Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

bez względu na poziom głośności te pyqania zawsze są tak samo głośne, wystarczy że głośniki wogule są włączone i wyciszoneżeby pyqały. czasami to całe serie sie zdażają wtedy to mi sie odechciewa słuchać czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zasilacz tu nic nie pomoze, ani nic nieda bo on ma wlasne uziemnieie (umnie podlaczone do zera bo innego wyjscia niema, 2 kable tylko :]), w karzyd razie musza byc skoki napiecia i wali tego typu sie pojawiaja, co gorsza nie sa uziemione brak 3 wejscia. Z tego co wiem to w Creative`ie jest filt napiecia i unich nie wysteuja trzaski no chyba ze sa duze ruznice potecjalow, ale ogulnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak to usunac te trzaski jedynie UPS pozostaje , moze ktos ma inne rozwiazanie tego problemu bo jak wiemy, glosniki uziemienia nie maja i trzaski beda, elektryka jest do bani lata 80, slyszalem ze jest cos takiego jak filtry napiecia, ale to chyba sie do tyczy UPS`a. Mysle ze jakby byly uziemione (mialy wtyczke jak komp) to by trzaskow nie bylo, moze trza luknac do srodka i moze by sie dalo jakos to uziemic. Ja osobisie na budzie niemam przebicia jeszcze nigdy mnie nie kopnol.wkoncu ten Chieftec jest pocos tam. To musi byc wina sieci elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz już jestem na 100% pewien że trzaski wynikają z marnej stabilizacji napięcia w zasilaczu. Najprostszym aczkolwiek dość kosztownym rozwiązaniem jest podpięcie ich pod UPSa. Można również poprawić stabilizację napięcia w zasilaczu, to jednakże wymaga ingerencji w elektronikę sprzętu. Dobra listwa może coś pomoże, chociaz poważnie wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to o czym myślę to raczej napewno. Taka zplastikowymi końcówkami mniejsza od ZS wielkości karty LIVE.?Widziałem to "cudo" na własne oczy. A fe z daleka do tego. Nie jestem pewny na 100 % ale cena 159 jaką widziałem utwierdza mnie w przekonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy X-530.

 

Co tu duzo mówić... WYPAS :D

1211443[/snapback]

 

heh ja tez wczoraj zakupiłem te głośniki i dałem ciała bo przepłaciłem w mediach za nie :(

pozatym na początku działały mi 2 i bufer teraz juz działają 4 i bufer jescze tylko 1 i bedzie git , niestety zintegrowana karta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Tak sobie patrzę na wszelakie opisy i opinie na necie i też doszedłem do wniosku, że X-530 są najlepsze za tą cenę ale z drugiej strony patrząc na opisy ludzi, którzy kupili sobie creativy--hmm to też są zadowoleni z zakupu. Wszystko stało by się jasne gdyby ktoś posiadał oba zestawy i dokonał oceny porównawczej.

Ja zamierzałem kupić logitechy (w Krakowie znajdziecie je już za 277PLN) ale teraz zauważyłem nowe głośniki o nazwie MERCURY 5.1 HT-6200 . Podobno są dobre. Mają 90Watt RMS. Subwoofer aż 50watt !!! Cena 250PLN. Jeśli coś o nich wiecie to dajcie znać (otworzyłem nowy topic o nich).

mercury 5.1 No cóż został usunięty więc zapraszam tutaj Głośniki 5.1 i nie tylko

 

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez marius_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Podłączyłem głośniki do innego komputera

(SB Live 5.1) i nie działa mi centralny głośnik :(.

 

Chyba ktoś już miał taki problem,

ale nie mogę znaleźć rozwiązania :|.

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kilka dni temu dałem dziewczynie creativy P580 ze wzgledu iz nie pasowały mi zbytnio . Bas dudnił a nie grał , srednich tonów brak...

 

myslałem kupic logitechy x-230 ale patrza na parametry suba to 5W roznicy miedzy x-530 to duzo... mysle jeszcze nad T5900 ale sub w nich wydaje sie byc identyczny jak w P580 jedynie nieco mocniejszy.

 

patrzac na forum widneja jeszcze MERCURY 5.1 HT-6200 o stosunkowo duzej mocy ale jak to sie ma na jakosc dzwieku.

osobiscie mam wierze 2x500 watt schneidera :lol: ale na mieszkanie w bloku to nie bardzo pasuje :lol: wiec potrzbuje cos brzmiacego w miare ładnie a nie głosno.

 

czy w logach sub jest z plastiku ? nie wpada to w jakies drgania ?

