Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

USDM u mnie pokazuje temperaturę NB o 6 (!!!) stopni niższą od tej podawanej w biosie

moze zdazyl sie o te 6 st schlodzic ?? :wink: :wink:

sprawdze to jutro dokladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do napięć . Właśnie kupiłem sobie miernik żeby pomierzyć to i owo ale wiem tylko jak zmierzyć 12 i 5 V. A co z resztą - VCore , Dimm , -5V , Vdd. Gdzie się mierzy resztę napięć ? A co do tych zmierzonych to mam dosyć duże różnice między miernikiem a odczytem z mobo :

bez @ 12 V - odczyt 11,91 - miernik 12,15

po @ 12 V - odczyt 11,79 do 11,86 - miernik 12,10

5 V - odczyt 4,96 - miernik 5,04.

Dlaczego są tak duże różnice w odczytach z mobo i z miernika ? I jeszcze dlaczego w pomiarze z płyty są tak duże wachania a na mierniku napięcie jest stałe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trafil w moje lapki w koncu epoxik - 8rda3+

 

w zestawie 8 malych radiatorkow na mosfety - a mosfetow na plycie jest 9 ;-| przykleilem je tak jak radzili na zdjeciu czyli obok proca na wszystkie mosfety a pod bankami pamieci zostawilem bez radiatora ten posrodku... przykleilem coprawda wszystkie radiatory odwrotnie niz jest na foto, bo jakbym to zrobil po ichniemu to na 99% by dotykaly cewek...

 

W kazdym razie - plyta jest piekna, wyposarzenie jest przebogate (kable ATA okragle, kabel do flopa, kable do SATA + przejsciowki do zasilania, pelno sledzi z portami [FW, COM, GAME], wtorbęjeżysty niebieski srubokrecik namagnesowany, wspomniane juz radiatorki...).

 

Na plycie jest nawet program do zmiany FSB, mnoznika i napiec z poziomu windowsa... I teraz nie wiem ktory jest lepszy - 8rdavcore czy wlasnie ten: nvsystemutility

 

Plyty jeszcze nie testowalem, bo czekam jeszcze na pamieci hynix'a oraz Frosta + jeszcze kilka dupereli

 

AVE!!

ALe kibel!! :evil: Ja dostałem PowerPacka z zwykłymi taśmami 2x80 żył i 1xfloppi, CD ze sterami była niby cała ale nic nie dało się zaistalowac bo cdrw nawet miała problemy - 70% zółte klastry reszta czerwone :evil:

Radiatorki były 8szt - przykliłem je wg instrukcji - śrubekręcik też dostał nogi !! :evil: :evil: - reszta była. Aha jak sprawdzić tę ver MOBO ? Napódełku mam obrazek: jakby rentegena szkieletu dinozaura. Plzzz hepl - podajcie moze jak macie jakiegoś linka z opisem od producenta co powinno być w PP. THX.

 

HA - płyte mam tę z dwoma radiatorami na chipsecie i mostku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko troszeczke z innej beczki :]

wie ktos gdzie wylaczyc monitorowanie przez plyte predkosci obrotu wiatraczka na CPu bo mam wodne i teraz mam podlaczony wiatraczek wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy jako cpu ale zaczyna mnie wkurzac jego hałas wiec przydalo by sie to jakos rozlaczyc mam plyte jak w podpisie i najnowszy bios

 

PS. co do posta wyzej to wyglada na to ze masz rev.2.2 albo 2.1 masz to napisane w na naklejce na ktorejs z szyn pci albo gdzies na plycie na rogu . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do napięć . Właśnie kupiłem sobie miernik żeby pomierzyć to i owo ale wiem tylko jak zmierzyć 12 i 5 V. A co z resztą - VCore , Dimm , -5V , Vdd.  Gdzie się mierzy resztę napięć ? A co do tych zmierzonych to mam dosyć duże różnice między miernikiem a odczytem z mobo :

bez @ 12 V - odczyt 11,91 - miernik 12,15

po @ 12 V - odczyt 11,79 do 11,86 -  miernik 12,10 

5 V - odczyt 4,96 - miernik 5,04. 

Dlaczego są tak duże różnice w odczytach z mobo i z miernika ? I jeszcze dlaczego w pomiarze z płyty są tak duże wachania a na mierniku napięcie jest stałe ?

Nie przejmuj się tym, przynajmniej ja bym się nie przejmował - widocznie "ten typ tak ma" i kropeczka. ;) U mnie zaobserwowałem dokładnie to samo tzn. pomiary miernikiem (którym zdecydowanie bardziej bym ufał) wykazywały wyższe i stabilniejsze napięcia. Chodzi mi przede wszystkim o linię +12v, ponieważ ona bardzo mnie martwiła (wahania, niskie napięcie jak na tak markowy zasilacz). Poniżej moje pomiary (przekopiowałem posta z innego forum) :

 

Martwiłem się linią +12v na moim Huntkeyu, ponieważ wynosi w spoczynku jakieś 11.673-11.734v wg pomiarów USDM Epoxa (+5v to 4.999-5.026v). Zastanowił mnie fakt, że na Tweaku niezależnie od zasiłki wiele osób miało na screenach wręcz identyczne wartości. Zmierzyłem miernikiem pod obciążeniem i ....

