Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nikt im nie wytłumaczył, że rzut izometryczny skazuje grę na porażkę?!11

 

w3ap0n

Posted 7-13-2008 10:15pm

i wonder what this is gonna be, rts or fps?

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt im nie wytłumaczył, że rzut izometryczny skazuje grę na porażkę?!11

 

w3ap0n

Posted 7-13-2008 10:15pm

i wonder what this is gonna be, rts or fps?

:blink:

Właśnie, że nie bo ta gra to ma być... "spiritual successor to Baldur's Gate", więc izometria musi być 11111. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt im nie wytłumaczył, że rzut izometryczny skazuje grę na porażkę?!11

 

w3ap0n

Posted 7-13-2008 10:15pm

i wonder what this is gonna be, rts or fps?

:blink:

 

Czemu izometria ma byc porazka ?

 

Ja rozumiem , ze pokolenie MTV moze sie odbic od gry jak im kaza sterowac az cala druzyna na raz , ale nie przesadzajmy :) Mysle , ze Bioware jest na tyle dlugo w tym biznesie by skalkulowac to sobie odpowiednio i nie dokladac do interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to ma wkoncu byc? rts czy rpg? i skad ten screen z poprzeniej strony (z rzutem izometrycznym)? na oficjalnej stronie w galerii widac najzwyklejesze w swiecie 3D z widokiem tpp. Jesli naprawde bedzie to wygladac tak ja na screenie z poprzedniej stronie to ja jestem na wielkie TAK, pod warunkiem ze bedzie to typowy "erpeg"...palce lizac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie!!

Kutfa tyle czasu juz minelo od pierwszej zapowiedzi i dalej wcale duzo nie wiadomo... ;/

Ja steskniony juz jestem za jakimis normalnymi rpgami.

 

Rzut izometryszny + fajna fabula (rozbudowana!!) + dobrze dopracowany wyglad... ( niech widok postaci sie zmienia wraz z wyposarzeniem - tak wiem juz dawno to jest, ale mozna to jeszcze dopracowac) + rozwoj postaci tak jak w baldursie po dodatkach ;] I mamy w ten sposob zajefajna gierke, niech jeszcze gameplaj wynosi wiecej niz 250 godzin i jest niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie!!

Kutfa tyle czasu juz minelo od pierwszej zapowiedzi i dalej wcale duzo nie wiadomo... ;/

Ja steskniony juz jestem za jakimis normalnymi rpgami.

 

Rzut izometryszny + fajna fabula (rozbudowana!!) + dobrze dopracowany wyglad... ( niech widok postaci sie zmienia wraz z wyposarzeniem - tak wiem juz dawno to jest, ale mozna to jeszcze dopracowac) + rozwoj postaci tak jak w baldursie po dodatkach ;] I mamy w ten sposob zajefajna gierke, niech jeszcze gameplaj wynosi wiecej niz 250 godzin i jest niezle

Chyba nie tylko ty ;) Swoja droga to chyba najlepszy moment aby reaktywowac jakies studio odpowiedzialne za RPGi ktore zapisaly sie w historii gier komputerowych. Nie wierze ze gdyby zebrac konkretnych ludzi "czujacych temat" i wypuscic porzadnego rpg ze zwyczajnym rzutem izo ze nie odnioslo by to sukcesu na rynku. Z tego co pamietam (gdzies kiedys przeczytalem) to na rynku gier caly czas dominuja gracze w przedziale wieku 20-30lat wiec ci ludzie napewno tesknia za tytulami takimi jak fallout, baldur czy reszta swietnych rpgow. Studio musialo by tylko obrac pewien kierunek, skupic sie na fabule i rozgrywce a z szaty graficznej uczynic jedynie "tlo" calej gry. Czyli rzut izo, ladne tekstury i mozliwosc ustawienia wysokich rozdzialek, bez cudowania z dx10, shaderami, raytracingiem czy bog wie jeszcze czym. Tak mnie naszlo zeby to napisac....po tym jak zobaczylem co zostalo z fallouta ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot

 

mogliby zrobic Baldur's Gate 3 :) Wtedy zarobiliby niezłą kasę, a ludzie by się cieszyli :D

 

/ot

 

rzut izometryczny jest 100 razy lepszy od full 3d. kazdy fan crpg tak powie

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko ty ;) Swoja droga to chyba najlepszy moment aby reaktywowac jakies studio odpowiedzialne za RPGi ktore zapisaly sie w historii gier komputerowych. Nie wierze ze gdyby zebrac konkretnych ludzi "czujacych temat" i wypuscic porzadnego rpg ze zwyczajnym rzutem izo ze nie odnioslo by to sukcesu na rynku. Z tego co pamietam (gdzies kiedys przeczytalem) to na rynku gier caly czas dominuja gracze w przedziale wieku 20-30lat wiec ci ludzie napewno tesknia za tytulami takimi jak fallout, baldur czy reszta swietnych rpgow. Studio musialo by tylko obrac pewien kierunek, skupic sie na fabule i rozgrywce a z szaty graficznej uczynic jedynie "tlo" calej gry. Czyli rzut izo, ladne tekstury i mozliwosc ustawienia wysokich rozdzialek, bez cudowania z dx10, shaderami, raytracingiem czy bog wie jeszcze czym. Tak mnie naszlo zeby to napisac....po tym jak zobaczylem co zostalo z fallouta ;)

