Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

nikt mi nie powiedzial przy jakiej magistrali zwiekszacie napiecie na chipsecie...  

 

AVE!!

Ja max wciaglem 228 stabilnie przy defaultowym vdd potem juz nawet 2V nie pomagało ale mysle tak jak i ty ,ze to moze byc wina fabrycznego wiatraka a racczej tego "cos" na czym trzyma sie radiator.

 

@Confi, te temp to nic dziwnego ja jak dalem wentyl w obudowie na przeciw proca to czasem temp na "vdd" pokazywal mi wieksza niz na cpu 36/35. Dodatkowy wentyl z przodu obudowy spowodowl spadek temp na Vdd do ok 25-27 stoni.

 

@pawlo teo c moze to kres procesora mojemu ponad 2,4Ghz nic nie pomaga a nawet wieksze vcore pogarsza sprawe.

 

@lukasz354 napisz cos wiecej o tym biosie. Resetuje ustawienia? czy moze jest napis w stylu overlocking failed ? Ja mialem problemy z resetami biosu gdy ram chodzil na 2,5-3-3-5 teraz jest spoko jak chodzi na 2,5-3-3-11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przeszukałem juz całe to i nie tylko to forum i niestety nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie :( . Mianowicie sytuacja przedstawia sie następująco:

 

procek athlon XP 1700+ (pracujący stabilnie na 12.5x166, 11x200)

pamięci jedne Elixir DDR 400 drugie no name DDR 333

zasilacz Chieftec 360W

karta grafiki MSI G4 Ti 4200

 

problem polega na niestabilności systemu operacyjnego, niebieskie obrazy, resety oraz wychodzenie z gier do windowsa. Ale tylko wtedy gry pamięci chodzą na 333MHz. W momencie kiedy wkładam pamieci DDR 400 i wszystko puszczam na 400 bangla, lub kiedy zostawiam procek na 333 a pamiątki na 400 tez bangla. Nie pracuje stabilnie kiedy jedno i drugie chodzi na 333MHz. Mam najnowszy bios i wszystkie poszczególne. Testowałem na każdym i problem występuje. Wydaje mi sie, że problemos jest od czasu kiedy zmieniłem bios z oryginalnego a tego juz niestety nie mam. Jeżeli ktoś z was posiada oryginalny bios do Epoxa 8RDA+ HELP. Wszystkie inne sugestie mile widziane.. POMOCY !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przeszukałem juz całe to i nie tylko to forum i niestety nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie  :( . Mianowicie sytuacja przedstawia sie następująco:  

 

procek athlon XP 1700+ (pracujący stabilnie na 12.5x166, 11x200)  

pamięci jedne Elixir DDR 400 drugie no name DDR 333  

zasilacz Chieftec 360W  

karta grafiki MSI G4 Ti 4200  

 

problem polega na niestabilności systemu operacyjnego, niebieskie obrazy, resety oraz wychodzenie z gier do windowsa. Ale tylko wtedy gry pamięci chodzą na 333MHz. W momencie kiedy wkładam pamieci DDR 400 i wszystko puszczam na 400 bangla, lub kiedy zostawiam procek na 333 a pamiątki na 400 tez bangla. Nie pracuje stabilnie kiedy jedno i drugie chodzi na 333MHz. Mam najnowszy bios i wszystkie poszczególne. Testowałem na każdym i problem występuje. Wydaje mi sie, że problemos jest od czasu kiedy zmieniłem bios z oryginalnego a tego juz niestety nie mam. Jeżeli ktoś z was posiada oryginalny bios do Epoxa 8RDA+ HELP. Wszystkie inne sugestie mile widziane.. POMOCY !!