 

+12v - 12.03-12.04v

+5v - 5.11-5.14v

 

miodzik Very Happy :)

 

W/w obciążenie to ATITool - 100% na procku (ale nie aż tak intensywnie jak Prime95) plus grafa na maxa (to już sporo).

 

Obciążenie Prime95 + defragmentacja dwóch partycji równocześnie plus kilka innych pierdółek (nie aspiruję do jakiegoś testu, więc potencjalni przyczepiacze odczepcie się! :P) :

 

+12v - 11.97-11.98v

+5v - 5.11-5.15v

 

Jak widzisz to wydaje się być przypadłość Epoxa - a raczej jego odczytów, a nie realnych napięć i ich wahań. Niestety nie wiem jak zmierzyć pozostałe, które podałeś (szczególnie Vdimm by mnie interesował).

 

W spr. kabli : okrągłe miałem załączone w rewizji 2.1 z marca tego roku (bez Power-Packa, wówczas nikt o nim jeszcze nie słyszał) - ktoś musiał coś podpieprzyć, tak mi się to widzi .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiatorki przyklej na mosfety kolo socketa ktore sa najcieplejsze ja tak zrobilem i reszte mosfety kleisz pod bankami pamieci , rev plyty masz napisane na mobo kolo portu GAME 1 na przeciw ostatniego PCI w lewa strone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

Hello !

 

Sluchajcie tak sobie dzisiaj przeczytałem wszystkie posty, tematy zwiazane z płytami Epoxa i wiecie co? mam przez to wyrzuty sumienia ze zamowilem tego Epoxa 8RDA3+ bo jedni mowia ze dobre drudzy ze lipa a jak to przeczytalem wszystko to mi sie juz pustka w glowie zrobila. Juz mam zamowiona ale spytam jeszcze raz co mam w koncu kupic ktorego epoxa? to ze zamowilem to nie znaczy ze musze kupic :D

 

a mam Bartona 2500, 256 TwinMosy cl2,5 400, Segate Barracuda 7200 8mb cashu (narazie ATA ale zmienie chyba na Srata Tata Serial ATA :D), Gf 3 Titanium Gainward PowerPack no i ta zasiłka Tracer 450 od P4.

 

aktualnie pracuje od marca na płycie Soltek SL-KT600-RL znakomita płyta jesli ktos nie podkreca procka ani razu nie bylo resetu, bios nowy wgralem i jest spoko lecz nie da sie wlasnie nic krecic a probowalem na wszelkie sposoby no i nie ma Duala i jest na VIA a nie NVidia.

 

Czy jesli bede mial ktoregos z Epoxow bede mogl sobie elegancko krecic? i czy ktorys z tych wentylow poradzi sobie ze schlodzeniem go?

 

http://www.4speed.pl/nowa/sklep.php?&kod_t...okaz_opis_notki

zdjecie -> http://www.4speed.pl/nowa/imagetowary/182.jpg

 

badz

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9872

 

a posiadam teraz

 

http://1klik.pl/sklep/Wentylatory_CPU_Athl...10/c412/p93816/

 

 

poradzcie cos ;) pozdro all

 

 

a i jeszcze cos !

 

posiadam karte dzwiekowa SB 1024 ktora obsluguje głosniki 5.1 choc mam Creativy 4.1 i ja z takim pytaniem ktora dzwiekowa bedzie lepsza? ta na płycie czy ta co posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylka to bym bral tego pierwszego bo napisali ze jest niby do Bartona 3400+ wiec ciut wyzej nic 3200+ ktore bartki 2500+ robia z bez zajakniecia :)

 

A co do dzwieku to potestuj sam i wybierz co lepiej ci gra nie ma to jak osobiste odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pisali na poprzednich stronach topicu o czujniku temperatury przy procku... a co powiecie na temat drugiego czujnika temperatury (tego, którego aida wykrywa), gdzie on się wogóle znajduje? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze myśle o tych samych czujnikach :) U mnie Aida pokazuje 4 czujki. CPU, MOBO, AUX i HDD.

Swoją drogą najbardziej niepokoi mnie temp CPU - Barton 2500+ chłodzony tym: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=zestawie...5_2004&strona=2

Po około 5h oglądania np filmu mam tem 53-55* - czy to narmalna temp dla tego CPU? Bo już się zaczynam gubić.

Inna sprawa np: po włączeniu kompa i puszczeniu PC Marka i 3DMarka temp 53*.

Budę mam zamknietą a w środku wentel nawiewający i wyciagajacy.

Tem MOBO sięga do 35*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

no to ja sie pochwale ! kupilem juz nowa obudowe dzisiaj, płyte głowna i 3 wentyle :) ogolnie w kompie mam 7 wentyli !

 

Barton 2500 bez podkrecania non tooper ma 35stopni nie wiem czy tak sie chłodzi czy tez cos jest zjeb*** w biosie pokazuje mi 35 cały czas, komp juz chodzi dlugo i robilm 3dmarka i gralem i nadal 35 !!

