Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakie chlodzenie pasuje (bez zadnych przerobek) i jakie najlepiej zalozyc na tego Medion Radeon 9800 XL? A co sadzicie o tym 1484964[/snapback]

cooler całkiem, całkiem ale radiatorki są "chyba" prostąkątne, które nie pasują na 9800pro.....osobiście polecam ten zestaw zalman, który jest troche droższy ale zajeb**** http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16045

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz zobacze jak sie z kasa wyrobie bo licytuje na allegro zasilacz.A co do zasilacza to jak myslicie wystarczy mi Antec 380 True power

dla sprzetu Sempron 2500na 200 fbs medion radeon 9800 xl 2 x hdd 120 i 40 giga 2 x 256 na dualu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedziec co to jest ??

 

Plik nazywa sie "sapphire_atlantis_9800pro_maxx" natknalem sie na niego przypadkiem w google. Czy to ktos sobie jaja zrobil i jakis fotomontarz ? :)

Nie fotomontarz, faktycznie cos takiego bylo wypuszczone.

Na Tomshardware przy opisie SLI oraz Gigabate 2x6600GT byly inne przyklady kart z 2 lub wiecej ukladami. Tam byl opis tej karty Sapphire 2x9800 i jeszcze jakiejs 4x9800xt.

http://www.tomshardware.pl/graphic/2005011...yte_3d1-02.html

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, weźcie mi powiedźcie czym wy wyjmujecie ten standardowy radiator od 9800pro. Te kołki są po prostu za szerokie i nie moge ich zdjąć. Aha, na 2 sztukach pamięci jest naklejony "papierek" z kodem itp. czy jego zerwanie powoduje utratę gwarancji ?? Bo przecież nie nałoże na ten papier radiatorków.....

1471633[/snapback]

co do tych koleczkow.

one same nie wyjda :-))

maja w sobie takie male kliniki

wyjmij te kliny i kolki wyjda jak zloto.

ja tez pierwszy raz sporo myslalem (mala glowa)

jak tego dokonac :-))

ale nic na sile wsio glowa :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje własne spostrzeżenia po używaniu tych dwóch(trzech 5900-59050ultra-r9800pro)kart.

Na samym początku chciałbym powiedzieć że karte 5950ultre Bralem pod uwage podkreconą na 505/1Ghz i 9800pro na 405/728Mhz

Hmmmm...no więc tak. Według mnie ogólnie rzecz biorąc "trochę" lepiej wypada radeon 9800pro. Podejrzewam, że "chyba" powodem są tylko

shadery w FX-ach. Otóż w grach takich jak NFS-U2, call of duty, nawet far cry, czy doom3, wyniki są bardzo zbliżone. Na 5950ultrze była nawet szybsza, ale jakość AA była w tym wypadku znacznie lepsza w przypadku r9800pro i szybsza. Dla overlockera FX bardziej przypadnie do gustu(dla mnie bardzo przypadł - szczerze), jednak problemy spowodowane spalaniem pamięci zmusiły mnie do zmiany na r9800pro. W przypadku kręcenia i modyfikacji obu tych kart, przyspieszanie FXa 5900-5950ultry dawało naprawdę olbrzymie przyspieszenie (szczególnie OpenGL , i wyższe wyniki w benchmarkach, w przypadku radeona wyniki nie były "aż tak ogromne".

 

GRY:. Najbardziej ździwiła mnie gra BrothersInArms. Na FXach działała mi słabo, prawie na full w 1024x768, na radeonie mam wszystko na full i idzie 30-37 FPS-ów. Reszta gier wypadała bardzo podobnie w wynkach obu kart (czasem FX czasem 9800pro). Jednak nowe i nadchodzoące gry spowodują że właśnie chyba te wyniki w 3dmark 2005 bedą uzasadnione. r9800pro radzi sobie znacznie lepiej z najnowszymi grami od czasu "wkroczenia" B I A...dalej.

 

A teraz w przypadku opinii stałych użytkowników tzn. "maniaków" ATI, uważam że są PRZESADZONE. Karty Graficznie z układem FX są to nadal szybkie karty, które pozwalają na duży komfort w grach przy wysokich detalach (nie zauważyłem żadnych tkzw."super przeskoku" wydajności przechodząc na ATI. Obie karty mają bardzo podobną wydajność, choć jednak układ z r350/360 jest hmmmm...bardziej przyszłościowy (?) mimo że jest już staruszkiem... PS. nie wiedziałek jak tego określić).

 

Zarówno ten Ge-Force jak i ten ATI są kartami bardzo dobrymi., potencja w przypadku ati jest już maksymalny natomiast FX-a chyba jeszcze nie (i tu właściciele tej karty (FX) wiedzą co mam na myśli  O/C w tej karcie RZĄDZI !!!).

