Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Masz dziwne rozrzut w wyborze, DFI ale tylko SLI-DR bez UT.

Asus niema sensu ,abit jest ok ale niski zakres napiec na ram.

Chociaz odnosze wrazenie ze chcesz miec plyte na pokazowke :)

Jesli tak to byle ktora z tych co wymieniles.

Jesli chcesz do OC, to bierz Ultra-D, SLI lub SLI-DR od DFI (I ultra-d ci spokojnie wystarczy, chyba ze naprawde planujesz SLI robic i niechcesz grzebac przy plycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dla pokazu to też troche :D

ale głownie to dlatego żeby był super stabilny i dobry pc na przyszłość :)

 

cytat: Masz dziwne rozrzut w wyborze, DFI ale tylko SLI-DR bez UT

chodzi oto że wersja za 740 zeta to małe pudło bez plecaka itp , a na stronie jest wersja bez UT i ma takie dodatki jak w lanparty 2B pod socet a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dla pokazu to też troche

ale głownie to dlatego żeby był super stabilny i dobry pc na przyszłość

 

cytat: Masz dziwne rozrzut w wyborze, DFI ale tylko SLI-DR bez UT

chodzi oto że wersja za 740 zeta to małe pudło bez plecaka itp , a na stronie jest wersja bez UT i ma takie dodatki jak w lanparty 2B pod socet a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.h.Hudy, ale jak chcesz miec pokazowke to przeciez mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Ultra-d w dobrej cenie a za przyoszczedzona kase walnac sobie jakis przyjemny front panel do kompa czy tez inne zabawki :)

Musisz miec te zabawki akurat od dfi ?

No coz, moze ja pewnych rzeczy nierozumie.

A jesli chodzi o stabilny i przyszlosciowy sprzet to wszystkie 3 plyty ta norme beda spelniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku modelu Ultra-D karta graficzna utrudnia/komplikuje/uniemożliwa montaz wiekszego chlodzenia na chipsecie? (bo na zdjeciach modelu SLI widac ze chipset płyty jest pod karta graficzna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom.O

 

Ultra-D jest na tym samym PCB co wersji SLI.

 

 

@j.h.hudy

 

Wydajnosciowo Ultra-d ,SLi, i SLI DR to jest to samo.Wiec niebardzo rozumiem ten tekst ze twoj ojciec potrzebuje super sprzet :), Kazda z tych trzech plyt oferuje tez pelnego raida (pata+sata), kazda z nich ma takie same mozliwosci wyjsc/wejsc (DR ma tylko wiecej portow sata,ale malo kto potrzebuje wiecej jak 2 codopiero wiecej jak 4).

Zreshta taksamo abit czy asus pod tym wzgledem sa bardzo podobne ,przy tych samych czestotliwosciach roznice sa niezauwazalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@j.h.hudy:

 

Nie no tekst masakra :/ Potrzeba mi plecaka bo ojciec obrabia filmy na kompie… ty czytasz czasem sam siebie ?

 

@Tom.O:

 

Na każdej DFI NF4 nie założysz nic większego (bez cięcia/obrabiania) niż oryginalny cooler jeżeli grafika jest w pierwszym slocie, w takim wypadku wkładasz grafikę w drugi slot, przestawiasz zworki i gotowe możesz „pakować” wyższe/większe chłodzenie. Sprawa zaczyna się komplikować dopiero jak ci się marzy ci się/masz zamiar/posiadasz SLI wtedy już bez kombinowania się nie obejdzie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aragorn:

 

1. HTT/LTD zmniejszyłeś ?

2. Dzielnik 166 dałeś ?

3. I pewny jesteś że to nie wina procesora ? (jak kręcisz razem)

1365749[/snapback]

 

Proc chodzi do 2,5, a pamięci nie chcą powyżej 220 bo zaczynają się zwisy. Wiem że można się ustawić niższy dzielniki ale nie po to mam pamięci z z możliwością pracy do 533 żeby z tego nie kożystać i chciałem uzyskac przynajmniej 250 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dla pokazu to też troche 

ale głownie to dlatego żeby był super stabilny i dobry pc na przyszłość

 

cytat: Masz dziwne rozrzut w wyborze, DFI ale tylko SLI-DR bez UT

chodzi oto że wersja za 740 zeta to małe pudło bez plecaka itp , a na stronie jest wersja bez UT i ma takie dodatki jak w lanparty 2B pod socet a

1367360[/snapback]

No taaak, plecak to faktycznie element wyposażenia, który powinien zawazyc na wyborze plyty głownej. Stary wybacz ale czy ty do przedszkola chodzisz i chesz sie plecaczkiem pochwalic ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gosc ma dobre dojscie albo to jakis przekret ;). Chipset jest taki sam jak na SLI-D.

