Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam uwżnie na forum temat trzasków i radia w głośniczkach. Trzaski miałem od początku sprawdzałem kiedy to się dzieje i ustaliłem że 2 lampy świetlówkowe (kuchnia, łazienka), i lampki z transwormatorkiem. To mogłem jakoś przelknąć ale wczoraj grało mi radio !!! Nie wiem co to za stacja, cały czas grała muzyka. Ale miła nie ruska , szło nawet posłuchać . Byłem zszokowany. Po restarcie kompa już się nie pojawiło na szczęscie. Nie wiem czy ktoś próbował z transwormatorem separacyjnym 220/220 V. Jak znajde taki to napiszę czy pomogło. Ferryty też założę i zaproszę księdza co by je poświęcił (tak na wszelki wypade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam X-530 i Audigy 1 i nie gra mi środkowy przedni głośnik. Sam głośnik jest ok, bo podłączyłem go pod inne gniazdko i gra. Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

A swoją drogą w instrukcji wyczytałem ze z tylu przedniego prawego powinien być jakiś przełącznik systemu 4.1/5.1/6.1. Macie coś takiego??????? Ja nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!!!

 

zakupilem dzisiaj te glosniki i teraz pytanko... plyta abit nf7-s sound storm na pokladzie... podlaczam tak jak kolorami wszystko zaznaczone... no i puszczam test w NVMIXERZE i jest ok slysze w kazdym glosniku dzwiek(szum) a jak wlacze muzyke i giery np itp to nie ma dzwieku w satelitach tych tylnych... co jest 5 cholera ??... przelaczylem inaczej kolor czarny zamienilem z pomaranczowym no i ok test robi poprawnie kazdy glosnik ale teraz w centrze w muzie i gierach nie ma dzwieku... wrrr jak to musi byc... cos musze uaktywnic czy co bo juz mi rece opadaja :/... jak teraz zamienie koncowke z czarnego wejscia do niebieskiego(line in bodajrze)i zmienie w sterownikach no to dzialaja wszystkie... ale cholera to tak raczej nie moze byc... plizz help :]

Edytowane przez ki3x3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego przelacznika nie znaleziono... i o jakim przednim panelu w X-530 mowa?

 

W testach glosnik dziala? W filmach DVD?

Już sobie poradziłem. Ale sprawa przełącznika mnie intryguje.... Instrukcja mówi że jest, a my nie mamy....

Chodzi mi o przedni prawy głośnik Sprawdź instrukcję pod koniec

Edytowane przez piohal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak teraz zamienie koncowke z czarnego wejscia do niebieskiego(line in bodajrze)i zmienie w sterownikach no to dzialaja wszystkie... ale cholera to tak raczej nie moze byc... plizz help :]

Kolor gniazd nie zawsze odpowiada kolorowi wtyków.

Ja żonglowałem dotąd, aż każdy zaczęły grać poprawnie. Zarówno na zintegrowanej jak i na Audigy2 ZS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, inne troche.

Jak gram w COD2, to dźwięk z tylnich satelitek jest znacznie przytłumiony w stosunku do przednich. W dodatku nie słychać jak ktoś plantuje bombe. Czy to wina głośników? Karty (SS na NF7-S), czy może gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. Ale sprawa przełącznika mnie intryguje.... Instrukcja mówi że jest, a my nie mamy....

Chodzi mi o przedni prawy głośnik Sprawdź instrukcję pod koniec

 

To widac mamy inne instrukcje, bo w mojej nie ma o tym ani slowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć ja wczoraj kupilem sobie x-530 mam abita nf7. glosniki dzialają cudownie. Z 4 godziny kombinowalem nad podlączeniem ich oraz skonfigurowaniem. doszedlem do wniosku ze zielony kabelek do zielonego wtyku. pomaranczowy do czarnego. czarny do pomarańczowego. Wszystkie satelitki działają wporząsiu (tylne troszke ciszej ale juz to naprawilem wyciszając przednie). Ale jest jeden problem w tescie kreatora dzwieków wszystkie satelitki dają szum suboofer bas a centrealny tylko cihutki pisk. podczas słuchania muzyki centralny gra okolo 10razy ciszej niz pozostale (wyciszając wszystkie na 5% i centralny dając na 100% bede mial mniej wiecej na równi) co robić? P.S. podlanczalem centralny glosnik w dziurke od lewego to gral super poprawnie także nie jest uszkodzony !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeden problem w tescie kreatora dzwieków wszystkie satelitki dają szum suboofer bas a centrealny tylko cihutki pisk. podczas słuchania muzyki centralny gra okolo 10razy ciszej niz pozostale (wyciszając wszystkie na 5% i centralny dając na 100% bede mial mniej wiecej na równi) co robić?

