Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

A mialby kto na tym Si-97 zrobic test z podkreconym do 2.5GHz bartku ? :)

Bylbym ciekaw wynikow.

Mogę zrobić w poniedziałek. Na jakim wentylu? Poza tym tak jak pisałem, temperatura zależy od masy innych czynników i postaram się pokazać jakie mogą być różnice :-)

 

jeszcze większy problem sprawia demontaż przy pomocy zwykłego śrubokręta, gdyż ten grzęźnie w zapince a rączka śrubokręta przy odpinaniu zapinki zahacza o finy.

Yelcyn - to czy w zapince blokuje Ci się śrubokręt, czy nie, zależy od jego grubości. Nie znaczy to, że zapinka jest do doopy, a że masz za wielgachny śrubowkrętakos :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej kupic tego SI-97 + "Y.S-TECH ULTRA SILENT 92mm" ten 18dB :)

Na przeciwko procka mialbyc tunel... wiec jakbys przy otwartej budzie zrobil to by bylo na to samo. Paste OCZ+ silver mialem zamiar tez kupic.

 

Jak masz czas i checi to bede wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie cos mi sie wydaje ze termalright tym razem zbytnio przebajerowal swoj produkt, i nie zgadzam sie z opinia kolegi ze SP97 jest radiatorem takim samym jak 15 innych - sam tak stwierdzil bo ja na tym co w podpisie i na tej plycie (odczyta z diody termicznej w rdzeniu procesora) mam iktualnie temperaturke 42 stopnie w stresie 3-4 stopni w góre. Wiec jeżeli ma ktos taka mozliwosc to dalej polecam SP97 - ja jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The same heatpipes are also used by major OEMs like Dell and Hewlett-Packard, etc... I think the chance of defective heatpipe is very low.

Jeśli chodzi o możliwość uszkodzenia HP to też w to nie wierzę. To raczej mało prawdopodobne.

 

I notice he uses ABIT NF7S motherboard. Basically he would need a bigger than normal ATX case that gives more room in the direction power supply. If the case is rather small and he tried to squeeze fit the heatsink, then the fan clips can possibly make trouble over time.

Wątpię, żeby ktoś kto inwestuje 230zł w nowe chłodzenie zmieniałby jeszcze zasilacz i obudowę dla poprawnej pracy radiatora.

 

Obudowa jest takiej samej wielkości, jak u innych użytkowników. Niektórzy mają nawet taką samą płytę główną i podobny procesor .. a temperatury są dużo niższe.

To mnie właśnie intryguje.

Zasilacz w mojej obudowie to Chieftec .. pod spodem zasilacza jest wiatrak wyciągający powietrze. Ciepło w takim układzie nie powinno się gromadzić. Temperatura otoczenia tylko 20`C. Kable w mojej obudowie są okrągłe, a w kierunku procesora, przez tubę dmucha chłodne powietrze z zewnątrz. Zasilacz mam inny, ale tuba w obudowie wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

W obudowie mam tyle wentylatorów, ile się tylko dało założyć. Pozatym temperatura na procesorze spada nieznacznie nawet przy otwartej obudowie. Moim zdaniem warunki są niezłe.

Jak można się lepiej zabezpieczyć przed gromadzeniem się ciepła? .. i czy SI-97 naprawdę jest aż tak wymagający? Nierozumiem jaka jest różnica w sposobie chłodzenia mojej obudowy a obudów innych posiadaczy SI-97? O chłodzenie procesora na poziomie conajmniej takim samym jak BOXowe powinna zatroszczyć sie firma Thermalright (niezależnie od warunków w obudowie) .. a prestiż firmy i cena radiatora karze się spodziewać nawet lepszych wyników.

 

Na wszelki wypadek to sprawdziłem. Zmierzyłem tam temperaturę czujnikami i nie zauważyłem żadnych niepokojących wzrostów temperatury.

 

Yelcyn - jako, że Twój wypadek jest odosobniony - Thermalright rozpatrzyło pozytywnie twoją prośbę - przetestują dokładnie Twój cooler, aby sprawdzić, czy coś jest z nim nie tak.

Nawet jeśli okaże się, że radiator jest dobry na ich sprzęcie to i tak u mnie wciąż będzie gorąco. Powodem dla którego go kupowałem była chęć lepszego chłodzenia, a wygląda na to, że na moim sprzęcie sprawdza się niewiele lepiej niż zwykły BOXowy radiator (który jest dla mnie punktem odniesienia). Dlatego jestem zawiedziony. Jeśli okazałoby się, że jest to poprostu "feralna" sztuka .. zwróciłbym honor SI-97.

