Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

radoskur kup sobie Gainworda 6800 GS i nic nie będziesz musiał przerabiać ja sobie załozyłem takie chłodzenie i jest git jedynie tylko odblokujesz sobie potoki :D

Gainword GS ma GDDR3 2,2 przynajmniej tak pokazuje program Ewerest 151 :D

a mnie sie cos wydaje ze ten gainward ma zwykle ddr a nie gddr3

 

 

Areoo no to sobie zobacz moja poprzednia karta gf5900xt miał szyne pamieci DDR a tu jest GDDR3

 

 

 

 

Pole Wartość

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo nVIDIA GeForce 6800

Nazwa kodowa procesora graficznego NV40

Urządzenie PCI 10DE / 0041

Liczba tranzystorów 222 milion(ów)

Technologia wykonania 0.13u

Typ magistrali AGP 8x

Rozmiar pamięci 128 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 324 MHz

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 16

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 6 (v3.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v3.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0c

Pixel Fillrate 3888 MPikseli/sek

Texel Fillrate 3888 MTekseli/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali GDDR3

Szerokość magistrali 256-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 417 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 834 MHz

Przepustowość 26688 MB/sek

 

Producent procesora graficznego

Nazwa firmy NVIDIA Corporation

Informacje o produkcie http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=products

Uaktualnienie sterowników http://www.nvidia.com/drivers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie polecam tego sklepu :(

Zamawiałem 6800 GT Leadteka a dostałem XFX 6800 GT

Jak do nich dzwoniłem to była miła gadka z której nic nie wyszło

Tzn. mieli wymienić a nie wymienili :(

W sumie nie żałuje bo i tak założyłem NV5 ( a Leadteka brałem dla chłodzenia) ale ogólnie moje

wrażenia są takie że silencer jest głośny (spowolniony Experttool na 50% )

Nie ma jakiegoś programu coby go spowolnił do 30% :?: lub jakieś inne chłodzenie , ale

ciche ??? Zalman ZM80 nie wchodzi na 6800 GT :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ swierszcz.33 a ja dalej bede przy swoim i tu masz dowód http://sklep.benchmark.pl/pelny_13934.html nmie weim czy słyszałes kiedys o czyms taki, że programy mogą kłamać :)

AREOO dlamnie to co oni pisza to takze nie jest wiarygodne

niewiem czy ten program kłamie czy nie , stawiając taką teze ze programy kłamia to generalnie na czym by mozna opierac wyniki testów , jedno jest pewne

na GF5900XT pokazywał mi ze szyna do pamięci jest DDR a tu pokazuje mi ze jest GDDR3

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman ZM80 nie wchodzi na 6800 GT :evil:

Jestes tego pewny? Co jest przyczyna? Zamierzam zamontowac Zalmana na Leadteka 6800, ale nikt nie jest mi w stanie powiedziec czy wejdzie bez problemu... a po zakupie bedzie za pozno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400TDH128 i pewien problem. Otóż w testach 3DMark2003 (konkretnie w tescie Proxycon) i 3dMarku05 pojawiają mi się dziwne aberracje grafiki w formie dziwnych wydłużonych trójkątów (niektóre są bardzo duże). Zaznaczam, że dzieje się to na różnych komputerach (testowałem na 3) i na różnych sterownikach. Wysłałem kartę na serwis ale, delikatnie mówiąc, olali mnie ciepłym moczem twierdząc, że wszystko jest OK. Powiem szczerze, że jestem w kropce - karta w grach sprawia się bez zarzutu (jak choćby Doom3) i ww problemy nie występują - ale ... Jeśli ktoś zechce mi pomóc, to wyślę screenshoty, na których widać o co mi chodzi. Aha, karty nie "kręciłem" w żaden sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za servis? lodowek? sprawdz w najprostszych testach ( directX ) jezeli tam zauwazysz jakies przeklamania oddaj karte na gwarancji, jak dlugo masz ta karte? kumpel mial to samo ale na drugi dzien zaniosl do sklepu i mu wymienili na "zdrowy" model, oczywiscie najpierw wskazal gdzie i kiedy bledy w grafice sie ujawnialy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman ZM80 nie wchodzi na 6800 GT :evil:

Jestes tego pewny? Co jest przyczyna? Zamierzam zamontowac Zalmana na Leadteka 6800, ale nikt nie jest mi w stanie powiedziec czy wejdzie bez problemu... a po zakupie bedzie za pozno!

Tak jest napisane na stronie zalman a dotyczy ZM80D-HP

 

This product is not installable on an nVidia GeForce 6800 GT, 6800 Ultra because they do not have 3mm holes around the GPU.