Myślę że powinieneś zacząć od przetestowania pamięci MEMTEST 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte glowna epoxa 8RDA3I, bartona 2600+, od nie dawna mam problem z co chwila psucia sie biosu, musze go resetowac czesto, ostatnio tak mi piszczal resetowanie biosu nic nie dawalo, na drugi dzien jakos zadzialal, teraz mam ze mi raz czyta dysk i cd roma a raz nie, raz mialem tak ze siedziac przy kompie slyszalem glos jakby sie resetowal komuter ale dalej bylem w windowsie. Komputer mam juz ok. roku. Procesor sie podkreca nie cale 150mhz bo pozneij sie komp resetuje a mam jeszcze 2 wiatraki w obudowie. Prosze o pomoc z gory dzieki

Nikt nie wie co jest z moja plyta ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz354 mysle ze moze jest cos nie tak z twoja bateryjka w bisoie :) pozycz od kolegi inna i sprawdz czy bedzie sie tak dzialo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko ostatnio tutaj wpadam (czyt. zamiast kilka razy dziennie to raz na kilka dni), więc w temacie z 2 stron wcześniej : napięcie na chipsecie, chłodzenie NB.

 

U mnie wiatraczek był cichutki, ale dość szybko zaczął wyć niemiłosiernie zaraz po starcie - przez jakiś czas zostawiłem sam radiator (na FSB 200 nie było problemów), ale potem zainwestowałem w niebieskiego Zalmana. Okazało się, że pod firmowym chłodzeniem był "glut" (ten cholerny klej kijowo-przewodzący). Kosztowało mnie sporo nerwów zdjęcie radiatora, a jeszcze więcej wyczyszczenie (zeskrobywanie resztek gluta) z samego NB. Trudno mi powiedzieć, czy coś to dało, ale obecnie Zalman grzeje się jak powinien, co oznacza, że przewodzi ciepło (letni u podstawy w spoczynku, ciepły pod dużym obciżeniem i przy wyższym OC). Kumpel na 8RDA+ również miał radiator przymocowany na glucie.

 

Podnoszenie napięcia na chipsecie nie daje u mnie nic - procek po prostu traci "trajektorię lotu" nieco powyżej 2,4Ghz (max. FSB 222 do marków, full stabilne 220) i koniec. Do FSB 210 chodzi ładnie na 1,675v, ale na codzień i tak mam ustawienia jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do 7 strony tego tematu :) ....dalej nie dałem rady. Mój kuzyn kupił niedawno Epoxa 8RDA3+ i Bartka Mobile.

 

Jakie ramy najlepiej chodzą z tą płyta. chodzi o dual 2*512 . Czy Hynixy D-43 będą dobre? Czy może coś innego, jakieś KingMaxy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do 7 strony tego tematu :) ....dalej nie dałem rady. Mój kuzyn kupił niedawno Epoxa 8RDA3+ i Bartka Mobile.

 

Jakie ramy najlepiej chodzą z tą płyta. chodzi o dual 2*512 . Czy Hynixy D-43 będą dobre? Czy może coś innego, jakieś KingMaxy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzi bedzie smigac spokojnie nic sie nie bedzie dzialo :)

Freddie Chopin ja sie kiedys pozbywalem tak ze wyjmowalem koleczki , wlaczalem kompa tak zeby nb sie nagrzalo a potem krecilem raz w lewo raz w prawo i lekko do gory co jakis czas , nagle cos strzelilo reka mi poleciala radiatotr z nb w reca a kupa w gaciach czy nie rozwalilem chipsetu :P ale zalozylem inne chlodzenie i spoko wszystko dzialalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje pytanie jest nastepujace: czy jest mozliwosc przekroczenia fsb 240 na 8rda+ rev. 2.2 ?? Na razie mam prime stable 11x237 przy 1,8V

8O 8O 8O 8O

 

Jeżeli to jest prawda, to serdecznie gratuluję! Nie ma w tym wątku nikogo, kto by wyciągnął tak wysokie FSB na Epoxie, więc na twoje pytanie raczej nikt nie odpowie (ani twierdząco, ani przecząco).