W sprawie testu skontaktuję się z Tobą na priv.

 

Yelcyn - to czy w zapince blokuje Ci się śrubokręt, czy nie, zależy od jego grubości. Nie znaczy to, że zapinka jest do doopy, a że masz za wielgachny śrubowkrętakos

He he .. Próbowałem też mniejszymi. To, że zapinka sie blokuje, to rzeczywiście kwestia grubości śrubokręta ... ale podważenie zapinki bez kolizji jakiegokolwiek śrubokręta z finami .. to prawdziwa sztuka.

 

Ale nie wiem skąd ci się wzięło że z SI-97 są problemy...ja ich nie mam, 99% ludzi na innych forach (i w kraju i za granica) też ich nie ma, 2 osoby tutaj zanieczyściły atmosferę jakimiś żądaniami z kosmosu, i tyle.... własnie grałem w "kroniki riddicka" i przy NIESŁYSZALNYM kompie miałem na procku 44'C. Więc: nie wiem, wg mnie cooler jest rewelacyjny.

Spoko .. zazdroszczę .. naprawdę! .. też bym tak chciał .. i też bym mówił, że SI-97 jest rewelacyjny. Nie żądam wiele .. niech będzie przynajmniej 50`C w stresie.

 

P.S. Jak widać finch przy podkręconym procku (@2500MHz), mocniejszym Chieftec`u (420W), i płycie Abit ma ok 46`C w stresie. SP-97 radzi sobie całkiem nieźle. Zastanawiam się czy nie opłaciłoby mi się przeżucić na miedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda płyta główna odczytuje temperature jak chce i zbytnio bym się nie sugerował tym ze u jednego jest 40C a u drugiego 50C. Zeby było śmieszniej to niektórzy producenci zmieniają kalibracje termistora w róznych wersjach biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda płyta główna odczytuje temperature jak chce i zbytnio bym się nie sugerował tym ze u jednego jest 40C a u drugiego 50C. Zeby było śmieszniej to niektórzy producenci zmieniają kalibracje termistora w róznych wersjach biosu.

zapomnialem dodac, ze moj pomiar to pomiar termometrem z digital doca 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego dość! Po reinstalacji troche pochodzilo ... a teraz znowu to samo! Wlaśnie mam 64`C w idle :!: ... Nie widze innej możliwości ... to musi być jakaś wadliwa sztuka. Nawet nie zapuszczam Prima95 .. bo wtedy to juz mi sie wszystko sfajczy. :(

Nie wiem co robić. Wymienić ... czy wziąć kase i kupić coś innego ... albo poprostu zamienić na inny? Narazie chyba wrócę do BOXowego radiatora, bedzie bezpieczniej.

SI-97? ... SP-97? ... czy może Scythe Kamakiri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego dość! Po reinstalacji troche pochodzilo ... a teraz znowu to samo! Wlaśnie mam 64`C w idle :!: ... Nie widze innej możliwości ... to musi być jakaś wadliwa sztuka. Nawet nie zapuszczam Prima95 .. bo wtedy to juz mi sie wszystko sfajczy. :(

Nie wiem co robić. Wymienić ... czy wziąć kase i kupić coś innego ... albo poprostu zamienić na inny? Narazie chyba wrócę do BOXowego radiatora, bedzie bezpieczniej.

SI-97? ... SP-97? ... czy może Scythe Kamakiri?

yelcyn - możesz też rozważyć TT Silent Tower 4 in 1 - mam to i nie narzekam - pozatym dodatkowy atut - uniwersalnosc coolera ;)

Moje wyniki sa na forum temat z Silent Tower w nazwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee nie chciało mi sie wogole czytac tego wątku, ale dorzuce dwa słowa od siebie, na codzien pracuje z SP97/3200+. i wiem dobrze jaką temp. moj procesorek ma.

 

zamieniłem na SI-97 (dla testów), dokłądnie w tym samym komputerze. i teraz nie wdając się we wszystko wokoło, zmieniłsię tylko radiator_.

 

SI-97 wbrew moim oczekiwaniom (raczej nie podchodziłem entuzjastycznie) od SP-97 przy otwartej budzie jest gorszy o 2-3 stopnie.

 

niestety po zamknięciu budy roznica dochodzi do 5-6.

