Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Odkąd sięgam pamięcią, Dragon Age: Początek zuchwale lansowano w mediach jako duchowego spadkobiercę niezapomnianego Baldur's Gate. Czyżby kolejny pretendent do miana króla cRPG, który pragnie wykąpać się w blasku jego chwały? Zapewne nie pierwszy i nie ostatni. Zresztą na przestrzeni lat wielokrotnie byliśmy świadkami składania podobnych deklaracji, równie pustych co populistycznych, kończących się zazwyczaj spektakularną porażką. Dragon Age: Początek mógłby podzielić podobny los, gdyby nie jeden jakże istotny szczegół. Produkcją opisywanego tytuły zajęło się BioWare - ojcowie Knights of the Old Republic, Mass Effect oraz osławionego Baldur's Gate! Płomyk nadziei rozbłysnął jaskrawym światłem, krzewiąc wiarę w sercach wszystkich, którzy dotychczas zwątpili. Dziś już wiadomo, że przeświadczenie twórców o sukcesie opisywanej gry było uzasadnione. Do rąk otrzymujemy dzieło iście monumentalne, odrobinę oldschoolowe oraz stanowiące żywy przykład, iż nadal można tworzyć gry ambitne. Epicki świat na skraju wielkiego konfliktu otwiera przed nami swoje podwoje. Opowieść o magii, walce, zdradzie oraz namiętności zrealizowana pod kątem dorosłego odbiorcy, pochłania niczym wyborna lektura. Dragon Age: Początek jest właśnie tym, na co czekały rzesze, czyli powrotem do chlubnych korzeni.<p>

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba</p>

<p>ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI</p>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma buga jesli sie opowies zpo 1 ze stron i nie bedziesz działać na 2 fronty

 

BTW- dorecki warto byłoby dodać w minusach, że giera ma Memory Leaks, po jakichs 30min+ grania czasy loadingu sie wydłużają, że nie wspomne, iż na mojej 2 maszynie (xpsp3, amd x2 2.45Ghz, 8800Gt winfasta z 2gb ramu) dodatkowo spada FPS

 

ale ogólnie to gierka rządzi, skończę grać magiem to se przejde dagerem, a potem by nie targać stena ciągle za sobą to jeszcze se wojem pociukam z dwuręczniakiem(myślę o krasnalu :) )

 

co do mistycznego wojownika...zdaje się ze musi cie lubić po prostu, zrobisz lvl jej jak będziesz miał gdzies 20+ w stosunkach i powinna mieć opcję. Ja dałem M maga krwi na 2 spec, jak sie spruje z many, włacza magie krwi i jazda dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

BTW- dorecki warto byłoby dodać w minusach, że giera ma Memory Leaks, po jakichs 30min+ grania czasy loadingu sie wydłużają, że nie wspomne, iż na mojej 2 maszynie (xpsp3, amd x2 2.45Ghz, 8800Gt winfasta z 2gb ramu) dodatkowo spada FPS

Znajomy ma to samo na swoim oryginale. Skarzyl sie, ze u niego idzie maxem przez pierwsze 10 minut, a pozniej po prostu tnie sie bez wzgledu na detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osob grajacych Arcane Warriorem - jak sobie radzicie z Fatigue? Ciezkie zbroje sa kuszace, ale strasznie podnosza Fatigue i czary robia sie strasznie kosztowne...

Rzucam zaklęcia kosztem życia. Kiedy nikt Cie nie ruszy bo na fizyczne masz 100%, a na reszte po 75% to możesz sobie życia mase tracić na czary. Zawsze można maga krwi wyłączyć i potionami życie zregenerować.

 

@Caleb

Produkcją opisywanego tytuły zajęło się BioWare - ojcowie Knights of the Old Republic, Mass Effect oraz osławionego Baldur's Gate!

Słowo osławiony oznacza, że coś ma złą sławę. BG raczej był sławiony ponad wszystko :P.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można nauczyć Morrigan specjalizacji Mistyczny wojownik? Jestem w ruinach w lesie brecilian przy filakterium jednak opcja nauki dotyczy tylko głównego bohatera.

