Skocz do zawartości
Świder

Fx5200 1 Miejsce Na Åšwiecie -> 3d03 2453 :d (380/702)

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to musze podpakować karte radiatorem na GPU i memki to wtedy moze pójdzie stabilnie 330/660, a jak nie to cosik z napięciami sie pokombinuje;] Teraz jednak musze coś zrobić bo ten walony 2003 na tych sterach krzaczy przy momencie kiedy kamera na żółwika wjeżdza w teście nature, i poczekac na nową rivę=-tuner bo ta krzaczy o niezgodności z tymi starami.

 

BTW instalowac wyżej wymienione stery, bo naprawde warto ;]

 

 

EDIT

teraz na warsztacie DNA-Force_1.1.7180 zobaczymy co z tego będzie - może wreszcie >350

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DNA - stery spox tj. XGwin - wynik dokładnie taki sam - po 345. Dzisiaj miałem wymiane dysku = format=nowy system=mniej syfu=większy wynik. za chwile zapsuzczam 3d i licze na cosik koło 350 :P

 

POZDRO

 

 

EDIT

 

No i :zonk: Max co udało mi sie wyciągnąć to "tylko" 344 - chyba o czymś musiałem zapomnieć, btw. polecam programik GeforcetweakUtility - można jeszcze za pomocą paru opcji wyciągnąć ok. 10-15 marków ;]

 

Pozdro

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod zisiejszych rannych testach 315/635 doczłapałem do 345 ale więcej jakoś nie idzie ;( Wyszlifowałem radiator, dałem troche silikonu (pasty było mało, a do sklepu jechać mi sie nie chce %-) ) Zobaczymy co będzie dalej, ale niepokoi mnie to iż jak zapusczam 2003 to Kochana Matka Natura restartuje mi kompa po wjechaniu kamerki na żółwika. Na omegach 53.03 tak nie było, teraz jade na XGwin2kxpNV3x7120c. Wam też sie tak dzieje na tych sterach ??

na razie spadam pokręcić -może ejszce dojde do 320/640 stabilnego :marzyciel:

 

POZDRO

 

EDIT

 

No i kiszka... ;( grafa nie chce stabilnie iść powyżej 315/635, jak zapodam 320/640 to zmnijsza sie liczba FPS :zonk: echh chyba będzie trzeba albo nowych sterów poszukać, albo v-moda siakiegoś...... albo chłodzonka lepszego bo mam tylko stndardowy radiatorek (wyszlifofany) na GPU i gołe pamięci :blurp:

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio to nawet ci nieźle poszła ta grafa!!!Mi idzie max. 300/580MHz,ale to wina moim zdaniem mojej płyty głównej(tego Abitka NF7-S wkońcu nie wziąłem,dogadałem się ze sprzedawcą i wezmę NF7 i 256MB pamięci,albo MSI KT880 FSR i 256MB pamięci),bo na rdzeniu mam napięcie 1.42V zamiast 1.5V standardowego,jak wymienię płytę główną to powalcze.

PS.Mam malutki problem,w 3DMark03 jak zainstaluje stery nowsze niż 56.72 to mi śię nie chce rdzeń podnieść jak ustawie pamiątki na 580MHz,tylko zostaje przy 250MHz(dane systemu w 3DMark 2003).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wina sterów! Jak podkręcasz (tak myśle) riva tunerem to tez kręć 2D i wtedy powinno być ok! Ja na razie walcz o tą nieszcensną 350 ale bez dodatkowego chłodzonka to uu cienko bedzie

 

EDIT

 

masochista jestem - ściagam nowe, oficjalne stery WHQL nVidi 71.81

 

zobacze - jak coś sie zmieni to naskrobe

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wina sterów! Jak podkręcasz (tak myśle) riva tunerem to tez kręć 2D i wtedy powinno być ok! Ja na razie walcz o tą nieszcensną 350 ale bez dodatkowego chłodzonka to uu cienko bedzie

 

1284029[/snapback]

Ustawiam i 2D i 3D na 300MHz i lipa,we wszystkich sterach nowszych od 56.72 jak ustawie 580MHz na pamiątkach to mam nadal tylko 250MHz na rdzeniu.A karte podkręcam w zakładce dodanej od MSI do sterowników.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ja przerobiłem aluminiowy radiator od procka(bez wentylatora) i temperatura spadła mi o 1 stopień w porównaniu do orginalnego miedzianego radiatora z wentylatorem(z 48*C na 47*C).

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem...