 

Co to za procek?! Co rozumiesz pod pojęciem Prime-stable, bo dla mnie to minimum jakieś 10-14 godzin (osobno Small FFT, Large FFT i Blend - przy tym ostatnim najszybciej błędy wywala, przynajmniej u mnie i u kumpla)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 8rda3i ktos wyciagnol 250 fsb wiec MietmaN nie mow ze nikt nie przekroczyl 240 , co wiecej to 250 bylo rock stable :) i kolo chcial wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że fsb 240 jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia na 8rda+ rev 2.2 . U mnie przy synchronicznej pracy pamięci z prockiem w trybie Dual Channel mam w pełni stabilne 220MHz. Wkrótce może się pokuszę i spróbuję na pojedynczej kości, bo jedną kręci się znacznie lepiej... :wink: Skoczę tylko do sklepu po OCZ Silver 5+ i wkrótce możliwe, że zamieszczę wyniki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte glowna epoxa 8RDA3I, bartona 2600+, od nie dawna mam problem z co chwila psucia sie biosu, musze go resetowac czesto, ostatnio tak mi piszczal resetowanie biosu nic nie dawalo, na drugi dzien jakos zadzialal, teraz mam ze mi raz czyta dysk i cd roma a raz nie, raz mialem tak ze siedziac przy kompie slyszalem glos jakby sie resetowal komuter ale dalej bylem w windowsie. Komputer mam juz ok. roku. Procesor sie podkreca nie cale 150mhz bo pozneij sie komp resetuje a mam jeszcze 2 wiatraki w obudowie. Prosze o pomoc z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte glowna epoxa 8RDA3I, bartona 2600+, od nie dawna mam problem z co chwila psucia sie biosu, musze go resetowac czesto, ostatnio tak mi piszczal resetowanie biosu nic nie dawalo, na drugi dzien jakos zadzialal, teraz mam ze mi raz czyta dysk i cd roma a raz nie, raz mialem tak ze siedziac przy kompie slyszalem glos jakby sie resetowal komuter ale dalej bylem w windowsie. Komputer mam juz ok. roku. Procesor sie podkreca nie cale 150mhz bo pozneij sie komp resetuje a mam jeszcze 2 wiatraki w obudowie. Prosze o pomoc z gory dzieki

facet czy ty jestes jakis inny ?? odpowiedzialem ci juz 2 razy co masz zrobic i co masz sprawdzic w tej mobo zebys sie dowiedzial czego to moze byc wina , nie podajesz nawet zasadniczych wiadomosci o swoim kompie , jaki masz zasilacz itd skad my to mamy wiedziec , moze problem tkwi w configu , facet zalozyles 2 topiki , ludzie pisalki odpowiadali a ty dalej swoje , no qrde ile mozna :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

ja mam pytanka:

 

1) czy warto wgrac bios do epoxa 8RDA3+ ? a jesli wgram czy bedzie problem z dualem bo cos odbilo mi sie o uszy ze moga byc...

 

2) w Biosie probuje podkrecic ram, fsb 200, wiec ram i procek maja szyne 400 i teraz tak ! w biosie w "Advanaced Chipset Features" znajduje sie "System Perfomance". Mam ustawione Optimal, fsb 200, mnoznik default i wszystko chodzi elegancko (prime 95 wywala sie pod koniec testu)... i teraz gdy zmienie z Optimal na bodajze Turbo lub Agresive to juz komp mi nie pojdzie :/ nie wiem czemu, zasilke mam 450, a procka Bartona 2500@3200 :)

 

3) jaki jest dobry program do podkrecania grafy ale nie RivaTuner

 

to tyle i czekam na odp :) z gory dziekuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie prime wywala pod koniec testu to znaczy, ze jednak nie wszystko chodzi elegancko - powiedzialbym nawet (gdyby nie autocenzura), ze chodzi... beznadziejnie - ten program nie powinien sie wywalac nigdy, a nie pod koniec testu.... Pozatym - co to jest koniec testu?? Przeciez ten program dziala w petli, wiec nie ma konca...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem całego topica i dalej mam problema.

