Skocz do zawartości
R@F@L

Cheiftec vs HuntKey vs Tagan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam HuntKeya i jestem z niego zadowolony. Ciekawe co będzie po zmianie nazwy na NeoTec. Jeżeli teraz były to b. dobre zasilacze (wbrew opinii coponiektórych na tym forum) to ciekawi mnie co jeszcze ulepszą. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HuntKeya i jestem z niego zadowolony. Ciekawe co będzie po zmianie nazwy na NeoTec. Jeżeli teraz były to b. dobre zasilacze (wbrew opinii coponiektórych na tym forum) to ciekawi mnie co jeszcze ulepszą. 8)

HuntKey nie zmienił nazwy na neotec - są one równolegle. Dostałem właśnie do testów tego ich V4202 i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem - cichutki, ładnie trzyma napięcia, wetnyl z LED. Zastanawiam się teraz czy im go oddać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HuntKeya i jestem z niego zadowolony. Ciekawe co będzie po zmianie nazwy na NeoTec. Jeżeli teraz były to b. dobre zasilacze (wbrew opinii coponiektórych na tym forum) to ciekawi mnie co jeszcze ulepszą. 8)

Przede wszystkim linia +12V została wzmocniona do 240W, po długich rozmowach z forumowiczami zmianie uległ rozkład kabli w zasilaczu (np. krótka wiązka dla napędów CD-ROM) i cała masa zabezpieczeń. Ale te modele to tylko preludium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem stycznosc z chiefem 360df i jest poprostu cienki w porownaniu z HK. porownywanie go z modecomem jest conajmniej smieszne, bo np. modecom 350cwt chodzil gorzej niz fsp300-60pna(pf) :lol:

 

tegan do mojej sztuki tez nie ma co strtowac ze swoimi 22A na lini 12V.

 

ubolewam tylko nad tym, ze epox maltrertuje linie 5V a przy procku ciagnacym 140W z tej lini odbija sie troche na lini 12V, ale i tak napiecia sa berdziej niz w normie a i sa prawie stabilne jak skala.

 

jak dla mnie HK wygrywa wsparciem technicznym, kontaktem z klientem i najlepsza oferta gwarancyja nna rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem stycznosc z chiefem 360df i jest poprostu cienki w porownaniu z HK. porownywanie go z modecomem jest conajmniej smieszne, bo np. modecom 350cwt chodzil gorzej niz fsp300-60pna(pf) :lol:

 

tegan do mojej sztuki tez nie ma co strtowac ze swoimi 22A na lini 12V. 

 

ubolewam tylko nad tym, ze epox maltrertuje linie 5V a przy procku ciagnacym 140W z tej lini odbija sie troche na lini 12V, ale i tak napiecia sa berdziej niz w normie a i sa prawie stabilne jak skala.

 

jak dla mnie HK wygrywa wsparciem technicznym, kontaktem z klientem i najlepsza oferta gwarancyja nna rynku.

jak chcesz ja bym kupil modecoma 430adp ;ub pfn wiadomo fortron i antec :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom 350cwt to tez niby antec 350W i co z tego skoro chodzil gorzej niz fsp300W. poza tym kiedys PMP pisal, ze roznice miedzy modecomem a anteciem o tych samych oznaczeniach sa duzo wieksze niz tylko etykieta. jest to zreszto logiczne przy tej roznicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom 350cwt to tez niby antec 350W i co z tego skoro chodzil gorzej niz fsp300W. poza tym kiedys PMP pisal, ze roznice miedzy modecomem a anteciem o tych samych oznaczeniach sa duzo wieksze niz tylko etykieta. jest to zreszto logiczne przy tej roznicy w cenie.

roznica jest modecomy adp to sa na tych samych podzespolach co antci maja krotsze kable :D i to wszystko wiadomo ze antec sie ceni :wink: oto antec 430 Dołączona grafika a tu modecom 430adpDołączona grafika zobacz nie ma zadnej roznicy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec wiem że jesteś hardcore voodoo man :wink: ale jak wiesz niektórzy ludzie nie mają fu fu na Huntkey'a albo Chiefteca,osobiście należe do ludzi dla których cena zasilacza powyżej 170zł jest niedopuszczalna, (no taki już jestem :wink: ) Prawda jest taka iż każdy zasilacz jest dobry do tego co robimy jeżeli nie mamyt na nim zwiech i innych "wypadków" w postaci blue screenów albo niewiadomo skąd resetów :lol:. Obecnie mam Modecoma 350GTF PFC i styka, proc nie jest hardcorowo kręcony tylko 11x200 ale chodzi ok nie ma zwiech i blue screenów w porównaniu do poprzednich zasilaczy, wiesz nie latam z miernikiem po molexach i nie sprawdzam ile który "rail" ma, dla mnie jak sprzęt chodzi tak jak ma chodzić to uważam zasilacz za dobry, nie ma co przesadzać z doskonałą znajomością napięć bo np. taki epox potrafi takie cuda robić z napięciem na 5V że olalala :wink: pozdrawiam ciasteczkowe potwory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom 350cwt to tez niby antec 350W i co z tego skoro chodzil gorzej niz fsp300W. poza tym kiedys PMP pisal, ze roznice miedzy modecomem a anteciem o tych samych oznaczeniach sa duzo wieksze niz tylko etykieta. jest to zreszto logiczne przy tej roznicy w cenie.

