Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Może tutaj mi ktos pomoze... kupilem leadteka 6600gt, chodzi bardzo dobrze na sterownikach dołączonych na płycie do karty (wersja 69.cośtam). Jednak najnowsze sterowniki ze strony nividii powodują ze nie chca wlaczyc sie filmy (zwis kompa) ani gry (przynajmniej wiekszosc). Nie pomaga nawet instalacja firmowych steroników ze strony leadteka ani reinstalka windowsa(XP). Dodam ze jest to moj drugi egzemplarz tej karty - dostalem w sklepie drugą, bo z poprzednią był dokladnie ten sam problem - stad wnioskuje ze cos moze byc zle w moim kompie. Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usun dokladnie stare sterowniki przed instalacja nowych...na necie jest soft sluzacy do kompletnej deinstalacji sterownikow ....poszukaj

 

czasami jak instalujesz nowe stery trzeba przeinstalowac biblioteki DirectX...rzadko sie to zdarza ale czasami trzeba

 

moim zdaniem masz zle zainstalowane stery i musisz zrobic to od nowa

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Leadteka? Tez tak uwazam. Dlatego zostawilem same radiatory i zalozylem 80mm Arctica.

1629504[/snapback]

Rozumiem że jeśli chodzi o chałas to zmiana na lepsze

a co z wydajnością chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam poziom co na fabrycznym. Zalozylem Arctica z termoregulacja wiec kreci sie dosc leniwie. Link do fotki pare postow wyzej. Pod spodem widac odlaczony fabryczny wentyl, ktorego niestety nie potrafilem zdemontowac bez pozostawienia sladow. Srubki jak w zegarku,a zapieczone tak, ze glowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką konfigurację: Barton 2500/nForce 2 MSI/2x512 DDR KINGSTON 400/ GF6800 (odblokowane 16 potoków i 6 vertexów) 256 MB i 256bit / HDD 160 GB. Dodam że nic nie jest kręcone ani pamięci ani procesor natomiast pamięci też nie są w dualu bo się "kłócą". Test robiłem na sterownikach 78.01 i standardowych ustawieniach grafy 325/700 wynik wyszedł 3877 czy ktoś z bardziej doświadczonych mógłby mi powiedzieć czy to dobry wynik ? Zrobiłem jeszcze przed chwilą tak : podkręciłem GPU na 350 a pamięci na 850 test w 3dmarku ok żadnych artefaktów wynik po podkręceniu grafy 4722 nie wiem czy jeszcze katować kartę czy nie temp. w sterownikach po teście 55 stopni przy otwartej budzie.

Edytowane przez helfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem szczęśliwym posiadaczem takiej karty jednak wyniki w 3DMARK05 sa podejrzanie małe

 

Oto moja specyfikacja:

 

Motherboard Info

Supported Slot Types ISA, PCI, AGP

Manufacturer ASUSTeK Computer Inc.

Model P5P800

 

Manufacturer Intel

Family Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

Architecture 64-bit

Caches 2mb

 

2x 512 MB DDR DUAL

 

DirectX Info

Version 9.0c

 

Display Device 1/1

NVIDIA GeForce 6800 Driver 7.8.0.3

Total Local Video Memory 128 MB

Total Local Texture Memory 128 MB

Total AGP Memory 256 MB

VGA Memory Clock 702.0 MHz

VGA Core Clock 324.0 MHz

 

Operating System Info

Operating System Microsoft Windows XP

Service Pack Dodatek Service Pack. 1

 

Wyniki :

 

3DMark05 : 1491

Game test : 1491

CPU test : 1434

 

licze na wasza pomoc w ustaleniu przyczyny tak marnych wynikow .. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki od płyty wgrane? A może sprawdź w biosie czy nie masz ustawione AGPX4. Powinno być x8.

 

I w sterownikach w opcjach jakości sprwaź czy masz powyłączane antyaliasing i filtrowane anizotropowe. To ogromnie spowalnia kartę.

 

Wynik w marku 2005 rzeczywiście niski. Ja na sprzęcie jak w podpisie i niekręconej grafie mam ok. 3500 pkt przy 12 potokach i 5 verteksach.

 

Bo normalnie mam sporo więcej na odblokowanej karcie - 16p/6v.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odblokowaniu karty na 16x1, 6vp

wynik mam

1608

w tym 3DMark test 1608

CPU score 1404

to wszytko jest robione na ustawienaich "Pod kontrolą aplikacji"

po odłaczeniu antyaliasingu i filtrowania anizotropowego wynik jest 1694

temperatura jest 59 c

natomiast obraz byl "zanieczyszczony" malymi czarnymi kropkami ...

