Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

mimo wszystko wole posluchaj oryginala lub w bezstratnym formacie niz takie 320kbps;]

ja tez mam muzyke TYLKO w bezstratnym formacie (monkey's audio), ale nie w tym rzecz. koles chyba nie umie czytac i specjalnie podburza i tak juz goraca atmosfere w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam muzyke TYLKO w bezstratnym formacie (monkey's audio), ale nie w tym rzecz. koles chyba nie umie czytac i specjalnie podburza i tak juz goraca atmosfere w tym watku.

a mowa byla o wyzszosci foobara nad innymi popularnymi playerkami...co rowniez mozna uswiadczyc wlasnym uchem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obecnych używał wtyczki Toaster? Wrzuciłem ją do pluginów. Niby działa bo coś tam się wyświetla przy zmianie piosenki, ale nie moge znaleźć w ustawieniach opcji pluginu. Ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego słuchając Wav (z cd audio) 44,1 khz i skalując go w locie do 96 khz jakość dźwięku jest gorsza - tak napisano na początu tego tematu.

 

Mam kartę dźwiękową Audigy 1 i cyfrowo połączone monitorki Edirol MA 20-D. Parametry sygnału wysyłanego ustawiłem na 96 khz ( nie ma w opcjach ale pewnie 24 bit). Stery mam pax i szukam najlepszego dźwięku (z tąd myślę o przesiadce).

 

Jeśli chodzi o różnicę między 44,1 khz 16 bit - bez skalowania plugiem do winampa a ze skalowaniem do 96 khz 24 bit - to przy skalowaniu dźwięk jest mniej ostry, mniej kłujący i troszkę .... inny. Zależy mi na wiernym dźwięku niekoniecznie wygodnym i miłym.

 

Generalnie - jak to jest z tym skalowaniem na Audigy 1 na różnych sterach ( niesymetryczne czyli 44,1 -> 48 lub 96 ). Jak skalowanie jest realizowane na KX?

 

ps. temat ma ponad 40 stron i czytając go na szybko może nie zauważyłem więc proszę mnie odesłać do odpowiedniego postu

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WILU-FB2K oraz pozostali uzytkownicy

Mysle, ze baaardzo zainteresuje Was artykul, do którego linka znalazlem przegladajac hydrogenaudio.

 

http://www.6moons.com/industryfeatures/har.../harddrive.html

 

Pozwole sobie wkleic dosc istotny cytat…

 

Inmate Jon L. reminds us about the usefulness of free software. "Just this week, I dumped my $1500 Bryston 10B active crossover for a free software crossover plugin for Foobar. This software is in fact much more powerful than the Bryston, offering 8 separate assignable channels, allowing 4-way active crossovers of all kinds of crossover protocols (Linkwitz etc) up to 60dB slopes. Crossover point? All you have to do is type in the number. You can type in "128Hz" or "2562Hz" if you wanted and voila!

 

 

What's even more amazing is that this software-based x-over sounds better than the Bryston - cleaner, clearer, with less distortions. Then there's the free DRC (digital room correction) software that threatens to make the likes of Tact and DEQX work hard for their money (a lot of money in fact). Then there's Foobar, another free software that plays lossless music files like nobody's business. It's far better sounding than iTunes if you're using PC instead of Mac. An absolute gift to mankind in my opinion. So far it's cost me nothing for a SOTA music player, 4-way transparent digital x-over and room correction.

Po przeczytaniu tego bardzo ciekawego artykulu musze stwierdzic, ze niestety ale Twoje wypowiedzi (WILU-FB2K) nie przekonuja mnie (jak i pewnie wielu userow)

Wiec nie próbuj w dalszym ciągu wywierać presji, bo daremne Twe starania…

A dlaczego tak mysle?

Dlatego, ze ludzie których slowa możemy przeczytac w powyższym artykule maja IMHO wiecej do powiedzenia w temacie AUDIO niż ja i Ty, a moze nawet Peter Pawlowski…

(dla którego mam ogromny szacunek, ale nie rozumiem dlaczego nie uznaje wyższości swojego tworu nad innymi…)

 

A specjaliści z hydrogenaudio z pewnością znaja się na audio, tyle ze od strony softu i to tez nie do konca, bo dla nich (jak i dla Ciebie) licza się tylko cyferki...

A tak się sklada ze kwestie brzmieniowe to najbardziej „sliski” temat, bo to tylko subiektywne odczucia odsluchowe…

Bo jak inaczej wytłumaczysz fakt, ze roznica w brzmieniu np. 2 wzmacniaczy o praktycznie identycznych parametrach technicznych, może być „ogromna”…

Przykre, ale prawdziwe…

 

Nie będę wiecej z Toba dyskutowal (WILU-FB2K)…

Jeśli nadal będziesz podejmowal proby konfrontacji, uznam Cie za ignoranta…

 

Pozdrawiam i zycze milego wszczynania klotni na innych forach, bo tu już Cie znamy i dziękujemy… ;]]

 

Playing FLAC files (CDs ripped with EAC or iTunes in secure mode) in Foobar with ASIO dll plugin, going through Foobar x-over software, no active preamp, actively biamping VAC Renaissance tube amp for top and SS for bass on my 95dB custom speakers, I have music more accurate, more detailed and more enjoyable for my tastes than my previous front-end using Resolution Audio Opus 21 and Cary CD301 tubed CDP modded by Alex Peychev (which I far prefer over the Opus 21).