roznica jest modecomy adp to sa na tych samych podzespolach co antci maja krotsze kable :D i to wszystko wiadomo ze antec sie ceni :wink: oto antec 430 zobacz nie ma zadnej roznicy :wink:

Ponieważ zarówno dla Anteca jak i dla modecoma zasilacze produkuje Channel Well Technology ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom 350cwt to tez niby antec 350W i co z tego skoro chodzil gorzej niz fsp300W. poza tym kiedys PMP pisal, ze roznice miedzy modecomem a anteciem o tych samych oznaczeniach sa duzo wieksze niz tylko etykieta. jest to zreszto logiczne przy tej roznicy w cenie.

roznica jest modecomy adp to sa na tych samych podzespolach co antci maja krotsze kable :D i to wszystko wiadomo ze antec sie ceni :wink: oto antec 430 zobacz nie ma zadnej roznicy :wink:

Ponieważ zarówno dla Anteca jak i dla modecoma zasilacze produkuje Channel Well Technology ;)

a czemu wy nie chcecie brac produktow od fortrona lub cwt? samemu bym u was kupil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom 350cwt to tez niby antec 350W i co z tego skoro chodzil gorzej niz fsp300W. poza tym kiedys PMP pisal, ze roznice miedzy modecomem a anteciem o tych samych oznaczeniach sa duzo wieksze niz tylko etykieta. jest to zreszto logiczne przy tej roznicy w cenie.

roznica jest modecomy adp to sa na tych samych podzespolach co antci maja krotsze kable :D i to wszystko wiadomo ze antec sie ceni :wink: oto antec 430 zobacz nie ma zadnej roznicy :wink:

Ponieważ zarówno dla Anteca jak i dla modecoma zasilacze produkuje Channel Well Technology ;)

a czemu wy nie chcecie brac produktow od fortrona lub cwt? samemu bym u was kupil :wink:
bo nie ma potrzeby brania bebechow od firm trzecich, bo sa na tyle dobrzy, ze bez problmu z nimi konkuruja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom 350cwt to tez niby antec 350W i co z tego skoro chodzil gorzej niz fsp300W. poza tym kiedys PMP pisal, ze roznice miedzy modecomem a anteciem o tych samych oznaczeniach sa duzo wieksze niz tylko etykieta. jest to zreszto logiczne przy tej roznicy w cenie.

roznica jest modecomy adp to sa na tych samych podzespolach co antci maja krotsze kable :D i to wszystko wiadomo ze antec sie ceni :wink: oto antec 430 zobacz nie ma zadnej roznicy :wink:

Ponieważ zarówno dla Anteca jak i dla modecoma zasilacze produkuje Channel Well Technology ;)

a czemu wy nie chcecie brac produktow od fortrona lub cwt? samemu bym u was kupil :wink:
bo nie ma potrzeby brania bebechow od firm trzecich, bo sa na tyle dobrzy, ze bez problmu z nimi konkuruja...
poczekamy zobaczymy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Tagan = :D

+ cisza jak makiem zasiał

+ długośc kabli

+ mnogość wtyczek

 

musze jeszcze sprawdzic napiecia np: w spedfanie4.12 pokazuje tak:

+3,3v=3,36

+5v=4,89 (podpiete 2 wiatrczki na 5v) jak je odepne to mam 4,91

+12v=12,42

Napiecia w normie ale czy takie powinny być?

Jak dla mnie zasiłka wporządku tylko ta cena 300zł :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po kupnie Tagana podskoczyła z 57*C do 64*C. Dlatego, że wcześniej miałem "Kodeczena" który miał wiatrak 12cm i bardzo ładnie wyciągał powietrze znad procka. Dlatego też mam zdjęty bok od obudowy cały czas i na procku tylko 54*C.