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wlasnie sie zaopatrzylem w media marktcie w te glosniczki i wszystko jest ok graja cudnie ale jedno mnie zastanawia - czy ten subwoofer czy jak to sie tam pisze ;> zawsze tak dziwnie cicho gra czy tylko u mnie cos jest nei tak ? ;P zdaje sobie sprawe ze to jest glosnik tylko do basow chyba i nie gra jak cala reszta ale przy moim poprzednim zestawie glosnikow 5.1 mediatechu (syf straszny ;P) gralo jakos glosniej ogolnie ... a tu w zasadzie moge go wylaczyc i roznicy wielkiej nie zauwazam, juz chyba wiecej basow idzie z centralnego. (zeby nie bylo nieporozumien, wiem ze glosnosc jego podkrecam z tylu, nic nie daje ;> gra ale nadal jakos tak malo przekonywujaco :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie non stop Suba na minimum bo jest potężny w X-530. Jeżeli chodzi o porównanie to w Logitechu jest mniej sopranu a wiecej Basu jak u Creative. Tak więc zależy jaka muzykę wolisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w końcu dokopałem się do tego artykułu z pcwk i rzeczywiście po przeczytaniu wszystko wskazuje na to że dziś kupię sobie Logitechy. I tak np. na 10 ocenianych produktów w kategorii brzemienie Logitech x-530 zajmuje pierwszą pozycje a Creative T.5900 dopiero piatą. Generalnie w większości ocenianych parametrów Logitech stoi wyżej niż Creative. Jeżeli kogoś interesują jeszcze jakieś rzeczy z tego artykułu to prosze pytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wlasnie sie zaopatrzylem w media marktcie w te glosniczki i wszystko jest ok graja cudnie ale jedno mnie zastanawia - czy ten subwoofer czy jak to sie tam pisze ;> zawsze tak dziwnie cicho gra czy tylko u mnie cos jest nei tak ? ;P zdaje sobie sprawe ze to jest glosnik tylko do basow chyba i nie gra jak cala reszta ale przy moim poprzednim zestawie glosnikow 5.1 mediatechu (syf straszny ;P) gralo jakos glosniej ogolnie ... a tu w zasadzie moge go wylaczyc i roznicy wielkiej nie zauwazam, juz chyba wiecej basow idzie z centralnego. (zeby nie bylo nieporozumien, wiem ze glosnosc jego podkrecam z tylu, nic nie daje ;> gra ale nadal jakos tak malo przekonywujaco :P)

1271158[/snapback]

Dziwna sprawa. Testowałem je w Media i bas grzmi potężnie... Może coś masz zamienione - centralny z woferem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tgo co słyszałem to logitechy x-530 są głośnikami wartymi swej ceny ale chciałbym jednak polecić Geniusy 5.1 Home Theatre. Są trochę droższe (470pln+15pln przesyłka) ale warte swojej ceny a bas mają po prostu cudowny. Jeśli ktoś się zainteresował to proszę zaglądnąć tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wkońcu te głosniki x-530 i jestem bardzo zadowolony, jak na taką cene graja super, zaskoczył mnie pozytywnie bass, poniewaz spodziewałem się że będzie słabszy. W winampie grają mi wszystkie głośniki a w filmach jest róznie w niektórych grają wszystkie a w niektórych tylko dwa przednie , center i subwoofer.

1.Czy jest to wina kompresji filmu czy mozna to jakoś wymusić by grały wszystkie????

2. Mam karte na płycie głównej AC97 na CMI9739A, czy zmiana na LIVE spowodowała by granie głosników tylnych w niektórcyh filmach i czy jakość na LIVE by była mocno odczuwalna??

 

EDIT: Niezauważyłem żadnych szumów albo trzasków dochodzących z głośników z czego się bardzo cieszę :D, mam listwe bez filtra i mieszkam w bloku.

Edytowane przez bikol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie logitech x-530:

- jak sa zakonczone koncowki kabli od glosnikow (maja jakas koncowki [np typu jack])...

- jesli nie maja to mozna by latwo je przedluzyc a jesli maja to jakie...

- czy moze ktos juz przedluzal te kable, jesli tak to jak... (przeciez nie bede cial kabli)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie logitech x-530:

- jak sa zakonczone koncowki kabli od glosnikow (maja jakas koncowki [np typu jack])...

- jesli nie maja to mozna by latwo je przedluzyc a jesli maja to jakie...

- czy moze ktos juz przedluzal te kable, jesli tak to jak... (przeciez nie bede cial kabli)...

Kable są do głosnika na stałe a wtyczka która jet podłączana do subwoofera jest typu Chinch (nie wiem jak sie pisze dokładnie, po polsku Czincz :))

 

Przedłużyć mozna w prosty sposób kupując, albo robiąc samemu zwykły przedłużacz do Chincha, ja tak mam tylne przedłuzone.

 

p0zDro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porblemu z działaniem wszystkich 5 glosnikow to ja sie na niego napotkalem. Ale poradzilem sobie z nimw miare szybko :) Tam gdzie mialy byc tylne glosniki podlaczylem centralny glosnik i suba, a tylne glosniki wsadzilem do gniazda ktore odpowiada za wejscie do kompa i w opcjach dzwieku w "regulatorze Głośności" ustawilem ze do tego wyjscia sa podlaczone tylne i wszystko gra :)

 

Pozniejszy problem na jaki sie napotkalem to to, ze jak w systemie sciszam centralny glosnik to nic sie nie dzieje. A jak sciszam Lewy tylny glosnik to z nim zcisza sie centralny ;)

 

A co do samych glosnikow to przesiadlem sie na nie z 7 letnich dwoch glosniczkow :P i jak dla mnie graja bardzo ladnie :) BAS jest dobry, sub sciszony na maxa bo narazie komp stoi w bardzo malym pomieszczeniu, jak sie przeprowadze to glosniczki rozwiesze w nowym pokoju :) Ale przyznam, ze nie zaluje tych 280 pln za te glosniczki :)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przetestowalem 3 zestawy 2 creat..5800 , 5900 i logitecha 530 na tej samej karcie dzwiekowej SB LIVE 5.1 najlepiej wypadl logitech.. oczywiscie troche zamieszania z ustawieniami ale to dotyczy wszystkiuch zestawow...ja mialem szczescie bo mam znajomego w sklepie i uzyczyl mi te zestawy do testow..

 

jeszcze raz powtazam logitech.. wyglad i brzmienie to jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak skalibrować głośniki na SB Live 5.1 żeby tył był również dobrze słyszany?

1370924[/snapback]

zależy od sterowników,niegdysiejsze żółte (rullez) miały fader i regulację odcięcia przód/tył.W tym niebieskim shit mixerze został tylko 1 fader.Jeśli są uzywane KX

to nawet do dsp nie trzeba wchodzić bo wszystko jest w mixerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...