Składaliśmy kompa dla kolegi. Mobo - Epox RDA3I, 2x256 DDr 400, Barton 2500+, Saphire 9600 Pro....

Mieliśmy problem z podłączeniem flopa, okazało się że Epox dał zwaloną taśmę!

Jednak problem tkwi gdzie indziej. Po wgraniu najnowszego biosu (Alt+F2) winda wykryła jakieś nowe urządzenie. Nie przeczytałem co bo było jeszcze sporo do zrobienia. Zainstalowałem bodajże CloneCD. Wymagało restartu. Po restarcie obraz na monitorze się zwęził do ok. 2/3 normalnego, trochę pociemniał i zrobiła się lekka beczka. Monitor (stara 17-ka) wyświetlił komunikat o rozdzielczości (640x480x60Hz). Jak się załadował ekran powitalny windy (XP Pro + SP1) taki sam komunikat i obraz dalej zwężony. Po wejściu do Windy komunikat (1024x768x85 Hz - tyle było ustawione i dalej tyle się wyświetla w ustawieniach) obraz nadal zwężony. Zrobiłem reseta, podociskałem wtyczki, poprzełączałem tryby graficzne - bez zmian. Uzywając ustawień monitora rozciągnąłem obraz na cały ekran jednak wciąż to nie to - strasznie ciemny. Jak np odpalę MaxaZbolałego to na początku widzę tylko ciemność, dopiero potem widać jakieś światełka w tunelu. Oczywiście wczoraj nie miałem starego biosa, bo stosując Alt+F2 nie można zrobić backupu. Dopiero teraz zassałem ze stronki Epoxa.

Jednak tak się zastanawiam (zanim sflaszuję na nowo) - może trza by wgrać nowe stery od płyty a może i nowe catalisty. W końcu nowy bios powinien rozwiązywać problemy a nie je stwarzać! Pomóżcie, bo to mój pierwszy Epox, a tyle się dobrego o nim naczytałem :? Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zbyt wysokie odświerzanie, widać komputer nie rozpoznał monitora i ustawił za duże odświerzanie, ale moge sie mylić, radze ustawić odświerzanie ekranu np na 70Hz i zobaczyć czy będzie obraz jaśniejszy.

Ja w domu też mam jakiś stary monitor któfego mi komputer nie rozpoznaje i jase kiedyś ustawiłem 120Hz to było ledwo co widać obraz (aż monitor piszczał 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie powyzej 60hz na 1152x864 monitor sie wylacza :P

petropanko wgraj najnowszy bios do tego epoxa zrob raz jeszcze formata i zacznij instalowac stery najpier mobo , grafa itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie powyzej 60hz na 1152x864 monitor sie wylacza :P

petropanko wgraj najnowszy bios do tego epoxa zrob raz jeszcze formata i zacznij instalowac stery najpier mobo , grafa itd

To jest najnowszy bios od tej płyty. Na stronie http://www.epox.com.tw/eng/support.php?ps=238&type=1 jest tylko ten i jakiś zabytkowy z maja ubiegłego roku. Ściągnąłem ten stary i sflaszuję.

 

@AdamZ - nie to nie jest kwestia odświerzania. Przy zliczaniu pamięci, w biosie i na ekranie powitalnym windy jest przecież 60 Hz a efekt ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

jak ci sie prime wywala pod koniec testu to znaczy, ze jednak nie wszystko chodzi elegancko - powiedzialbym nawet (gdyby nie autocenzura), ze chodzi... beznadziejnie - ten program nie powinien sie wywalac nigdy, a nie pod koniec testu.... Pozatym - co to jest koniec testu?? Przeciez ten program dziala w petli, wiec nie ma konca...

 

AVE!!