 

nie znam sie na tym praiwe wogle wiec licze na pomoc

 

ps. wlasnie lukam na ustawienia w biosie ..

 

Pozdrawiam

 

edit:

 

jedyne ustawienia w biosie mam takie

Graphic adapter priority agp/pci

Graphic aperture size 64mb

Sdread spectrum enabled

Edytowane przez Midgardsorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle jak masz ustawiony BIOS co do HDD??

Rozdział 4.3.5 PIO na AUTO/DMA na AUTO/ 32bit Transfer na Enable

Rozdział 4.4.1 AGP Frequency na 66.6/33.3

Rozdział 4.4.3 Graphics Aperture Size dla 512MB RAM powinno być 128 (dla 1GB RAM 256)

Ponadto jeśli masz jakieś inne karty na PCI (dźwięk cokolwiek) to sprawdź czy nie używają tego samego IRQ co karta graficzna.

 

Upewnij się, że zainstalowałeś sterowniki GART do płyty głównej (to, że przy zmianie karty postawiłeś system na nowo biorę za pewnik - nie ma sensu dłubać w systemie starym żeby wszystko naprawić)

 

Swoją drogą ciekawe gdzie tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest jak sie robi cos na szybko ;) oczywiscie sterownik plyty glownej :P:P tylko sie nie smiac za glosno pozatym odblokowalem Graphics Aperture Size na 256 mb

 

 

wynik 3849 ;)

 

z tym ze jest to wynik po odblokowaniu karty na 16x1, 6vp i tu taki problem w tescie 3DMark05 pojawiaja sie male czarne kropeczki ktorych byc nie powinno..

w tescie z fabrycznymi parametrami 12x1, 5vp wynik jest 3470

 

 

teraz tak po probach wiem ze owe kropeczki pojawiaja sie przez odblkowanie pixel unit1

wiec grafika dzila dobrze w ukladzie 12x1, 6vp szkoda tymbardziej ze jest to Gainward

w takich ustawieniach mam wynik 3579 :( teraz poprobuje z procesorem :)

 

 

DZIEKUJE BARDZO ZA POMOC

 

pastwiac sie dalej na moja karta :

-co oznacza w panelu "Ustawianie czestotliwosci zegara" Ustawienia Standartowe 2D i Polepszone 3D ??

- narazie doszedlem do 80 C max przez chwilke [test 3DMark05] jaka sugerujecie bardzo bezpieczna granice do dlugiego urzytku ;)

 

układ 12x1, 6vp cpu 370 Memory 800 3989 ;)

 

układ 12x1, 6vp cpu 400 Memory 810 4213 max temperatura 83 C tyle ze cpu sam spadl 2 razy do fabrycznych paramterow 325 i to przy temperaturze 65 C nie wiem czemu ...

 

na tym zakoncze meczenie karty czekam na wasze rady i sugestie przed ostatecznym ustawieniem jej Pozdrawiam

Edytowane przez Midgardsorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie wymienicie to nie pogracie dlugo bo karta sie przegrzewa,wiem bo przetestowalem.Pozdrawiam

:razz:

1643672[/snapback]

Hmmm... dziwne.. ja swoją karte posiadam juz 9 miesięcy. Na standard chłodzeniu i po kręceniu. Działa dobrze, bo tak została zrobiona (jestem graczem). Po drugie, jest to jakas reklama nv silencer?

Tak to zabrzmialo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zostałem posiadaczem gf6800Gt leadteka...

Kompletuje też Wc i tak się zastanawiam czy warto wode na GPU zakładać... Ktoś tu stwierdził że i tak poniżej 50 stopni na rdzeniu nie będzie... a jak założe blok na GPU to nie będzie już aktywnego chłodzenia pamięci, tylko radiatorki naklejone... W sumie to kase mam, wiec problemu nie ma, tylko co mi wyjdzie na leprzeą wydajność...