A spróbuj jeszcze innych kombinacji z wtyczkami.

Zdaje się że u mnie był podobny problem, okazało się że centralny był zamieniony z subwoferem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co radzisz sprooboowac ? jak wtyczki zmienic ? bo ja juz nie wiem sam mam pod mikrofon cos podlączyc ? P.S. jakie są programy do testowania dzwieku sourround ? Ja się przed sekundą zdoowalem bo kombinowalem cos i zauwazylem ze jak wylacze otoczenie (echo) to nie grają mi tylnie i centralny. Czy jest moze jakis sterownik zastępczy do mojej kary dzwiękowej i jakis leprzy mixer ? przed sekundą cos spieprzylem bo sciagnąlem najnowsze stery + mixer z netu zainstalowalem i wogle mixer nie dziala :( dzialają tylko przednie boczne glosniki :(

Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma moze ktos takowy zestawik, cena zachecajaca oraz opinie na stronce tez ...

Dodam, ze wlasnie chce kupic glosniki w tym przedziale cenowym, brak kasy na cos lepszego :cry:

1187242[/snapback]

Mam problem z x530. Kupiłem razem z nowym kompem Athlon XP 3200+ 333 na AN7 z nForce2Ultra400 512DDR Sepphire Radeonem 9600Pro 128 dysk 80gbSamsungSATA. Karta na tej płycie to nVidia Soundstorm na kodeku ALC 658, która podobno daje niesamowity dzwięk. Co z tego skoro nie mam dzwięku przestrzennego. Próbowałem wszystkiego i nic. Nowe stery, inne podłączenie (miałem nadzieję, że oni coś pomylili. System nie widzi tylnych satelit (tak jakby ich nie było. Czy to może konflikt między płytą a głośnikami? Nie wiem już co mam zrobić. Pomóżcie!!!

 

witam

spokojenie tez mialem taki problem ale jezeli uzywasz Winampa to sciagni sobie ATSurround_Processor for winamp i wszystko bedzie grac pieknie

 

pozdro B)

 

A co będzie głośniejsze z-640 czy x-530?

 

 

witam

sam mialem taki problem jak ty ale zdecydowanie lepsze sa x-530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Winampa. W Panelu sterowania zmieniłem na 5.1 wedle tego jaki mam zestaw.

Kabelki podłączyłem kolorami, więc o błędzie nie może być mowy.

 

 

a masz jezeli uzywasz winampa cos takiego jak ATSurround_Processor jak to masz to nie mazadnego problemu z glosnikami aby graly B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! kupilem wczoraj te glosniki i jest problem przy wyciszonym glosie , glosniki bucza w chwili gdy podkrece dzwiek buczenie zmniejsza sie i ustaje ale nie mozliwe jest sluchanie muzy i granie pocichu. zauwazylem ze w chwili gdy wylacze monitor buczenie ustaje. jeste troszki rozczarowany ze wywalilem 250zl i musze kombinowac zeby posluchac w ciszy (czyli bez szumow i buczen) muzy lub pograc przy zmniejszonym natezeniu glosu w gry. chyba wybralbym po raz drugi creative. Pomocy moze ktos zna rozwiazanie.

i jeszcze jedno czy po wymianie na creativy P5800 nie bede mial takich objawow????

pozdrawiam

Edytowane przez yahhoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzis kupiłem x-530.W kompie mam Audigy 2 oem,dzwięk jest naprawdę super polecam. Miałem okazję słuchać Creative T5900 na Logitechach dzwięk jest jak dla mnie lepszy. Subwoofer jest lepiej wykonany(drewno)niż w T5900 i jak dla mnie Logitechy po prostu lepiej grają i są tańsze.

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się dołącze, miałąm te głośniki i bardzo szybko ię ich pozbyłam, dlacvzego trzaski :( , ruskie radio :( i po kilkiu godzinach grania strasznie piszczały i nic się z tym nie dało zrobić, możliwe że trafiłam na wadliwy model ale te głośniki mnie bardzo rozczarowały :( teraz mam CREATIVY 6060 i powiem jedna grają o niebo lepeij niż też X-530 , ACZKOLWIEK NIE JESTEM AUDIOFILKĄ I jest to tylko moja prywatna opinia

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem że nie gra mi głośnik centralny a w sterownikach nie wykrywa mi subwoofera....ale naszczęście działa dobrze...ale ten centralny za chiny nie chce zadziałać. Niech ktoś mi pomoże bo już mnie nerwica bierze...jak rozwiązać ten problem?? Prosze o odpowiedź...albo na forum albo na gg

 