A to nie jest tak, ze specjalliazcje odblokowuje sie dla calej druzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E? Ja normalnie moglem z niej korzystac przy finalowej walce i byla na jednej z wysp...

Faktycznie jest dostępna. Mea culpa. Swoją drogą ciekawostka. Generalnie zacząłem grę magiem, ale po mniej więcej prologu i początku gry postanowiłem zacząć grę jeszcze raz [też tak macie? ja chyba w każdym rpg pogram z parę godzin i dopiero startuje na poważnie od początku]. Zacząłem grę znów magiem i nazwałem go tak samo. I okazało się, że to był błąd. Wszystkie moje problemy z dodatkami wynikały ze zdublowanych folderów w savach. Wystarczyło, że skasowałem starszy folder i nagle dodatki się odblokowały i wreszcie mogę zrobić quest z twierdzą strażnika [dość mam kupowania plecaków, a podobno dostaje się jakiś wóz czy co].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra.

Kuźwa, nie wiedziałem że można walczyć o Morrigan, i nie zrobiłem save'a przed ostateczną bitwą. Mogłem wpaść na pomysł żeby odwiedzić Flemeth... Kuuurde, strasznie żałuję że nie miałem szansy odbić Morrigan :D

BTW co do recenzji na łamach portalu - trąci przekupstwem i [ciach!]ianym poziomem. Pietyzm w scenariuszu?!?!??!?!?!?

O_o Większej bzdety podczas wypiewywania gry to ja jeszcze nie słyszałem.

EDIT: I żadnych bugów nie zastałem. Gra wykonana niemal perfekcyjnie.

EDIT2: no nie, miałem tylko 2 bugi - raz mi Sten spadł z palisady i się zablokował między pnie i drugi raz, gry rzucalem Morrigan czar na Loghain'a to mi się zacięła myszka i klawiatura, tylko w grze, co lepsze. A tak to bezproblemowo grałem.

EDIT: Gdzie tu spojler o końcówce? Wcale jej tutaj nie opisałem...

Tylko napisałem o tym że nie odbiłem Morrigan - a mozna było o tym pomyśleć wcześniej, nie? :> Nic co tutaj jest napisane nie jest o końcówce. Napisałem tylko o Morrigan. A spojlerowanie... ;D Prawie każdy klika tak i tak w spojlery.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem o tym problemie ale jak miałem HD 5870 to w jakiś dziwny sposób zniknął, ale też nie od razu.

Przy AA x 2/4/8 i rozdziałce 1900x1200 FPS spada do 30 (nie w każdej lokacji ale w wielku miejscach)

Rozumiem jak by np było 35, 40, 27, 53 itp ale to dziwne jest kiedy dokładnie tyle samo jest przy aa x2/x4/8

Jak zmniejszyłem rozdzielczość do 1680x1050 to i przy AAx8 było 60 fps

Pamiętam że przy hd 5870 jak wyłączyłem potrójne buforowanie z open Gl to tak nie było, potem znowu się pojawiło i następnie jak wlączyłem nie było znowu.

Ma ktoś jakiś pomysł o co z tym chodzi?Albo spotkał się z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie jest to czasem "leak" wynikajacy z samej gry? Miales mocna karte to i spadek byl inaczej odczuwalny niz na innych, wolniejszych sprzetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mam z 40h gry, 17lvl moim czarusiem i już sie czuje jak przed koncem...a jeszcze nim(po wczytaniu wczesniejszych sejwow) do lasu nie wlazłem a w miescie bylem moze na 2h.

