Skocz do zawartości
Blue

Nowe Limity w NEO od 1.09.2004 .....

Rekomendowane odpowiedzi

" niczym nieograniczony dostęp do internetu przez 24 godziny na dobę, 31 dni w miesiącu

w lutym też? :lol:

 

Paszczu :arrow: jak ci się nie podoba to jesteś wolny, możesz się wyprowadzić z tego kraju, dzięki limitom będziesz miał czas na wyjście na rower od 10 lat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skandal!!!!!!!!

 

Na bardzo kiepskim modemie włączonym przez cały miesiąc (30 dni=720h), który cignie powiedzmy 10MB na godzinę wychodzi 7.2 GB na miesiąc! Więcej niż wynosić będzie limit na Neo 1024 po okresie promocyjnym.

 

Neo 1024 teoretycznie potrafi ściągnąć w godzinę 460.8MB czyli 331,776GB na miesiąc. I na to ma być limit 5GB (15GB promocja)?! Minimum powinno być 50GB a w promocji 150GB!!! P

a jaki zdrowy czlowiek sciaga miesiecznie 333GB danych??? no chyba Ty!

po 1 - trzeba miec co sciagac - a nie jak dziecko cieszyc sie i-netem i sciagac wsio co popadnie

po2. trzeba miec na co sciagac (duzy dysk)

 

lol to Ty jestes a nie providerzy

smutno mi sie robi jak czytam takie wypowiedzi - wychodzi na to ze niektorzy cale zycie poswiecaja sciaganiu tych GB z netu.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan :arrow: nie przesadzasz? wiem że kolega nagiął sprawę z tymi 333GB, ale czy nie uważasz, że limit 5GB przy 1MB łączu to nie za mało? odowiedz, że według Ciebie to jest ok to normalnie już się nie wypowiem, bo szkoda klawy...

byłbyś takim frajerem, zapłaciłbyś tepsie i wziąłbyś łącze 1MB z takim limitem? are you?

bo inaczej jak frajerstwem nie można tego nazwać, kto o zdrowych zmysłach weźmie takie łącze, na co się spytam, na co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutno mi sie robi jak czytam takie wypowiedzi - wychodzi na to ze niektorzy cale zycie poswiecaja sciaganiu tych GB z netu.... :roll:

Dokładnie - a mogliby np. jeździć na rowerze w tym czasie, lub popakować na siłowni

 

A co się stanie jak się komp zawiesi ? Łojejku - miesiąc stracony bo zamiast 333 GB zaciągnęło się tylko 300 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutno mi sie robi jak czytam takie wypowiedzi - wychodzi na to ze niektorzy cale zycie poswiecaja sciaganiu tych GB z netu.... :roll:

Tak, ale zauważ, że ten limit nie wystarczy czasami na podstawowe korzyści internetu: strony wykorzystujące elementy we flash'u mające czasami kilka MB ... albo radia internetowe. Dla przykładu słuchając radia dobrej jakości 192kbit przez 10 godzin (u mnie leci na okrągło - na szczęście nie mam netu z tepy, więc bez tego śmiesznego ograniczenia) pobiera się troche ponad 850MB i to tylko samo radio - dolicz sobie do tego strony internetowe, jedno demko jakiejś gry dziennie i spokojnie można w pełni legalnie ściagnąć 1GB danych. Nie mówiąc o użytkownikach linux'a, którzy ściągają najnowe wersje programów, kernela itp. (nowy kernelik 30MB, xorg nowy z cvs'a bo dużo się ostatnio w nim dzieje to ponad 50MB i tak dalej ...)

 

Limity nie są dobrym sposobem na ograniczenie współdzielenia neostrady. Powinni zatrudnić dobrych adminów, którzy będą w stanie wykryć takie próby, a z tego co wiem można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że z jednego dsl'a korzysta na raz więcej niż jedna osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol tez mialem neo .... ale po tym dobrze jest pisac mialem... po weekendzie na 10Mbit sie przesiadam TYLKO dla mnie :D bo taki limit to ja w tydzien trzaskam (server stoi)

 

wiec wspolczucia panowie

 

 

ps. za te 10Mbit place mniej niz wy za 640 ...... wiec przykro mi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ktos musi tak duzo sciagac to niech z kumplem albo ze 2 sasiadami wezmie dsl 1mbps i po sprawie

tepsa neo 512 itp. uwaza ze to jest dla ludzi ktorzy czasem cos patrza i sciagna w necie a nie korzystaja z niego caly czas...