 

wiec nie taki złoty jak go malowali. tyle moich słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio temp podskoczyla o 2 stopnie w idle, czyzby znowu trzeba bylo przesmarować pastą, hmm. Ten radiator ją zjada czy co....żadka jest to może wyparowała przy prime'owaniu ;)

Teraz mam 36 stopni w idle (znaczy przegladanie www) wczesniej bylo 34. Procek athlon 1700+ @ 2080MHz 1,5 V. I jakos heat pipy sie zaczely mocniej grzać... czyżby powstawał u mnie ten sam zonk co u Yelcyna....No ale na razie nie jest jeszcze tragicznie, wiec poczekam cierpliwie.

 

P.S. ale fakt ze cooler jest zdeka przereklamowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego rozczarowania.. po prostu zle podeszliscie do tego radiatora.

Po pierwsze, wydaje mi sie ze nie bylo celem producenta zrobienie jak najbardziej wydajnego radiatora. Chodzilo o zrobienie produktu lekkiego i w miare wydajnego. To sie udalo. W koncu ten radiator jest przeciez ALUMINIOWY to dlaczego ma byc bardziej czy podobnie wydajny jak np. caly miedziany sp97?

Porownujac si97 do innych aluminiowych radiatorow to raczej nie ma on zadnej konkurencji a najlepsze jest to ze on moze konkurowac wlasnie z miedzianymi i czesto z nimi wygrywa, przy tym ze wazy on polowe mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zamieniłem na SI-97 (dla testów), dokłądnie w tym samym komputerze. i teraz nie wdając się we wszystko wokoło, zmieniłsię tylko radiator_...

A jaki masz wentyl? Bo tak jak pisałem, przy szybszych śmigłach bardziej wydajny będzie zawsze SP-97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie szybki... Papst 3412 N2/GL =)

Mógłbym pokusic się o włożenie na chwilkę np. Vantec Tornado, tylko że mi się za bardzo nie chce znowu grzebać, jest niedziela =)

Być możed masz rację że przy szybszych wentylatorkach różnica się zmniejsza, bo jakby niebyło alu w powietrze oddaje szybciej ciepło.

 

A co do SI-97, ja i tak jestem zdziwiony że takie "gówienko" bądz co bądz daje sobie rade szczególnie że HP jakbynie było tak dobrze działa.

 

Nie chce mi się, a zapomniałem tego zrobić, a szkoda. Sprawdzić jaką temp będzie miał SI-97 a jaką SP-97 bez wiatraczka (startując oczywiście od temperatury pokojowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos sie wypowiedziec w temacie SI97 zalozolnego na TBreda 2600XP+ wlozonego w Solteka SL75-FRN2-L ? Jaka mozna na tym zestawie i z wolnoobrotowym wentylem 80 lub 92mm wyciagnac? Obecnie mam az 62st. w idle z coolerem Arctic Cooling! :( PRzymierzam sie wlasnie do SI97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem wczoraj od Niemiaszków i właśnie robię testy na Pentagramie FreeZone QC 80-Cu przy 2100rpm (cicho) i max. obrotów - jeżeli skończę do wieczora (bo mam inne rzeczy na głowie), to wówczas wrzucę SI-97 + Y.S. Tech 92mm 2400rpm (jeszcze zobaczę, jak go skręcę, ale podejżewam że do ok 6-7v). Wyniki powinny być jutro, najpóźniej pojutrze.

 

Btw. nie będę nic zmieniał w ramach wentylacji mojej budy i opiszę ją dokładnie - zawsze tak robiłem, kiedyś porównując TT Silnet Boosta z w/w Pentagramem (amatorski test, pierwszy w polskiej sieci ;)). Z góry mówię, że pasta to Cooler Master Premium (droga franca, ale u mnie spisuje się lepiej od AS V albo OCZ Silver).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze przeoczylem, ale podajcie temperatury przy jakims mocno wykreconym sprzecie.. Najbardziej mi zalezy na napieciu okolo 1,9 - 2,0 V. Bo napiecia rzedu 1,5 - 1,7 to niskie napiecia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze przeoczylem, ale podajcie temperatury przy jakims mocno wykreconym sprzecie.. Najbardziej mi zalezy na napieciu okolo 1,9 - 2,0 V. Bo napiecia rzedu 1,5 - 1,7 to niskie napiecia.

Będzie, będzie 11x200, 12x200, 12.5x200 a potem jeszcze FSB w górę - dlatego to potrwa (full idle, surfowanie itp. np. muzyczka, stress to Prime95 Large FFTs na ok. 2 godz.).

