Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

@tarpaN i Hirotaro

 

Poprostu trzeba sflashować BIOS z dyskietki spod DOS'a i z parametrami wymienionymi wyżej gdzieś => przypomnę:

 

awdflash.exe NF7D_2X.bin /cc /cd /cp /sn /py /cks /r /f

 

aby zaprogramować wszystkie bloki a nie tylko zrobić update bloku centralnego.

1293805[/snapback]

dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja wam coś powiem... dotychczasowo myślałem że te d25, d26 itd będą najlepsze a wgrałem sobie z ciekawości d10 mantarays xt ... przy d2x nie mogłem usiedzieć wyżej niż fsb 220 a teraz jade fsb250 prime idzie już 2 godziny a przy d2x to na fsb 235 winda nie wstawała... może by dodać d10 do ankiety ?

 

tylko kurde w tym biosie na fsb 250 sie kończy? jak jest z innymi d10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niektóre mobo akceptowały tylko i wyłącznie d10... szczególnie d10b4... na innych biosach... mobo nie wstawała nawet przy tym FSB co wcześniej było prime stable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male głupie pytanie.... czy te biosy pasują pod nf7-sl rev 2.0 ??? jak tak to który polecacie??? mam tylko lipne pamięci 266mhz noname :/ i bym chciał tak bujać na fsb 170 :] sprzęt jak w podpisie :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male głupie pytanie.... czy te biosy pasują pod nf7-sl rev 2.0 ??? jak tak to który polecacie??? mam tylko lipne pamięci 266mhz noname :/ i bym chciał tak bujać na fsb 170 :] sprzęt jak w podpisie :) Pozdro

1300980[/snapback]

Żeby Cię dłużej nie trzymać w napięciu:P TAK, te biosy pasują do NF7/ NF7-S /NF7-Sl wszystkie koniecznie rev2.0.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy biosie Tratsa 619R2 wahania 3-4 MHz na magistrali to normalne zjawisko ? Mam u siebie ustawione 210 MHZ FSB i w programie CrystalCPUID po wlaczeniu funkcji Real Clock w w/w sofcie FSB skacze od 206 do 209 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lesio18

Witam!!

Dostałem dziś płytke ABIT NF-7 v2.0, nie znam historii tej płyty ale mam problem, a mianowicie jak podłącze do niej wszystko, włoże prcka (w podpisie), to sie płyta uruchamia ale nie podaje sygnału zarówno na klawiaturke, jak i ps/2, mam myszke optyczną wiec jak dochodzi jakiś sygnał to sie chociażby diudka świeci, tak samo na klawiaturce, wiec do biosu wejść nie moge..... Procek jest wykrywany na 600 MHZ a BIOS jest wgrany (chyba) PHOENIX- ARWARDBIOS v6.00PG.

Możeci mi coś doradzić, jutro pozycze klawiaturke na USB i zobacze.

W jaki sposób w takiej sytuacji można zmienić bios-a?? co poradzicie??

 

--------------------------------------

Athlon 2500+ Mobile --==>>200X12=2400MHZ (1.65V)

Gigabyte kt880-L (drut mod)

GeForce 4 Ti 4200 64Mb GAINWARD

HDD Samsung 160Gb SATA

512MB GEIL+ 256Mb TWINMOS

chieftec 360-302

WC ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PHOENIX- ARWARDBIOS v6.00PG"

 

To jest Rodzaj BIOS a nie wersja... Wersja to np. D26, D27... Masz na dole samym pierwszego ekranu w ciagu cyferek wypisane.

To, że mobila wykrywa Ci jak 600 na Defaultowym BIOSie to standart => potem zmienisz w BIOSie parametry...

Dopisz się do wątku nie o BIOSach...

Wszystko o --> ABIT NF7 (S) = Złote rady itp. czesc 2

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lesio18

"PHOENIX- ARWARDBIOS v6.00PG"

 

To jest Rodzaj BIOS a nie wersja... Wersja to np. D26, D27... Masz na dole samym pierwszego ekranu w ciagu cyferek wypisane.

To, że mobila wykrywa Ci jak 600 na Defaultowym BIOSie to standart => potem zmienisz w BIOSie parametry...

Dopisz się do wątku nie o BIOSach...

1303505[/snapback]

wiec ciąg znaków na dole wygląda następująco:

'04/22/2004-nVidia-nforce-6a61BA1BC-24' wiec jakiego mam biosa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam problem i moge liczyć tylko na was - doświadczonych abitowców. problem przejawia sie tak

 

1) Bios D10 - za przeproszeniem z palcem w d*** fsb 250 i wyżej, chodzi pięknie prime, superpi ale jak robie jakieś operacje dysku albo bawie sie w windzie prawie zero obciążenia proca - BLUESCREEN! Żeby było weselej to samo jest nawet na ustawieniu 220x11. W ogóle nie lubi ten bios niskich napięć i czym niższe fsb tym mniej stabilniej (dziwne?)

