Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

hej chris_gd przejzalem twoja stronke i zainstalowale4m twoje ustawienia dsp, dla mnie sa duzo lepsze od tych chrisa, z poczatku strony bo teraz mam dzwiek 4.1 podczas ogladania filmow dvd a wczesniej nie mialem nic i musialem ogladac na suround i w tylnych gloskikach mialem to samo co w przednich.

 

mam jednak jeden problem po wgraniu twoich ustawien slyszae szumy w glosnikach no jest to troche wkurzajace jak nic nie gra, na wczesniejszym ustawieniu tego nie mialem, mam zestaw 4.1 i live 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw tracer 4.1 szerokosc p. 40Hz-20kHz - graja naprawde ladnie, szczegolnie subwoofer jest swietny, mnialem do wyboru creatiwa ale wybralem to luchalem jednego i drugiego i tracer mi bardziej przypadl do gustu.

 

Na oryginalnych ustawieniach DSP nie ma szumow ale gra duzo gorzej, jak wgram ustawienia krisa gra juz super szczegolnie foobar latency w okolicach 300 i nie ma zadnych szumow, jednak gdy wlacze 4 gosniki w power DVD jak ogladam film na dvd to nic nie slychcac musze przestawic na 2 glosniki i wybrac surround - a wiadomo to beznadzieja. w ustawieniach kx'ow mam wybrane 4.1. i w foobarze dzialaja 4 glosniki

 

Gdy wgralem twoje ustawienia DSP dzwiek super i 4 glosniki chodza (dolby digital) w powerDVD ale sa te szumy jak nic nie gra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, dziwna sprawa, wiele osob uzywa moich ustawien i bywaly rozne problemy ale szum jest pierwszy raz

teraz jestem w pracy wiec za wiele nie zdzialam, jak wroce do domu to bede myslal i troche zmienie tego konfiga, moze cos pomoze

ps. w powerdvd polecam uzywac ustawienia 6 glosnikow badz SDPIF (ale z tym bywaja problemy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan @ czy Hercules Fortissimo III ma ASIO, i czy to wszytsko opisane zadziała na takiej karcie. A najlepiej by było jakbym się mógł odezwać do Ciebie na GG bo mam kilka pytań.

Nie dziala Asio i nie bedzie . Ludzie z Herculesa napisali kumplowi zeby sobie Asio4All zainstalowal , bo oni w sterowniku Asio nie zaimplementuja . Mile podejscie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercules jest tak dobra karta, ze nawet bez ASIO gra wrecz zajeb.... znacznie lepiej niz Audigy + KX Project

A po czym wnioskujesz ?? Na czym testowales /

Karta gra dobrze , ale nie jest nadzywczajna /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem zarowno na glosniczkach komputerowych 2.1 i 5.1 jak i na kinie domowym z amplitunerem Sony (dosc stary ale nie jest to sprzet klasy low-end), karta imho jest swietna, do porownania razem znajomym wybralismy audigy 1 na stadardowych sterownikach i na KX-ach i niestety Hercules zjada na sniadanie audigy, dzwieki sa jakby mocniejsze

ps. najwiekszy + dla karty to jakosc bass-ow one poprostu niszcza karty creative, dla mnie rewelacja i do tego cena kolo 200zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj naszła mnie ochota żeby porównać SBekaLive Value (z kxami) z SoundStormem (najnowsze drivery) w jednakowych warunkach i pozwalam sobie podzielić się z wami wrażeniami ;). Obie karty mają oczywiście odpowiednio skonfigurowanego Foobara i sterowniki. Korzystałem z wyjść analogowych (w Live'ie z tylnego). Test był prosty i banalny.

Odsłuchałem Sbeka, następnie sprawdziłem SSmana.

"Test" trwał bardzo krótko. Okazało się, że SS jest beznadziejnym źródłem dźwięku, niestety. Jest baaardzo kiepski, fatalny wręcz :( . Po pierwsze jest MONO nie stereo - kompletnie brakuje efektu stereo w muzyce. Dynamika i szczegółowość jest wyraźnie gorsza :(

To jest moim skromnym zdaniem charakterystyczne dla wszystkich zintegrowanych kart dźwiękowych. Słuchałem wielu zintegrowanych dźwiękówek i wszystkie miały wymienione wady.