 

Hehe widzisz na glupim NFS albo FIFA tluka kokosy po raz n+1

Wiec mysle ze tu nie byloby zadnych problemow z odniesieniem sukcesu marketingowego... Pozostaje kwastia samej fabuly, ktora tak naprawde mozna by lekko oprzec na fabule gry badz filmu. Dodac kilka pomyslow i jest juz niezle.

Widac jednak ze najwieksza kase tlucze sie teraz na debilnych strzelankach i sieciowych H&S z abonamentami...

 

Ja naprzyklad zaplacilbym i ze 300zl za fajnego rpga z mozliwoscia MP cooperative.

Nie ma to jak zebrac sie w druzynce i pociupac po 3-4 godzinki dziennie z fajnym teamem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze mozna robic takie cuda z kamerą ;/ mogliby zablokować to tak jak w BG ;/ imho te wszystkie rpg ktore byly 3d (dungeon siege, neverwinter i cała masa tego góóÓOoowna) to totalny szajs. Baldurowi nic nigdy nie dorówna... a w szczegolnosci nie ten crap ktory widzialem na gameplayu trzy posty wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze mozna robic takie cuda z kamerą ;/ mogliby zablokować to tak jak w BG ;/

Ja pierdu, najlepiej sie cofnijmy do czasow might&magic 1, albo w ogole do tekstowek... A jakby kamera byla zablokowana to co? Automatycznie gra by byla wtedy fajna? Jezeli DA bedzie slabymi popluczynami po Baldurze to napewno nie dlatego ze mozna sobie polatac kamera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/241106.html

 

Kamera powinna być w pełni konfigurowalna. Namiastka tego była w NWN. Tam można było wł/wył przybliżenie podczas dialogu. Myśle, że powinni tą opcje udostępnić także dla walki.

 

Najwięcej obaw można IMO mieć do "całkiem nowego świata". Przecież saga Baldur's Gate zawdzięcza swoją miodność m.in dzięki Forgotten Relams.

 

 

Kolejny gameplay:

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/241072.html

Edytowane przez el caco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow co za merytoryczny komentarz :wink:

 

Zapowiada się fajnie. Z drugiej strony wszystko się dzisiaj tak zapowiada :wink:

 

Gdyby była to gra na miarę BG - to byłby cud prawdziwy. Szkokda, że materiały filmowe skupiają się głównie na walce.

 

Co do rzutu izometrycznego (która to rzecz chyba nie jest najważniejsza w grze fabularnej), to jest np. "Wiedźmin", który wypadł niemal doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wychodzi niebawem, jak zwykle w glorii cudowności i wspaniałości.

 

Proponuję krótki materiał z soataniej chwili - http://g4tv.com/xplay/previews/35731/All_A...ge_Origins.html

Gów@o tu jest ale zerknąć można.

 

Nie wiem czy mi się zdaje ale wnosząc z materiałów gra wypada bardzo słabo. Nie wiem na czym miałaby polegać jej domniemana niepowtarzalność :wink: . Wizualia - poniżej przeciętnej, a możliwości "w zakresie wyboru" na prezentowanym poziomie bywała już w pierwszej i drugiej części Gothica. Ponadto nic nadzwyczajnego. Co gorsza drużyna ograniczona do 4 osób.

 

Życzę chłopcom z Bioware jak najlepiej. Mają na koncie niejeden dobry tytuł. Zobaczymy...

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-105361-1234123542_thumb.jpg post-105361-1234123585_thumb.jpg

 

Nowy gameplay:

http://www.gametrailers.com/player/45228.html

 

Musze powiedzieć, że wygląda to IMO bardzo dobrze.

 

Szkoda, że ograniczyli wielkość drużyny do 4. Oby chociaż wynagrodzili to charakterem poszczególnych kompanów.

 

Osobiście nie podobają mi się te trójwymiarowe portrety. Są zwyczajnie kiepskie i nie dorastają do pięt tym malowanym. Takie czasy, że pakują 3D dosłowie wszędzie.

Przyczepie się jeszcze do pasków informujących o ilości życia wrogów. Ja rozumiem, że to gra fantasy i czary są na porządku dziennym ale chyba nie każda drużyna ma kolesia ze szklaną kulą który informował by ich o stanie zdrowia oponentów. Chyba, że wyprawieni w bojach wojacy odczytują to po mimice twarzy albo odgłosach...tego nie wiem. Według mnie najlepiej sprawował się system znany z IWD czy BG gdzie informacje były przybliżone (Lekkie rany...itp.) Wiem, wiem, to tylko szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...