Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz odinstalowac jave...

 

 

Przeszkadza Ci ze tyle zajmuje?

Ja mam zainstalowana jave i wszystkie wersje .Net, z czego kazda zajmuje więcej od javy i jakos mi to nie przeszkadza bo są potrzebne zeby działały programy.

 

 

Nie, AFAIK pod Windowsem jest tylko java Sun.

No jest jeszcze ta druga, ale lepiej nie będziemy o niej pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie zaktualizować FF ręcznie ? Tzn naciskam przycisk i już ? Pytam bo mam wersjie 2.0.0.1 i dawno temu wyłączyłem aktualizacje auto. Teraz jak je włączyłem nie powiadamia mnie o aktualnych aktualizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. Jeszcze tylko spytam: czy po takiej instalacji zostaną wszystkie zakładki, pamięć cache, motywy, pluginy no i ustawienia ?

 

Zeby nie zaśmiecać mam jeszcze jedno pytanie: na jakim poziomie jest u Was użycie procesora przy włączonych 5 kartach przez 30 min ? I czy użycie procesora zależy od przeglądanej strony ?

Pytam bo jak miałem włączonych ok 5 kart w tym: http://www.shacknews.com/onearticle.x/48107 to użycie skakało od 11 do 43% (ofc bez właczania strema filmiku). Gdy w tej samej karcie odpaliłem Google.pl to użycie skakało od 2 do 24% a gdy zostawiłem 5 zakładek ale wszystkie to forum ppc + to google użycie wahało sie od 0 do 4% z przeważaniem 0. Czyli jak na stronie jest np wiele reklam we flashu to użycie wzrasta ? Pytam bo nie wiem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaną. To wszystko siedzi w profilu a aktualizuje sie tylo program.

 

To zalezy od stron. Zle napisane flashe potrafią nawet calkiem "zabic" procesor. Flash to jest najgorsze co moze byc na stronie, w dodatku przez nie pojawiają się równiez problemy z przełączaniem miedzy kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaną. To wszystko siedzi w profilu a aktualizuje sie tylo program.

 

To zalezy od stron. Zle napisane flashe potrafią nawet calkiem "zabic" procesor. Flash to jest najgorsze co moze byc na stronie, w dodatku przez nie pojawiają się równiez problemy z przełączaniem miedzy kartami.

Zgadzam sie ;). Najgorsze są strony na samym flashu - przerost formy nad treścią.

 

A po za tym wielkie dzieki za szybkie odpowiedzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W firefoxie chcialbym importowac bookmarksy z pliku ale tak by nie powielal identycznych istniejacych jkuz wpisow. Uciazliwe jest kasowanie tych samych wpisow. Da sie to jakos wykonac? Moze jakas wtyczka?

Roznoczesnie czy jest sposob na automatyczne sortowanie bookmarksow?

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copying Your Local Firefox Settings

If you're using a local copy of Firefox, you may wish to just copy your local Firefox settings right into Firefox Portable. Your local Firefox profile is usually installed in C:\Documents and Settings\[user]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\default.???\ Just copy the contents of that folder (except the cache directories) to the FirefoxPortable\Data\profile directory. Then, and this is important, delete the file FirefoxPortableSettings.ini within the FirefoxPortable\Data\settings directory, if there is one. When you start Firefox Portable for the first time, it's recommended that you turn off disk cache, password saving and history if you're using a flash-based portable device. You can set all of these within the Privacy tab of the Firefox Options window. Sometimes, certain profiles will cause the launcher to fail or hang. It's best to give it a few minutes to see if it's just checking compatiblity and adjusting the locations of the extensions before giving up on it. If it fails, it is usually due to an incompatible extension.

Działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W firefoxie chcialbym importowac bookmarksy z pliku ale tak by nie powielal identycznych istniejacych jkuz wpisow. Uciazliwe jest kasowanie tych samych wpisow. Da sie to jakos wykonac? Moze jakas wtyczka?

Roznoczesnie czy jest sposob na automatyczne sortowanie bookmarksow?

thx

Bookmark Duplicate Detector

Do sortowania też coś było, ale nie pamiętam nazwy. Może rano mi się przypomni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Ostatnio dziwnie zawiesza mi sie FF, nie pomogło przeinstalowanie, ani na wcześniejszą wersję, ani na najnowszą, ale wiesza się tylko FF, czyli wszytko inne działa bez chwili zająknięcia, a FF łapie zawiasy, praktycznie non stop tak co 10-15 sek kursor przestaje reagować na sekundę dwie. Trochę to irytujące, póki co siedzę na Operze, ale jakoś wolę FF. Poradźcie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Tony ale stało mi sie to jak na razie tylko 2 razy (w ciągu 2 dni ;]). Chyba mam tak od zainstalowania FF 2.0.0.6. U mnie to sie objawia wyłaczanie i właczaniem monitora (jak przy zmiania odświżenia) i procek wtedy ma 100% :blink:. Chyba zrobię downgrade tylko jak ?

Tzn co mam skopiować aby zakładki, pluginy i motywy zostały ? Chce uninstalować tego FF a zainstalować starszego ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakieś rozszerzenie pozwalające na wyłączenie dźwięku ze stron? Ponieważ czasami gram sobie w różne gry flashowe online, które nie mają możliwośći wyłączenia dźwięku, a chciałbym słuchać w tym czasie muzyki. Najlepiej, gdyby miało możliwość whitelistowania np. youtube, ale inne strony byłyby pozbawione dźwięku(coś jak NoScript), ale nie jest to istotne :). Dzięki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem, bo nie wiem jaką frazą wyszukać ten problem.

 

Wracam po wakacjach, a tu taka niespodzianka:

Dołączona grafika

Pozostałość po BearShare, ktoś wie jak się tego pozbyć? Jak najadę na to "okienko" to mam odwołanie do "chrome://m9ffxtbr/content/toolbarembed.html#"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam cholernie irytujacy mnie problem.. ;)

 

Jak wyłączyc to powiadamianie o sciagnieciu sie pliku, ktory pojawia sie nad paskiem systemowym? Na moim kompie niezle to zacina system :/ wrrrrr

 

ps. wiem, ze to dziwne. Ale chwilami mam nawet kilkusekundowe zwiechy.. :/

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem z firefox'em, mianowicie źle wyświetla mi stronę DHL'a

Dołączona grafika

 

jak sobie z tym poradzić? probowałem na czystej wersji firefox'a i też to samo. A i ostatnio często występują mi raporty błędów windowsa po czym zamyka sie firefox.

 

edit. Dołączona grafika

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...