Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

"Piekne" zdjecie 1/2 F5 nawet mozecie sobie do exifa zajrzec..

 

Ale czy ja wiem... moze faktycznie nie jest to do wykonania tym bardziej na mrozie :D

 

http://img262.imageshack.us/img262/4891/dscf32875ka.jpg

 

edit: tu zdjecie za drugim podejscie i robienie go przez lcd w wizjerze przez co moglem dodatkowo aparat oprzec o glowe ;)

 

http://img262.imageshack.us/img262/5913/dscf32888vc.jpg

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to też zależy od ogniskowej... na najmniejszej raz na 10 razy przy tym czasie potrafi mi wyjść coś, co można uznać za ostre, ale przy 1/3 skali zooma (też S7000) - zapomnij. Przy największej ogniskowej na 1/2 to już jak malarstwo abstrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trzeba zrobić zdjęcie na dłuższym czasie i jest duża szansa na zrobienie motion blura ;] to przestawiam aparat na zdjęcie seryjne i robię 2 - 3 zdjęcia - pirwsze jest zawsze zamazane ze względu na poruszenie od wciśnięcia spustu.

 

I jeszcze foto jako ciekawostka raczej ;]

Dołączona grafika

Wenus. można ją obserwować w południowo-zachodniej części nieba - najjaśniejszy obiekt. Zdjęcie robiłem na zoomie cyfrowym ponieważ na samym optycznym nic nie widziałem ;]

 

P.S.

Jeszcze moje trzy grosze co do tego, czy powinno się pisać jak ktoś zrobił fotki czy nie... a co Wam szkodzi że ktoś napisze jak zrobił fotkę? Niech pisze nie musicie czytać ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Piekne" zdjecie 1/2 F5 nawet mozecie sobie do exifa zajrzec..

 

Ale czy ja wiem... moze faktycznie nie jest to do wykonania tym bardziej na mrozie :D

 

1858402[/snapback]

wrzuc psa na czarno bialo bedzie lepiej + kontrast wiekszy

 

swieca na 5- ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos -> imho napis "Jesien" psuje trochę ujęcie ;] ale tak to fota super :)

 

na drzewo wchodziłeś hehe?

Ale mi zrobiliście smaka na focenie, muszę jakiś plener znaleźć...

dzięki za opinie :D teraz jak patrze na te fotki które napstrykałem latem i jesienią to nie moge się doczekać końca tej szarej zimy, wyjść w plenerek pogrzać się na słońcu i szukać ciekawych ujęć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ja bym teraz adł aby być gdzieś na polance , wokół zielono , ciepło i tak radośnie(czyt. z jakąś dziewczyną :P ) aby pofocić ... w zasadzie to fotograf powinien robić foty zawsze :] ale ja nie mam ochoty jakoś wychodzić z domu i ograniczam wyjście tylko do tego jak muszę ... czy jak do kogoś idę ;] ale żeby połazić .. i to z aparatem pare h ... nie ma mowy :] czekam na wiosnę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ja bym teraz adł aby być gdzieś na polance , wokół zielono , ciepło i tak radośnie(czyt. z jakąś dziewczyną :P ) aby pofocić ... w zasadzie to fotograf powinien robić foty zawsze :] ale ja nie mam ochoty jakoś wychodzić z domu i ograniczam wyjście tylko do tego jak muszę ... czy jak do kogoś idę ;] ale żeby połazić .. i to z aparatem pare h ... nie ma mowy :] czekam na wiosnę :P

heh chętnie bym poszedł w plener z jakąś dziewczyną :-P łąka,słońce leniwe letnie popołudnie hm ale żem się rozmarzył :lol: a tak apropos to nikt nie ma żadnych fajnych zdjęć z lata ? bo teraz zimą z chęcią bym sobie pooglądał wasze wyczyny

editka

jedno zdjęcie z lata wcześniej nie wpadło mi w oko ale teraz ..... :wink:

post-15532-1136637277_thumb.jpg

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie i oceńcie dwie moje fotki z dzisiejszego wypadu. Wiem, że nie są jakieś specjalne ale mam cyfrówke dopiero tydzień i jest to tylko Kodak C330

 

http://img203.imageshack.us/my.php?image=0000473snieg2sk.jpg

 

 

http://img215.imageshack.us/my.php?image=0...86kropla7qb.jpg

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy długich czasach naświetlania takie żółte zawsze wychodzi.

dlatego masz ustawienia balansu bieli w aparacie, które wprowadzają poprawkę na źródło światła

 

A mnie się bardziej kropla posoba ;)

 

ps. Znacie jakieś poradniki dla początkujących fotografów?

Szkoła fotografowania National Georgaphic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomazyc mozna :rolleyes: w kodaku C330 ? :) watpie zeby bylo tam cos takiego

 

ee chyba wkradło się jakiś nieporozumienie ;) pepek0206 ma canona A520 :D a to nie było do moich zdjęć ;]

 

hmm w kodaku są o ile dobrze pamiętam 4 schematy oświtlenia plus możliwość regulacji doświetlania tzn "Kompensacja ekspozycji" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee chyba wkradło się jakiś nieporozumienie ;) pepek0206 ma canona A520 :D a to nie było do moich zdjęć ;]

zamotka wyszla :)

 

z nudow przed chwila zrobilem ta fote:

 

Dołączona grafika

 

 

 

efekt szumu specialnie dodalem przez bardzo przesadzone wyostrzenie fotki ;) fajniej tak wyglada :)

 

a tu bez szumu

 

Dołączona grafika

 

 

teraz poprosze o wprawne oko ktoro powie mi jakiego detalu brakuje na zdieciu :)

 

ujda foty czy totalne dno ? :?

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz sie nauczyc robic foty to nei idz w ta strone

sprobuj komus portret zrobic

portret ? daj spokoj, robie zdiecia takie jakie chce i napewno nie beda to tylko portrety

kazde zdiecie moze byc dobre, trzeba je tylko odpowiednio zrobic, w portretach jest chyba tego piekna zdecydowanie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kwestia gustu jakie zdjecia sie robi/lubi, poprostu przeswiadczene genghiskhana o swojej nieomylnosci juz tak ma, ze noz sie ludziom w kieszeni otwiera jak przysyla laurke :D .

____________

bądź milszy..

fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

portret ? daj spokoj, robie zdiecia takie jakie chce i napewno nie beda to tylko portrety

kazde zdiecie moze byc dobre, trzeba je tylko odpowiednio zrobic, w portretach jest chyba tego piekna zdecydowanie mniej

a czemu nie?

portret to najtrudniejsze co jest w fotografii

nie umiejac portretow nie bedziesz prezentowal jakiegos poziomu

a na portrecie duzo sie mozna nauczyc, np kadrowania, z ktorym na poczatku jest najtrudniej

ale to tylko taka mala wskazowka, zrobisz jak zechcesz

a czy bedziesz robil krajobrazy, makro czy inne rzeczy zalezy od ciebie

ps. w portretach jest wlasnie najwiecej piekna;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...