PS. Temperatury oczywiście w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tymi Taganami,  jaka firma je robi

 

Sirtec czy Topower  :?:

tagana robi tagan :P

napewno Tagana nie robi Tagan :D

 

Wiem napewno ze chiefy teraz robi Sirtec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tymi Taganami,  jaka firma je robi

 

Sirtec czy Topower  :?:

tagana robi tagan :P

napewno Tagana nie robi Tagan :D

 

Wiem napewno ze chiefy teraz robi Sirtec

a ja cie zapewniam ze tak kolego drogi :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie mnie zapewniac i tak nie uwierze :twisted:

 

tagana robi tagan hahahahah :mrgreen:

 

Das Tagan TG480-U01 Black-Edition ist das dritte Topower Derivat der neuen Generation in unserem Vergleichstest und mit einer Gesamtleistung von 480 Watt auch das bisher leistungsstärkste. Zwei leise Globe Fan Gleitlagerlüfter sorgen in Push-Pull Anordnung für die nötige Kühlung der Netzteitelektronik. Der Begriff Push-Pull kommt aus dem Lautsprecherbau und bedeutet, dass beide Chassis bzw. Lüfter hintereinander sitzend in die gleiche Richtung arbeiten. Bis zu einer Netzteilauslastung von 60% soll das Betriebsgeräusch im sogenannten Whispermode nicht mehr als 21 dB(A) betragen. Erst dann steigt die Drehzahl der Lüfter linear von min. 750 auf max. 2500 U/min an. Eine Netzteilauslastung von 100% dürfte in der Praxis selbst bei leistungsstarken Systemen kaum zu realisieren sein. Optisch betrachtet ist das matt-schwarze Tagan Netzteil sehr dezent und unauffällig gehalten. Was die Ausstattung betrifft, ist es jedoch über jeden Zweifel erhaben. Mittels 20 und 24 Pin ATX Conntector nimmt das Netzteil zu nahezu jedem aktuellen Mainboard Kontakt auf. Selbst Anschlüsse für S-ATA Festplatten sind vorhanden. Das ebenfalls aus dem Lautsprecherbau bekannte Verdrillen der Signalkabel, soll Interferenzen und Streufelder reduzieren. Ein jeweils im Ein- und Ausgang positionierter Überspannungsschutz, schützt die empfindliche Netzteilelektronik vor etwaigen Schäden. Temperaturgeregelte Lüfteranschlüsse hätten den Ausstattungsumfang in sinnvoller Weise ergänzt. Bei einem moderaten Kaufpreis von EUR 94,49 darf man jedoch einiges erwarten. Ob sich das Tagan TG480-U01 Black-Edition gegen 20 weitere bereits getestete Kandidaten behaupten kann, zeigt nachstehender Bericht ausführlich auf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie mnie zapewniac i tak nie uwierze  :twisted: 

 

jakies dowody  8)

oki jak umiesz czytac po nagielsku na stronie tagana jest wszystko napisane jak oni stworzyli firme i zasilke :D i ze produkuja ja w chinach i na taiwanie w f fabryce top-powera moze co nie oznaacza ze tylko produkuja bo top-power nie produkuje ich pod wlasna marka tylko im sklada zasilacze pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura sie niezmieniła, po zmainie zaisłki na Tagana, było 44*C na Feelu i jeszt 44*C na Taganie w idle, buda otwarta.

A wiec niewiem skąd u was te wieksze teperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura sie niezmieniła, po zmainie zaisłki na Tagana, było 44*C na Feelu i jeszt 44*C na Taganie w idle, buda otwarta.

A wiec niewiem skąd u was te wieksze teperatury?

byc moze wynika to z wielkosci budy i rozmieszczenia w niej zasilacza

 

/edit

 

tzn , ze u mnie w midi tower cooler zasloniety jest przez zasilacz , przez co jest malo miejsca na cooler - rzedu 8-9 cm , wolna przestrzen miedzy moim coolerem a bokiem zasilacza to 1 cm , jezeli wsadzilbym tam zasilacz z dwoma wentylami ten drugi znalazlby sie rownolegle 1 cm od tego z coolera , w penym stopniu przeplyw zostanie zaklocony (wentyl z zasilki zacznie ssac powietrze z nad coolera) i byc moze to powoduje wzrost temp na procku , tak sobie to tlumacze :idea:

 

moze jeszcze napiszcie jakie macie budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jak umiesz czytac po nagielsku na stronie tagana jest wszystko napisane jak oni stworzyli firme i zasilke  :D i ze produkuja ja w chinach i na taiwanie w f fabryce top-powera moze co nie oznaacza ze tylko produkuja bo top-power nie produkuje ich pod wlasna marka tylko im sklada zasilacze pozdro

Pochwa.

 

Choć nie było mnie przez długi czas na forum, zauwazyłem przy przeglądzie co tu piszczy, że zachowujesz się dokładnie tak samo jak jakiś stiepan czy ktoś taki ;]

 

Powiedz jeszcze gdzie wyczytałes po angielsku te rewelacje że produkują w chinach i na tajwanie ? i co to za firma top-power ?

 

tak btw. zastanów sie czaami co piszesz, bez emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...