Skocz do zawartości
v1ru5

Vampire: The Masquerade Bloodlines

Rekomendowane odpowiedzi

Gra w końcu ujrzała światło dzienne :). Jestem strasznie ciekawy tej gry, oryginalny system rpg, engine SOURCE zapowiadają super gre, ciekawe jak bedzie w rzeczywistości. Czekamy na pierwsze recenzje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pogralem sobie chwilke, jeszcze nie mam pojęcia o co chodzi ale gra wydaje sie być niezle rozbudowana.

Po instalacji zajmuje 2.85GB,chodzi i prezentuje sie całkiem znośnie, chociaz niezle mi przycinało jak mnie policja lała po załatwieniu jakiegoś przechodnia. Nic nie czaje w tym systemie rpg, nie gralem w Vampire:Redemption. Trzeba po prostu porządnie przysiąść i pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detale na maxa, rozdzialka 800x600 bo taka mi sie ustawila i nie zmianialem. W zamkniętych pomieszczeniach chodzi idealnie, na zewnątrz tez jak nic sie nie dzieje. Więcej napisze jak dluzej pogram.

 

Sorki za dwa posty pod rząd ale ostatnio dziwnie to forum chodzi. Zmienta co na tym serwerze bo sie pociąć idzie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

giera miodna .. i chodiz fajnie .. aczkolwiek potrafi dostac czkawki po dluzszym graniu (jaksi memory leak :/ )

jestem w drugim miescie..

dokladnie takie jak z pierwszej czesci .. jest club CONFESION itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tę grę ...chodzi ładnie , wrazenie robią postacie a szczegolnie twarze ich mimika ..całosc wygląda bardzo miło dla oka..choc moze za bardzo jak na tego typu grę nasycone kolory...taki jarmark :roll: , co do samej gry to bym cos napisał ale:

 

jestem gdzies w połowie MEN of VALOR: VIETNAM (polecam ..najleosza gra o Vietnamie..ludzie od MOHAA ją robili) a następny w kolejce czeka MEDAL-PA ale wyprzedzi go zapewne HalfLife-2 ...więc sami rozumiecie :twisted: dlaczego :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gdzies w połowie MEN of VALOR: VIETNAM (polecam ..najleosza gra o Vietnamie..ludzie od MOHAA ją robili) a następny w kolejce czeka MEDAL-PA ale wyprzedzi go zapewne HalfLife-2 ...więc sami rozumiecie :twisted: dlaczego :twisted:

To jest tak, jak zadużo gier się "nakupi" :lol:

 

;]

 

A w tym vampir'u też się steruje kilkoma postaciami naraz jak w poprzedniej wersji ? Jeśli tak to jak to rozwiązano (TPP?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gdzies w połowie MEN of VALOR: VIETNAM (polecam ..najleosza gra o Vietnamie..ludzie od MOHAA ją robili) a następny w kolejce czeka MEDAL-PA ale wyprzedzi go zapewne HalfLife-2 ...więc sami rozumiecie :twisted: dlaczego :twisted:

To jest tak, jak zadużo gier się "nakupi" :lol:

 

;]

 

 

:D :D :D

 

A w tym vampir'u też się steruje kilkoma postaciami naraz jak w poprzedniej wersji ? Jeśli tak to jak to rozwiązano (TPP?) ?

W poprzednia wersje nie gralem ....tutaj na poczatku wybieramy postac (a dokladniej klan i plec) i na poczatku sterujemy jedna postacia ...widok TPP (widok sam przechodzi w FPP w odpowiednich momentach..i chyba mozna to tez recznie przelaczac) , jak juz pisalem gramy jedna postacia ale czy potem bedzie to jakas druzyna to nie wiem , niech napisze ktos kto w to dluzej gra :roll:

 

Wracam tymczasam na pola ryzowe :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem, pogralem z 15minut ale powiem Wam ze to nie jest juz to samo co pierwsza czesc.. jakos mnie nawet nie ciagnie do grania w to, grafa ladna (szczegolnie twarze postaci) choc sama gra na moim sprzecie (chodzi o ram szczegolnie) troche muli... czasami sa przeskoki.

