Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

jest moze do foobara taka wtyczka ktora powodowala by ze utwory na siebie lekko zachodza - koniec/poczatek, albo zeby nie bylo zadnych przerw miedzy utworami ?

Nie wiem czy dziala na Asiohttp://mysite.verizon.net/vze559m7/foo_dsp_crossfade.zip

niestety nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma zestaw 4.1 i nie chce bawic sie DSP kx-ow to polecam moj konfig http://republika.pl/chris_gd/kxdsp_4.1_micro_sluch.kx

SPDIF zmieniony na wyjscie sluchawkowe z zaladowanym Crossfeed-em oraz odzielnym pluginem Timbre (korecja nie wplywa na dzwiek w glosnikach) duzy plus bo mozna ladnie basy podbic nie rozwalajac dzwieku na satelitkach

takze i wyjscia przod/tyl maja osobne pluginy Timbnre, GainHQ i Phase (wiec mozna wszystko ladnie ustawic, jak kto lubi, polecam na tyl wieksze basy)

a tu screen jak to wyglada: http://republika.pl/chris_gd/kxdsp_4.1_micro_sluch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidziałem twoją prośbę.

 

INFO (CORE) : startup time: 190 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://F:MUSICHigh Quality SoundLed Zeppelin - 2003 - How the West Was Won 2 of 3 @ mpcLed Zeppelin - 03 - Dancing Days.mpc" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int32LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int32LSB

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported output data format.

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://F:MUSICHigh Quality SoundLed Zeppelin - 2003 - How the West Was Won 2 of 3 @ mpcLed Zeppelin - 03 - Dancing Days.mpc" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int32LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int32LSB

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported output data format.

 

Dlatego kombinowalem z resamplerem.Tj. probowalem z nim bez niego, z probkowaniem karty ustawionym na 44 i 48 khz.

 

aha no i co z tym resamplerem , tj. gdzie sie myle w kwestii roli jaką pełni?Wystarczy jakiś link myśle ze nie masz ochoty na wykłady.

Twoje asio dziala w tym momencie na 16 bitow i 48 khz probkowaniu .

PO pierwsze wielki blad to 32 bity probkowanie w zakladce playback :) ktore wlaczyles .

KOlejny blad jak nie uzyjesz resampleta to mp3 44 khz nie zagra .

A zlota rada , jezeli pojdzie ci ustawienia 24 bity na 96 khz ( oczywiscie resampler wlaczony ) to gratulacje :) . Ta karta wspiera Asio 24bity ???

Ja mam Terratec Aureon SKY 5.1 przerobionego na Audiotrak Prodigy i zeby foobar zagral z ASIO to musisz zrobic tak:

 

Preferences -> Playback -> sekcja "Output" i klikasz na "Show all options" nastepnie wybierasz "24bit fixed-point padded to 32bit".

 

Ma grac jak zloto :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po tej zmnianie na ASIO skopalem sobie tube basowa :x tzn pewnie zbieg bo moze za dlugo glosno sluchalem...

 

slucham slucham a tu nagle tuba (ma wlasny wzmacniacz i podlaczona jest do wyjscia sluchawkowego w amplitunerze) zaczyna bardzo glosno buczec, szybko wszystko wylaczylem i po chwili walaczam sama tube, dalej buczy, odlaczam od ampka tyko samo zasilanie, to samo... wnioskuje, ze to cos ze wzmacniaczem (qrna 100W wiec nie powinien tak latwo pasc...) Zna sie moze ktos na tym, co to moze byc? albo gdzie mnie odeslecie z takim pytaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory kX'y i foobar stanowily na moim kompie zajebisty tandem do momentu kiedy to dzis bylem zmuszony - w wyniku tego ze windzie XP sie cos pochrzaniło - wrzucic cd z xp i zrobic przywrocenia xp'ka ( opcja "R" czyli naprawcza) Instalator ponaprawial mi sysa ale teraz jak odpala mi sie winda to wywala mi ze stery kX nie znalazly sprzetu i moge se conajwyzej kliknac na OK w okienku :| .... przy czym od razu wyskakuje koło zegarki dymek z powiadomieniem ze winda znalazla niowy sprzet i go instaluje. Nie musze chyba mowic ze to wlasnie XP znalazł se Liva'a i zarzucił mu stery z windy co tez pisze mi w menagerze systemu :(

Gdy biore w menagerze wywalam (odinstaluj) Live'a i zapodaje kX'y to po resecie o ktory prosi instalator kX'ow znow wywala ze kX'y nie znalazly urzadzenia i znow winda sama se wykrywa Live'a ...i tak w kolko. Co mam z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory kX'y i foobar stanowily na moim kompie zapupisty tandem do momentu kiedy to dzis bylem zmuszony - w wyniku tego ze windzie XP sie cos pochrzaniło - wrzucic cd z xp  i zrobic przywrocenia xp'ka ( opcja "R" czyli naprawcza) Instalator ponaprawial mi sysa ale teraz jak odpala mi sie winda to wywala mi ze stery kX nie znalazly sprzetu i moge se conajwyzej kliknac na OK w okienku :|  .... przy czym od razu wyskakuje koło zegarki dymek z powiadomieniem ze winda znalazla niowy sprzet i go instaluje. Nie musze chyba mowic ze to wlasnie XP znalazł se Liva'a i zarzucił mu stery z windy co tez pisze mi w menagerze systemu :(

Gdy biore w menagerze wywalam (odinstaluj) Live'a i zapodaje kX'y to po resecie o ktory prosi instalator kX'ow znow wywala ze kX'y nie znalazly urzadzenia i znow winda sama se wykrywa Live'a ...i  tak w kolko. Co mam z tym zrobic ?

