Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

oh miedzy venicem 1800 a 2500 jest kolo 60 pk w 3dmark2005 roznicy wiec o czym my tu gadamy

roznica jest tym wieksza i bardziej glodna jest karta ale to typu 1800xt albo 7800gtx

venice 3200 takiego 6800 to obsloguje z nawiazka

co innego sli czy mocniejsze karty

 

mam wrazenie ze czaly czas chcesz mi wmowic ze 128 mb jest lepsze niz 256 :)

troche daty ci sie pomylily 128 mb na katcie to bylo 3lata temu na topie

ustaw sobie textury na high w fear z tym 128mb

dywagacje zostawmy do momentu wyjscia marka 2006 a to zdaje sie niedlugo bedzie

a tak to wrozenie z fusow

jezeli roznice juz wystepuja w marku w rozdzialce 1024 to co dopiero w natywnej lcd 1280x1024

 

natomiast jezeli w marku 2003 256 niewiele dawalo w 2005 dawalo wiecej

to tymbardziej w 2006 bedzie dawac jeszcze wiecej

w koncu karty 512 mb musza dostaac jakies ekstra punkty

no to dziwne , ale umnie daje znacznie większy zysk , ale niestety mam via bez blokady więc ci nie pokaże wyniku na 2,4ghz , czy ja coś napisałem że 128mb jest lepsze od 256mb , a odnośnie fear masz 1.5ghz ramu to i karta 128mb wystarczy nie ma zacieć na texturach na high , i najpierw dokładnie przeanalizuj wynik w każdym teście bo pierwszy test jest bardzo zależny od cpu , bo niektórzy na 6600gt i mocnych prockach mają znacznie lepszy wynik niż ja , wejdz sobie na orba i troche popatrz niektórzy mają wysokie taktowania karty i słabe procki(celerony 2.8ghz) i mają naprawde kiepskie wyniki , ponieważ mają znacznie niższe max fps czyli avg fps spada jakbyś robił testy na grach i benchmarkach to byś przyznał mi racje , a włączenie hdr lub soft shadows na tyle obciąża gpu , że grafa już nie reaguje na szybkość cpu(skalowalność) , grafa z 128mb nadaje się tylko do max 1024*768 Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Madgard > to napięcie i o/c robisz na stockowym coolerze? Bo jak tak to balansujesz na krawędzi:) Troche przesadzam, jakie masz temp w idle/load? Pamięci na 6800le leadteka mają 2,2ns, przy lepszym chłodzeniu latają na 900-930. Proponuje zmienić napięcie rdzenia na 1.3 powinno wystarczyć do puszczania karty na 400Mhz.

 

S.W.A.T > ten wykrzyknik to zwyczajne ostrzeżenie, tak jak w samochodzie RedLine na obrotomierzu:) Możesz śmiało kręcić, ja też mam te ostrzeżenia.

IMHO masz bardzo poprawną temperature, napisz jeszcze przy jakim napięciu i taktowaniu oraz ile wzrasta w stresie?

 

Vadzior> o jakim czasie dostępu masz pamięci na karcie?

nie mam pojecia nie zdjemowalem radiatora

ale pewnie to samo co w innych leadtekach tylko 128mb wiecej

 

stockowe chlodzenie w leadteku jest dobre tylko wiatraczek badziewny

 

ja zauwazylem ze arty przy podkrecaniu pojawiaja sie w okolicach 80stopni ( raz nie wlaczylem wiatraka wdmuciach!acego powietrze pod karte)

tak wiec sukcesem wysokiego podkrecania gpu jest niska temp

 

jesli 1.4v za wysokie mozna walnac 1.35v

choc podobno tu na forum walnela gt od 1.4v

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madgard > to napięcie i o/c robisz na stockowym coolerze? Bo jak tak to balansujesz na krawędzi:) Troche przesadzam, jakie masz temp w idle/load? Pamięci na 6800le leadteka mają 2,2ns, przy lepszym chłodzeniu latają na 900-930. Proponuje zmienić napięcie rdzenia na 1.3 powinno wystarczyć do puszczania karty na 400Mhz.