 

Jakby było inaczej to daj znać , bo mnie Arctic denerwuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mordred mialem cos takiego na GF4 ale nie wiem co bylo przyczyna. Jak dalem na AGP 1x FastWrite off to bylo duzo lepiej, trojkaty nie pokazywaly sie przez caly czas. Karte wymienili mi w servisie bo powiedzieli ze walnieta.

 

 

z innej beczki co o tym sadzicie:

http://www.moded-kompz.net/modules.php?set...=view_album.php

 

to moja obudowa

 

 

Czy SmartDoctor tez zmienia wam obroty wentylatora na 100% po ok 5-10 min pomimo tego ze w ustawieniach macie ustawione na 30%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze jak mnie nie ma to nie ma o czym gadac :lol: :lol: :lol:

mam chwilowe klopoty z kompem, ale jak wszystko bedzie w normie zrobie testy na nowo :twisted:

 

co do smart doctora asusa, widze ze strasznie duzo ludzi na niego narzeka 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pytania z 8 listopada niestety nie pomoge :(

a co do smart doctora to warto sciagnac nowsza wersje bo nie ma problemow z regulacja wiatraczka, druga sprawa to wsparcie dla nowszych sterownikow, mam na mysli podkrecalnosc, teraz dopiero widac roznice po podkreceniu :)

z 66.93 raczej sie to nie uda ale z 66.81 jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez rewelacji, stery 66.93 porównywalne do 66.81 (tych 66.81 ze strony Nvidii, nie Gainwarda, czy jest w ogóle między nimi jakaś różnica???)

Wyniki w 3dmarku05 i Aquamarku03 zbliżone. Najlepszy wynik jaki udało mi się uzyskać w demkach 3dmarka 05(1.1.0) i 03, to odpowiednio 3617 i 9213 punktów, bez odblokowanych potoków, z zegarami 375/850 (ustawione w expertoolu na maksa), panel sterownika skonfigurowany na maksymalną wydajność, wszystkie optymalizacje włączone, odświeżanie 60Hz.

Mam natomiast duży problem ze sterami 66.93 i 66.81 w mojej starej karcie Geforce Ti 4800 SE (Gainward), gdzie w Fifie 05 i nie tylko, pojawiają się poziome pasy na ekranie, a w FlatOut Demo kompa mi resetuje. Ze sterami 61.77 wszystko gra. Zainstalowałem je poprawnie, odinstalowując najpierw wcześniejsze, więc nie wiem o co chodzi. Podobny problem wystąpił u jednego posiadacza FX'a. Więcej o tym w dziale o sterownikach i biosach, gdzie założyłem temat odnośnie tych sterów i problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to u mnie na 66.93 zniknal problem bialych linii miedzy teksturami w Counter Strike: Source ! :)

i w Video Stress Test wynik lepszy o 7 fps !

Wydaje mi sie ze sa zoptymailzowane wlasnie pod HL2, przeciez to tylko 6 dni do premiery a NV musi miec stery do najlepszej gry wszechczasow :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś :wink:

Karta ta, poza ceną (1,2k :!: ) jest podobna wyjątkowo cicha, z łatwością można w niej odblokować dodatkowe potoki i jest w miarę nieźle podatna na podkręcanie. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak ważne są to rzeczy. Na minus można chyba jedynie zapisać jej dostępność. Co niektórzy mogą być jednak niezorientowani na temat tej karty.

 

Nie rozumiem więc Twojego komentarza :?

 

Nie bedziemy jednak robić off topicu. Kończmy temat, kropka 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z łatwością można w niej odblokować dodatkowe potoki i jest w miarę nieźle podatna na podkręcanie

Wszystko zależy od modelu, na który trafisz. To ze tym z PCLab udało sie odblokowac potoki i vs, nie znaczy, ze odrazu w prawie każdym Glacierze sie odblokują. To samo tyczy sie podkrecalnosci. :wink:

 

Nie rozumiem więc Twojego komentarza :?

Myslalem, ze podniecasz sie mozliwoscia podkrecenia i odblokowania potokow i VS. Najwidoczniej sie mylilem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podzielić się paroma testami przeprowadzonymi FRAPS'em 2.3.3, w grach, ciekawi mnie czy inni posiadacze GF 6800, a szczególnie posiadacze GAINWARD PowerPack! Ultra/2100 TV-DVI Golden Sample, mają zbliżone wyniki.

 

* Windows XP Profesional (czysty, bez żadnego SP, zoptymalizowany na wydajność w grach: http://www.howto.pl/modules.php?name=Conte...howpage&pid=208 ), 1024/768 - 100Hz, 1280/1024 - 75Hz, sterowniki 66.93, optymalizacje w panelu sterownika włączone, ust. na jakość.