 

Ogółem jednak magi są przekoksani w tej grze, wpadam w lokacje w tzw "pułapke" puszczam oghrena przodem(rezisty) lub stena w bance, właczam magie krwii(z zarzuconym pierscionkiem, naszyjnikiem i szmatami dla maga krwi), włączam rany na grupie z 10 wrogów, rozmiar obojętny i pozamiatane...

albo kombinację glyphow- mass paraliż, praktycznie nie do odparcia, potem wrzucam zamieć, sztorm i ide zbierać resztki...w tym czasie rębajły prują z kusz do tego co widzą

 

jedyny problem to jak na razie smoki i ravenanty - kosmiczne rezisty, niesamowita ilość życia...nie wyobrażam sobie przejsca takiego łotrzykiem czy wojem ale...też sie spróbuje :) jak zerknełem w statsy geja elfa to mA współczynniki krytów ~30/25 więc może jakiegos backstaba by pocisnął

 

PS. najmocniejsze hity do tej pory - sten 115 z jakiegos blowa, merrigan 144 z grozy w uspionego smoka :D

PPS. są lepsze zdolnośći krwi strażników z wieży? Bo mam na razie tylko 2 i nie wiem czy dobrze zrobilem zabijając pewnego kolesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na Hd 4890 jest elegancko z AAx8, spada czasem fps do 30 ale jak jest bardzo dużo obiektów, a przy aax 4 pięknie śmiga.

tak samo było na Hd 5850, 5870 leciał na aax8.

Więc to wina grafiki jednak była hd 5770 za słabe jak cholera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem z golemem shale ze nie moge z nim porozmawiac bo przy probie gadki z nim gra wychodzi do pulpitu z informacja o bledzie :/ po 2 mialem i mam tez problem z miastem krasnoludow, bo niewiedzac co i jak wzialem zlecenia od jednego i drugiego nastepcy na krola (niepamietam jak oni sie zwa) :] no i u jednego wszystko zrobilem a z drugim mam questa ze musze z kims tam pogadac o tym komu chce pomagac no i jak chcialem gadac to nic sie niedzialo(pewnie jakis bug), wiec rozwiazywalem inne questy i tym samym fabula sie przesunela ze potem jak juz chcialem z tym kims gadac to on mnie zaatakowal i musialem go zabic :], ogolnie rzecz biorac przeszedlem miasto krasnoludow (wybor krola itp) a ten quest z tym zeby porozmawiac o decyzji komu chce pomagac niby ciagle jest aktywny (tylko ze jak pisalem wyzej ten ktos juz nie zyje):] .

 

mam tez pytanie co do wiezy kregow chyba chodzi tu o komnate wielkich magow (niemam teraz jak sprawdzic i pisze z pamieci) sa tam w ktoryms z pokoi takie wielkie "stalowe ? metalowe? żelazne? drzwi " ktorych nie mozna otworzyc tzn. podswietlaja sie ale nie wiem co trzeba zrobic zeby je otworzyc ?

 

buga tez znalazlem ale raczej przydatnego bo mozna zarobic friko 12 zlota w karczmie w denerium jak trzeba korone zdobyc :] to najpierw mozna zagadac ze straznikiem zeby nas wpuscil zastraszeniem i ja ukrasc(korone) a potem zaatakowac i z ciala dostac druga , czyli miec 2 korony :] swoja droga czy jest tu ktos kto ukonczyl wszystkie questy i ukonczyl gre itp na 100 procent ? bo chcialbym sie jeszcze popytac o ruzne przedmioty bo mam tego sporo jednak niewiem jak je mozna wykorzystac typu jakies zwoje skory , sztabki srebra, ksiazki (ale nie prezenty) itp.

Edytowane przez pogrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jednak nadal jest problemz tym AA. nawet na HD 4890 ...

W jakich Wy ustawieniach graficznych gracie?Rozdziałka, i detale +aa/faa

Bo zaczynam odnosić wrażenie że coś jest nie tak z tym na poważnie, jedynie Dragon Age ma takie odpały.

Ale nie we wszystkich miejscach, tam gdzie na hd 5770 miałem 30 fps to na HD 4890 mam spokojnie 60ąt alenp w Orzammarze /Denerim czy w czasie rozwałki spada do 30u, nie zaleznie od tegoczy jest to aa2/aa4/aa8.