52 w idle, w stressie nie sprawdzalem. pamiatki na 850mhz powodowaly zwis 3dm05 przed drugim testem, zjechalem do 800 (nie mialem czasu sprawdzac co bedzie miedzy 800 a 850) i bylo ok. tak, uzywam stockowego coolera, przesmarowalem jedynie rdzen i pamieci arktik silwerem pięć. dziwi mnie troche fakt ze w 3dm05 mam drobne artefakty (czerwone kropki w statku na poczatku pierwszego testu i kilka drobnych punktow na wodzie w trzecim tescie), jednakze gralem dzisiaj w battlefield 2 ok. 1,5h i nic, tak samo po 2,5h gry w serious sama 2. jutro (a w zasadzie to juz dzisiaj) jak znajde troche czasu to zobacze co bedzie na 1.3v.

 

podkreslam ze na nieedytowanym biosie w prawie wszystkim mialem artefakty po odblokowaniu dodatkowych potokow.

 

p.s.: moja karta to 6800nu a nie 6800le.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 w idle, w stressie nie sprawdzalem. pamiatki na 850mhz powodowaly zwis 3dm05 przed drugim testem, zjechalem do 800 (nie mialem czasu sprawdzac co bedzie miedzy 800 a 850) i bylo ok. tak, uzywam stockowego coolera, przesmarowalem jedynie rdzen i pamieci arktik silwerem pięć. dziwi mnie troche fakt ze w 3dm05 mam drobne artefakty (czerwone kropki w statku na poczatku pierwszego testu i kilka drobnych punktow na wodzie w trzecim tescie), jednakze gralem dzisiaj w battlefield 2 ok. 1,5h i nic, tak samo po 2,5h gry w serious sama 2. jutro (a w zasadzie to juz dzisiaj) jak znajde troche czasu to zobacze co bedzie na 1.3v.

 

podkreslam ze na nieedytowanym biosie w prawie wszystkim mialem artefakty po odblokowaniu dodatkowych potokow.

 

p.s.: moja karta to 6800nu a nie 6800le.

To pewnie masz pamieci 2,8 ns. Mi tez sie tak slabo kreca;( a jak ci battlefield chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniol - bf2 chodzi pieknie w 1280x960 bez filtowania, prawie wszystko na high (poza teksturami - 1gb ramu i 128 na karcie to troche malo na tekstury na high). moja konfiguracja to:

 

athlon 64 3000+ winchester @ 2522mhz na 1.525v (thermalright xp-90 jest tutaj calkiem przydatny ;) )

1024mb ramek @ 229mhz (hynixy d-43, niestety jedna kostka jest dt a druga bt, timingi 3-4-4-10) - do tego cholernego bf2 naprawde 2gb by sie przydaly :/

wszystko wetkniete w abita av-8, zasilane z tagana 380w i dobrze wentylowane w obudowie czifteka - w dragonie, ku scislosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Muniol - bf2 chodzi pieknie w 1280x960 bez filtowania, prawie wszystko na high (poza teksturami - 1gb ramu i 128 na karcie to troche malo na tekstury na high). moja konfiguracja to:

 

athlon 64 3000+ winchester @ 2522mhz na 1.525v (thermalright xp-90 jest tutaj calkiem przydatny ;) )

1024mb ramek @ 229mhz (hynixy d-43, niestety jedna kostka jest dt a druga bt, timingi 3-4-4-10) - do tego cholernego bf2 naprawde 2gb by sie przydaly :/

wszystko wetkniete w abita av-8, zasilane z tagana 380w i dobrze wentylowane w obudowie czifteka - w dragonie, ku scislosci.

no ja gram ze wsio na high + aa x2 i anizo x8 i mam w porywach 70 klatek ale 50 taka przecietna

wazne zeby defragmentowac page file jesli ma sie 1gb ramu

no a jak ma sie 2gb to mozna hulac

mowie oczywisice o 64 osobowych serwach z duzymi mapami a nie singleplayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ponownie pojawia sie problem z piszczącymi kartami,pisałem o tym niedawno(w innym topicu)-ale napisze jeszcze raz.

Piszczy jeden z elementów zasilających GPU/VRAM ( najpradopodobniej VRAM),a ściślej mówiąc cewka indukcyjna(kołko z nawinętym drutem).Trzeba ją zamalować lakierem do poznokci-i po sprawie.Szczerze powiedziawszy,sądziłem ,że o tym już wszyscy wiedzą-problem dotyczy także co poniektorych MoBo -ale przede wszystkim kart graficznych.

