Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja tez mam już gre. Pierwsze wrażenie było dobre ( czyt. menu mi się spodobało). Nastepnie zaczynam gre, oglądam i zleksza doopa :) (grafika bardzo dobra, choć nie jakaś rewolucyjna). Ide dalej i jest coraz lepiej. Fajnie "zkomputeryzowany" jest świat Dooma3. Dźwięk w grze, wygrywa wszystkie maratony, poprostu kozak :) Pogram troche więcej to napewno sie odezwe :)

 

A i zapomniał bym o latarce ---> buduje klimat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze biore najwzyszy jaki jest :)

ze najtmer zablokowany byl to tluklem ten zaraz nad nim :D

naprawde nie wierzysz ze ktos moze dobrze grac w FPP .. są odemnie lepsi ..

 

[mały szpan]

grales kiedys w q3?

http://www.uvm-clan.prv.pl/ najlepszy polski klan Rocket Arena 3 w polsce

 

zobacz kto znajduje sie w Team na samym dole (niestety juz jako inactive .. bo nie mam czasu i warunkó zeby pograc)

[/mały szpan]

Ja grałem dość dużo w q3, jakies 3-4 lat temau zaczołem, ale głównie tdm promode. Zaczołem wreszcie grać w tego dooma. Przeszedłem kilka leveli, w sumie nie ma nic trudnego. Jedynym zagrozeniem możę być brak ammo chyba :D Zobaczymy jak dalej. Gierka trzyma klimat :D zoladek w gardle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latarka chyba byla w rece w half life z tego co pamietam, tak klimat jest przedni ... !! tylko wkur .. wia mnie to ze nie mozna w 1 łapie miec tej latarki a w 2 giwery, nieraz mialem zonak ze ktos domnie strzela a ja nie wiedzialem z kad bo ciemnie wszedzie .. :)) pozdrawiam .. !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie orginalna kopie doom3 kupilem. sciagnalem co by nielegalna kopie z emule ale pomyslalem sobie ze te kolesie pracowali nad tym 4 lata i nie mozna tak poprostu w tym przypadku krasc. ogolnie to tylko $65 a coraz zadziej wychodza dobre gry na pc z powodu piractwa. mysle ze jak cie stac to powinienes sobie kupic ta gre. ja patrze sie na to jak na poparcie wlasnej inwestycji jaka zrobilem w hardware do mojego pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz sie moge wypowiedziec na temat Dooma3. Mi sie nie podoba. Dzialac dziala na Ultra High z tym ze moj GF 4 TI4200 nie jest tak zaawansowany technologicznie, wiec graficzka nie powala znowu na kolana.

Gra mi sie ogolnie nie podoba, ale to zapewne dlatego ze nie moje klimaty. Nie lubie malo realistycznych gier typu Quake, UT czy chociazby ten Doom, jedyne co mnie tam moze intersowac to Multi Player, chociaz i tak w tym jest najlepszy CS:D Wlaczylem tylko po to, aby sie przekonac co jest tym wielkim hitem wg wielku graczy i niby jedna z najbardziej oczekiwanych gier roku.

Nie bede w to gral dlatego, ze wszyscy graja.

Na podsumowanie... Wg mnie to jest wielki (s)hit!! :) Duzo zamieszania i podniety ze strony graczy... raczej o nic wielkiego.

Krytykujcie moja opinie, a nie moja osobe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem w d3 jeszcze wiecej i dalej dla mnie jest to gra srednia. grafika tez, male ciemne pomieszczenia.  

 

ehhh wiecej szumu niz to wszystko warte.

Co Ty bys chcial Tribes 2- toczyc walki na powierzchni marsa? :wink:

Doom taki był i jest i teraz :) o to chodzi w tej grze.

Klimat bdb moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie skad brac kody do skrzynek z amunicja itd ? bo juz ominalem z 6 albo wiecej i w zadnych notatkach nie ma nic  :x

Ja mialem tez juz kilka ale hcyba tlyko dwa kody znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak wy to robicie ze nie znajdujecie zadnych pda, macie problemy z bosami ( jak tylko jest inna zasada niz laduj tyle ile sie da to juz problem ;d ) Tez mam potezne dostwiadczenie w FPP , nie wiem czy siegam chaosa ale gram sporo. Od wieeelu lat.

