Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

1698732[/snapback]

hm mam ta karte - niestety jestem zawiedziony - odblokowaly sie wszystkie vertexy ale oba dodatkowa quady pixeli sa uszkodzone - sypie artami w kadej konfiguracji powyzej 6v 8pix // pisalem do goscia - licze na wymiane - w koncu w aukcji bylo napisane ze ma sie ODBLOKOWAC sprawnie na 12/6

 

a tu sypie we wszystkim gry / marki - cokolwiek ;(

 

btw sprawdzalem rozne biosy i stery - teraz wrocilem do wyjsciowego biosu bo nie bylo poprawy

 

//// a moze moj zasilacz nie daje rady? - nie wiem czepiam sie juz wszystkiego - sprawdze jeszcze karte u kumpla na mocniejszej zasilce

 

 

edit:

 

wylaczalem sprawne potoki i wlaczalem te nadmiarowe by sprawdzic czy to aby nie wina zasilania - jednak nie - ciagle to samo

 

 

1 quad jest centralnie uszkodzony (tak mialo byc):

Dołączona grafika

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

2 gi quad (ten co mial byc niby sprawny) daje inne artefakty - tu widoczne jako kolorowe przeklamania w operacjach pixel shader - poza tym daje migajace tekstury i mnostwo innych krzakow w grach:

Dołączona grafika

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jaki porponujecie mi bios do tej grafy - moze z podniesionym napieciem , a jesli tak to na ile? - musze cos zrobic z tymi artami ( z 2giego screena )

 

 

pyro2k3@o2.pl - jesli ktos ma dobry bios to prosze mi przeslac ;] heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamair zmienić bios w swoim Leadteku 6800LE 16/6, który by podawal napięcie 1.4V (obecnie 1.2V). Mam go już w zasadzie zmodowanego, pytanie tylko dotyczy, czy należy po takim podniesieniu chłodzić jakieś układy na karcie? Bo ponoć przy 1.4v niektóre osiągają dosyć spore temp.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm  jaki porponujecie mi bios  do tej grafy - moze z podniesionym napieciem , a jesli tak to na ile?  - musze  cos  zrobic z  tymi artami ( z  2giego screena )

pyro2k3@o2.pl  -  jesli ktos  ma  dobry  bios  to prosze mi przeslac ;] heh

1712466[/snapback]

Jeśli kupiłeś karte u arche i miałeś gwarantowane 12 potoków, a mimo tego sypie artami to odeślij im karte i zażądaj wymiany. Ja kupiłem u nich ASUS-a z podpisu i też miało być 12 potoków po odblokowaniu sypało artami zadzwoniłem do nich i mówie co i jak. Powiedzieli żebym im karte wysłał i jak się potwierdzą walnięte potoki to mi ją wymienią dogadałem się z nimi, że przyjade do nich do Zielonej Góry (akurat kumpel tam jechał, więc transport free) po krótkim teście stwierdzili, że rzeczywiście karta ma potoki uszkodzone. Po około godzinie może półtorej dostałem drugą (szukali sprawnej 12 bo pewnie podczas testu znaleźli pare 16 i woleli je zatrzymać dla siebie). Karta działa już 3 miesiące bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że te kilka mhz więcej nic juz prawie nie daje a ryzyko uszkodzenia karty większe, radziłbym tobie założyć jakiś konkretny radiator na układy zasilające na karcie bo to one sie najwięcej grzeją, ja mam na swojej grafie zamontowany orginalnie mały radiatorek i po poniesieniu napięcia strasznie sie grzał, tak ze w końcu wróciłem do orginalnego vgpu a i tak cholernie się grzeje że rozważam montaż czegoś konkretego (potnę stary wentylator z procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawiam sie co mam zrobic poniewaz kupilem (w sklepie Arche) Leadtek 6800 modowalna na 16/6 no i niestety 6 verteks jest uszkodzony.(pojawiaja sie malutkie biale kropeczki) i wlasnie nie wiem czy wymienic czy zostawic bo karta chodzi na 435/900 w 3DMarku03 na 5v wynik 11700 a na 6v wynik 11800.Z wymiana mysle ze problemu by nie bylo ale za to nie wiadomo czy karta bedzie sie tak dobrze krecila :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawiam sie co mam zrobic poniewaz kupilem (w sklepie Arche) Leadtek 6800 modowalna na 16/6 no i niestety 6 verteks jest uszkodzony.(pojawiaja sie malutkie biale kropeczki) i wlasnie nie wiem czy wymienic czy zostawic bo karta chodzi na 435/900 w 3DMarku03  na 5v wynik 11700 a na 6v wynik 11800.Z wymiana mysle ze problemu by nie bylo ale za to nie wiadomo czy karta bedzie sie tak dobrze krecila :/

1720205[/snapback]

Musisz sam sobie odpowiedzieć czy wolisz "kropeczki" i duże OC czy (byćmoże)brak artów i gorsze kręcenie.Jeśli ci arty nie przeszkadzają to ją zostaw.Tylko najpierw potestuj dokładnie na najnowszych szpilach(DX9.0) czy przypadkiem nie będzie to wyglądało jeszcze gorzej niż tylko kropeczki...