Co do wyłączania testów w Riva Tuner-wyłączając test nie spowoduje się ,że karta bedzie się lepiej podkręcać-bo tak nie jest.Sterownik przed wyłączeniem testu nie akceptuje zmian,ponieważ GPU/VRAM nie pracuje prawidłowo.Po wyłączeniu testu(Disable Clock Test)nadal generuje błędy-ktore często są one niemożliwe do wychwycenia "na oko"!-ale sterownik nie ma już nic do gadania,więc niby można kręcić do woli.I ponownie napisze ,że jako przykład może posluźyć OC CPU.Gdy po podkręceniu proca przechodzi on test w Prime95(kilkunasto godzinny),to można przyjąć ,że praktycznie w 100% OC się udało.

Ale są tacy ,którym Prime95(itp.)generuje błędy ale komp pomimo tego działa miesiącami , nic się nie dzieje ,więc wszystko jest ok.I teraz ,które podejście jest prawidłowe?W/g mnie błąd w Prime,SuperPi itp.jest nie do przyjęcia.To samo dotyczy testu w ForceWare,nie przechodzi testu-nici z OC,trzeba się ratować dovoltowaniem GPU/VRAM-u,lepszym chłodzeniem i próbować dalej a nie się oszukiwać.

Bo jak tak dalej pójdzie ,to dojdzie do wyłaczania "Robust Channels" by czasem karta nie przechodziła przy przegrzaniu w tryb low power 3D.Tyle ode mnie.

I jeszcze jedno-podkręcanie za pomocą Power Stripa,Rivy,Coolbits i wynalazkami z rodzaju NVHardPage ,NICZYM się nie różni-działa w identyczny sposób(na poziomie/za pośrednictwem sterownika) -no chyba ,że komuś kończą się suwaki i nie potrafi tego zmienić ,to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ponownie pojawia sie problem z piszczącymi kartami,pisałem o tym niedawno(w innym topicu)-ale napisze jeszcze raz.

Piszczy jeden z elementów zasilających GPU/VRAM ( najpradopodobniej VRAM),a ściślej mówiąc cewka indukcyjna(kołko z nawinętym drutem).Trzeba ją zamalować lakierem do poznokci-i po sprawie.Szczerze powiedziawszy,sądziłem ,że o tym już wszyscy wiedzą-problem dotyczy także co poniektorych MoBo -ale przede wszystkim kart graficznych.

Co do wyłączania testów w Riva Tuner-wyłączając test nie spowoduje się ,że karta bedzie się lepiej podkręcać-bo tak nie jest.Sterownik przed wyłączeniem testu nie akceptuje zmian,ponieważ GPU/VRAM nie pracuje prawidłowo.Po wyłączeniu testu(Disable Clock Test)nadal generuje błędy-ktore często są one niemożliwe do wychwycenia "na oko"!-ale sterownik nie ma już nic do gadania,więc niby można kręcić do woli.I ponownie napisze ,że jako przykład może posluźyć OC CPU.Gdy po podkręceniu proca przechodzi on test w Prime95(kilkunasto godzinny),to można przyjąć ,że praktycznie w 100% OC się udało.

Ale są tacy ,którym Prime95(itp.)generuje błędy ale komp pomimo tego działa miesiącami , nic się nie dzieje ,więc wszystko jest ok.I teraz ,które podejście jest prawidłowe?W/g mnie błąd w Prime,SuperPi itp.jest nie do przyjęcia.To samo dotyczy testu w ForceWare,nie przechodzi testu-nici z OC,trzeba się ratować dovoltowaniem GPU/VRAM-u,lepszym chłodzeniem i próbować dalej a nie się oszukiwać.

Bo jak tak dalej pójdzie ,to dojdzie do wyłaczania "Robust Channels" by czasem karta nie przechodziła przy przegrzaniu w tryb low power 3D.Tyle ode mnie.

I jeszcze jedno-podkręcanie za pomocą Power Stripa,Rivy,Coolbits i wynalazkami z rodzaju NVHardPage ,NICZYM się nie różni-działa w identyczny sposób(na poziomie/za pośrednictwem sterownika) -no chyba ,że komuś kończą się suwaki i nie potrafi tego zmienić ,to inna sprawa.

