Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

co ciekawe jeszcze (lekki ot) cos mi sie popsulo z kontrolerem audio :/ nie dziala regulacja glosnosci - slysze glos, ale bardzo cicho, nie da sie podglosnic, ani sciszyc, chociaz dziala wycisz. Przeinstalowalem sterowniki, nic :/ zrobie reinstalacje windowsa mam nadzieje, ze to jakis blad programowy, a nie sprzetowy ;)

 

To ma być lekki ot :?: :!:

 

Nie działa ci regulacja głośności programowa, czy sprzętowa? Zobacz czy nie masz wyciszenia w regulacji głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego to byl lekki ot, poniewaz to byla tylko nawiazanie do tego co mnie spotkalo podczas podkrecania mobile ;)

ale juz jest wszytko ok, naprawilem...

btw, z tym wyciszeniem nie przesadzaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie w Wawie moge dostać mobila od ręki i w jakiej cenie?

Procek bywa takze w Action.pl. Cena to 319 zl + VAT

 

Tylko, ze tam musisz miec dojscie - kupic przez firme - partnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, na wstepie sorex , ze troche offtopic, ale nie mam za wiele czasu i jestem w Niemczech wiec prosze nie odsylac mnie do wyszukiwarek itd.

Sprawa jest taka, ze mam okazje za 105 Euro kupic Bartka mobilnego 2600+ z serii: IQYHA-0352MPMW .Sprzedawca twierdzi, ze smigaja te procki na 2,6-2,7Gh.Napiecie 1,45V, w Polsce chyba takich nie ma.

Poradzcie, czy brac to, bo ze 2 miechy netu nie mialem i nie wiem co sie w swiecie dzieje i co w kraju i za ile mozna dostac.Slyszalem tylko, ze u nas tylko 1,65Vcore maja.

Za wszystkie porady z gory thx, najlepiej na mejla

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam tytulowego mobila i na mojej plycie RDA+ max mnoznik to 12,5 - dokladnie taki jak w 1700+. Wiem ze epox ma problemy z mnoznikami i trzeba bawic sie drutem, ale tak bylo z procesorami ktore mialy fabryczny mnoznik ponizej 12,5. Zas procesory z wyzszym mnoznikiem smigaly bez zadnych sztuczek. Czy ktos zna wyjasnienie tej sytuacji? Dodam tylko ze na IN4.pl testowali mobile na Epoxach i nie stwierdzili oni problemow z mniznikami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam tytulowego mobila i na mojej plycie RDA+ max mnoznik to 12,5 - dokladnie taki jak w 1700+. Wiem ze epox ma problemy z mnoznikami i trzeba bawic sie drutem, ale tak bylo z procesorami ktore mialy fabryczny mnoznik ponizej 12,5. Zas procesory z wyzszym mnoznikiem smigaly bez zadnych sztuczek. Czy ktos zna wyjasnienie tej sytuacji? Dodam tylko ze na IN4.pl testowali mobile na Epoxach i nie stwierdzili oni problemow z mniznikami.

Pozdrawiam

Mam identyczny problem,do 12,5 jest wszystko ok,przejdziesz na 13 i zwis,ale nie przez proca,bo jak ustawie z powrotem na 12,5 i podniose fsb to jest ok komp wstaje itd.Co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przez to, ze Epox nie ma 5bitowego regulatora mnoznika - albo masz <12,5 albo >12,5 w zaleznosci jaki proc ma defaultowo.

Na NF7 mozna zmieniac w pelnym zakresie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przez to, ze Epox nie ma 5bitowego regulatora mnoznika - albo masz <12,5 albo >12,5 w zaleznosci jaki proc ma defaultowo.

Na NF7 mozna zmieniac w pelnym zakresie :idea:

Troche nie kumam,mozesz powiedziec to bardziej lopatologicznie.

Czyli nie mam szans na podniesieni mnoznika powyzej 12,5 nawet przy obnizonym fsb???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przez to, ze Epox nie ma 5bitowego regulatora mnoznika - albo masz <12,5 albo >12,5 w zaleznosci jaki proc ma defaultowo.

Na NF7 mozna zmieniac w pelnym zakresie :idea:

Troche nie kumam,mozesz powiedziec to bardziej lopatologicznie.

Czyli nie mam szans na podniesieni mnoznika powyzej 12,5 nawet przy obnizonym fsb???

Tak wlasnie jest.

 

Przed NF7-S mialem 8RDA i tam problem byl taki jak w ciebie. A ze mialem procka 1700+ (11x133) to moglem operowac mnoznikami tylko do 12,5 wlacznie - pozniej no boot.

Jesli mialbym wtedy proca z defaultowym mnoznikiem >12,5 to moglbym operowac mnoznikiem od 12,5 w gore do bodajze 24 (z tego co pamietam).