Ciekawe po co uzywa ASIO w foobarze…

 

PS

W najbliższym czasie zamierzam zaktualizowac pierwszego posta, celem unikniecia podobnych „awantur”…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozpocząłem testy abx (niedługo wkleję wyniki), porównujące zwykłego foobara, ze zmodyfikowanym, i muszę stwierdzić że spektakularnych różnic nie ma (jak dla mnie).Cała różnica w wrażeniach z odbioru dźwięku to kwestia bardzo dobrego equalizera i użycia resamplera, i innego w porównaniu do Direct Sound (bez włączenia hardware mixing) ustawiania głośności.Przy takich samych ustawieniach poziomu głośności, equalizera, direct sound ze wspomnianą wyżej opcją, różnice są praktycznie niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.

Ten temat powstal do konfiguracji sterownikow kx project foobara i asio, wszystkie inne konfiguracje sa pochodnymi.

 

Temat powstal zeby pokazac, ze z kart Creativa dzieki sterownikom kxproject mozna zrobic duzo wiecej. I tyczy sie to kart tej firmy, wiec wszystkie inne zintegrowane karty, terratec,hercules nowe karty Creativa to inna bajka ( inne sterowniki, tak samo jak i zmienily sie plyty glowne i rozwiazania w chipsetach)

Ustawienia foobara tez byly opisywane pod karty Creativa.

 

Wszystko co jest w tym temacie wynikalo z czytania forum foobara ( ale tego na hydrogen ) bo polskie to sie nadaje w ... ( zreszta nawet go nie bylo jak my testowalismy te ustawienia) .

To samo tyczy sie kxow, i forum na driverheaven.

 

Sumujac andrewthx, malo istotne sa twoje testy. Nie obchodzi mnie tez to na czym sluchasz muzyki, czy jestes gluchy, i czy sluchasz disco polo.

Wypowiedz sie ze swoimi testami na wyzej wymienionych forach, i tam bedziesz mial o wiele wieksza satysfakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozpocząłem testy abx (niedługo wkleję wyniki), porównujące zwykłego foobara, ze zmodyfikowanym, i muszę stwierdzić że spektakularnych różnic nie ma (jak dla mnie).Cała różnica w wrażeniach z odbioru dźwięku to kwestia bardzo dobrego equalizera i użycia resamplera, i innego w porównaniu do Direct Sound (bez włączenia hardware mixing) ustawiania głośności.Przy takich samych ustawieniach poziomu głośności, equalizera, direct sound ze wspomnianą wyżej opcją, różnice są praktycznie niesłyszalne.

zgadzam sie z Toba. jedna z roznic miedzy ASIO i DS (bez HM) jest to ze asio brzmi glosniej (stad te roznice jesli porownamy oba). ale sa to tylko i wylacznie roznice w glosnosci. niestety, dla wiekszosci ludzi glosniej = lepiej. niemal wszystkie wydawane plyty, szczegolnie muzyki popularnej, wychodza juz ze studnia "naglosnione" i "zequalizowane", co oczywiscie nie jest dobre. w foobarze jest skaner replaygain, ustawiajacy glosnosc wszystkich utworow ja jeden ustalony standardem pozion - 89db. jesli wezniemy plyte wydana w latach 80-tych i np jakas wspolczesna i przeskanujemy po jakims utworze z kazdej z tych plyt okaze sie, ze wspolczene utwory sa "glosniejsze" o jakies 8 -12db, co jest dosc duza wartoscia.

 

szkoda ze wynikow tych testow nikt nie chce tutaj zobaczyc i skonfrontowac. strach przed pokazaniem prawdy??...

 

 

Wszystko co jest w tym temacie wynikalo z czytania forum foobara ( ale tego na hydrogen )

tak sie sklada ze jestem czlonkiem tego forum od bardzo dlugiego okresu i tak zdanie na temat poruszanych tutaj problemow jest zgola inne. inaczej rozumiemy jezyk szekspira?

 

 

Sumujac andrewthx, malo istotne sa twoje testy. Nie obchodzi mnie tez to na czym sluchasz muzyki, czy jestes gluchy, i czy sluchasz disco polo.