 

 

 

 

P.S.My first 1000 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest szansa na zmodowanie LEADTEK'a 6800LE, kupionego jako normalnego LE a nie żaden z selekcji z arche czy coś takiego, po prostu dostajemy karte od hurtownii bez wcześniejszych selekcji i jaka jest szansa na zmodowanie jej na chociaż 12/5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po moim doswiadczeniu: wiatraki montowane na a400 są do bani:/ mam karte rok i juz zaczal rzezic na niskich obrotach, nie da sie wysiedziec, jakby ktos wiertarka w scianie napieral.. lipa.. tanie gowno..:/

juz musze wydac na inny wiatrak, bo nie mam zamiaru odsylac do serwisu, zeby czekac miesiac az odesla i napisza ze wszystko gra:/ tandeta. A mam pytanko, wiem ze bylo, ale zeby zdjac plastik na Leadteku to trzeba rozkrecac cale chlodzenie? jezeli dobrze pamietam to tak, jutro sie biore za robote (tzn. dzisiaj)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1729108[/snapback]

Odblokowanie na 16/6 nierealne (karty juz selekcjonowane).

Za tą cenę opłacalna inwestycja, prawdopodobnie trzeba będzie podnieść napięcie, żeby cos podkręcic, małe taktowanie (na dzień dobry).

 

Jednak wolałbym trochę dołożyć i kupić Leadeteka 6800, albo Galaxy.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna ,włączam komputer wszystko idzie jak powinno i czasem-,czrny ekran i następuje ponowny restart przed pojawieniem się niebieskiego ekranu.

wszystko bez podkręcania!!!!

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 6800 na agp, wszystkich producentow sa modowalne? i czy takie modowalne karty nadal znajduja sie w sprzedazy?, czy tez nvidia juz wyciela dodatkowe potoki i vertexy?, chce kupic 6800 ale jak sie nie uda odblokowac to bedzie kicha :(

 

edit:

 

i przy okazji ktora z tych kart warto wziac do 1000zl? najlepiej aby byla modowalna i podkrecalna :) i na agp (na pci-e chyba nie sa modowalne z tego co wiem)

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem jest taki :

 

Kupilem wlasnie karte Point of View 6800 GX / na czesciach asus 9999/ z standartowym taktowaniem 360/850 i sie troche zdziwilem bo raptem chce sie krecic do 370/880 tyle co nic w sumie. W riva tunerze i w MENU nvidi wyglada to tak ze wyskakuje komunikat: "ze podkrecenie cos nie jest zgodne ze sterownikiem,obniz zegary"

 

Potoki sa odblokowane i jak narazie dziala all ok czyli 16/6 jak narazie 2dmark2005 przechodzil

Pamieci sa 2.8 ns /podejrzewam hynix/ ddr

 

zasilka to 350W modecoma / procek podkrecony gdzies o 60% czyli na leb 120 W max , 1 HDD,1DVDR/

 

Jakies sugestie :D ?

Edytowane przez treumatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem jest taki :

 

Kupilem wlasnie karte Point of View 6800 GX / na czesciach asus 9999/ z standartowym taktowaniem 360/850 i sie troche zdziwilem bo raptem chce sie krecic do 370/880 tyle co nic w sumie. W riva tunerze i w MENU nvidi wyglada to tak ze wyskakuje komunikat: "ze podkrecenie cos nie jest zgodne ze sterownikiem,obniz zegary"

 

Potoki sa odblokowane i jak narazie dziala all ok czyli 16/6 jak narazie 2dmark2005 przechodzil

Pamieci sa 2.8 ns /podejrzewam hynix/ ddr

Mógłbyś coś więcej napisać na temat tej karty? Skoro potoki dały się odblokować to dobrze :) Ale jak się spisuje? Czy można ją porównać do 6800 GT? Czy ten Leadtek(w podobnej cenie) może jest lepszy?

 

Jakie są pamięci na Point of View 6800 GX? DDR 3, czy DDR?