 

2) Biosy D2x - stabilnie, WSZYSTKO PIĘKNIE niskie napięcia ale [tylko do fsb 225]... wyżej albo nie wstaje płyta albo windows bluescrena przy ładowaniu zalicza...

 

mam abita nf7-s rev 2 oczywiście - z kolorowymi bankami pamięci, mosfety itd mam chłodzone

 

dziwi mnie to że d10 mogę uzyskać wysokie fsb ale często dość w różnych miejscach JAK BYM NIE USTAWIŁ to i tak bluescreen. dodatkowo tylko w d10 mam od razu możliwość ustawienia w biosie od 2 ileś do 3100+ a w d26 np. mam od 600+ do 1 z hakiem + mimo tego że mam l12 moda - hardwarowego (ktoś już pisał że ten l12 mod robi co innego ale tam :/)

 

z d10 próbowałem mantaraysa xt, beta4 a i jeszcze próbowalem jakiegoś d22 co miał romtable'a chyba właśnie na d10 i to samo... sorry jak zaśmiecam wątek i szacunek.

 

[w końcu nie wiem ktory bios jest dla mnie najlepszy]

 

UPDATE: przemyślenia mam takie że d10 lubi tylko wysokie fsb i zegary a nie mogę ich utrzymać bo mam ch... chłodzenie i zasiłkę ? dzisiaj spróbuję d10 by equito

 

więcej niż ~2,3ghz nie pójdę na d2x, na d10 odpalała mi winda nawet przy ~2,6ghz co prawda na oko 60 stopni ale odpalała ;)

Edytowane przez pogano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na d10 nie sprawdzałem, na d26 tak - wszystko ok (memtestem)

250x9,5 na d10 by equito:

1h 10minut - prime95 large przeszło właśnie tyle przy napięciach: proc 1,875v, vdimm 2,9v. nb 1,7v

32M superpi przeszło mam nadzieje że się nie wysypie ot tak w windzie bez powodu bo wtedy oznacza to że moja płytka nie lubi d10 i nici z extreme o/c :D (bo jak sie wysypie to pewnie i sie wysypie na 200x11 - z wcześniejszych doświadczeń z dwoma biosami d10... :/)

 

UPDATE: Jest dobrze mam swojego faworyta że więcej nie pójdzie i nie utrzymam tego fsb wina chłodzenia ewidentnie (na nb jest zalman niebieski :P, procek ma radiator alu i titana 80ke) no i prawdopodobnie zasiłki... alarm odwołany :] mobilnie czyli szybko i stabilnie :] podsumowując tylko d10 by equito (może oryginalny też) pozwolił mi polecieć na fsb 260 (winda sie trzymała ok 3 minut pod primem i reset :P) stabilnie jest przy 240 na tych napięciach. na d2x nie mogłem wystartować z windą powyżej fsb 230 więc samo mówi za siebie...

Edytowane przez pogano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam oryginalny bios d26 i jeszcze go nie flaschowalem.

procek barton xp m 2600+ i max 220-223x11,5 to jes jakies 2530MHz a powinno byc lepiej chyba bo to seria IQYHA na 1.45v doradzcie mi jaki bios(ewentualnie link do biosa) wgrać rzebym mógl go buścic na maxa.Jak sie sprawdzi to bede dziekowal.Pozdrawiam wszystkich.Aha i pamieci mam Twinmos cl 2.5 ktore calkiem dobrze chodzą.

Edytowane przez ETHNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek @2645 i 8255 w 3DMarku 2k3 :-) Uwierzysz :?: :D

1305908[/snapback]

hehe jasne - tez mam 240x11 i 13k w 3d2k3 :D

 

btw zmiana z Merlina 0,3 na tratsa dala mi dodatkowe 2MHz w fsb...

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko-jaki BIOS do jak najniższych napięć (wystarczy przy magistrali 200 Mhz) ??

1308411[/snapback]

Generalnie to kazdy do fsb 200 sie nada.A w praktyce to musisz sam przetestowac kilka biosow i wybrac najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade na d26 mantarays XT i mam 9x260 na nie modowanej NF7. takie samo fsb na d27 tratsa i d26 taipan 2.0.0.5 niby w biosie tictaca jest poprawka dla mnoznikow ponizej 10, ale ja i tak mam niestabilne 9,5x260 :/ a proc sie kreci stabilnie do 2600mhz przy 13x200. zna ktos jakis sposob na te cholerne niskie mnozniki? pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...