*Karta bez odblokowanych potoków (czyli standardowe12/5), tryb domyślny Enhanced 350/800.

 

1.DOOM3 DEMO High quality (detale na maksa, Vsync ON), wygładzanie 4x, anizo 16x:

-1024/768:

a)bez strzelania, ale z dużym pomieszczeniem, w demku, gdy bierzesz po raz pierwszy broń i dalej.

Frames: 6838 - Time: 144088ms - Avg: 47.457 - Min: 16 - Max: 62

b)sieka na maksa, ale brak wielkich pomieszczeń.

Frames: 14570 - Time: 280182ms - Avg: 52.001 - Min: 15 - Max: 64

- 1280/1024:

a)Frames: 6719 - Time: 169855ms - Avg: 39.557 - Min: 14 - Max: 62

b)Frames: 13404 - Time: 302694ms - Avg: 44.282 - Min: 11 - Max: 62

*Vsync On, bo denerwują mnie lekkie, ale jednak trochę widoczne rozjazdy grafy.

 

2.COD-UO DEMO, detale na maksa, Vsync ON, wygładzanie 4x, anizo 16x, od początku demka do wysiadki z samochodu po niezłej ucieczce :), czyli jatka samochodowa na maksa :)

-1024/768:

Frames: 8355 - Time: 240852ms - Avg: 34.689 - Min: 14 - Max: 100

-1280/1024:

Frames: 5473 - Time: 244123ms - Avg: 22.419 - Min: 8 - Max: 74 (i tu już znaczny dyskomfort, po wyłączeniu Vsync wzrost o 6 klatek, ale to i tak nie ta płynność co w 1024/768)

 

3.MOH-PA DEMO, detale na maksa, Vsync ON, w panelu sterownika wygładzanie i anizo - pod kontrolą aplikacji, jak ustawię inaczej, to celownik spowalnia, parę chwil niezłej masakry, aż do pierwszego karabinu maszynowego, z którego musimy strzelać:

-1024/768:

Frames: 2175 - Time: 69144ms - Avg: 31.456 - Min: 18 - Max: 80

-1280/1024:

Frames: 1655 - Time: 68842ms - Avg: 24.040 - Min: 1 - Max: 69 (tu ruchy myszki spowolnione i ogólnie w tej rozdzielczości nie mogę grać)

Wyłaczenie Vsync daje wzrost o 1 klatkę

 

4.NFSU2 DEMO, detale na maksa, Vsync ON, wygładzanie pod kontr.aplik., czyli w grze na maksa, anizo 16x, cały przejazd 3 kółek, bez ruchu ulicznego:

-1024/768:

Frames: 5530 - Time: 209623ms - Avg: 26.380 - Min: 20 - Max: 54

-1280/1024:

Frames: 4515 - Time: 232987ms - Avg: 19.378 - Min: 17 - Max: 29 (i to już mnie nie bawi, wyłaczenie V sync i anizo na: pod kontr.aplik. nie daje wzrostu nawet klatki, wyłączenie totalnie wygładzania w grze daje tu wynik średnio 24 klatki, a w 1024/768 - 31 klatek)

 

4.XPANDRALLY DEMO, detale na maksa, wygładzanie (4x w grze) i anizo w panelu sterownika: pod kontr. aplik., jeden przejazd w Polsce:

-1024/768:

Frames: 5090 - Time: 211761ms - Avg: 24.036 - Min: 14 - Max: 35 (włączenie w panelu sterownika anizo na 16x daje spadek tylko o niecałą 1 klatkę)

-1280/1024:

Frames: 5200 - Time: 222649ms - Avg: 23.355 - Min: 15 - Max: 38 (włączenie w panelu sterownika anizo na 16x daje spadek aż o 4klatki i jest niezaciekawie)

 

5.CMR5 DEMO, detale na maksa, Vsync ON, wygładzanie pod kontr. aplik (czyli 4x w grze), anizo 16x , jeden przejazd w UK 8, pogodnym rankiem:

-1024/768:

Frames: 13404 - Time: 277905ms - Avg: 48.232 - Min: 33 - Max: 73

-1280/1024:

Frames: 9248 - Time: 261374ms - Avg: 35.382 - Min: 25 - Max: 40 (Vsync of nic nie zmienia)

 

6.FIFA05, detale na maksa, wygładzanie 4x, anizo 16x, jedna połówka, z oglądaniem animacji podczas meczu, mecz w nocy (wtedy większe wymagania, w dzień mogę grać spoko na wygładzaniu 8S, a w nocy już trochę przycina i gram na 4x):

-1024/768:

Frames: 14487 - Time: 179142ms - Avg: 80.868 - Min: 38 - Max: 101

-1280/1024: dziś nie udało mi się odpalić tej rozdzielczości, była ustawiona, ale grało się w 1024/768, ale jak wczoraj grałem na niej przy takim ust. jak wcześniej, to przycinało.