 

Gdzie lepiej tą kartę kupić? Karta jest dostępną na Allegro (oferta Arche) i w ich internetowym sklepie. Różnica tylko w cenie. Dlaczego? Czy chodzi tu o prowizję jaką sprzedający płaci Allegro?

 

I jeszcze jedno. Gdzie można znaleźć recenzje tej karty (6800 GS)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem jest taki :

 

Kupilem wlasnie karte Point of View 6800 GX / na czesciach asus 9999/ z standartowym taktowaniem 360/850 i sie troche zdziwilem bo raptem chce sie krecic do 370/880 tyle co nic w sumie. W riva tunerze i w MENU nvidi wyglada to tak ze wyskakuje komunikat: "ze podkrecenie cos nie jest zgodne ze sterownikiem,obniz zegary"

 

Potoki sa odblokowane i jak narazie dziala all ok czyli 16/6 jak narazie 2dmark2005 przechodzil

Pamieci sa 2.8 ns /podejrzewam hynix/ ddr

 

zasilka to 350W modecoma / procek podkrecony gdzies o 60% czyli na leb 120 W max , 1 HDD,1DVDR/

 

Jakies sugestie :D ?

riva tuner wchodzisz power user-nvidia over.-internal clock test zmieniasz wartość 1 zapala się żarówka i blokada zdjęta kręcisz dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej napisalem odblokowalem wkoncu w RivaTunerze Disable InternalClockSpeed i pojechalo na 400/950. Gierki dzialaja bez artow tylko jak 3dmark03 /1test bez artow 2 i 3 z artami 4 bez/ odpale to sa arty. Z racje tego ze mnie to irytuje czy wymiana biosa i podwyzszenie napiecia bedzie tu skuteczne ?

Jaka jest stand. V dla memorek w 6800 / do 1.5 V podniesc / ???. Temp. karty 53C w idle.Hynix 2.8 ddr. Karta taka jak tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70973596 .

Edytowane przez treumatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh pomyliłem się. Zamiast GS miałem napisać o GX, bo przecież o tej karcie ostatnio rozmawiamy. Tyle tych odmian 6800, że pomyliłem się.

 

6800GS to nowy produkt Nvidii, którego premiera miała miejsce 7 listopada. Na razie dostępny tylko na PCI-E, cena około 1000-1100 zł. Wersja AGP będzie, pewnie droższa. 6800GS ma zastąpić 6800. Na korzyść 6800GS (w porównaniu do 6800) przemawiają lepsze pamięci DDR3 i wyższe taktowanie, zarówno rdzenia jak i pamięci. 6800GS można porównać do 6800GT, ale chyba będzie ciut słabszy.

 

Wracając do tematu: 6800 GX tylko od Point of View. Tak jak Leadtek ma swoje A400, tak Point of View ma swoje GX. Point of View 6800GX to nie nowy chipset, to wciąż 6800 z pamięciami DDR, ma podniesione tylko taktowanie rdzenia i pamięci. Jednak jest słabszy od GT i jak sądzę będzie słabszy od GS.

 

Może to chwyt marketingowy, żeby lekko zmienić nazwę. GS i GX łatwo pomylić, a ktoś może się nabrać, że już jest 6800GS na AGP. "Cena tej karty w sklepach ? ...... to ..... ponad 1000 zł" - tak reklamuje produkt Arche, jednak chyba będzie trudno znaleźć tą kartę (PoV 6800GX) powyżej 1000zł. To podkręcony 6800, czy lepszy od np. Leadtek 6800LE? 6800LE można kupić taniej z gwarancją modowalności....i wyniki będą zbliżone.

 

Dlatego szukam testów, recenzji - czego można się spodziewać od Point of View 6800GX? Jak coś znajdziecie dajcie znać :)

Edytowane przez qqwwq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po PoV GX mzoe sie troche spodziewac mam ja 2 dzien i juz troche rzeczy wykumalem mianowicie:

Karta jest z firmowym biosem juz na 1.5 V (standart 1.4 dla GT)

Za ta kase/mozliwosci uwazam ze dobrze kase wydalem.Ja mam slabego proca ale na wynik nie narzekam.

Chodzi tak jak w Sigu.