 

Pozdrawiam, jakby co to komentujcie

1474322[/snapback]

 

zalezy jaka ultra.

kumpel dostal na batorego w wawie 5950 msi za chyba 560 zl

w czasie gdy to kupowal mial jeszcze 9700pro, grafa miala byc dla

kolegi co robi w 3dmax i tam nv lepiej sie sprawdza.

ale dla ciekawosci puscil go na kompie u siebie.

mielismy sie posmiac jaki to fx jest shit.

ha ale karciocha poszla na 570/1030.

i co ? zjadla radeczka na sniadanie :-))

i do tej pory siedzi u kumpla w kompie.

sam mam 9800pro na 360 i zacny jest. ale nie bede twierdzil ze fx tak

podkrecony jest pod jakim kolwiek wzgledem gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie bardzo wiedzialem gdzie poruszyc ten temat wiec pisze w tym watku bo w nim sie udzielalem(jak co to prosze przekleic). Potrzebuje rady: wczoraj padł mi komp objawy: nie ładuje sie.Po właczeniu zasilania swieca sie jedynie zielona i czerwona dioda ladowaniaale nic dalej sie nie dzieje, ciemny ekran.Myslalem ze padl mój MEDION ale wlozylem starego Gforce-a i nic ;( Co moglo sie zdazyc(byla burza) zasilacz kreci-nic nie smierdzi-nie mam juz pomysu co moglo sie spieprzyc i jak to sprawdzic.bede wdzieczny za wskazowki.

pozdrawiam

1485058[/snapback]

Mialem identyko objaw jak mi padl bios na plycie glownej. Ale moze to tez byc procek. Ja jednak obastawiam plyte. Sprawdz inne podzespoly na innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych koleczkow.

one same nie wyjda :-))

maja w sobie takie male kliniki

wyjmij te kliny i kolki wyjda jak zloto.

ja tez pierwszy raz sporo myslalem (mala glowa)

jak tego dokonac :-))

ale nic na sile wsio glowa :-)

Pozdrawiam

1485136[/snapback]

jakie kurcze kliniki ?? Nic takiego nie widziałem, sprawdziłem nawet jeszcze raz. Próbowałem pencetą i jeszcze tam czymś :lol: . Nic po prostu, nawet nie drgnęła, jakby "DZIURKA B) " była za mała przez co kołeczek nie chciał się przepchnąć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kurcze kliniki ?? Nic takiego nie widziałem, sprawdziłem nawet jeszcze raz. Próbowałem pencetą i jeszcze tam czymś  :lol: . Nic po prostu, nawet nie drgnęła, jakby "DZIURKA B) " była za mała przez co kołeczek nie chciał się przepchnąć :lol:

1485546[/snapback]

Zazuc foto bo sam juz nie daje wiary ze to taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o coś takiego że są takie jakby odstające "cypki" to są. Ty lko że mimo żee je ścisnę na maksa i staram sie je wyciągnąć to nadal ta "dziuka" jest za wąska

1485578[/snapback]

NO kurde musisz je scisnac takimi obcazkami i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kurcze kliniki ?? Nic takiego nie widziałem, sprawdziłem nawet jeszcze raz. Próbowałem pencetą i jeszcze tam czymś  :lol: . Nic po prostu, nawet nie drgnęła, jakby "DZIURKA B) " była za mała przez co kołeczek nie chciał się przepchnąć :lol:

1485546[/snapback]

bo ich nie widac.

w koleczku jest klin

popatrz dobrze i sie nie martw ja siedzialem przy tym dzien caly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

bo ich nie widac.

w koleczku jest klin

popatrz dobrze i sie nie martw ja siedzialem przy tym dzien caly

1485841[/snapback]

ja przy rozbieraniu pogubiłem połowę części (ale sie znalazły)

rozbiórka to najcięższe zadanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym temacie piszę pierwszy raz bo wcześniej nie było o czym:):):)

Co do wyjmowania kołeczków to chwyć je pensetą od przeciwnej strony radiatora i z wyczuciem wypychaj...:) powinno wyjść. U mnie wyszło...

Przy okazji mam takie pytanie.

Mam radeona saphirre 9800 pro rdzeń R360, pamięci Hynix. Założyłem na niego Zalmana VGA VF700-Cu. Przy pomocy Ati Tool wykręciłem z niego stabilnie:

378-338 676 @ 430-375 (750). I teraz pytanie. Czy to dobry wynik i czy opłaca się wgrywać bios od xt. Tzn. nie chodzi mi o 200 pkt w 3dMaku bo to nie ma sensu, tylko czy będzie jakaś wyraźna zmiana podczas grania. I co konkretnie ten bios mi da? Aha i jeszcze jedno. Tylko nie krzyczcie na mnie:) Co to jest PCB od xt??? Dzięki za odpowiedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troche inne pytanie

 

te radki 9800 sapphire co sa teraz na allegro w granicach 570zl maja jakis dziwny tzn inny od oryginalnego radiator(bardzo podobny ale na zdjeciach widac ze jest on inny a wentylatorek ma mniej platow:))!! czy to cos znaczy?? nie sa to jakies karty z odzysku albo cos takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troche inne pytanie

 

te radki 9800 sapphire co sa teraz na allegro w granicach 570zl maja jakis dziwny tzn inny od oryginalnego radiator(bardzo podobny ale na zdjeciach widac ze jest on inny a wentylatorek ma mniej platow:))!! czy to cos znaczy?? nie sa to jakies karty z odzysku albo cos takiego??

