Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

@kenji wyjmij baterie i zewrzyj styki np. srubokrętem, najlepiej odczekaj z 10 minut zanim wlozysz z powrotem. Mozesz jeszcze clar cmos i przy wylaczonym zasilaczu pstryknąć power. Najlepiej poodlączaj wszystko co sie da, u mnie jak ustawilem za wolne obroty na wentylu to mi plyta robila zwis przy poscie biosu i juz milem kosc do fleszowania wysylac bo akurat zgralo to sie z akualizacja biosu i myslaem za cos sie zje... . Tylko ta temp na nb troche niepokojaca.

 

@Reno wsadz kość w inny bank ,moze to pomoze. Jeden jest przeznaczony tylko dla dual'a i moze wlasnie z niego kozystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenji: mam wlasnie identyczny problem z 8rda+, ogladalem film, nagle dup, komp jakby reset i juz sie nie odpala, czarny ekran, zandego dzwieku juz z siebie nie wydaje... tak jakby cos sie uszkodzilo na plycie glownej.

 

Wszystko testowalem na innym komputerze i kazda czesc jest sprawna, ale z plyta jakby cos nie tak. Tez mnie zdziwil fakt ze nb jakos dziwnie sie przegrzewal jakby, w biosie 28 stopni a radiator parzyl ze nie utrzymalo by sie palca dluzej niz 5 sekund. Na poczatku pokazywalo FF, a teraz pokazuje C1 niezaleznie od tego czy ram jest wsadzony czy nie, probowalem roznych kosci i roznych ustawien i dalej plyta nie startuje...

po odlaczeniu dyskow i cd i po wyjeciu ramu plyta przy wlaczaniu odpowiada ciaglym niekonczocym sie sygnalem, po wlozeniu ramu plyta startuje bez dzwieku - ekran czarny

 

jest mozliwosc ze plyta jest uszkodzona ? czy moze da sie z nia jeszcze cos zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

wiem ze to moze was wkurzyc ale jestem niestety skazany na modem, a chcialem sie dowiedzieć z jakich stron moge sciagnac dobre, działajace na 100% stabilnie sterowniki do 8rda+ rev. 2.0 (polecacie strone producenta, czy jakies inne?), a i czego ma nie instalować zeby si cos nie pochrzaniło ? (kiedys czytalem cały topic o epoxie 86 stron, ale teraz kidy go juz mam nie wiem gdzie co było, ale pamietam ze mowili cos zeby nie instalowac.. sw ?? czy cps takiego, bo jak zainstalowalem standardowe stery z płytki to tam nie mailem wyboru ???)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

przeczytalem prawie wszystkie odp w tym temacie.Wszystko w porządku ale czy moglby ktos napisac czy wybrane modele epoxa posiadaja zitegrowanego Soundstorma czy tez cos innego

albo moze prosciej jaki dzwiek jest przy 8RDA+ Pro http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=236

jest Soundstorm czy nie ??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d3x: Mam ta płytę od dziś. Ona nie ma soundstorma!!!!!!! (inny mostek południowy). Ale ma za to SATA i wbudowany SPDIF out na zewnątrz.

PS. Czy ktoś ma taki MB? Jaka jest wasza ocena tego MB??

 

Marek.z: Coś takie komunikaty (FF, C1) miałem jak mi BIOS padł przy flashu, ale wystarczyło go zaprogramować z powrotem w programatorze i wsio OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam tą plyte od dzis :P qrde szkoda ze nie ma soundstorma :cry: ale moze przezyje :? ale za to wietrze spory potencjal do OC :D bezproblemowo A2000+@2083 Mhz 133@166 (1,675v nizej nie probowalem a nóż widelec :P) prime95 jutro bo dzis padam z nóg :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 8rda+ i ... coś mi z niej zostało po założeniu!

8 częsci, przypominajacych radiator (box) od AMD, wielkości 7*10*10mm od spodu taśma z klejem i co ja mam z tym zrobić?

Prosze o szybką odpowiedz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy są zadowoleni z tego Epoxa, i ja sam chyba takze zamienie z mojego Epoxa 8k9al(kt400) poniewaz on sie gryzie z moim radziem na agp x8 i x4 wiec musze miec agp off(a grafa to juz druga jest) więc z przymusu bede musial zmienic...i tak sie zastanawiam, czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 8RDA3L czy 8KRAL....8kral jest na kt600 wiec juz ma słabsze mozliwosci o/c ale jest 100% stabilna bo to via... za to nf2 w 8rda3l dobra wydajnosc, dual,wysokie fsb no i sporo wiecej opcji w biosie od 8kral...w epoxie na nf2 martwi mnie to ze podobno wszystkie mają błąd zegara RTC i sie chrzani przy jakims tam FSB a na via tego nie ma...chciałbym aby komp chodził stabilnie i nie musiał nic w nim grzebac bo zbytnio nie mam czasu.. więc jak to u was wygląda szanowni posiadacze EPOX-ów :)? występuje ten bład(tzn jest widoczny) czy raczej spokój? bo czytałem ze tego sie raczej nie da zlikwidowac a nie chce jakies wtopy zrobic ze kupie a potem nie bedzie działac :?