 

q3 cyknie 6 rok teraz ale juz inactive ;] A zaczalem od poczaktu ;p

 

Z drugiej strony jak grancie na low detail albo w niskich rozdzialkach no nie wiem, ja jakos znalazlem wiekszosc rzeczy ( bo na pewno cos przeoczylem ;] )

 

Szkoda tylko ze nie ma jakiegos secret levela ala q2 ;] Fogle malo secretow, tylko takie ze korytarzych i ammo ale to lipa jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w configu??

i rozpakowywał ktos tę grę ze zajmuje 4gb?? (jak chodzi??) lepiej??

seta image_anisotropy "8"

 

Cos ten Doom lubi psuc karty graficzne ;) Gdzies czytalem ze podczas gry przepalil sie molex zasilajacy. Natomiast u mnie po grze podczas ladowania windowsa pojawily sie dziwne krzaczki :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyzby potwierdzaly sie slowa gosci z ID, ze podkrecony sprzet bedzie nie domagal.. ? Cholera, u mnie tez sa rozne krzaki czasami. To sie gra zawieszala, nie chciala ladowac itp. Za rada R@V'a, zmniejszylem FSB do 195Mhz i problem, jak narazie, zniknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam czego Wy sie spodziewaliscie...ze tak narzekacie...

 

Doom1/2 były takie same jak D3 tylko grafa inna :| A wiadome było od poczatku ze D3 to D1/2 w nowym wydaniu...kurde...

 

Pogralem, aktualnie nie moge ze wzgledu na grafe (a w sumie jej brak) i daje grze 8/10.

 

(+)

- GRAFIKA (Bump Em' All ;) )

- Klimat sraki w gaciach i zaskoczenia...(sąsiad 37letni po 2h wysiadł, slabe serce ;) )

- Dźwięk ktory zabija, boski dla mnie!

- Pomysłowe komputerki, palmtop ;) i inne bajerki :)

- Niekiedy AI kompa...(NIEKIEDY!) (potrafią myslec czasami i chowac sie za pudlami czy innymi szafami)

 

(-)

- WYMAGANIA...

- AI kompa...(potrafią stać i naparzac jak w SS)

- Brak dziur w scianach, mała interakcja z otoczeniem.

- Niektore textury...

- Pare drobiazgów które ja bym zrobił inaczej...

 

8/10 to sprawiedliwa ocena, nie jest to REWOLUCJA ani REWELACJA ale bardzo dobra kontynuacja gry FPP sprzed wielu lat...ktora zasluguje by tak jak Quake i Wolfenstein 3D zostac w głowach graczy na lata...takie moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata zapowiedzi, trailerów, screenów, wywiadów, cztery lata czekania, co z tego wyszło... ano rewelacyjna, klimatyczna i zapierająca dech w piersiach gra.

 

Tak oto mogę podsumować kilkanaście godzin grania w Doomka trzeciego. Muszę przyznać, że opłacało się czekać, gra po prostu powala klimatem i grafiką. Grając w nocy z założonymi słuchawkami (niestety nie mam zestawu 5.1) można momentami narobić w gacie, szczególnie na początku gry, gdy dopiero zaczynamy się wczuwać w naszego bohatera. Później trochę napięcie słabnie, pewnie dlatego, że po jakimś czasie można się przyzwyczaić do atmosfery grozy, mimo to klimacik jest zajedwabisty.

 

Według mnie grafika to przełom, niektórzy pewnie powiedzą, że Far Cry miał równie dobrą lub nawet lepszą grafę. IMO Far Cry prezentował się dość standardowo, owszem woda była ładna, poblask na niektórych elementach i takie tam, ale to tylko ewolucja. W Doomie mamy rewolucję, dynamiczne oświetlenie i cienie robią piorunujące wrażenie, to głównie dzięki nim mamy tak wspaniały klimat. Animacja potworów i postaci to mistrzostwo świata (szczególnie ten mały robocik). Są tacy co narzekają, że akcja dzieje się tylko w zamkniętych pomieszczeniach, i co z tego skoro wyglądają jak żywcem wyciągnięte z filmów SF. Animacja całej maszynerii to pierwsza klasa, w żadnej grze jak dotąd nie można było zobaczyć czegoś takiego. Miłym dla oka efektem jest zniekształcanie obrazu, który znajduje się za szybą. Aha, żadne screeny nie są w stanie pokazać prawdziwego piękna tej gry.