 

a czy moglbys mi pomoc? moje GG 1127279, jesli nie masz nic przeciwko oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii monitora - pierwsza rzecza jaka trzeba zrobic wg mnie jest podlaczyc ten monitor pod innego kompa - wg mnie monitor sie sknocil - moj monitorek tez kiedys zrobil cos takiego - cos strzelilo w srodku i nagle obraz sie zawezyl do 1/3 szerokosci ekranu i w srodku mial jakby wglebienie ;-). Zrobili mi to na gwarancji i nadal dziala calkiem dobrze... Wg mnie na 80% to nie wina plyty...

 

Confi - moje gg: 2134447 - zagadalem do Ciebie, ale nie wiem kiedy sie pojawisz, a ja bede uciekal niedlugo... Napisz mi na PM najwyzej to odpisze jutro...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp jak w podpisie, zasilacz chieftec 360w df.

panowie, dzis kolo 16 godz. mialem zwiecha w rbr, reset i zonk. komp sie odpalil ale od razu pokazal sie kod FF, wiem ze to jest poprawne ale u mnie pokazuje FF od razu po wcisnieciu power'a. ekran czarny. przetestowalem wszystko tzn grafe, ram, procka na innej plycie

->sprawne. reset biosu przez zworke i wyjecie baterii, dalej nic.

rev plyty 3.x(nie pamietam a siedze u dziewczyny) z okrojonym zasilaniem. do tego procek chlodny a nb parzy po kilku sekundach, wczesniej byl lekko cieply. jakies propozycje? mam jeszcze kilka dni zanim plyta wroci do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli ktoś mi pomoże to będę ogromnie wdzięczny. Mam pewnien problem z którym borykam się już kilka miesięcy. Od czasu padnięcia mi pamięci Kingston 512 MB DDR400 i oddaniu na gwarancję mam takie cyrki. Mianowicie po 2-3 miesiącach od dostania nowych pamięci nie mogłem ustawić by procek chodził na 200 MHz FSB na żadnym napięciu. Po prostu się komp wieszał, a pamięci pokazywały błędy (akurat już nie pokazują, ale komp się wiesza od procka).

 

Myśląc, że może wina leży przy słabym chłodzeniu kupiłem Pentagrama Freezone'a QC-80AlCu. Akurat dopiero dzisiaj miałem czas by przetestować nowy cooler i popodkręcać co nie co. Jak się jednak okazuje komp nie chce pójść na 200x11, ani na 200x10.5 (napięcie 1.75 nawet!), a na 200x10 po dłuższym testowaniu w PrimeTest95 się wiesza.

 

Zatem dałem sobie siana i myślę, dobra to pewnie płyta główna i ustawie na 166x12.5 = 2086 MHz (XP 2600+), ale wielka kupa, komp też się po testowaniu w PrimeTest95 wiesza. Teraz lece na 166x12 przy napięciu 1.65V i na razie wszystko chodzi.

 

Nie rozumiem naprawdę co jest cholerka nie tak, płyta to EPoX 8RDA+ 1.1 z mostkiem C1 (czyli obsługa 200 MHz FSB z najnowszym BIOSem), Kingston 512 MB DDR400 (na kościach Elpidy), AMD Athlon 1700+ (0.13 z serii JIUHB, bardzo dobra seria) i jeszcze z ważniejszych rzeczy to zasilacz Chieftec 360W single fan. Temperatury są w normie, napięcia również, choć to trzeba by zbadać dokładnie miernikiem napięć.

 

Zauważyłem, że jak za bardzo podkręce procka, zazwyczaj z ustawieniem na 200 MHz to komp się dziwnie zachowuje, wchodzenie do BIOSu kończy się jednym krótkim niebieskim paskiem i komp leży i trzeba robić Clear CMOS. Nie mam już siły, według mnie jest to wina albo płyty albo procka (na płycie mam na NB Zalmana NB47J i oryginalny radiator na SB, na mosfetach są radiatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...