Policz sobie możliwe kombinacje, to wyjdzie ci tego całkiem sporo, a chciałbym zachować odpowiednią temp. otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To moj pierwszy post na forum, wiec prosze o wyrozumialosc :oops:

Mam plyte Abit NF7-S (v2) oraz troche ciasną obudowe. Mianowicie zasilacz znajduje sie bezposrednio nad plytą - patrzac w poziomie, gdy tylko konczy sie PCB, zaczyna sie zasilacz (mysle ze wiecie o co chodzi). I stad moje pytanie (glownie do kolegi The-noname): czy SI-97 zmiesci sie u mnie? Jesli ktos ma to cudo zalozone na NF7-S lub lub innego Abita o tym samym polozeniu socketu, to prosilbym o sprawdzenie, czy radiator "wychodzi" poza MB, czy moze jest tam troche miejsca? No i ewentualnie, czy jest tam miejsce na zapinkę pod wentylator (nie wiem dokladnie jak to jest tam rozwiązane).

Dzieki za pomoc i wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko. U mnie między płytą i zasiłką jest ok. 1 cm, a i tak wchodzi "na styk". Problemem nie jest sam radiator, ile jego zapiecia druiciane, który "wystają" na boki.

Wg mnie: musiałbyś pomieżyć DOKŁADNIE jaką masz odległość od środka socketu do końca płyty, i zobaczyć czy ci się cooler zmieści (wejdź na stronę Thermalrighta, tam są wymiary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wioska. Założyłem SI-97 w komputerze docelowym, mała buda (midi).

 

Rożnica idle/stress...... 22 stopnie (46/68!). Wioska.

WhisperRock IV radził sobie rewelacyjnie.

 

Wniosek - nie myśleć nawet o założeniu Si-97 do słabo wentylowanej, ciasnej budy bo wyniki sa tragiczne :-(

 

--ED

 

Oczywiście radiator dobrze założony... wentylator noiseblocker se2, + 1 wyciąg z tyłu, +3 wciągi (2 po bokach, jeden z przodu, na ~5V), zasilacz raczej nic nie wyciągający (w sensie powietrza, tagan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej oczywiste, że jeśli obudowa jest źle wentylowana i ciasna do tego ma zasilacz, który dodatkowo pogrzewa jej wnętrze zamiast wentylaować będzie kiepsko... Po prostu masz piekarnik a nie obudowe ;)

 

Założyłem właśnie SI w starym sky-towerze Enlighta bez boków, do tego neoteca z wentylem na 5V i temperatury na Bartonie @ 2400Mhz 1.675V:

 

Idle 35st

Stress 46st

 

Wentylator CrystalFan 92mm 1600rpm 21dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wyraże się inaczej.

SI-97 to bardzo ch_ujowy radiator w stosunku do swojej ceny.

 

Pozatym, to źle zrobiłem że go nabyłem, WSIV był po prostu wentylatorkiem lepszym.

 

A obudowa - wentylowana jest, nie za mocno żeby było cicho, ale jest :-) Więc co by tu nie mówić, SI-97 jest jaki jest i tyle. wsjo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp -> chyba jednak cos zle zamontowales. z tego co piszesz (2 wiatraki z boku, jeden z przodu, jeden z tylu) obudowa powinna miec dobra wentylacje. Dobrze by bylo, gdybys sprawdzil temp. wewnatrz budy.

No i troche mnie zaniepokoiles, bo tez mam obudowe MIDI oraz 2 wentyle na ściance bocznej (w idle lecą na 5V, a podczas gry daje na 12V), a procek chlodzony wlasnie Whisper Rockiem IV (+Arctic Ceramique). Po 2 godzinach w prime95 (went. na maxa oczywiscie) temperatura doszla do 49*. Niby niezle, ale to dopiero 1,625V na CPU, a do tego komp chodzi jak odkurzasz - zarówno jesli chodzi o poziom glośności, jak i samo wsysanie kurzu :lol:

Mimo wszystko chcialbym spróbowac tego thermalrighta, ale boje sie, ze wywale kase w bloto (jesli mi nie wejdzie do obudowy :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem napewno dobrze.

 

dziś dla pewności zdjąłem i założyłem ponownie, CS prosty napewno, pasta AS5

 

no i co ?

-ED

 

Gdybym miał źle założony to i w idlu by sie wszystko topiło.

Radiator mocno ciepły :/

Zapinka sztywna jak pręt zbrojeniowy, docisk napewno bdb, z pastą

też wszystko wporządku, radiator cały i zdrowy nic nie pogięte i połamane.

W budzie temp. całkiem znośna jak na małe midi dosyć upchane z taganem na czele. Dokładnie to samo ale z WRIV miało 43/47

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...