 

Bardzo fajną rzeczą, budującą klimat jest PDA, dzięki niemu można naprawdę poczuć się żołnierzem będącym częścią wydarzeń. Według mnie emaile, video dyski, datapady to strzał w dziesiątkę, bardzo fajnie czyta się listy pracowników stacji.

 

Jakieś wady? Zawsze się znajdą, chodzi głównie o bronie, czasem mam wrażenie, że strzelam z pistoecików dla dzieci, a nie potężnymi rozpieprzaczami na jakie wyglądają. Weźmy np. taki shotgun, brzmi jak jakaś wiatrówka (nie mogłem znależć lepszego porównania), gdzie się podział potężny SG z Quake 2, którym jak strzelałeś to miałeś wrażenie, że ci łapy powyrywa. Obrotówka jest dla mnie za cicha, plasmagun jest za słaby w starciach z potworami. Głównie dzwięki wystrzałów są trochę za ciche,niepotrzebnie przytłómione. Jedyną bronią, do której nie mogę się przyczepić to piła motorowa, na bliskie odległości jest po prostu rewelacyjna.

Przyczepić się mogę do zróżnicowania poziomów trudności, według mnie medium jest zbyt łatwy, przez około 13 godzin gry zginąłem tylko raz z ręki potwora. Apteczek leży do ch..., zbroi też. IMO to powinien być easy. Harda nie wybrałem, bo myślałem, że będzie zbyt ciężko i nie będę czerpał przyjemności z gry.

Można też było zaimplementować Havoca, ale to są tylko drobnostki praktycznie nie wpływające na całokształt gry.

 

Jeśli chodzi o szybkość działania gry to na ustawieniach: 800x600 high w teście demo1 miałem 46 klatek na omegach 4.6, po zmianie na catalyst 4.8 beta wynik wzrósł do 54 FPS, także polecam cat 4.8. Ogólnie framerate żadko spada poniżej 30 FPS, nawet gdy pojawia się dużo potworów.

 

Podsumowując, jak do tej pory chłopaki z id jeszcze nigdy nie zawiedli, już się nie mogę doczekać Q4 :-) Far Cry się chowa przy Doomie.

 

Ale mi recka wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra wypasna ..taka na jaką liczyłem co do wymagan ... to jak zaczełeś grac to jeszce mało zdązyłeś  zobaczyć  

 

 

co do mojej wersji to jest to jednal 1.0 1262  wiedz nie wiem czymu nei chodzi ten twój cfg :(

mi ino tez config lukasrza nie działa. mam na nim góra 30fpsów. a średno 20;/

kij z tym gram w 800x600 i medium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Zauwazylem ze gre krytykuja tylko posiadacze slabego kompa:P(czytaj GF4ti w dol i 512 ramu lub mniej) nie dziwie sie,tez bym krytykowal jakbym mial grac w D3 na takim sprzecie i to ze zwolnieniami,zagrajcie na czyms mocniejszym z DXem 9 to sie przekonacie czy nadal bedziecie krytykowac :evil: ,dla mnie rewelka,najlepszy FPS jaki powstal choc wiadomo ze HL2 bedzie 2X lepszy,zostaje czekac i sie delktotwac wspanialym D3,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze gre krytykuja tylko posiadacze slabego kompa:P(czytaj GF4ti w dol i 512 ramu lub mniej) nie dziwie sie,tez bym krytykowal jakbym mial grac w D3 na takim sprzecie i to ze zwolnieniami,zagrajcie na czyms mocniejszym z DXem 9 to sie przekonacie czy nadal bedziecie krytykowac  :evil: ,dla mnie rewelka,najlepszy FPS jaki powstal choc wiadomo ze HL2 bedzie 2X lepszy,zostaje czekac i sie delktotwac wspanialym D3,pozdro