 

System ma natomiast 33stopnie !

 

a to wszystko sprawdzam w NVIDIA System Utility oraz w Biosie! wiec wydaje mi sie ze moge krecic, czy tez jakis kurna blad jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 stopni po stressie to fenomenalna temperatura... dla pewności sprawdź, czy nie ma dostępnego jakiegoś biosu, który kalibrowałby czytnik temperatur no i oczywiście dotknij radiatora gołą ręką i sprawdź jaki jest ciepły - jeśli zimniutki, wszystko OK.

 

qrcze, dalej nie wiem, gdzie jest ten czujnik podpisany jako Mother Board... potrzebne mi to bo próbuję przekroczyć granicę FSB225 w dualu i nie wiem czy powodem zwiech jest przegrzany chipset, czy moze coś innego... (gdy komp jest rozgrzany, ustawiam FSB225, prime95 - od razu wysypuje błędy, zaraz potem zwiechy. Komp stoi godzinkę, włączam FSB225 i prime95, leci przez około 1h i dopiero wtedy sypie błędami. Temp na procu jest raczej do przyjęcia - 58*C w stressie.) A tak swoją drogą to temperatura 55*C jest chyba jak najbardziej normalna. Kumpel ma bartka i skopanego Arctic Cooling Silent 2 i ma temp w granicach 55 - 70... radiator gorący ze aż parzy, ale jest stabilnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

ja mam w stresie nadal 35 stopni na procku a płyta 32/33, nie chcialo mi sie w to wierzyc wiec zdjalem wentyle i temp skoczyla wiec wszystko gra :)

 

Niezle to wyglada a oto moj temp:

 

http://www.toya.net.pl/~confi/pulpit.JPG

 

jesli ktos lepiej sie zna odemnie :) to niech mi podpowie co tutaj moge podkrecic albo wogole co podkrecic bo nie chce spalic niczego sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

czyli jak mam procka Bartona 2500 (333) i ram mam TwinMosa 256 400 cl2,5 ti mam zrobic Procka na 400 i ram 400 ? czy tez Procek 333 i ram 333 ? jak bedzie lepiej Panowie?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie powiedzial przy jakiej magistrali zwiekszacie napiecie na chipsecie...

 

AVE!!

ja na 210 jeszcze oprócz cpu na 1,85 nic niepodnosiłem i chodzi ok. może jak pojade wyżej to pamiątki (napięcie i timinngi ) i chipset wtedy sie pobawie narazie niemam odwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zastanawiam sie nad zasadnoscia wentyla na nb... kurde na magistrali 220 i napieciu 1.8 radiator nie jest nawet cieply nie mowiac juz o tym, zeby w ogole byl zagrzany... albo to cos co jest pod nim sie do niczego nie nadaje, albo w ogole nie jest potrzebny, a za to wyje niemilosiernie... ;-[

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Confi zrob albo takl albo , pamietaj ze na platformie amd najleprza wydajnosc jest tlko i wylacznie jak ram bedzie synchronicznie z oricem , mozesz sprobowac swojego bartka dac na fsb 200 synchro z pamieciami i zobaczyc czy na def napieciu bedzie chodzic jak nie to zwieksz Vcore na prcu i testuj prime 95

powozenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

zrobilem fsb na 200 a mnoznik na default, vcpu 1,8, vmem 2,75,

wszystko niby gites chodzi, kompa juz ponad 24h na tych ustawieniach chodzi, temp mam 44 w stresie cpu a system 35 w stresie ale teraz Bartek 3200 :) tylko jest jeden problem 3d mark chodzi elegancko lecz Prime dochodzi dosyc daleko i pozniej error :/ co zrobic? :/

 

http://www.toya.net.pl/~confi/error.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytke Epoxa 8rda3+ i podkrecilem na 2300mhz mam bartona mobile 2500+ napięcie 1.45 i chodzi i dobrze zrobilem 3dmark przeszlo wszystkie testy ale gdy podnosze na mnoznik 12x200 to chodzi tylko po jakims czasie ale nie zawsze robi sie reset kompa albo wiesza sie w windowsie temperatura to 39 stopni i napiecie mam w tej wchiwli 1,7 ja wziolem na 1,8 tez sie kopalo i temperatura do 45 stopni sie gdzies podniosla moze mam malo ramu 256 400 kingstona albo grafika moze nie wyrabia Jak myslicie co by zrobic zeby bylo stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte glowna epoxa 8RDA3I, bartona 2600+, od nie dawna mam problem z co chwila psucia sie biosu, musze go resetowac czesto, ostatnio tak mi piszczal resetowanie biosu nic nie dawalo, na drugi dzien jakos zadzialal, teraz mam ze mi raz czyta dysk i cd roma a raz nie, raz mialem tak ze siedziac przy kompie slyszalem glos jakby sie resetowal komuter ale dalej bylem w windowsie. Komputer mam juz ok. roku. Procesor sie podkreca nie cale 150mhz bo pozneij sie komp resetuje a mam jeszcze 2 wiatraki w obudowie. Prosze o pomoc z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...