1369351[/snapback]

Gdzies czytalem, ze to jest z likwidowanego w niemczech sklepu bla bla bla :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest model SLI-D tylko SLI-DR bez UT czyli z plecakami i tak dalej (model SLI-DR z UT nie ma plecaka, panelu i czegoś tam jeszcze na WWW DFI wszystko jest podane), na allegro są teraz 2 aukcje na jednej po 550zł (link podany) a na drugiej po 520zł na obu nie ma gwarancji na mobo ale podobno na tej aukcji za 550zł dostaje się 2tyg „gwarancji rozruchowej”. Czy to wałek ? Nie wiem, ale wygląda ZA „pięknie”…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze juz jutro dostane od PCP nowa DFI Ultra-D , wczoraj meilowalem z jednym z pracownikow i otrzymalem info ze nowa mobo juz do mnie wyszla , nic tylko czekac na final

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest model SLI-D tylko SLI-DR bez UT czyli z plecakami i tak dalej (model SLI-DR z UT nie ma plecaka, panelu i czegoś tam jeszcze na WWW DFI wszystko jest podane), na allegro są teraz 2 aukcje na jednej po 550zł (link podany) a na drugiej po 520zł na obu nie ma gwarancji na mobo ale podobno na tej aukcji za 550zł dostaje się 2tyg „gwarancji rozruchowej”. Czy to wałek ? Nie wiem, ale wygląda ZA „pięknie”…

1369608[/snapback]

Na aukcji za 520 zł na samy dole jak byk jest napisane "gwarancja 24 miesiące". Dobry jest tekst o braku możliwości odbioru osobistego... <_<

 

Muszę to jeszcze przemyśleć ale ta aukcja za 550 zł jest strasznie kusząca. Ludziska przecież to jest topowy model DFI + kupa dodatków.

Hmm...

Kupić... nie kupić....

Hmm...

 

Edit:

------

Zadałem kilka pytań kolesiowi z Allegro, właśnie dostałem odp.:

"Witam

W zestawie z płytą znajduje się wszystko to co widać na zdjęciu. Jest to pełne wyposażenie dla tego modelu płyty DFI. W komplecie jest plecak/torba do przenoszenia komputera , okrągłe kable IDE , front panel itp.

 

Jeżeli chodzi o gwarancję to oferowane przeze mnie płyty nie posiadają gwarancji "sklepowej". Udzielam na nie 14 dniowej gwarancji własnej + jest jeszcze gwarancja producenta (sklepy dają gwarancję taką jaką otrzymają z hurtownii , hurtownia jako przedstawiciel handlowy firmy ma gwarancje producenta i z niej ewentualnie kożysta). Można z niej skożystać wysyłając sprzęt bezpośrednio do producenta. Trwa to około miesiąca , ale w przypadku stwierdzenia uszkodzenia wysyłają nową sztukę. No ale jako że nie jest to gwarancja sklepowa , dlatego cena jest taka a nie inna.

 

Oczywiście można sprzęt odebrać osobiście w Szczecinie w dowolnym dniu w godzinach popołudniowych. W tym przypadku proszę o telefon w celu ustalenia szczegółów.

 

Pozdrawiam

Piotr"

 

Myśle że to nie ściema i warto kupić...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie miesci sie czujnik zwany w Smartguradian-ie "PWM IC" ? strasznie cieplo w mojej budzie jest w poblizu tego czujnika i chcialbym dac tam jakis nawiem tylko nie wiem gdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Uprzejmnie informuję , iż to ja jestem sprzedającym płyty DFI LanParty NF4 SLI-DR na "aukcji za 550zł". Od razu napiszę że nie chcę się tu reklamować, tylko sprostować kilka postów.

 

Osoby , które piszą tu że to wałek/przekręt totalnie mnie zdziwiły. Czy 200 pozytywów na to wskazuje , ludzie.

 

Cro: "Gdzies czytalem, ze to jest z likwidowanego w niemczech sklepu bla bla bla :| " - to źle czytałeś ,BTW ciekawe gdzie :)

 

Podstawowe informacje: Jest to płyta "bez UT" - w komplecie full opcja - front panel , torba do przenoszenia kompa , 'tuningowe' kable IDE itp itd.