 

7.NALU - chodzi ok. 11/12 klatek.

 

 

*Testy robiłem na dupiastym: SONY TRINITRON "17" Multiscan E200, który domyślnie ma rozdzielczość 1024/768. Kupiłem niedawno: Samsung 17 LCD SyncMaster 710T ( http://www.samsung.com/pl/products/monitor...atisse/710t.asp ), na którym jeszcze testów nie robiłem i ciekawi mnie czy na monitorze, który ma domyślną rozdzielczość 1280/1024 (i maksymalne odświeżanie 75Hz) wypadnie to tak samo jak na monitorze z domyślną rozdzielczością 1024/768 (100Hz). Dowiem się za parę dni, ale wydaje mi się, że będzie tak samo i że to zależy tylko od karty.

 

Rozdziałka 1280/1024 ogólnie rozczarowała mnie w tych testach prócz Dooma i zastanawiam się czy takie wyniki jak np. NFSU2, MOH-PA lub COD-UO są tu normalne. Jak będziecie mieli chęć się trochę pobawić, to zróbcie jakiś test FRAPS'em 2.3.3 lub innym programem i się podzielcie, będę bardzo wdzięczny, szczególnie posiadaczom: GAINWARD PowerPack! Ultra/2100 TV-DVI Golden Sample. Z góry dziękuję:)

 

PS trochę przeraża mnie granie w rozdziałce 1280/1024 z takimi wynikami, a przecież kupiłem tego Samsunga, by powiększyć przed sobą perspetywy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ swierszcz.33 a ja dalej bede przy swoim i tu masz dowód http://sklep.benchmark.pl/pelny_13934.html nmie weim czy słyszałes kiedys o czyms taki, że programy mogą kłamać :)

AREOO dlamnie to co oni pisza to takze nie jest wiarygodne

niewiem czy ten program kłamie czy nie , stawiając taką teze ze programy kłamia to generalnie na czym by mozna opierac wyniki testów , jedno jest pewne

na GF5900XT pokazywał mi ze szyna do pamięci jest DDR a tu pokazuje mi ze jest GDDR3

 

pozdrawiam

U mnie na asusie tez ten program pisze ze mam GDDR3 ale to niest nieprawda... jest to blad programu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problemik. Odblokowałem RivaTunerem zablokowane potoki poczym wystąpiły mi artefakty. Wróciłem do ustawień pierwotnych a art. wciąż występują. Objawia się to brakiem wygładzonych tekstur. Np w Call of Duty: UO koła przestały być kołami a wielokątami a krawędzi przedmiotów zdają się pływać. Dość ciekawie też wygląda choćby ikonka sterowników nvidii. Zamiast ładnego standartowego niebiskiego logo mam niebieskawe logo z zarysem oraz masą białych kropeczek.

Próbowałem już zmiany sterowników i updateowania biosu.

Czy możliwe jest, iż uszkodziłem kartę?? I jak wygląda sprawa utraty gwarancji przy podmiance biosu? Wgrałem za pomocą winfoxa najnowszy BIOS Leadteka.

 

Intel Pentium 4 2.8, Asus P4C800, 2x512mb, Leadtek A400TDH, WinXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe cudeńko znalazłem, a mianowicie BFG nVIDIA GeForce 6800. Niezłe chłodzenie i dołączają Far Cry'a. :twisted:

Tu macie linkhttp://www.newegg.com/app/Showimage.asp?image=14-143-020-07.jpg/14-143-020-02.jpg/14-143-020-03.jpg/14-143-020-04.jpg/14-143-020-05.jpg/14-143-020-06.jpg&CurImage=14-143-020-03.jpg

Mam takiego, testowalem go tylko jeden dzien ale moge sie podzielic wrazeniami.

Wiec z tego co czytalem na jakims forum czy review , ma pamieci 2.2 hynixa jak sie nie myle(moze mi sie pomylilo) , fajnie wygladaja diodki dodane do wiatrakow , ale szumi jak jasna cholera.

Co do wydajnosci: bez problemow odblokowalem potoki ale nie krecilem, bede krecil jak kupie silencera.

Jesli ktos go ma to z tego co wiem to trzeba go przesmarowac dobra pasta bo jakiegos syfa dali fabrycznie.

na xp 1700 niekreconym 1gb ramu i odblokowanych potokach zegarach fabrycznych(350,700) mam 9400 na 3dmarku reszty nie testowalem. Jak cos to pytac moze pomoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...