 

 

P.S aha mam jeszcze jedno pytanko: wiem ze Epox ma zasilanie +12v na procka co wymaga wtyczki w zasiłce. Niestety, mój stary enlight nie ma wtyczki "p4" wiec czy jezeli podłącze tylko ta podłużną wtyczke do płyty to będzie działać? sorki ze zadaje tyle pytan ale chce wiedziec wszystko przed zakupem no i zeby kasy bez potrzeby nie tracic...bo gdyby to było wymagane czeka mnie wymiana zasiłki :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - nie będzie działać

-------------

Na początek przepraszam wszystkich ze cytuję ze zdjęciami, ale sytuacja tego wymaga:

otóż przeczytałem poniższe info o zasilaniu płyt i coś tu się kupy nie trzyma. Dolne zdjęcie podobno przedstawia poprawiony układ zasilania w epoxach a tymczasem ja taki układ miałem już w 8rdae rev.2.x kupionej ponad rok temu i prawdobodobnie (bo nie pamiętam dokładnie) w dwóch 8rda rev 1.x kupionych półtora roku temu (!). Co więcej - odebrałem z hurtowni świeżutką 8rda3i rev 3.3 i.... ma układ zasilania ten z pierwszego obrazka, czyli ten 'sprzed poprawki'. O co tu chodzi?

 

Poniżej cytowane info z 2giej strony tego topicu.

Podzielam opinie o wysokiej jakości płyt głównych Epoxa, lecz jest pewna sprawa, na którą trzeba uważać decydując się na zakup tych płyt. Mój kolega prowadzi salon komputerowy i jest jednym z dealerów Epoxa. Miał już sporo modeli, a ja jako ze mam czas mogłem sobie je trochę potestowac. Początkowo na te Epoxy było sporo skarg i reklamacji. Wszystkiemu winny był kiepski układ zasilania na płycie i dodatkowo problemy z padającym biosem. Epox zanim to poprawił, to naprodukował sporo takich wadliwych płyt. Pół biedy, gdy user nie podkręcał procesora i innych podzespołów, ale gdy to robił to płyty często padały. Trzeba było gdzieś upchnąć ten towar i niestety sporo tego typu płyt trafiło do dużych hurtowni w Polsce.  

 

Poniżej przedstawiam stary model płyty z wadliwym układem zasilania:  

 

Dołączona grafika

 

A tutaj już nieco mniejsze zdjęcie, ale wersja z poprawionym zasilaniem, można to łatwo rozpoznać po większej ilości tranzystorów i innym układzie poszczególnych podzespołów zasilania.

 

Dołączona grafika

 

Nie sugerujcie się tym ze płyta na małym zdjęciu to model z S-ATA i dodatkowym lanem, bo problem dotyczy obu płyt. Nie warto tez sugerować się radiatorami, bo spotkałem tez płyty ze srebrnym radiatorem i wadliwym układem zasilania.  

....

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 8rda+ i ... coś mi z niej zostało po założeniu!  

8 częsci, przypominajacych radiator (box) od AMD, wielkości 7*10*10mm od spodu taśma z klejem i co ja mam z tym zrobić?

Prosze o szybką odpowiedz!!

[joke]

 

SPAL TO JAK NAJSZYBCIEJ A PROCHY ROZRZUC NA WIETRZE BO SA TO INSYGNIA SZATANA...

 

[/joke]

 

co do ukladu zasilania to w sumie ja na swojej 8rda3+ rev. 3.3 tez mam (chyba) ten z gornego obrazka... pisze chyba, bo komp juz pojechal na studia, wiec nie mam jak zobaczyc...

 

na stronie epox'a o tej plycie: http://www.epox.nl/english/products/mother...rd/8rda3%2B.htm jest na zdjeciu rev 1.1 i ma uklad zasilania tak jakby z tego dolnego obrazka... pokrecone to troche...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam płyte od niedawna, nie ma radiatora na mostku poludniowym, oprocz tego kupilem memki twiny 512 pc 400, na razie podkrecilem najwyzej do fsb 190 (na timingach optimal) i przy tym napiecie dałlem baredzo wysoki jak dla mnie bo 1.85 v (vcore, a na memkach nie podnosilem), ale w biosie pokazuje mi 1.81 v (nie wiem czy tak u wszystkich?), bios mam z maja.

 

nie wiem czy trzymac tak procka przy takim wysokim vcore, czy mi on czasem nie padnie po tygodniu ?, nie mam chlodzenia wodnego ...

 

chcialbym pracowac stabilnie (grac) tak przy fsb 200, ale nie wiem czy to bedzie mozliwe bo mam D1600 Mixib ale z zablokowanym mnoznikiem (ile max fsb moge wyciagnac przy mnożniku 12x?)