kiedys posiadanie stalego lacza bylo super sprawa a teraz juz i to jest malo

owszem 1mbps (neo) powinna miec z 15gb limitu (bez tej glupiej promocji)..... nie bede gadal dalej juz bylo powiedziane jak z limitami u wszystkich sa no i telepies tez musial (chyba ze kogos stac na dsl - ja np. mam siec 8osob i przechodzimy z neo 640 na dsl 1mbps i bedzie spox)

z mojej strony eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie macie problem ,bierz DSL500 za 200zł. i problem rozwiązany

a jak mieszkasz w bloku to dzielisz na 4 osoby dogadujecie się co do ściągania , cena wynikowa niższa jak w najtańszym neo, szybkość ta sama i zero limitów, ja osobiście dziele dsl1000 na 9 osób i jestem zadowolony , w dzień przeglądarka i małe pliczki a w nocy hulaj dusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutno mi sie robi jak czytam takie wypowiedzi - wychodzi na to ze niektorzy cale zycie poswiecaja sciaganiu tych GB z netu.... :roll:

Tak, ale zauważ, że ten limit nie wystarczy czasami na podstawowe korzyści internetu: strony wykorzystujące elementy we flash'u mające czasami kilka MB ... albo radia internetowe. Dla przykładu słuchając radia dobrej jakości 192kbit przez 10 godzin (u mnie leci na okrągło - na szczęście nie mam netu z tepy, więc bez tego śmiesznego ograniczenia) pobiera się troche ponad 850MB i to tylko samo radio - dolicz sobie do tego strony internetowe, jedno demko jakiejś gry dziennie i spokojnie można w pełni legalnie ściagnąć 1GB danych. Nie mówiąc o użytkownikach linux'a, którzy ściągają najnowe wersje programów, kernela itp. (nowy kernelik 30MB, xorg nowy z cvs'a bo dużo się ostatnio w nim dzieje to ponad 50MB i tak dalej ...)

 

Limity nie są dobrym sposobem na ograniczenie współdzielenia neostrady. Powinni zatrudnić dobrych adminów, którzy będą w stanie wykryć takie próby, a z tego co wiem można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że z jednego dsl'a korzysta na raz więcej niż jedna osoba.

właśnie.. zrozumiałbym jeszcze limit 15 G choć i to jest za mało .. :?

 

ubdate

 

właśnie dostałem takiego mejla

 

==================================================================

>> TEMAT DNIA: Nowe opcje Neostrady - więcej i szybciej choć mniej

==================================================================

Po wczorajszej konferencji prasowej Telekomunikacji Polskiej

potwierdziły się wcześniejsze doniesienia prasowe. Zmieniają się

warunki korzystania z usługi i wprowadzone zostaną nowe opcje w

Neostradzie TP, przy prawie niezmienionych cenach. Telekomunikacja

Polska przedstawiła także oficjalny komunikat dotyczący zmian w

dostępie do internetu DSL.

 

http://news.di.com.pl/?lp=7402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja hakier ???? :> Dołączona grafika

no i kolega się obronił hakerem nie jest ;) ( peace )

 

 

smutno mi sie robi jak czytam takie wypowiedzi - wychodzi na to ze niektorzy cale zycie poswiecaja sciaganiu tych GB z netu.... :roll:

Dokładnie - a mogliby np. jeździć na rowerze w tym czasie, lub popakować na siłowni

 

A co się stanie jak się komp zawiesi ? Łojejku - miesiąc stracony bo zamiast 333 GB zaciągnęło się tylko 300 :wink:

jak będe chciał jeździć to będe, na siłownie chodze i internet w tym mi nie przeszkadza ( a czasami pomaga ) a Ty nie narzucaj nikomu co ma robić 8O ( może to są Towoje ukryte kompleksy ) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu  :arrow: jak ci się nie podoba to jesteś wolny, możesz się wyprowadzić z tego kraju, dzięki limitom będziesz miał czas na wyjście na rower od 10 lat  :lol:

edit: po przeczytaniu sąsiedniego tematu zajarzyłem o co chodzi, sorry kucyk 8)

-------------8<-----------

Mój post miał na celu pokazanie na moim przypadku że inne, nawet mniejsze firmy też mogą (ba, nawet zaczną) iść w ślady TP.

To, co zrobił mój provider prawnie jest w porządku, ale jeśli chodzi o elementarną uciwość wobec klienta - cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowi użytkownicy neostrady tp, którzy nie zdecydują się na skorzystanie z nowych opcji, będą mogli korzystać z usługi na wcześniejszych zasadach.
Wiecie może, jak będzie w moim przypadku:

Umowę mam chyba do 15 października, załóżmy, że we wrześniu będę chciał przedłużyć na następny rok. Na jakich zasadach będę miał wtedy? Na starych?

Nie ma żadnego problemu.

Powiedzmy ze masz umowę do października - chcesz ją przedłużyć - to conajmniej miesiąc wcześniej zgłaszasz im taką chęć. Jeśli tego nie zgłosisz (nie zdążysz) - umowa automatycznie zostaje przedłużona na czas nieokreślony. Warunki transferu itp się nie zmieniają. Limit Cię nie obowiązuje.