Wreszcie doszedłem o co chodzi w "syndromie fx'a" (więcej MHz -> mniej score) -> problemem nie jest karta, tylko stery 

Zapodałem 66.81 widać spadek w GT1, lecz zato jest przyrost w GT4 oraz można mocniej kręcić rdzeń i nie ma freezów...

U mnie problemem były właśnie stery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciągniem, standardowo jak cos sie zmieni to zaspamuje ;]

 

 

EDIT

 

stery kiszka - 3D05 minus 8-9 punktów, a kochana matka natura w 03 daje im i tak reseta.. WTF?? Do tego RivaTuner coś odwalać zaczyna bo nie mam wszystkich zakładek w low-level system settings - AGP i NVStrap - gdzie reszta?? W power user też znaleźc i odblokowac nie mogłem - wersja- V2.0 15.3NewYearEdition - też takie coś macie?

 

Na razie zostaje przy XGwinach 71.20c bo wypadają najlepiej spośród stawki

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nadal jak było tak jest,tzn.jak jakieś nowsze stery niż 56.72 to nie mogę ustawić taktowania 300/580MHz,max. to 300/526MHz.Nie wiem co jest,ale tak mam.Próbowałem już we wszystkich programikach do podkręcania kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj bezpośrednio sterownikami. btw coś system mis ie kaszanić zaczyna - NFSU1 wywala po 15 miutach na 300/600 co zawsze było super-stable... echh niedobrze.

 

EDIT

 

no to pokaźna kicha Gremlin - moje pomysły jak na razie sie skończyły :(

 

Za top u mnie coś walić sie zaczyna bo nawet przy tych "lightowych" (chodził na tym taktowaniu cały rok - rock stable) 300/600 wywala mi giery, 3D sie sypie, a gwara sie skończyła 6 dni temu :mur: Mam nadzieje że grafa będzie żyła i mi nie padnie ale co do tego ostatniego to nie mam pojęcia :cry: :cry: :cry:

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach to mam jeszcze gorzej,bo żeby zatwierdzić zmianę taktowania trzeba przejść test,a u mnie ten cały test nie wyciągnie więcej niż 530MHz.Max na jakie mnie stać w tej chwili to 300/513MHz:

3DMark03 (build 360) -> 1569 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3720882

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne... nowa RT mędziłą wszystko - jak wróciłem na RT 15.2 wszystko luz i 345 za 1 razem na 315/620- czyli zostaje mały zapas, jednak 3DMark03 wywala nadal stopy czyli stery nie lubią 03 (jak będe mial czas to zarzuce Omegi 56.27 bodajże bo 53.03 b. ładnie chodziły na 3D03 lae 05 wynik -30-40 punktów :zonk:) ale skupie sie na razie na 05 i dojściu do >350 ;] :blur:

 

EDIT

 

VXG - :zonk: te sterowniki tj. DNA sa zdeka niedopracowane przez co jest ten bład w 03 gdzie jest reset albo stop DRIVER_IRQ_NOT_OR_EQUAL etc.

 

ciagne teraz Omegi 6177i sie ponich spodziewam rozwiązania tego problemu i tej nieszczesnej 350 :twisted2:

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem stery na 56.63 i 300/580MHz idzie,ale w Mother Natura mam kilku sekundowe stopy i cały wynik idzie bardzo w dół.Ku**a już nie wiem jakich sterów użyć,żebym mógł to nieszczęsne 300/580MHz ustawić bez żadnych stopów w 3 i 4 teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakerstwo za****nem już 6 czy 7 stery w ciągu 2 dni i ciągle to sam - natura jak tylko kamera nażólwia wjedzie to reset albo stop WTF?! już 3 rodzaje stopów miałem i nic kicha, underground też wywala, w menu ma speeda x2 wszystko.. [ciach!].a mać co jest?? System ma aż 3 dni (wymiana HDD) i sie pierdzieli wszystko cały czas, no ręce opadają :mur:

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio i udało mi się przekroczyć to magiczne dla mnie 1600 pkt w 3DMark03,a dokładnie na taktowaniu 300/553MHz i sterach 53.03 wyciągnąłem 1616 pkt. http://service.futuremark.com/compare?2k3=3723930

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ale nabawiłem się stracha jak podczas jeszcze jednego testu na ustawieniach 300/570 komp mi się zawiesił i ukazały się na ekranie artefakty podobne do objawów padniętych pamięci.Zresetowałem kompa,a tu nadal te artefakty już podczas ładowania systemu.Pomyślałem,że czeka mnie wyprawa do sklepu,bo karta jeszcze na gwarancji,więc wyłączyłem kompa,wyjąłem karte i wmontowałem jeszcze raz i aż mi kamień z serca spadł jak wszystko wróciło do normy.Narazie koniec z kręceniem,aż kupie płyte główną.