Daje screen jak to wygląda :D

post-122689-1139605101_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam zamiar kupic te logitecha X-530 jednak jak czytam te wasze opinie ze slychac w nich trzaski ruskie radio..to mi sie odechciewa..:/ mam jescze na oku logitechy 2.1 bo o creativach 5.1 6060 nikt tu nic pochlebnego nie pisze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam do Was takie pytanie. Czy ktoś z Was wie jakie pasmo przenoszenia ma głośnik basowy w sub-ie tego zestawu?? Dodam że chodzi mi o górną granicę. :)

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam zamiar kupic te logitecha X-530 jednak jak czytam te wasze opinie ze slychac w nich trzaski ruskie radio..to mi sie odechciewa..:/ mam jescze na oku logitechy 2.1 bo o creativach 5.1 6060 nikt tu nic pochlebnego nie pisze..

Patrz mój post wyżej mam x-530 nic nie trzeszczy,charczy brak radia.Natomiast jedna rzecz jest nie do przebicia dałem max w kolumnach i w karcie dzwiękowej i kolumny nie charczą spróbuj w Creativach :D Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie te głośniczki kilka dni temu i :

 

1. Ciekawe wykonanie

2. Kable dość długie ( choć tyły mogły by być dłuższe )

3. Grają czysto

4. Radia nie odbierają

5. Bas jest potężny

6. Strzelania narazie nie słyszałem

 

I teraz :

 

Kable od tylnych satelit przedłużyłem sobie sam ( oczywiście bez cięcia ). 2x cincz żeński, 2x cincz męski, 7 metrów dobrego kabla i wszystko gra nadal pięknie ( cińcze te z górnej półki ). Co do ustawień to wiadomo :

 

1. Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Ustawienia głośników ( zaawansowane ) - Głośnki typu Surround ...

2. U mnie dodatkowo jest w panelu sterowania ikona "Menadżer efektów dźwiękowych" ( dodatek od MSI ) tam trzeba przestawić na 6CH + S/PDIF

3. Winamp to : Ustawienia -> Pluginy -> Output -> DirectSoundOutput -> Device - ( wybrać typ ster. dźwięku ) i zaznaczyć Allow hardware ....

4. Co do AC3 to --> ustawić 3/2 +SW chanels

5. PowerDVD najlepiej wersje 6.0 i tam -> Ustawienia -> Dźwięk -> Głośniki i akustyka wybrać 6 głośników a typ wyjścia audio clmei-2

 

i tyle :D

 

Jak dla mnie dobry zakup. Do małego pokoju spokojnie wystarczą. Do tej pory korzystałem z wieży sonego ( stoi teraz nieużywana :razz: ) z dobrymi głośnikami i powiem szczerze, że ten zestaw jest lepszy. pozdrawiam

Edytowane przez GreeN_DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! kupilem wczoraj te glosniki i jest problem przy wyciszonym glosie , glosniki bucza w chwili gdy podkrece dzwiek buczenie zmniejsza sie i ustaje ale nie mozliwe jest sluchanie muzy i granie pocichu. zauwazylem ze w chwili gdy wylacze monitor buczenie ustaje. jeste troszki rozczarowany ze wywalilem 250zl i musze kombinowac zeby posluchac w ciszy (czyli bez szumow i buczen) muzy lub pograc przy zmniejszonym natezeniu glosu w gry. chyba wybralbym po raz drugi creative. Pomocy moze ktos zna rozwiazanie.

i jeszcze jedno czy po wymianie na creativy P5800 nie bede mial takich objawow????

pozdrawiam

siema mam taki sam problem jak yahhoo poprostu identyczny. slychac buczenie jak jest cicho i jak jest ustawione na full. moze ktos powiedziec co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam taki sam problem jak yahhoo poprostu identyczny. slychac buczenie jak jest cicho i jak jest ustawione na full. moze ktos powiedziec co z tym zrobic ?

U mnie buczały na zintegrowanej karcie. Po założeniu Audigy nie ma najmniejszych szumów ani na min. ani na max. głośności.

Choć czasami słychać radio, ale to już nie wina karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam do szczęśliwych posiadaczy tych głośników :) Pykanie niestety w nich mam, ale jest to spowodowane przez lodówkę ;) Jak zaczyna mrozić to pykają. Co do ustawień - długo nad nimi siedziałem. Dopiero po przeczytaniu całego topicu doszedłem do tego, jak ustawić, żeby w winampie grały wszystkie. Jedyne co mnie denerwuje to fakt, że podczas oglądania filmów i słuchania muzyki tylne głośniki bardzo cicho grają :? Jak mam temu zaradzić ? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale obydwa tylnie głośniki mają przedłużony kabel.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...