 

a i jeszcze 1, jaki program polecicie do odczytywania temp., bo ja uzywam speedfana ale on formalnie nie obsluguje tej płyty (fsb 190 temp idle 56, stres 60, jak narazie nie najgorzej)

i jeszcze 1 program do obmnizania spod windy fsb i napiecia jakbym chcial sobie cos poczytac, lub popisac w wordie (po co ma tyle Watow zrzerać ?)

 

prosze o jakies linki do stron z tymi programami i ogolnie o 8rda+, co by warto przeczytac

 

pozdarwiam i dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - nie będzie działać

u mnie na 8rda3i przez 3 miechy pracowalem na starym codeshicie 300w bez wtyka 12v. potem zakupilem chiefa 360w z tym wtykiem i dziala bez zmian.

jeszcze mam pytanie czy sa jakies sposoby na wgranie biosu bez programatora? oczywiscie przy zlym starym biosie(komp sie nie odpala), probowalem wlozyc dyskietke ale nawet nie probuje nic odczytac z niej przy starcie. zaprogramowac na goraco nie da rady bo nie posiadam w okolicy drugiej takiej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 8rda+ i ... coś mi z niej zostało po założeniu!  

8 częsci, przypominajacych radiator (box) od AMD, wielkości 7*10*10mm od spodu taśma z klejem i co ja mam z tym zrobić?

Prosze o szybką odpowiedz!!

przyklej se do czola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odczytów temperatur (i napięć) to dawna Aida32, obecnie Everest radzą z tym sobie bez problemu - u mnie prawidłowe odczyty z prawidłowych czujników (przy Motherboard Monitor musiałem się nieźle pomęczyć ;)).

 

http://www.lavalys.com/products/overview.p...ang=en&pageid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - nie będzie działać

-------------

Na początek przepraszam wszystkich ze cytuję ze zdjęciami, ale sytuacja tego wymaga:

otóż przeczytałem poniższe info o zasilaniu płyt i coś tu się kupy nie trzyma. Dolne zdjęcie podobno przedstawia poprawiony układ zasilania w epoxach a tymczasem ja taki układ miałem już w 8rdae rev.2.x kupionej ponad rok temu i prawdobodobnie (bo nie pamiętam dokładnie) w dwóch 8rda rev 1.x kupionych półtora roku temu (!). Co więcej - odebrałem z hurtowni świeżutką 8rda3i rev 3.3 i.... ma układ zasilania ten z pierwszego obrazka, czyli ten 'sprzed poprawki'. O co tu chodzi?

 

No właśnie! Czy ktoś może odpowiedzieć o co w tym w końcu chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8rda+ rev. 2.0 i nie mam dodatkowego zasilania 4 pinowego 12v :(, ale mi to nie przeszkadza, bo programowo mi pokazuje 12.xx, ale za to 3.3 mam strasznie słabe (programowo) 2.79 :), wegług mnie jakby tak naprawde był to by mi komp nie wystartwał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcys to co pokazuje przy 3,3V to nic innego jak napiecie na twoich ramach , taki urok epoxa ze pokazuje 3.3V jako napiecie ramkow , o nic nie buj u mnie 3.3 jest na 2,9V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięciami na moim 8RDA+ rev2.2. Chodzi o to ze te elixirki te co mam w podpisie na płycie mojej starszej - Asrock K7VT6 (KT600) chodzą spokojnie na FSB 200... a u mnie max to 186, później windows się zawiesza lub wogóle nie ładuje...

 

Nie rozumiem o co chodzi, przecież mam płyte o kilka klas wyższą, a osiągam gorsze wyniki...

 

Chłodze mosfery radiatorkami i mam najnowszego biosa, pamieci pracują w singlu

 

Czy epox8RDA+ ma aż tak kiepską obsługe pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox 8rda3i to super plytka, zmienilem ja z abita nf7 ktory mi sie spalil (pewnie wina zasilacza) plyta epoxa napewno nie ustepuje abitowi a model 8rda3+ jest z pewnoscia lepszy od abita chociacby pod wzgledem o/c.

 

_________________________________________________

kupujcie ludzie dobre zasilacze

_________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koko ty idz sie przespac bo nie wiesz co mowisz :lol:

niech tyko abitowcy to zobacza to zaraz ci sie dostanie

ogolnie wiadomo ze na epoxach ciezko o wysokie fsb choc

zdazaly sie anomalie w tych plytach , ogolnie abit jest leprzy

do wysokiego fsb od epoxa , wiele osob to potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę i już wiem czym się różni jeden typ zasilania od drugiego :lol: Na tej płycie (rys. 1) do stabilnego w pełni 2.2 Ghz procesor potrzebuje 1.625v zamiast 1.575 :( Na 2.4 nawet nie liczę, szkoda moich nerwów. Niestabilność objawiała się dosyć nietypowo - mogłem dwie godziny łupać w dooma, natomiast czasami występowały restarty.... w windzie. Prime wyłapywał niestabilość prawie od razu.

Cóź, żyje się dalej, nie będę z tego strzelał :lol:

 

Ale do potencjalnych nabywców Epoxa - nie kupujcie takich płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...