Edytowane przez treumatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta: Winfast PX6800 GPU: 325@430 MHz RAM: 600(!)@860 MHz chłodzenie producenta :D (jutro Zalman VF700-Cu)

Sterowniki: XTreme-G 81.89.v2

Testowana: wszystkie 3DMarki i rthdribl v.1.2 bez artefaktów, temperatura w stresie GPU 60C, RAM 40C (buda zawsze otwarta)

Problem: wieszające się gry openGL i nie tylko na tych sterownikach, na 81.50 WHQL + inne również (Enemy Territory, CoD) :angry: nie zauważyłem problemu z grami DirectX Far Cry, HL2: Lost Coast, F.E.A.R

Po pewnym czasie, różnie 30 min, 1,5 godz komp wykonuje zwieche, nie pojawiają się artefakty... po prostu zwiecha

 

Mam bardzo słaby zasilacz :/ COLORS(h)it 350W czy to może być problem (ale czemu gry na DX się nie wywalają?), czekam na Revoltec 420W ale to dopiero na początku grudnia B) (po wypłacie)

 

Miał ktoś może podobny problem? Brak prądu czy za mocno przetaktowana grafika?

Jakieś pomysły na dodatkowe testy? Może jakieś linki do programów testujących OpenGL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz raczej na 100%, pod obciążenie dochodzi do spadków napięci co jest przyczyną restartów, sam tak miałem na dawnym zasialaczu marki feel, pózniej był fortron 300bt i on wyrabiał do czasu zakupienia ati9800, teraz tagan i zapomniałem o hałasie i napięciach i braku mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: ale ja nie mam restartów. Przyjrzałem się problemowi bliżej. Gra się nie zawiesza. Tak wygląda, tzn przycina ja mocno na jakieś 30 - 45 sek (wyglada jak zwiecha, jakiś czkający dźwięk leci w pętli itd :D) a potem znowu działa normalnie. Może to NOD32 albo Outpost? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do pytania poprzednika, czy w ogole kupujac teraz karte w sklepie jest jakas szansa na mozliwosc zmodowania, czy moze nvidia juz ta mozliwosc zablokowala?

i jak to wyglada z producentami? ktore sie najczesciej trafiaja jako modowalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse trafienia modowalnej karty w sklepie są nikłe, żeby nie powiedzieć żadne. Te karty są już na wstępie przebierane w hurtowni czego nie przebrali w hurtowni to przebiorą w sklepie. Owszem jakaś tam szansa na trafienie modowalnej jest, ale tak mała, że lepiej od razu kupić na allegro z gwarancją modowalności, no chyba że jakiś sklep daje gwarancje na to, że karta się zmoduje, albo ma się znajomego w sklepie, który wybierze modowalną.

PS. Teraz NVIDIA wycofuje z rynku karty GF 6800LE i 6800 zastępując je niemodowalnym GF6800 XT i 12 potokowym GF6800 GS, tak więc szansa na trafienie czegoś modowalnego jeszcze bardzie spadła.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zadałem to pytanie na forum Asusa V9999 ale tutaj widzę więcej życia - może nikt mnie nie zabije, jak się powtórzę:

1. mam okazję nabyć Asusa V9999GT 128 BM (jest to normalne, 16-to potokowe 6800GT ale pamiątki ma zwykłe DDR) za kwotę circa 780 zł, gwarancja do grudnia 2006. Opłaca się ?

2. Do jakiej wartości, bez podnoszenia napięcia, mogę podkręcać takkartę na standardowym chłodzeniu (czyli bez chłodzenia na pamiątkach) ? Oczywiście zakładając że karta w ogóle da się podkręcić powyżej stockowych 350/700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zadałem to pytanie na forum Asusa V9999 ale tutaj widzę więcej życia - może nikt mnie nie zabije, jak się powtórzę:

1. mam okazję nabyć Asusa V9999GT 128 BM (jest to normalne, 16-to potokowe 6800GT ale pamiątki ma zwykłe DDR) za kwotę circa 780 zł, gwarancja do grudnia 2006. Opłaca się ?

2. Do jakiej wartości, bez podnoszenia napięcia, mogę podkręcać takkartę na standardowym chłodzeniu (czyli bez chłodzenia na pamiątkach) ? Oczywiście zakładając że karta w ogóle da się podkręcić powyżej stockowych 350/700...

Co do ceny to się opłaca. Jak byś przeczytał parę stron to byś się dowiedział, że nikt nie powie ci na 100% do jakiej wartości się podkręcają u jednych jak np. Greg_1 pamięci lecą na ok. 960 MHz, a inni nie mogą przekroczyć 850 MHz, a nawet 800 MHz, jeśli chodzi o rdzeń to tak samo są karty które lecą powyżej 400 MHz, a inni mają problemy żeby osiągnąć 370 MHz bo powyżej lecą arty. Także wszystko zależy od karty jaką trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...