narazie unistall, jak bede mial najwyzej kiedys czas wolny to moze sobie pykne dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak odpalic to cudo pod W2003? XP cos mi sie sypal i przesiadlem sie na ten system. Underground2 zainstalowal sie bez problemu,a Bloodlines wyswietla komunikat, ze chodzi tylko pod 98,2000 i XP. W sumie 2003 i XP sa podobne,wiec moze da sie to jakos obejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano da sie obejsc, trzeba pliczek Vampire - The Masquerade Bloodlines.msi wyciągnąć z obrazu, wyedytować taki programikiem Orca (launch condition>drop table), zapisac zmiany z zrobic nowy obraz z tym zmienionym pliczkiem, troche jest z tym zachodu ale z reguły pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka fabularnie ciekawa , ale walka dosc beznadziejnie rozwiazana , do tego framerate jest zalosny momentami , szczegolnie na otwartej przestrzeni i nawet gf6800 nie pomaga ;) Nie ma to jak fachowcy twierdzacy , ze na 4ti dobrze chodzi ;) No jak komus styka 5fps to sie zgodze :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wywalilem na ta gre 45 ojro. Opis wrazen:

Gralem dopiero kilka godzin i musze przyznac ze gra wyglada ladnie (na pewno nie tak jak HL2 czy Doom, ale trzyma poziom) i ma swietny klimat. Duzo ciekawostek, m.in. skradanie, chowanie sie w cieniu (jest "cieniometer" - choc troche dziwnie sie zachowuje), uproszczone hackowanie komputerow, lockpicking, rzucanie przedmiotami zeby odciagnac wrogow itp. itd. Nie wiem dokladnie jak z magia, bo gram klanem Tramere, ktory jest magii pozbawiony, ale ma za to jako jedyny klan jakby specjalna magie krwi. Tez ciekawa sprawa. Poza tym masa statystyk i rozne drogi rozwoju postaci. Dodatkowo, wydaje mi sie (choc nie jestem pewny bo jak mowilem gram dopiero pare godzin) gre powinno sie chciec przejsc kilka razy, bo wybor klasy i rozwoj postaci bedzie chyba mial duze znaczenie dla sposobu przejscia gry. Czyli duze replayability.

 

Grafika:

Jak juz powiedzialem HL2 to to nie jest, ale wyglada bardzo ladnie. Zreszta grafika w cRPG nie jest najwazniejsza. Duze wrazenie robia za to twarze postaci, mimika - tutaj pierwsza klasa.

 

Interakcja z otoczeniem:

Sa dialogi jak na cRPG przystalo, i to calkiem rozbudowane, choc nie az takie jak P: T, czy KOTOR. No, ale przynajmniej nie mamy "dialogow" w stylu Morrowinda. Jeszcze nie zauwazylem czy rozne odpowiedzi, bardzo wplywaja na dalszy rozwoj fabuly, ale podejrzewam ze w tym przypadku gra nie odbiega od standardow.

Co do interakcji z otoczeniem "martwym". Nie gralem w HL2, ale z tego co wyczytalem jest na naprawde wysokim poziomie. W Vampire tego niestety nie uswiadczymy. Tzn. jakas tam szczatkowa interakcja jest (mozna stluc szybe czy otworzyc pare szafek, tudziez podniesc jakas deske i kopnac pudlo), ale ogolnie rzecz biorac w tym aspekcie gra nas ogranicza. Ja nie uznaje tego za wade, bo do tej pory cRPG z wybitna interakcja sie nie ukazal. Nie jest to po prostu najwazniejsza rzecz w cRPG.

 

Muzyka:

Rewelacja. I tylko tyle. nie bede sie wdawal w szczegoly, bo nie pamietam zespolow od sciezki dzwiekowej, ale jest swietnie.

 

Fabula:

O tym wiele nie moge powiedziec bo dopiero zaczalem grac. Ale poczatek jest mroczny i ogolnie ma fajny klimat. Zlego slowa wiec na razie nie moge powiedziec. Zobaczymy jak sie rozwinie.

 

Dialogi i slownictwo:

Chyba najmocniejsza strona gry. Po prostu rewelacyjne. Gra jest w kategorii 18+, wiec moglismy spodziewac sie troche wulgaryzmu i slangu, ale w tym przypadku, niektore postacie rzucaja takim miechem ze az glowa boli. Przy czym nie jest to bezmyslne. Wiele zalezy z kim sie mowi. Jesli jest to ktos z wyzszych sfer to miesem oczywiscie rzucal nie bedzie. Ale jak gadamy z jakims drobnym niewyedukowanym oprychem, to sprawa wyglada inaczej. Czyli jak w zyciu. Z czesci dialogow naprawde sie usmialem. Jak chociazby rozmowy z wampirem z poczatkowego turtoriala. Ogolnie, jak na razie teksty porownywalne do tych z GTA SA, chociaz chyba mocniejsze.

Niestety dla osob poslugujacych sie angielskim kiepsko, albo yako tako, dialogi beda problemem. Postaci posluguja sie slangiem i ciezko jest w pierwszej chwili zrozumiec. Na szczescie mozna sobie dialog przeczytac. Ale bez bardzo dobrej znajomosci angielskiego duzo sie straci z gry.