Nie jestem audiofilem, nie będę się rozpisywał, zresztą chyba nie ma o czym. :/

 

Uważam też,że mimo znanych nam tweakerskich zabiegów, SoundBlaster nie jest w stanie konkurować nawet ze starusieńkim CD-playerem wyśmiewanego przez "audiofili" i audiofili Technicsa (tu akurat SL-PS5). Róznica na jego niekorzyść jest spora i odczuwalna wystarczająco wyraźnie nawet przez takiego amatora i żółtodzioba jak ja.

I teraz prośba:

Czy ktoś odniósł podobne wrażenia/odczucia w ekploatacji tegoż sprzętu?

Podzielcie się wrażeniami.

 

Acha! Do porównania użyłem piosenek Diany Krall, Alicii Keys, Ch. Aguillery (:lol: ale jest parę interesujących momentów), masakryczne soundtracki z Amelii, trochę smoothjazzu i kilka wybranych, dobrze nagranych utworów.

 

Marcin_gps :arrow: gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ze stacjonarnym CD Playerem rzeczywiscie nie ma porownania i to z wielu powodow, ale tu nie chodzi o konkurencje ze sprzetem audio, a poprawa brzmienia Live'a

 

ps

 

sam ostatnio prawie w ogole z kompa muzy nie slucham, tylko wlasnie z CD'ka technicsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha! Do porównania użyłem piosenek Diany Krall, Alicii Keys, Ch. Aguillery (:lol: ale jest parę interesujących momentów), masakryczne soundtracki z Amelii,  trochę smoothjazzu i kilka wybranych, dobrze nagranych utworów.

No widzisz wszystko spoko , tyle ze przetworniki analogowe w Livea to tragedia , wiec nie ma co porownywac z SS .

Jakbys testa kxow zrobil na karcie Creativea z wyjsciem cyfrowym albo najlepiej na A2 , to bys dopiero mogl cos wiecej wylapac, Live ogranicza te stery. A tak wogule Asio z SS nie brzmi tak zle, ale sluchalem na pierdzialkach .

A tak na marginesie , z tego co pisza na forum kxow , w koncu pojawi sie beta kx rev 3538 , z przebudowanym dsp wiec konfigi z 3537 moga sie nie odpalac :) .

 

I jeszcze jedno sprobujcie sobie tego http://www3.cypress.ne.jp/otachan/otms070q.zip . Cos podobnego do media library , tyle ze pliki sie odpala z dysku i zarzadza nimi dzieki DDE, co daje duza wieksza szybkosc ( wkoncu wiem do czego to sluzy :) )

POtzrebne jest wgranie plugina ddecontrol , i nie wiem jeszcze jak w tym cholerstwie zmienic ten japonski jezyk .

W 4 zakladce na gorze wybieramy Foobara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny plug-in dla posiadaczy telefonow z Symbianem (Nokia 7650, 6600 itp) :arrow: http://fb2k.oxygenite.org/ (ladujemy do Components oczywiscie)

 

Umozliwia sterowanie foobarem za pomoca komorki - oczywiscie przy zalozeniu, ze mamy polaczenie Bluetooth tel<->PC. Ale to nie wszystko - mozemy tworzyc playlisty, wybierac/usuwac utwory, ktore chemy sluchac itp. - wszystko na ekranie naszego telefonu :)

 

Dzisiaj mam dostac w koncu adapter BT to napisze cos wiecej jak ta wtyka wspolpracuje z telefonem i jakie sa jeszcze korzysci.