Abit NF7 tego ograniczenia nie ma i pozwala na ustawienie dowolnego mnoznika w zakresie jaki oferuje bios (6-22)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sobie z tym poradzilem - jeden drucik i mam mnozniki powyzej 12,5.

Tak robilem z 1700+ i w tym przypadku tez dziala. Wszystko dlatego ze mobil mimo iz dziala na mnozniku 14 to nie jest on ustawiony na sztywno i dla Epoxow jest widoczny jako mnoznik ponizej 12,5 i dlatego to max na jaki mozna go ustawic. Dla zainteresowanych podaje link http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33023 - ja zalozylem tylko jeden drut bo w moim przypadku to wystarczy, ale sposob z dwoma tez u mnie dziala. Szkoda tylko ze programik 8rdavcore wciaz widzi mnoznik x12,5 i pokazuje oszukana czestotliwosc. Na dzien dzisiejszy dzialam na 2500MHz przy nap 1,80V, jak tylko sie tym naciesze to powalcze o wiecej. A przy moim chlodzeniu zima oczekuje szczegolnie wyzylowanych efektow - poprzedni procesor przy nap. 1,85V miewal 16'C w stresie i smigal bez problemow na 2440MHz, zas latem tylko 2200MHz - pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest realna cena Athlona mobilnego 1.45V core?

Na allegro znalazłem tylko dwie oferty:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29185962

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29178374

 

obie po 450zł.

 

Czy za tą cenę warto kupić, czy też zdecydować się na tańsze procki z core 1.65V?

 

np.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28998783 za 399zł

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29180258 za 395zł

 

widzę, że procki z vcore 1.45V są ok.50zł droższe. Czy warto zainwestować tą niewielką sumę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przez to, ze Epox nie ma 5bitowego regulatora mnoznika - albo masz <12,5 albo >12,5 w zaleznosci jaki proc ma defaultowo.

Na NF7 mozna zmieniac w pelnym zakresie :idea:

Troche nie kumam,mozesz powiedziec to bardziej lopatologicznie.

Czyli nie mam szans na podniesieni mnoznika powyzej 12,5 nawet przy obnizonym fsb???

Tak wlasnie jest.

 

Przed NF7-S mialem 8RDA i tam problem byl taki jak w ciebie. A ze mialem procka 1700+ (11x133) to moglem operowac mnoznikami tylko do 12,5 wlacznie - pozniej no boot.

Jesli mialbym wtedy proca z defaultowym mnoznikiem >12,5 to moglbym operowac mnoznikiem od 12,5 w gore do bodajze 24 (z tego co pamietam).

Abit NF7 tego ograniczenia nie ma i pozwala na ustawienie dowolnego mnoznika w zakresie jaki oferuje bios (6-22)

Mały offtopic, czy na płytach DFI (lan party i infinity) jest taka sama regulacja mnożnika jak na Abitach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przez to, ze Epox nie ma 5bitowego regulatora mnoznika - albo masz <12,5 albo >12,5 w zaleznosci jaki proc ma defaultowo.

Na NF7 mozna zmieniac w pelnym zakresie :idea:

Troche nie kumam,mozesz powiedziec to bardziej lopatologicznie.

Czyli nie mam szans na podniesieni mnoznika powyzej 12,5 nawet przy obnizonym fsb???

Tak wlasnie jest.

 

Przed NF7-S mialem 8RDA i tam problem byl taki jak w ciebie. A ze mialem procka 1700+ (11x133) to moglem operowac mnoznikami tylko do 12,5 wlacznie - pozniej no boot.

Jesli mialbym wtedy proca z defaultowym mnoznikiem >12,5 to moglbym operowac mnoznikiem od 12,5 w gore do bodajze 24 (z tego co pamietam).

Abit NF7 tego ograniczenia nie ma i pozwala na ustawienie dowolnego mnoznika w zakresie jaki oferuje bios (6-22)

Mały offtopic, czy na płytach DFI (lan party i infinity) jest taka sama regulacja mnożnika jak na Abitach?

DFI Lan Party B ma możnik do x22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, jaka jest róznica pomiędzy tymi procesorami, oprócz ceny oczywiście i który najbardziej opłaca się kupić?

 

Athlon 2500+ mobile

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28998783

 

 

Athlon 2500+ mobile

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29178374

 

 

Athlon 2400+ mobile

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29210507

 

 

niestety firma wystawiająca ten sprzęt, poniekąd dobrze znana na tym forum z tego wątku:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=716...asc&&start=1290

nie dała mi jasnej odpowiedzi. Może więc któryś z forumowiczów rozwiałby moje wątpliwości nt. opłacalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, jaka jest róznica pomiędzy tymi procesorami, oprócz ceny oczywiście i który najbardziej opłaca się kupić?