Dla mnie dialogi i slownictwo to jak na razie najmocniejsza czesc gry. Nie zebym propagowal brzydkie slowa. Po prostu mam dosc tych kulturalnie poprawnych tekstow z wiekszosci gier.

 

Walka:

Tu jest troche gorzej. Ogolnie mi sie srednio podoba. Gre mozna prowadzic z perspektywy FPP lub TPP, ale w momencie walki wrecz zawsze przelacza nas do TPP. Nie wiem jak w przypadku strzelania, bo jeszcze nie uzywalem. Mi walka srednio do gustu przypadla. Jakas taka rabanka TPP.

 

Wymagania:

Moj sprzet to: Athlon 1800XP, 512 RAM (266DDR), Radeon 9600PRO@XT. Tak wiec sprzet raczej kiepski. Gram na 800x600x32, Bumpmaps ON, detale w wiekszosci na max., ale nie ma za wielu opcji konfiguracji. Dodatkowo mam wlaczone AAx4 z poziomu sterownika. Gra w malych pomieszczeniach chodzi bardzo plynnie. Na wiekszych otwartych przestrzeniach niestety troche tnie. Przy czym jak wylaczylem AA i zredukowalem detale, nie zauwazylem wzrostu wydajnosci, wiec podejrzewam ze to wina slabego procesora albo RAM. Z drugiej strony wyczytalem, ze nawet na mocnym sprzecie gra sie tnie na otwartych przestrzeniach, wiec chyba po prostu gra jest kiepsko zoptymalizowana. Gra jest dedykowana nVidii, wiec moze na tych kartach pojdzie lepiej? Ja nie wiem.

Ogolnie jak zdazylem sie zorientowac gra ma troche bugow (jak wszystkie gry od Troiki) i pewnie niedlugo wyjda patche. Moze poprawia troche wydajnosc.

 

Wady:

Obok wydajnosci i drobnych bledow w wyswietlaniu grafiki i w dzwieku wielu wad nie zauwazylem. Dla mnie najwiekszy to brak mapy (albo nie znalazlem) co przy lakonicznych wpisach do dziennika daje sie we znaki.

 

Podsumowanie (subiektywne po kilku godzinach gry):

Grafika 8,5/10

Muzyka 10/10

Klimat 9/10

Dialogi 11/10 :D

 

Ogolnie: 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka ogolnie jestem zwolennikiem rpg a do tego uwielbiam wampiry wiec jestem zachwycony. Lepsze niz hl2 ktorego przeszedlem i sie ostro zawiodlem. Grafika ladna, klimat super, angielski znam dobrze ale czasem mam problemy (duzo slangu), walka ujdzie, fajne questy polecam wszystkim fanom rpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co mysle o grze:

 

Gra jest dobra,tylko jeszcze nie zabardzo obczajam o co w niej chodzi bo jestem cienki w rpgi,ale widac,ze gierka ma swoj klimacik.Podoba mi sie pomysl doboru postac poprzez pytania i sposob charakteryzacji.Co do grafiki to jest niczego sobie,chociaz mimo,ze wykorzystuje engine Sourca,moglaby byc lepsza w stosunq do wymagan.Narazie niewiele doszedlem i gra mi caly czas dzialala super plynnie,ale w filmik poczatkowy czasem jakby lekko haczyl (to nie przez ram),a tak nie powinno byc na radq 9700 pro bo HL poza lekkim swapowaniem dziala lepiej a ma o wiele ;adniejsza grafe.Postacie w grze sa bardzo ladne,choc wyraznie widac,ze skladaja sie znacznie z miejszej liczby poligonow niz te w HL,ale nie jezt zle,a główny bohater przypomina Michala Wisniewskiego :P.Muzyczka bardzo fajna,rodem z Soul reavera.Jesli chodzi o fabule to jeszcze jej nie znam bo za krotko gralem,ale czuje, ze bedzie spox i napewno wroce do tej gierki (jak tylko skoncze HL),ale nie wiadomo,czy gra mi sie nie znudzi,bo takie gierki lubia sie u mnie nudzic (Blood Omen).To w sumie tyle,jak narazie oceniam gre na 8/10.Jak dluzej pogram moze sie wszystko zmienic,narazie to tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z tą grą ... po zainstalowaniu wszystko podczas instalacji było ok . Po czym włączam gierce a tam pasy które biegną od dołu ekranu do góry takie białe ... później czerwone . Co to moze być ? W żadnej innej grze ani 3dmarkach artefaktów nie zaobserwowałem więc czego to może być wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...