Wypowiedz sie ze swoimi testami na wyzej wymienionych forach, i tam bedziesz mial o wiele wieksza satysfakcje.

nie rozumiem skad taki strach przed wynikami tego testu. nie polega on na analizie nie wiem, zawartosci danych plikow dzwiekowych, ale ich ODSLUCHEM, z ta roznica ze nie wiemy ktory plik w danym momencie gra. czyli testujemy ewentualne roznice dzwiekowe sluchajac muzyki, co kazdy w tym watku robil, twierdzac to co twierdzi. a odluciach!ac dane pliki dzwiekowe i nie wiedzac jednoczesnie ktory gra, unikamy stronniczosci i tzw efektu placebo. w takim tescie nie ma miejsca na twierdzenia ze dzwiek brzmi cieplej, soprany sa wyrazniejsze itp itd. jezeli ktos slyszy roznice teraz to ten test bedzie tylko potwierdzeniem tego ze rzeczywiscie ta roznica jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

While standards for pro audio and music production such as ASIO, VST, KS/WDM and GSIF have reached maturity (and marketplace acceptance), Intel and Microsoft have been more interested in the development of tools for the delivery of 'multimedia' audio for games and the Internet, such as AC '97 and DirectSound. These multimedia standards usually compromise sound quality in the interest of providing compatiblity with low-bandwidth delivery mechanisms such as Macromedia Flash and Microsoft NetMeeting. As a result, many soundcards and audio interfaces for the professional audio market do not support these consumer multimedia standards.

 

Czlowieku rob te swoje testy, co mnie to obchodzi :) .

Niczego sie nie boje ja slucham sobie foobara i sterownikow kx project na swoim sprzecie i gra mi to tak jak chce i ty mi nie musisz nic udowadniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi jak na kx'ach wlaczyc ten wygląd co ma marcin_gps . Wgrywam wszystko rozpakowane do kataalogu components w ustawieniach foobara jako wygląd wybieram ui_columns nie ma takich kolorów jak na zdjęciu tylko wszystko biale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi jak na kx'ach wlaczyc ten wygląd co ma marcin_gps . Wgrywam wszystko rozpakowane do kataalogu components w ustawieniach foobara jako wygląd wybieram ui_columns nie ma takich kolorów jak na zdjęciu tylko wszystko biale

Jeszcze daj w Other-->import i wybierz odpowiadający ci styl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wcześniej miałem SoundStorma(NF7) i foobar grał bardzo ładnie, teraz przesiadłem się na GA 8kns i jest tam jakiś biedny AC 850. Od znajomego, który kupił ode mnie Abita dostałem SB 128D PCI, jednak ten też nie gra najlepiej. KX nie da się zainstalować, a przy próbie odpaleniu ASIO wywala błąd, że "pamieć nie może być red". Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Czekam na odp

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z on-boardami i wywal tego sb 128bit, kup sb live i bedziesz mial spokoj

ps. live mozna dostac juz za 50-60zl. imho cena do przezycia, a dzwiek sporo lepszy od 128bit pci czy on-boarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Audigy 2, ale ostatnio ceny poszły ostro do góry...

 

Opłaca się brać Sound Blaster Audigy 1? Mocno się różni od 2?

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy adres stronki japońca i nowe pluginy: :)

 

http://www.aikis.or.jp/~otachan/

:lol: Moze nie na temat ale cos sie nowego do winampa pokazało a ze czasem właczy mi sie i winamp to przerobiłem go troszku i gra jakby lepiej :lol:

 

A co do foobara to te wtyczki mozna wpakowac w ta najnowsza wersje ? 0.9 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Audigy 2, ale ostatnio ceny poszły ostro do góry...

 

Opłaca się brać Sound Blaster Audigy 1? Mocno się różni od 2?

no zamienilem A1 na A2 i poki co jestem w trakcie testow, ale juz widze, ze sie oplacalo, swoja droga ja trafilem jeszcze na dosc dobra cene i zamiana byla oplacalna teraz byloby juz mniej rozowo

ps. teraz tylko musze dostosowac swoje dsp do a2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest plik testowy wav. Jestem ciekawy co słychać na KX + foobar. Może ktoś podzieli się spostrzeżeniami? ( i odrazu wymieni jaki ma HARDWARE - tylko tor audio )

 

ps. jest to wygenerowany plik wav o parametrach 44,1 khz z sygnałem sinusoidalnym o dość wysokiej częstotliwości, ma na celu pokazać zniekształcenia IMD

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikający dźwięk jest wynikiem powstawania jakby efektu moiree na skutek braku poprawnej konwersji częstotliwości próbkowania pliku ( 44,1 khz - więc audio CD) do częstotliwości wewnętrznej karty dźwiękowej. W pliku jest sinusoida 20 khz. Widzę że masz SB 128 i pewnie używasz foobar - jeśli przeskalujesz dźwięk (wbudowanym w foobar narzędziem) do 48 khz zniekształcenia znikną.

 

ps. jestem ciekawy czy na Audigy i sterownikach KX też zachodzi potrzeba skalowania - a jak u innych?

 

Skalowanie jest procesorożerne :wink: - może dałoby się wykorzystać za pomocą kx procesor Audigy zamiast głównego?

 

tutaj efekty skalowania dla odmiany w winamp : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=174792

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...