Athlon 2500+ mobile

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28998783

Athlon 2500+ mobile

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29178374

Athlon 2400+ mobile

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29210507

odpowiedz jest prosta

1.Athlon 2500+ mobile...z vcore 1.65v

2.Athlon 2500+ mobile...z vcore 1.45v

3.Athlon 2400+ mobile...z vcore 1.45v

 

najlepsze sa z 1.45v ale ciezko trafic dobry egzemplaz.......ale 1.65 tesz sie trafiaja dobre sztuki.....ale jak juz bylo 1000razy to jest loteria.....moze byc tak.....ze oba 2500+ beda sie slabo krecic.....a ten 2400+ bedzie mial mego mozliwosci w OC......tego nikt nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co mi wiadomo

 

BARTON "M" - działa na 133 [ 266 ]

 

ATHLON "NORMALNY" BARTON - działa na 166 [ 333 ]

 

jezeli sie myle to prosze mnie poprawic, a wiem ze sie niemyle... sam juz nei wiem kto komu wciska kity...

 

ale tak czy siak "z teorii" by wynikalo ze na standardowym taktowaniu bartonki M sa mniej wydajne niz normalne bartony... 266 vs 333 ( co z tym idzie rowniez i pamieci bez przetaktowywania dzialają standardowo jako 266 i 333 ) ... to o czym my tu gadamy? po co te klotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się:

Athlon 2500 = 166MHz

Athlon M 2500 = 133 MHz

Oczywiście mają inne mnożniki. Mam mobilnego i aby pracował default to muszę i tak ustawić FSB 166 bo na 133 brakuje wyższych mnożników na mojej płycie. Różnice w ydajności można odczuć na płytach , w których niemożliwa jest zmiana FSB i mnożnika (ale głównie FSB).

 

Pozdro.

 

BTW - grzeję sięnieweile mniej (1,65V) niż mój stary A1600+ na 1,9V - jakieś 5C mniej. Aktualnie mam 53C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z rozżaleniem pisałem, jakto mój mobil 1.45 kręci sie do niebotycznych ilósci MHz w sumie 2300 ;) Jestem winien wam update...otóż po nieprzespanej nocy i klikaniu co jeden MHz w programie 8rdavore i podnoszeniu napięcia, doszedłem z poziomu 10x200 1.6 do 10x250 1.85 stabilne w prime. Stabilne, czyli nie było błędów przez 3 godzinki i superPi 32MB smiga.

Cacy bomba itp(jak dla mnie ;) ), ale po 2 dniach komp zaczoł padać więc sprawdzałem co sie dzieje. Okazało się, że po 2 dniach pracy na 2500 jego max to jest już 2400(2500 wiesza kompa, 2450 daje błędy). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem??

Wyższe napięcie na procku nic nie daje, wyższe apięcie na mostku nic nie daje, lepsze chłodzenie procka(tego nie mam! ale w obiążeniu 2500 miałem 53C).

Jakby ktoś miał jakąs mądrą teorię na ten temat, to proszę się podzielić...możliwe, że płyta mowi nie(słabo chłodzona).

 

P.S.: Zaraz przytargam wiatrak 50x50cm@220V to się okarze, a co! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawują się mobilne bartki na epoxsie 8RDA ?

Czytałem że te płytki mają problemy z mobilnymi.

Ma ktoś taką kombinację 8RDA i 2500 mobile ?

Normalnie się sprawują, problemów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny klopot z ldzimi co maja ta kombinacje....

JAkos trudno ludziom zrozumiec ze 12.5 to max mnoznik. Zamiast dawac 210x12.5 to jak jeden maz pytaja co sie dzieje itp.

U mnie ten duet dzialal 11.5x227.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem tego marudzenia z mnoznikiem do 12,5... przeciez nikt normalny nie puszcza mobile`a na fsb poniże 200.

 

Mały OT Zulusman sprawdź w słowiniku jak się pisze wieża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman, masz bardzo dziwna sytuacje ale podobna do mojej - moj barton 1500 chodzil na 182mhz = 2002mhz na 1.62v, po miesiacu potrzebowal juz 1.7v na to fsb, a teraz dziala max na fsb 180 - 1980mhz!! nie mowie o tym ze kiedys dziala na 1.75v na 2100mhz, po miechu na 1.85 an tym fsb!!! a teraz to nawet nie dyga na tym!!! sprzedam go i kupie innego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :!:

 

jak jest z płyteczkami CopperShim (v2.0) ThermalTake'a i procami XP Mobile - pasują one... :?: (chodzi o to, aby nie były zbyt "wysokie" w stosunku do rdzenia)

 

pozdrawiam! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...