Oczywiście zawsze potem możesz znowu przejść na czas określony (12 mc-y) - tyle że przez ten okres "przejściowy" zapłacisz droższy abonament.

Podsumowywując - dotychczasowi użytkownicy Neostrady 640 nie mają się czego obawiać i nie będą mieli żadnych limitów (przynajmniej tak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie miała się sprawa u mnie??

pod koniec lipca był umnie gosciu tpsy i ojciec zmienił neo z nieokreslonego na okreslony (wiadomo jest taniej) i gosciu z tpsy powiedział ze rachunki będą tansze od wrzesnia.......

zeby potem mi nie zmienili i od jutra bede miec limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie miała się sprawa u mnie??

pod koniec lipca był umnie gosciu tpsy i ojciec zmienił neo z nieokreslonego na okreslony (wiadomo jest taniej) i gosciu z tpsy powiedział ze rachunki będą tansze od wrzesnia.......

zeby potem mi nie zmienili i od jutra bede miec limit

Nic się nie bój - jesteś użytkownikiem opcji 640 - będziesz ją miał dalej.

Dopóki nie zrezygnujesz definitywnie z tej opcji (640) lub przejdziesz na inna - będzie świadczona na dotychczasowych zasadach.

Czas określony i nieokreślony nie ma tu akurat nic do rzeczy - to tylko kwestia wysokości abonamentu.

Podpisywałeś umowę pod koniec lipca - zatem sierpień masz jeszcze droższy (przez ten ich miesięczny okres zwłoki) a od września niższy abonament.

Może się zdażyć, że rachunki będa dalej takie same - miałem tak przez burdel w ich systemie - ale potem przyszła faktura korygująca i po sprawie.

Anyway - limitu się nie obawiaj :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew wczesniejszym zapowiedziom, oplata za opcje 1024kb/s zawarta na czas okreslony kosztuje 189zl, a nie 149zl jak zapowiadano....

http://www.tp.pl/dom/internet/neostrada/

Z tego, co tam piszą to wynika ze 189 kosztuje dla firm które są obciążone 22 % VAT, jeśli wykupujesz prywatnie to kosztuje 149.

Co i tak nie zmienia faktu że przegieli, no ale cóż francuscy emeryci muszą mieć z czego żyć, to są skutki prywatyzacji za wszelką cenę i czego się da.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF napisał:

 

cytat:

to są skutki prywatyzacji za wszelką cenę i czego się da

Pliz nie nazywaj prywatyzacją sprzedaż jednego państwowego molocha

drugiemu państwowemu molochowi. France telekom jest państwowa a ostatnio parcownicy protestowali przeciwko prywatyzacji

 

Może niesłusznie protestowali, bo pewnie francuski rząd chciał sprzedać France telekom dla TPSA? O to byłby LOL XXI wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF napisał:

 

cytat:

to są skutki prywatyzacji za wszelką cenę i czego się da

Pliz nie nazywaj prywatyzacją sprzedaż jednego państwowego molocha

drugiemu państwowemu molochowi. France telekom jest państwowa a ostatnio parcownicy protestowali przeciwko prywatyzacji

 

Może niesłusznie protestowali, bo pewnie francuski rząd chciał sprzedać France telekom dla TPSA? O to byłby LOL XXI wieku

Masz rację :) , ale dla miłościwie nam panujących była to prywatyzacja.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=aktualn..._tekst&p1=18639

 

Z oferty handlowej TP zostaną wycofane opcje neostrady tp 320 oraz 640. Opcje będą nadal dostępne dla dotychczasowych Abonentów tych usług, którzy nie będą mieli obowiązku zmiany wariantu usługi na jedną z opcji obowiązujących od 1 września 2004 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wcinam ale straciłem wątek.

http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=aktualn..._tekst&p1=18639

Wynika z tego (że jak się skończy promocja) to co miesiąc będzie można sciągnąć max. 5GB?

To jaki ma sens kupowanie największej prędkości skoro tylko się szybciej limit skończy?

Z tego wynika że skończą się dobre czasy sieci P2P w Polsce..

Jeszcze jedno.. starzy abonenci neo+ nie bedą mieć limitów wcale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...starzy abonenci neo+ nie bedą mieć limitów wcale?

Ci co podpisali umowe przed 1 wrzsnia (czyli wprowadzeniem nowych taryf) na neo 640 (bo tylko ona byla bez limitow z tego co kojaze) beda mieli dalej bez limitow predkosc 640, warunkiem jest ciaglosc umowy.

A Ci co podpisza po 1 wrzesnia juz moga sobie tylko predkosc dobrac, bo i tak wszystkie maja teraz limit... czyli chawala bogu, ze sie wczesniej zalapalem :D

ale moze tpsa sama stwierdzi, ze przy 1024 i przy tej nizszej tez jakiekolwiek limity maja 0 sensu i cos z tym zrobi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...