Jedynie na Hd 5870 nie miałem takich akcji, więc albo w tej grze tryb AA tak zmniejsza drastycznie wydajność albo nie wiem co, HD 5850 też miał z tym problem.

Dzwine jest to że fps nie spada poniżej 30u , tak jak by to był jakiś ogranicznik.

 

http://www.gamespot.com/pc/rpg/dragonage/s...&pid=920668

 

Zobaczcie jaka jazda, goście mają na odwrót u nich bez aa gra chodzi gorzej niż z aa.

 

Popszerałem trochę po necie i okazało się że ludzie mają dziwne jazdy z tą grą kiedy się AA włącza.

Np ten

http://www.gamefaqs.com/boards/genmessage....;topic=52204886

Czy Wy u siebie coś takiego zaobserwowaliście?

 

Przeinstalowałem stery, wyczyściłem driver cleanerem i jest pókico ok, aax 8 i 60 fps tam gdzie nawet przyaax2 było 30.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pergaminy sprzedaje(choć mysle ze jeden sie przydał do przekopiowania tablic u krasnali, ale-nie jestem pewien)

smieci sprzedaję

 

gram 1680*1050, max det, texture pack hd v 2 zapakowany, z 16 aniso i 2x aa

 

z shale w obozie nie moge gadać, wywaliło mnie na skraj mapy jak spróbowałem, musiałem z 500metrów czy kilometr drałować z buta spowrotem(to pewnie ten moment co u pogroma sie wysypało, choć mi sie to dzieje tylko w obozie)

 

na 17-18 lvl każdy smok to betka jak masz w pt 2 magów...a jednego, nie powiem którego zrobiłem, bo się zagapiłem w składzie liliean, mój magus krwi, shale, krasiek(ktory padł w 50 sekundzie)

2 zszedł w skladzie elf, 2 magow i sten(ktory 30% czasu z kuszy nawalał....)

 

jeszcze dodam, że granie straciło urok od 18 lvl, mag jest tak napakowany zakleciami, że lasek zrobiłem w godzine, ruiny w 1.5, gdzie na 11lvl(moje pierwsze podejscie przed rollbackiem do pustki) trwało to odpowiednio 3 i 4h a i tak kamieni nagrobnych nie ruszałem wtedy..

 

PS. 4 grób gdzie jest w lesie?

PPS. Najlepszy hit krasia - 300 dmg...to chyba był kryt, normalnie smigają z telekinezą i mrozem w okolicy 80-120...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwine jest to że fps nie spada poniżej 30u , tak jak by to był jakiś ogranicznik.

A wyłącz Gosu v-synca. Mi z włączonym śmigał 60 klatek, ale w miejscach, gdzie bez v-synca mam 50 to automatycznie skalował do 30. Czyli przy v-syncu są dwie wartości (na lcd) - 60 i 30. Przy 30 gra się mało płynnie. Brak v-synca jest praktycznie nieodczuwalny, to nie fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi mi o przedmioty w stylu czysty wedlin itp. w sumie mam tego duzo , jakies kielichy srebrne itp. co z tym rzeczami sie robi ? czy poprostu je sie sprzedaje ?

Wazony, kamienie szlachetne i tego typu ciach!ły się sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego przydalby sie jakis mod zwiekszajacy swobode w ustawieniu kamery...

?? Chyba .cfg wystarczy samemu zmodyfikować.

Z takich małych a przydatnych modów, to mod powiększający czcionkę dialogową o 50% się znalazł ;D Hyhy, przydatne w cholerę.

www.damods.com

www.dragonagenexus.com

dwie strony z modyfikacjami ;) Na pierwszej nie trzeba byc zarejestrowanym, polecam. Drugą też polecam, w sumie.

EDIT: Ja tu dałem ogólne info dot. modów, a nie moda do poprawy pracy kamery.

A wam chodzi chyba o szersze kąty widzenia, zgaduje że tutaj tylko trzeba w .cfg grzebnąć... No bo nie ma w grze jakiegoś skryptu poprawiającego pracę kamery ;D W razie czego przeszukajcie stronki co zamieściłem.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...