 

 

UPDATE:

Trzeba posiadac biblioteki :arrow: msvcp70.dll, msvci70.dll, msvcr70.dll w katalogu windowssystem32 - do sciagniecia

tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny plug-in dla posiadaczy telefonow z Symbianem (Nokia 7650, 6600 itp)  :arrow: http://fb2k.oxygenite.org/ (ladujemy do Components oczywiscie)

 

Umozliwia sterowanie foobarem za pomoca komorki - oczywiscie przy zalozeniu, ze mamy polaczenie Bluetooth tel<->PC. Ale to nie wszystko - mozemy tworzyc playlisty, wybierac/usuwac utwory, ktore chemy sluchac itp. - wszystko na ekranie naszego telefonu :)

 

Dzisiaj mam dostac w koncu adapter BT to napisze cos wiecej jak ta wtyka wspolpracuje z telefonem i jakie sa jeszcze korzysci.

 

No ladne cacko :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak miałem sterowanie winampem z Nokii 7650. Była nawet cała playlista z kompa na telefonie ( :!: ). Fajnie że jest to samo do Foobara. Czemu nie mam już Nokiii 7650 :cry:  :cry:

A ja wlasnie nabylem 7650 i mam zamiar sie tym pobawic :twisted: Tylko niestety nie dzisiaj :( - zamowilem z allegro bluetooth-usb dongle i jeszcze nie dotarl do mnie. W kazdym razie jutro powinien juz byc i zobacze na co stac ten plugin. Niewykluczone, ze bedzie potrzeba doinstalowania jakiejs aplikacji do fona - wydaje mi sie, ze sama wtyczka wystarcza do samego sterowania foo - natomiast za wyswietlanie playlist odpowiedzialna jest zewn. aplikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wskocze tu troche z innym watkiem, ktory mnie nurtuje. przegladajac to forum doczytalem sie, ze wyjscie spdif creative jest rowniez analogowym (skoro tutaj ktos z tego forum podlacza sobie sluchawki pod spdif'a) probowalem cos podlaczyc pod niego, konfigurowalem kx'a na rozne sposoby, ale nic nie wskoralem. chyba, ze moja karta jest za kiepska, bo to starszy 1024. moze ktos wie cos na ten temat??

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchawek mozna sluchac na wyjsciu cyfrowym , od modelu Livea 5,1 .

A standardowo w kartach Creativa wyjscie cyfrowe sluzy , do wyjsc analogowych w systemie 5,1( kanalu centralnego i subwoofera ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w mojej 1024 player z spdif'a moge wyciagnac sygnal na subwoofer i centralny, bo to wlasnie chce zrobic tylko mi sie nie udaje, bo ciagle w glosnikach mam cisze, no, ale w takim razie pewnie robie jakis blad w konfiguracji kx'a. bede probowal dalej.

 

nie wiem czy dobrze probuje, ale tryb tylko wyjscie cyfrowe powinno byc wylaczone, a omin spdif wlaczone ?? co dac w ac3-passthru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie że słuchanie używając tego wyjścia jest do niczego. U mnie gra znacznie ciszej, niż jak wepnę słuchawki do przedniego czy tylnego wyjścia. Wcześniej słuchałem właśnie na tym center/subwoofer i myślałem już o wzmacniaczu słuchawkowym - było tak cicho. A jak wpiąłem pod zwykłe wyjście to mi chciało uszy rozwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w mojej 1024 player z spdif'a moge wyciagnac sygnal na subwoofer i centralny

Nie mozesz twoja karta potrafi zrobic tylko kwadro 4 kanaly, a wyjscie cyfrowe jest zwyklym wyjsciem coaxialnym ( naopisalem ze od Livea 5,1, dziala ta opcja )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan @ nie wiesz czemu jest tak jak napisałem. I czy nie dało by się tego jakoś zmienić - na przykład słuchawki do tylniego wyjścia wpinać - chodzi mi oczywiście o przekonfigurowanie sterowników odpowiednie.

BTW mam problem z foobarem. Otwiera mi się okienko po jakimś czasie (nie log) i taki komunikat wywala i się wyłącza. :(

OMP warning: Cannot form a team with 2 threads, using 1 instead.Consider setting KMP_ALL_THREADS to a value larger than 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...