1487770[/snapback]

Wiesz, nie sądze. Tu masz link do 9800 pro z Allegro. Ma wiatrak z dużą iloscią łopatek.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53158858

A ja mam radeona 9800 pro z wiatrakiem, który ma tylko 7 łopatek i jest pełnowartościowy. Znaczy wiatraka już na karcie nie ma:):):) Jest Zalman:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Sapphire 9800PRO 256bit/128mb AGP x8 jest dobry w rodzinie 9800? Jak z kręceniem? czy moze lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> karte innego producenta?? (moge kupić nowego szafirka za 460zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego nie narzekam, coć przydałoby się lepsze chłodzenie, bo na 405/728 na standardzie mam freezy. Pamięci hynixy więc są lepsze niż samsungi jak jest w większości przypadków u PowerColora. Polecam Sapphire lub najlepiej " BuildByATI" :D A jeśli chodzi o kręcenie to coś z rodziny FX, np 5900 (demon kręcenia) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sapphira 9800pro własnie za 460zł nóweczkę i delikatnie sprawdzałem jak sie kręci. Wynik nie jest rewelacyjny ale słabo też nie jest 415Mhz rdzeń oraz 375Mhz pamiątki. Przeszedł wszystkie marki 01, 03, 05 pokatowałem go z 1h na NFSU2. Na GPU oryginalny radiator a na pamiątkach alu radiatorki home made. Machnę mu lepsze chłodzenie to spróbuje pociągnąc wyżej. Ale jak na razie spoko wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może rzeczywiście karta jest trafiona. Ale ja obstawiam tragiczną wydajność chłodzenia. Też tak mialem, kiedy dałem za mało AS 5 i nie pokryło mi całego rdzenia. Aha, i jedna uwaga - oryginalny cooler jest trochę wklęsły na środku...

1482836[/snapback]

I dostałem dziś nowy egzemplarz Mediona. Włożyłem go i pierwsze co sprawdzam to Kroniki Riddicka, uff ok pasków nie ma, obraz czysty (ocz. na standardzie 350/310). daję 3DMarka 2003 - ok. przechodzi artów nie widzę , wynik 5325 w normie. Ale myśle zobaczę jak Ati Tool , puszczam artefakt tester a tu pokazuje ze artefakty, choć ich nie widać, podobnie Ati Tool - choc tu widać 1-2 piksele. Co jest grane ? , czyżby dali mi jakąś używkę ze zwrotów, pierwszy medion był czysty w AtiToolach na początku :? Nic, założyłem Zalmana VF-700 AlCu i radiatorki na pamięci, daję ponownie ATT - znowu to samo, dziwne, czyżby coś nie tak znowu z kartą ?, nie powinno być ani jednego at\rtefakta na takim taktowaniu. Dałem inne stery - to samo. Jakie jest najlepsze demo do wykrywania artów, ściągam właśnie Real-Time High Dynamic Range Image-Based Lighting , widać tam dobrze kropki ?

 

Edit: Własnie testuję od godziny to demko DirectX Real Time HDL IBL od godziny w 1152x768 i nie mam zadnych artów, kropek, czy kresek - krystaliczny obraz, pomimo różnych konfiguracji z multisamplingiem i bez, ciekawe, czyżby Ati Tray Tools się mylił? Wykasowałem z rejestru niby ustawienia pod tamtego padniętego medionka, a teraz zachowuje się tak samo :? No i sprawdzam teraz ustawienia Pro ale dalej bez widocznych artów - mam się cieszyć ? :)

Edytowane przez Peter_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter ustaw w sterownikach filtrowanie anizotropowe na zaleznie od aplikacji u mnie pomaga i nie ma artefaktow

1490975[/snapback]

Mam ustawione tak domyślnie od początku, więc to nie to. Zresztą, co ja się będe przejmował ATT i AT, skoro w grach artów nie mam.

Sprawdzałem możliwości rdzenia no i wychodzi, że jakis jednak słabszy egzemplarz dostałem, bo powyżej 389 pojawiają się kropki w Real Time HDR IBL (tylko tam), pamięci lecą na radiatorach Zalmana na razie na 360 (720). Chyba że źle założyłem Zalmana, ale nie myślę, co tam można źle zrobić, pasta AS5 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione tak domyślnie od początku, więc to nie to. Zresztą, co ja się będe przejmował ATT i AT.......

1491103[/snapback]

Moze chodzi ci o AA i AN ?

A jak nie to co to jest ATT i AT ?

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...