Wloz karte do innego slota PCI , a najlepiej 4 od gory liczac, jak masz 5 .

Jezeli zostal jakikolwiek soft z kxow w start menu, to go wywal .

A jak to nic nie da to reinstal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory kX'y i foobar stanowily na moim kompie zapupisty tandem do momentu kiedy to dzis bylem zmuszony - w wyniku tego ze windzie XP sie cos pochrzaniło - wrzucic cd z xp  i zrobic przywrocenia xp'ka ( opcja "R" czyli naprawcza) Instalator ponaprawial mi sysa ale teraz jak odpala mi sie winda to wywala mi ze stery kX nie znalazly sprzetu i moge se conajwyzej kliknac na OK w okienku :|  .... przy czym od razu wyskakuje koło zegarki dymek z powiadomieniem ze winda znalazla niowy sprzet i go instaluje. Nie musze chyba mowic ze to wlasnie XP znalazł se Liva'a i zarzucił mu stery z windy co tez pisze mi w menagerze systemu :(

Gdy biore w menagerze wywalam (odinstaluj) Live'a i zapodaje kX'y to po resecie o ktory prosi instalator kX'ow znow wywala ze kX'y nie znalazly urzadzenia i znow winda sama se wykrywa Live'a ...i  tak w kolko. Co mam z tym zrobic ?

zamiast bardzo cienkiego i niestety problematycznego przywracania systemu (standard XP) polecam zapoznac sie z wcale nie bardzie zaawansowanym a znacznie lepszym Norton Ghostem

robisz ISO na inna partycje, wywalasz C i rozpakowujesz zapisany stan (tu warto co czesto aktualizowac gdy wiele rzeczy zmieniasz) taki obraz przywraca kopie dysku i masz zero problemow i wszystko po staremu

a tu opis jakbys mial problemy:

http://cdrinfo.pl/cdr/artykuly/ghost/nghost.php3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast bardzo cienkiego i niestety problematycznego przywracania systemu (standard XP) polecam zapoznac sie z wcale nie bardzie zaawansowanym a znacznie lepszym Norton Ghostem

robisz ISO na inna partycje, wywalasz C i rozpakowujesz zapisany stan (tu warto co czesto aktualizowac gdy wiele rzeczy zmieniasz) taki obraz przywraca kopie dysku i masz zero problemow i wszystko po staremu

a tu opis jakbys mial problemy:  http://cdrinfo.pl/cdr/artykuly/ghost/nghost.php3

hehe stary...ghosta to ja znam ...ale juz nie uzywam. Uzywam Drive Image'a bo jest szybszy o wiele ale mam nim zrobiony obraz XP'ka "na czysto" bez progsow itp wiec nie bardzo ;/ - po prostu miałbym sama czysta winde bez niczego , ale ok poradzilem sobie inaczej : spod awaryjnego wywalilem all a potem normalnie all poszło i git :) teraz kX'y i Foobar znow ciesza me uszy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory kX'y i foobar stanowily na moim kompie zapupisty tandem do momentu kiedy to dzis bylem zmuszony - w wyniku tego ze windzie XP sie cos pochrzaniło - wrzucic cd z xp  i zrobic przywrocenia xp'ka ( opcja "R" czyli naprawcza) Instalator ponaprawial mi sysa ale teraz jak odpala mi sie winda to wywala mi ze stery kX nie znalazly sprzetu i moge se conajwyzej kliknac na OK w okienku :|  .... przy czym od razu wyskakuje koło zegarki dymek z powiadomieniem ze winda znalazla niowy sprzet i go instaluje. Nie musze chyba mowic ze to wlasnie XP znalazł se Liva'a i zarzucił mu stery z windy co tez pisze mi w menagerze systemu :(

Gdy biore w menagerze wywalam (odinstaluj) Live'a i zapodaje kX'y to po resecie o ktory prosi instalator kX'ow znow wywala ze kX'y nie znalazly urzadzenia i znow winda sama se wykrywa Live'a ...i  tak w kolko. Co mam z tym zrobic ?

 

 

usuń z C:WINDOWSinf plik wdm10k.inf (coś takiego tylko usuwaj x.inf) a po restarcie nie zainstaluje ci wbudowanych sterów od sb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwale sie nowym wygladem Foobara :wink:

 

zrezygnowalem z columns na rzecz tunes :P

 

dodam tylko, ze ta ikonka pulsuje :twisted:

 

link do plugina:

http://www.hydrogenaudio.org/index.php?act...=post&id=150009

Marcin moglbys gdzies wrzucic jakis config, albo na maila podesłać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin :arrow: wywaliles calkiem foo_columns z katalogu components?

 

FAjny ten tunes ale chyba jeszcze wersja rozwojowa....a po za tym troche dziwnie zczytuje TAG-i.

 

I jeszcze jedno: jak pozbyc sie elementow ktore sa zaznaczone na screenie :

 

Dołączona grafika

 

Oki poradzilem sobie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufffff wlasnie przeczytalem te cale 14 stron... :)

Marcin -> DZIĘKI za tutorial, nie wiedzialem ze mojego live'a da sie wydobyc takiej jakosc dzwiek :) (i do tego dziala nawet 6 glosnik, ktory do tej pory uruchamial sie tylko podczas grania / ogladania dvd)

ten plugin columns + preset azrael tez niczego sobie, nie powiem :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...