Dzisiaj u sasiada musialem grac na 2000xp (1,6Ghz) 256DDR i GF4MX440...640x480xLow i nie krytykuje, wyzej troche moja mikro recka, napisalem co mi sie podoba co nie :) I juz :) Gierka wypaśna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam czy jest jakis program, ktory umozliwi przegladanie modeli z gry. nie mam za bardzo jak przyjzec sie potworom, ktore wlasnie powalilem. ale gdyby nie znikaly pewnie klatek na sek byloby mniej.

czemu nadal slysze odglosy z gry po zdjeciu sluchawek? 8O i czemu przed chwila cos spadlo na balkon? 8O 8O brr uciekam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grales kiedys w q3?

http://www.uvm-clan.prv.pl/ najlepszy polski klan Rocket Arena 3 w polsce

 

zobacz kto znajduje sie w Team na samym dole (niestety juz jako inactive .. bo nie mam czasu i warunkó zeby pograc)

zobacz kto sie tam jeszcze znajduje :wink:

 

A co do Quaka 3 tez kiedys gralem w klanie, mało znanym, raczej robilismy spary miedzyklanowe na nizszym poziomie (BFG Clan) ale i tak wymiatałem z railem, wszyscy mnie nienawidzili ;) Czasami nie dawali mi grac albo usowali raile z serwerow jesli byl TDM <lol>

hmm, wydaje mi sie ze cos kojarze taki klan :wink:

 

ja ogolnie tez gralem w kilku...

BMF, t5, tec, sYnth, uvm, dx + kilka zagranicznych (i jeszcze kilka o ktorych zapomnialem :roll: )

ogolnie osiagnalem imho bardzo duzo 8)

 

Ja grałem dość dużo w q3, jakies 3-4 lat temau zaczołem, ale głównie tdm promode.

to moze mnie znasz 8)

 

teraz wyszedl doom3, wiec bede w niego gral :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem w d3 jeszcze wiecej i dalej dla mnie jest to gra srednia. grafika tez, male ciemne pomieszczenia.  

 

ehhh wiecej szumu niz to wszystko warte.

z ta gra to jest troche tak jakby dac fanowi techno najnowsza wspanialą plytke gothic metalu (Nighwish or smth)..

powie .. łee ale szmira .. a mialo byc takie zajedwabiste

prawda jest taka ze ciemne pomieszenia, klaustrofobia odglosy brak ciagłego uzywania latarki budyja klimat w tej grze ...

jednym sie podoba innym nie .. tu nie chodiz o textury ani o efekty ...

przyznaje ze 4 lata to troche przegiecie .. widac moze szukali pomyslow ..

ale gra jest swietna ..

niektorym widac odbija palma czasem bo jak slsyze .. łę textury za slabe .. albo ja bez anizo nie gram ... to sie smieje .. bo czasem to nie o grafe chodz a o klimat .. dlaczego Half-Life mial taka popularnosc? KLimat .. piekny klimacik .. a textury rozmazane jak to na engine q2 przystalo (swoja drogą keidys byly szczytem techniki :D)

to samo CS .. a iel osob w to gra .. teraz wyszedl CS: Condition zero który jest praktycznie nadal tym samym z lekko odnowionym interfacem i ostrzejszymi texturami .. a ludzie nadal beda grac pewnie w tego "starego" ..

 

Czy jest możliwe wyciągniecie z gry dźwięków? Konkretnie to chodzi mi o dźwięki komputerow, te kliki, piki itp.

pliki pk4 mozesz rozpakowac winrarem albo winzipem .. poszukaj katalogu sound (interesuje cie pak003)

 

Zauwazylem ze gre krytykuja tylko posiadacze slabego kompa:P(czytaj GF4ti w dol i 512 ramu lub mniej) nie dziwie sie,tez bym krytykowal jakbym mial grac w D3 na takim sprzecie

gf3ti200 512 ramsu i 2,4giga mi syklo .. co prawda fps w okolicach 19-25 przy zadymach ale nie cielo ... gralo sie znosnie ..800x600 medium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...