 

Dlaczego "tak tanio" - dlatego że płyty nie mają gwarancji SKLEPOWYCH. Daję 14 dni gwarancji własnej , rozruchowej. Oprócz tego jest jeszcze gwarancja producenta , do zrealizowania we własnym zakresie. Jak - proste - wysyłka do producenta. Może to ryzykowne jest , ale cena rekompensuje tą niedogodność. Osobiście serwisowałem w ten sposób R9800Pro BBA ,którego kupiłem na Ebayu w USA, w którym odpadła mi kostka pamięci. Wysłałem go do Kanady , po jakimś miesiącu przysłali mi nową (Ryzyko zawsze jest , ale ceniące się firmy dbają o klienta w myśl zasady "zadowolony klient przyciągnie 10 nowych , a niezadowolony przyczyni się do utraty 100")

 

Jak to się stało ? Ano tak że udało mi się sprowadzić te płyty bezpośrednio od producenta , z pominięciem pośredników (hurtownia -marża , sklepy -marża). Bez tych marż wychodzi taka właśnie cena.

 

Jeżeli dla kogoś to "za tanio" to niech napisze - chętnie sprzedam po 650-700zł :)

 

No i nie jestem jakiśtam "koleś" tylko SWÓJ GOŚĆ, obeznany w temacie, który "przeżył" wiele akcji na forum w stylu ściąganie Bartonów MP 1,4V zza oceanu na potrzeby Tweak'owiczów. Powiedzmy że jest to taka akcja, ale nie "na zapisy" tylko towar jest już na miejscu.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

...CIACH ... Osobiście serwisowałem w ten sposób R9800Pro BBA ,którego kupiłem na Ebayu w USA, w którym odpadła mi kostka pamięci. Wysłałem go do Kanady , po jakimś miesiącu przysłali mi nową (Ryzyko zawsze jest , ale ceniące się firmy dbają o klienta w myśl zasady "zadowolony klient przyciągnie 10 nowych , a niezadowolony przyczyni się do utraty 100")

 

Jak to się stało ? Ano tak że udało mi się sprowadzić te płyty bezpośrednio od producenta , z pominięciem pośredników (hurtownia -marża , sklepy -marża). Bez tych marż wychodzi taka właśnie cena.

 

Jeżeli dla kogoś to "za tanio" to niech napisze - chętnie sprzedam po 650-700zł :)

 

No i nie jestem jakiśtam "koleś" tylko SWÓJ GOŚĆ, obeznany w temacie, który "przeżył" wiele akcji na forum w stylu ściąganie Bartonów MP 1,4V zza oceanu na potrzeby Tweak'owiczów. Powiedzmy że jest to taka akcja, ale nie "na zapisy" tylko towar jest już na miejscu.

 

Pozdrawiam wszystkich

1371247[/snapback]

a nie daloby sie tak sprowadzic Ultra-D z cena ponizej 500 zeta ?

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do ciebie:

GDZIES TY BYL 2 MIESIACE TEMU???!!!!

1371272[/snapback]

Miałem sesje i grałem namiętnie w WoW'a. Wierz mi że już wtedy płyty były zamówione.

 

Yrc: Niestety już raczej nie da rady. Zanim fizycznie miałbym te płyty na miejscu , cena nie byłaby już atrakcyjna , gdyż w tym segmencie rynku ceny spadają wyjątkowo szybko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker

Troszke popisałeś... ludzie się upewnili... i już masz efekt w postci jednego zejścia. Myśle że będe drugi, ale wszystko zależy od proca... ale z tym jest bardzo ciężko...

Masz doświadcznie więc proponuje Tobie sprowadzić A64 z serii "E0" - na 100% będziesz miał piękne zejście.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały dodatek do FAQ o DFI .

Jeśli przesterujesz pamięć lub cokolwiek innego w Biosie płyty głównej i komputer nie wystartuje po zapisaniu Biosu , a nie chcesz ustawiać wszystkiego od zera , to wykonaj prosty zabieg .

Zresetuj komputer , a przed uruchomieniem przyciśnij klawisz "Ins" na klawiaturze . Klawisz trzymaj wciśnięty dotąd dopóki komputer nie wystartuje . Wówczas wejdż do Biosu i zmień ustawienie , które nie pozwoliło na poprawny start kompa . Komp wystartuje z domyślnymi ustawieniami w Biosie producenta płyty , ale twoje nastawy pozostaną nienaruszone . Zmienisz tylko to co trzeba , aby wróciło do normy . Zapiszesz i znowu restart . Zaoszczędzisz w ten sposób wiele czasu , bez konieczności wprowadzania wszystkiego od nowa .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...