Ja zrozumiałem to tak.. Lepiej nie uzywac PowerStripa, bo jest cool bits, dalej:

Nie wyłczajmy testu w PowerStrip, tylko róbmy HardModa na karcie i wtedy kręcmy.

Jeżeli wywali błąd w prime95 trzeba koniecznie odkręcić procka, bo wybuchnie, ja powiem tak. Każdy kręci jak umie i mu odpowiada, to że Ty masz swoje sposoby, to jest twoja sprawa i nic do tego nie mam, ale nie wciskaj nikomu, że masz tylko ty racje i że najlepiej używać tylko tego co oferuje soft ze sterownikami... A powiedz, czy można odblokować potoki? Nie.

Pozdro. Ale kolejnym razem się zastanów.

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opatrznie mnie zrozumiałeś.Nie choodzi o to ,że nienależy kręcić,tylko że należy to robić z głową.

Unwinder-twórca Rivy Tuner na swoim forum jednoznacznie wypowiada się o tym(Disble Clocktest)-jak znajde dam linka.W skócie-wyłaczasz test-oszukujesz sam siebie(Unwinder),można to zrobic do marków ale nie na codzien(to już moja opinia).I dobrze o tym wiedzieć.

I nie napisałem ,że nie nalezy używać RT bo sam używam Rivy od 4lat-to najlepszy soft do NV.

Chodziło mi o to,że programy działają w ten sam sposób(czyli za pośrednictwem sterownika NV).Jak ktoś chce używać Power Stripa bo wierzy ,że lepiej podkręci karte-to wierzy w bajki.Niech używa czego chce i co lubi -to naprawde obojętne-wazna jest jego wygoda/przyzwyczjnie itp.

I nie napisałem też że nie nalezy podkrecac CPU bo coś tam-każdy kręci jak umie?No to jeżeli kreci i nie sprawdza CPU Prime95/Super Pi itp.(lub akceptuje błedy CPU w tych programach) ,to znaczy że jeszcze musi się "naumieć",np.jak zwiększać Vcore w tym przypadku(zresztą niewazne).

Ja nie usiłuje nikogo przekonać do swoich racji-tylko jak czytam nieraz jakieś wypociny 15 latka(zapewne)-niekoniecznie w tym topicu-to jestem przerażony bestroską ,czasem niewiedzą albo wiarą w mity-po prostu.

Także zanim odpowiesz to przeczytaj uwaznie to co napisałem.Nie odnodze sie konkretnie do kogoś-pisze bo jak ktoś bedzie miał większą wiedzę ,to przecież tylko + dla niego.Nic więcej-po to jest forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Ja dopiero ściągać bede:)

moze 2k wyciagniesz

niestety ale to ja mialem racje w najnowszym 3dmarku brak pamieci na karcie daje znac jeszcze bolesniej niz w 2005

sciagnij przez torrenta szybko leci a nie jakies ftpy

http://tracker.futuremark.com:6969/announce

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

huh... lipa panie:)

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=28231

wkurza ze moge krecic na 3dm05.. a na 06 odrazu kicha, zawiecha, no trudno:/ Jutro postaram sie wiecej wycisnac.

i tak lepiej niz 6600 gt bo uzytkownicy tej karty sie burza ze slabe wyniki to przyczyna 128mb a tu nawet 2.3 k mozna wyciagnac z 128 ramu na karcie

jakbys mial 256ramu to bys te 2.8k wyciagnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol.. ja mam 6800GT... 256MB.

Tyle ze mam chłodzenie Zalmana al/cu:/

teraz zaluje ze go kupilem, nie idzie moj sprzet jak poprzednio.. w ogóle stracił podkrecalnasc:/ choc wszystko po piec razy smarowalem i temp jest nizsza, ale nie kreci sie:/

Przyczyna rdzen? czy pamiec?

Zwis i kolorowe szlaczki na ekranie.. bo juz nie wiem.