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz moze dokładniej jak te arty wyglądały bo ja w 3D03 jak natury nie prrrzechodzi to dostaje zwisai i takie prostaokątymałe kolorowe zielono-rózowo-niebieskie chyba cały ekran zawalają, ale jak włączam to jest git..

 

Na razie jada na orginalnych nBidi 71.81 bo wydajność taka sama a pewność że stery są ok, bo na omegach v1.6177 takie same objawy, wogóle to na omegach53.03 GT1 w 03 zapylał max do >330 FPS a teraz na takich samych taktowaniach 300 wyciagnąc nie może, i jeszce ta nieszczęsna natura.. echh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz,takie małe prostokąty kolorowe,ale teraz jest wszystko oki,tylko raz mi to wywaliło nio i jak zresetowałem po tej zwieszce kompa,ale teraz jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

teraz sasm poprawki do win-$hita bo goły jest i mozę wtedy coś sie ruszy bo przez niego nie moge 2003 zapodawać, a w poniedziałek prawdopodobnie zdobęde (kochany tatuś ;) ) radiatory (maszynowe, od jakiejś elektoniki) zzajebiście duże czyli małe przeróbki i by było nowe chłodzonko na GPU i memki. btw. jeżeli połącze jenym dużym radiatorem 2 kości pamięci ma grafie to nie będzie zwarcia etc? bo kiedyś jak komp chulał połozyłem na grafie radiatorek (na memce dokładnie) i dotknąłem do jakiegoś prostokątnego gówienka, poszła iskra - komp zdech, ja zawał ale wszystko ruszyło po 2 restarcie i zabawie z pstryczkiem od zasiłki bo ham sie włąćzyć nie chiał :blurp:

 

kurde ożywiliśmy ten topic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo ożywiliśmy!!!!!!!A ja mam nowy rekord: 1674 pkt.!!!!!!!!

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3724247

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Malutki update!!!! Już 1691 pkt. : http://service.futuremark.com/compare?2k3=3724358

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kolejny update : 300/581MHz ,1389MHz i 1694 pkt. Na więcej już mojego sprzętu nie stać!!!(chyba) :blurp: http://service.futuremark.com/compare?2k3=3724497

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te prostokątne coś to przewaznie kondziory smd ;)

 

Takie massive radiatory też nie są super... nie mają za dużo żeber... przez co gorzej oddają ciepło... ale lepsze to niż nic ;)

 

I akurat w fx'ie takze są te kondziory smd... więc proponuje zrobić tak... jak masz już wycięty radiator... dajesz troszke pasty na konda.. i przykładasz radiator... masz punt... potem lekki frez wiertłem powiedzmy M3... i już po problemie... ten kond ma ~ 3mm... więc można większym wiertłem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie do końca nie wiem jakie będą te radiatory ale w końcu brzeszczot może wszystko :blurp:

 

Gramlin - congrats ;] mój rekordzik na build 350 to 1682 a na 360 1668

 

Kręc i dokręć dziada do 1700 za mnie póki nie ustabilizuje dziada w tej zasranej naturze 03.

 

zobacze co będzei bo ssam wszystklie aktualki do wina (nie mam SP2 a chociażby to mi sie nie chce kombinowac bo jak wiekszość my win is illegal :blurp: ) a tak possiem tow szystko i zabiore sie do testowania na sterach NVidi WHQL 71.81 bo te VGX czy jakoś tak nie są za bardzo dopracowane i mi stopy wywalają...

 

jak cosik pójdzie wiecej, albo ten 03 cały przejdzie to zaspamuje znowu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba nie wyciągne więcej na tym zasilaczu i płycie głównej.Jakbyś zobaczył jakie mam napięcia to bałbyś się kompa włączyć,a poza tym u mnie potrzebny V-mod,bo na pamiątkach przy 585MHz mam artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie rozwiązałem problem tyxch fakanych zwiechów w 2003 - stery waliły wsio. Instalnąłem Forcy 53.03 i majonez z uszu przeszedł bez problemu na 300/600 i wynik 1608 czyli mało ale tera puszcze315/620 i moze powoli do 1700 doczłapie.

 

@Owies weź jak możesz opsiz troche tego V-moda bo też jestem zainteresowany a z tych fot na oczątku to jakoś mało pojmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...