Karta podobno chodzi na 425/1200, więc myśle, że nie jest żle... :D

A w realu zobaczymy około wtorku, jak już karta do mnie dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,a ja mam na 350/800 na org chlodzeniu <50/35 idle,a stress to 62/48 i to przy 1.1/2d i 1.2/3d

jak mialem 1.2/2d i 1,4/3d przy 380/900 to w stresie gpu dochodzilo do 72st !!! wiem ze on to spoko wytrzyma,jednak jak dlugo??? tym bardziej ze dla testow wskoczylem na 450mhz i komp mi sie zresetowal :evil: (artow niebylo),a temp to juz niezdazylem zobaczyc bo zapomialem zapisac :(

 

a jak radzicie sobie z mosfetami??? bo u mnie ten najwiekszy to...mozna spokojnie jajka smarzyc...palcem to wytrzymie <1s :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przykleje termopoxem sobie radiator na mosfety na te dolne i górne oraz ten tranzystor co bok jest mosfetów , nie dziwie się, że karty padają , producentowi szkoda kawałek aluminium żeby przykleić na mosfety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak na mosfety radiator,a co z kondziorkami obok???

na nie to trudno cos zamontowac...chociaz jakby sie uparł...bo u mnie to tez gorace, tylko niewiem czy same z siebie czy od tego mosfetu...?

 

narazie poradziłem sobie obnizając v do 1.2 i polozylem na spodzie budy arctica na 12v (wyje jak pies do moona :o) tak ze dmucha na caly spod karty-glownie na te mosfety i kondziorki- zawsze to cos,tymbardziej ze niemam przewiewu w budzie,a tylko zasiłka wyciaga temp :?

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 77.50,ale 71.89 -tez !imho b.dobre

 

a ja mam pyt, wprawdzie nienalezy sie juz tym sugerowac,ale przy 400/900 mam w 2k3 10050pt ,a w 2k1 "tylko" 12300, dlaczego taka mala roznica??? w 2k5 mam 4420, wiec w 2k1 powinnobyc przynajmniej 20 tys.

czy to wina "niepodkreconej" reszcie kompa? bo wiadomo ze w 2k1 wynik mozna bylo nabic cpu, a w pozniejszych markach to cpu juz nie mial wiele do powiedzenia,ale zeby roznica tylko 2 tys ...???

o co biega???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3dmark 2k1 do tego stopnia zalezy od mocnego procka i rownie bardzo od przepustowosci ramu ze ludziska na grafach 6800 maja od 12300 do ponad 25000ptk :) na ti4200 mialem 15,3k a teraz mam 16,5 :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy NiBiToR 2.5 który potrafi odczytać BIOS z Karty i zapisać go do pliku bądź wyedytować go od razu w programie. Posiada też rozbudowane funkcje dotyczące Timingów (automatyczne oznaczenie/zmiany poszczególnych parametrów jak np. tRRD/tRCD etc etc) oraz test nowych timingów. Ciekawe czy naprawdę dobrze działa i czy potrafi poprawnie zmieniać napięcie w każdym ASUSie (szczególnie mowa o tych 256MB GT i Ultra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

jako świeżo upieczony właściciel Galaxy Glacier GF6800@16/6 mam pytanie, które padło już wcześniej, ale tak to się zmienia, że zapytam ponownie. Czy stery 78.01 są w miarę dobre, czy do nierasowanej karty(podkręcanie) polecacie jakieś inne ? Czy ew. zmiana ma sens przy moim obecnym konfigu, bo klatka w tą czy w tą, nie robi dla mnie różnicy, jak narazie patrzyłem na Farcry i HL2 i w rozdziałce 1280*1024 przy Anizox16, bez AA jest spokojny zapas fps'ów. Te gry chodzą plynnie, ale jakby inne stery były lepsiejsze i nie kolidowały z odblokowanymi potokami i vertex'em, byłbym wdzięczny za poradę.

 

Przy okazji zapytam co to może być, że na mojej starej GF5900XT mogłem odpalić "Riddick'a" a na tej grafie wywala mi RunTime Error coś o Visual C++, a wcześniej że niby nie mam karty zgodnej z "OpenGL 1.3 or higher".

 

pozdrawiam właścicieli tych "potworów".

 

Ps. Nie podkręcam, bo nie wiem czy zasiłka wydoli, narazie spokojnie ciągnie cały majdan. Temp. w stresie grafy dochodzi do 60stC, "otoczenia (pamięci ?? ) 50stC.

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a skąd sciągnąć tego NiBiToR 2.5 bo jakoś nigdzie nie moge znaleść?? i mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś prosty sposób aby podnieść napięcie na pamięciach w geforce 6800?? np. jakiś pencilmod??

Edytowane przez PoWeReDbyaBiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a skąd sciągnąć tego NiBiToR 2.5 bo jakoś nigdzie nie moge znaleść?? i mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś prosty sposób aby podnieść napięcie na pamięciach w geforce 6800?? np. jakiś pencilmod??

1660721[/snapback]

a na MVKTecH.net???

http://www.mvktech.net/index.php?option=co...&filecatid=1283

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...