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ściągłem i zainstalowałem 3Dmarka06 i na standartowych ustwieniach 2375 :-/

Karta Galaxy Glacier 6800GT.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P4 2.8@3.5Ghz Prescott 250x14/ 1.4125v

Thermalright SP-94 Intel Heatpipe + ZALMAN ZM-F2 92x92x25mm

Gigabyte 8IK1100 Rev2.0

Galaxy 6800 GT 350/1000

GEIL 2x512MB DUAL 500DDR ULTRA

Obud. CHIEFTEC DRAGON ATX FULL TOWER 3 x 80x80 nawiew + 2 x 80x80 wyciąganie

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF.

Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB

DVD Plextor PX-716A

SB Live! Value

3DM03 - 11800 / 3DM05 - 5004 / FW 81.95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 100markow wiecej nizli ja mam:)

mozna powiedziec, ze na procku 32bity, taki wynik na taktach 350 i 1000 to jest w normie, choc moj system nie jest swiezy (4miesiące) i nie wyłączałem programów w tle. I tak skasowalem juz tego 3dmarka06, bo brak miejsca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

lol.. ja mam 6800GT... 256MB.

Tyle ze mam chłodzenie Zalmana al/cu:/

teraz zaluje ze go kupilem, nie idzie moj sprzet jak poprzednio.. w ogóle stracił podkrecalnasc:/ choc wszystko po piec razy smarowalem i temp jest nizsza, ale nie kreci sie:/

Przyczyna rdzen? czy pamiec?

Zwis i kolorowe szlaczki na ekranie.. bo juz nie wiem.

moze cos urwales prz zmianie chlodziwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moja Ania;)

Vadzior: jakbym coś urwał, to karta by nie wstała. Sprawdzałem, wstawiłem oryginalne chłodzenie, ale nawiew dałem z wiatraka innego, i się kręci duzo lepiej.

Olał to... Gry dobrze działają, nie gram w marki, może kiedyś mnie najdzie ochota dojść do 3k, to posiłuje sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a reszta sprzętu ? zasilacz itd , raczej proponowałbym ci przejść na sp2(odrazu po ukazaniu się sp2 jade na sp2 + łatki zero problemów , nie mam antywira a wirusy mi się nie wpiepszają) sp1 jest dziurawy jak ser szwajcarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam pytanie, jak zwiększyć napięcię na rdzeniu mojej karty Winfast 6800Gt? Czy tylko to da się zrobić przez wgranie nowego biosa do niej? jak tak to proszę o jakiś biosik, może od Ultry. Aha dorwałem coś takiego jak Nibitor do edycji biosu, ale boję sie tam cos grzebać...

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana napięcia

 

Do tego celu beda nam potrezbne programiki : Nibitor v2.5 oraz nVidiaflash [LINKI POWYŻEJ]

 

 

Ok teraz co nalezy zrobic aby podniesc napiecie dla gpu poprzez modyfikacje biosu otoz:

 

1.Odpalamy program Nibitor

 

2.Zeby zczytac bios z karty wchodzimy w zakladke TOOLS ->READ BIOS ->SELECT DEVICE ->OK po tym wykonujemy jeszce raz te same czynnosci co przed chwila tylko ze zamiast SELECT DEVICE klikamy na READ INTO NIBITOR nasz biosik zostanie zczytan mozna go wtedy rowniez zapisac bez koniecznosci robienia tegoz spod dosa icon_smile3.gif

 

3.Wchodzimy w zakladke TOOLS ->VOLTAGE TABLE EDITOR w niej zmieniamy wartosc Entry 3 na napiecie jakie nas interesuje dla standardowego chlodzonka nie zalecam dawania napiecia powyzej 1,5v ustawiamy napiecie Parametr VID zmieniamy z 2 na 3 i klikamy OK

 

4.Teraz jesze wchodzimy w zakladke VOLTAGES ustawiamy napiecie 3D jakie wybralismy przedchwila dla pewnosci sprawdzamy w zakladce VID MODE czy w VOLTAGE 3 napewno jest ustawione VID 3 oraz VOLTAGE FOR VID 1,5V

 

5.Po takiej modyfikacji trzeba jeszce ustawi obroty wentylatora w 3d proponuje ustawic ja na 100%

zakladka TEMPERATURES - > 3D

 

6.Po upewnieniu sie ze wszystko jest poustawiane tak jak chcielismy zapisujemy bios i flasciach!emy za pomoca programiku nvflash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...