 1,65V ;D

Nie dopłacił bym tych 100zł za odblokowany mnożnik.

Zalezy co kto lubi ...

Pokaz stabilne >2,7GHz a bedzie to cos ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.18V bardzo fajny procek. Moj w windzie z wlaczonym seti chodzi na 200x9 przy 1.25V Prime wywala sie od razu. Dopiero 1.3V jest stabilne we wszystkich aplikacjach.A seti niby obciaza proca na 100%

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa z kręceniem samym mnożnikiem. moja płytka obsłuży max 175fsb :cry:

i nie wiem czy pakować sie w bartka czy kupić atholna 2000xp[ale nie palomno] :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem jak to jest z tymi seriami mobilów. Yotomeczek, podaj WSZYSTKIE oznaczenia z tych proców oraz ich max oc.

NIE MA REGÓŁ ...

 

AXMA 2500 FKT4C

238100SL32165

AQYHA 0351 RPMW

 

AXMA 2500 FKT4C

238100SL31679

AQYHA 0351 RPMW

 

To który wg ciebie lepszy ?? MIałem oba i wiem jak szły ... (po 3 mobile z tej samej serii i z tego samego tygodnia przestałem sobie zawracać głowę seriami). Nawet teoria batha się nie sprawdza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wykręciłem 12,5 x 185 = ok. 2300MHz. Wyżej nie wstają dyski ze względu na wysokie PCI. Niestety nie mogę też włączyć mnożnika większego niż 12,5 :cry: . Chyba czas zmienić mobo ....

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ten proc. Wczoraj qpilem i poki so chodzi na 2344 (10.5x223) na nominalnym napieciu (mierniki pokazuja 1,68V).

Poki co musze przystopowac, bo w stresie prawie 60 stopni ma na tym moim chlodzeniu... Jak qpie SLK-900A to sie zoba3 co to umie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Mam procka 1,7 athlona XP i probuje go podkrecic w biosie.Po ustawieniu mnoznika na x5,5 i tego drugiego na 2 poziom pozapisaniu zmian wlaczam kompa i ekran miga i nic.W czym lezy problem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Mam procka 1,7 athlona XP i probuje go podkrecic w biosie.Po ustawieniu mnoznika na x5,5 i tego drugiego na 2 poziom pozapisaniu zmian wlaczam kompa i ekran miga i nic.W czym lezy problem????

Masz zablokowany mnożnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko: czy można w Polsce (jeśli można to gdzie) dostać najlepsze serie Athlon XP-M 2500?

Jakie Waszym zdaniem są najlepsze?

 

Dzięki z góry

POZDRO

W przypadku Bartonow nie ma regul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

jak rozpoznawany jest Athlon Mobile na płytach takich: ABIT NF7-S v2.0; ABIT NF7, ASUS A7N8X Deluxe. Czy jest to zależne od bios'u ?

 

Dzieki za odp.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

Abit NF7-S 2.0; AMD XP2500+@3200+; ATI Radeon 9700@9700 Pro; Power TAGAN 380W; 2x 512MB Geil CL2,5......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma przysłać mi z USA mobilnego Bartka i zastanawiam się jakiego.

 

Czytałem to:

 

małe pytanko ile da sie wycisnąć z 2500+ XP-M serii AQYHA0409RPMW ??

Jak byś przeglądał uważniej forum to byś wiedział ŻE SERIA NIE MA ZNACZENIA !!!!

i to:

 

tu masz ile z jakiej serii sie udalo wycisnac :Phttp://www.ocforums.com/showthread.php?s=&threadid=287973

i prawie cały topic, ale nadal nie wiem czego szukać. Lepiej 1,45V, czy 1,65V. 2400+, 2500+, czy też inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma przysłać mi z USA mobilnego Bartka i zastanawiam się jakiego.

 

Czytałem to:

 

małe pytanko ile da sie wycisnąć z 2500+ XP-M serii AQYHA0409RPMW ??

Jak byś przeglądał uważniej forum to byś wiedział ŻE SERIA NIE MA ZNACZENIA !!!!

i to:

 

tu masz ile z jakiej serii sie udalo wycisnac :Phttp://www.ocforums.com/showthread.php?s=&threadid=287973

i prawie cały topic, ale nadal nie wiem czego szukać. Lepiej 1,45V, czy 1,65V. 2400+, 2500+, czy też inny?

Yotomeczek chcial ci powiedziec ze nie ma regul jesli chodzi o podkrecalność Bartonów Mobile to kwestia empiryczna, nieraz to kwestia sklepu gdzie kupujesz, w niektorych sklepach sa procki przebrane. ogolnie utarte opinie na zagranicznych forach sa takie ze te z napieciem 1,45v krecą sie lepiej, Yotomeczek ma 2500+ ktory sie swietnie kreci, ja mam tez takiego ktory sie kreci ponad 2700MHz ale to kwestia troche szczęścia z mobilami. Te nowsze mobile sie gorzej kreca, moim zdaniem te na napieciu 1,45v kręca sie o ok 50MHz wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywam na topicu żadko...bardzo żadko....

Ale nawet ja wiem, że nie ma regół i każdy procek działa różnie. Szczerze mówiąc, to polecam kupić w polszcze w jakims sklepie na zadupiu, gdzie maja jeszczez zapasy stare procków 1.65Vcore.

Przynajmniej ja bym tak zrobił....

yotomeczek: Sprzedałem bo i tak płyta poszła na serwis. Kupić to nie problem, tylko trzeba mieć kase. Miałem kupić 1.65, ale okazyjnie w podobnej cenie kupiłem 1.45 i masz babo placek...choć nie do końca... Teraz działa na 10x237@1.7. Musze założyć lepsze chłodzenie...KTOŚ je robi, ale nie daje znaku że kończy!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywam na topicu żadko...bardzo żadko....

Ale nawet ja wiem, że nie ma regół i każdy procek działa różnie. Szczerze mówiąc, to polecam kupić w polszcze w jakims sklepie na zadupiu, gdzie maja jeszczez zapasy stare procków 1.65Vcore. 

Przynajmniej ja bym tak zrobił....

:?

 

Ja tak nie zrobie, bo z USA są tańsze i 1,45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego ze starego magazynu ?? Bo nie wiem czy czytałeś topic, ale ktoś już napisał że te "lepszejsze" modele już dawno się skończyły, w szczególności w USA gdzie brano je garściami.

Kolejny dowód na to, że nie czytałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem wstepne testy moego m2500...

udalo mi sie wycisnac 10.5x230 na 1.85, pamiec synchro (twin mosy 400/cl2.5.3.3.8)nf7v2, chieftec 420... Aha, chlodzenie AC Vulcano 12+ - 49 max w stresie.

Teraz sobie poczytam o jakims tam drut modzie ;) bo chcialbym docelowo 11x230 przy niezaduzym napieciu ... Btw, jak mysliscie, jakie maks napoecie dla naszych mobile, ktore nie wplywa znacznie na zwotnosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe jeszcze (lekki ot) cos mi sie popsulo z kontrolerem audio :/ nie dziala regulacja glosnosci - slysze glos, ale bardzo cicho, nie da sie podglosnic, ani sciszyc, chociaz dziala wycisz. Przeinstalowalem sterowniki, nic :/ zrobie reinstalacje windowsa mam nadzieje, ze to jakis blad programowy, a nie sprzetowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...