Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@Mardok:

Ty masz 2x256 i Tobie ida max na 268,wlasnie sie zastanawiam czy jest sens kupowania tych pamieci ocz gold vx 2x512 pc-4000,bo tak sobie mysle ze ciezko je bedzie dobic do 270(chyba ze z napieciem 3,9-ale to chyba nie ma zadnego sensu) :mur:

1328169[/snapback]

Nie liczyłbym na rewelacje na kościach 512MB....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna poczekac oczywiscie na nowa rewizje procka @Mardok pod jednym warunkiem,ze kupisz mi w prezencje tego procka :wink:(oczywiscie zart),ale to by byla lekka przesada zmieniac procek co 3 miesiace(jak dla mnie)i jeszcze jaka jest pewnosc ze go podkrece do zadowalajacych wynikow.A jeszcze jedno mialem wczesniej wlasnie te pamieci(gold vx,ale pc-3200)i szly max na 260,ale mialem procka na jadrze newcastle,ktory byl tak h....y,ze pamieci sie tylko marnowaly przy nim :mur:

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

Eh taka prawda, zabawa w O/C staje się coraz mniej „tania” , no cóż BH-5 mają bardzo niskie tymingi dzięki którym nadrabiają i nawet wyprzedzają inny ram mimo znacznie większych MHz no ale coś za coś, bo póki co jak BH-5 to tylko 2x256MB. Na 2x256MB da się kompa używać i nawet pograć w bardzo wymagające gry ale (własnego doświadczenia wiem) nie zawsze jest „komfortowo” (ulubione słowo Intelowców). Owy steping E0 ma niby poprawić sytuacje ale jak słusznie zauważyłeś, trzeba znowu procesor wymieniać a to już staje się nudne nie wspominając nawet o kosztach.

 

Ja mam swoje OCZy z których wyników O/C jestem bardzo zadowolony i póki mnie nie „przyciśnie” potrzeba posiadania 1GB nie mam zamiaru się ich pozbywać, fakt faktem rzadko kiedy gram wiec mi nie doskwiera aż tak bardzo posiadanie „tylko” 512MB no ale kiedyś będzie trzeba je w końcu wymienić. Poza tym ten ram ma już ponad 2lata wiec jak na sprzęt komputerowy to już bardziej niż staruszek ;)

 

@Hanu:

Sprawdziłem, rzeczywiście podawałeś linka do tabeli ale ona jakaś uboga ;) A na mojej najnowszej (też nie mam co robić ;) ) są już all napięcia ;)

 

Tabelka VCore v3.0 :D

 

I już nic więcej nie da się zrobić „w tej sprawie” :D A jako ciekawostka to DFI NF4 ma łącznie aż 248 możliwości ustawienia napięcia dla CPU :D

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, Twoja tabelka ssie na maxa :lol: Powiedzmy, że jest "oficjalna".... Choć do pełni szczęścia brakuje jeszcze przy każdym ustawieniu odniesienia do napięcia w Windows. Musi Ci się totalnie nudzić...

 

Zmierzam sie do reinstalki sysu, bo juz taki jest burdel, że co kolejny test SuperPi to gorsze wyniki. A wszystko przez te progsy żony...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała , albo i duża prośba do posiadaczy DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D i pokrewnych . Chodzi mi mianowicie o ustawienia Biosu płyty głównej . Nabyłem tę płytę , ale dotąd nie spotkałem się z takim biosem jak ten . Przeprowadzanie testów różnych ustawień zajmie mi wieki z resetami biosu włącznie . Oczywiście mam trochę inną konfigurację niż wy , ale to tylko muszę ją dostosować do swoich potrzeb .

Gdyby znalazła się dobra dusza i chętna do podesłania na mój E-mail tychże ustawień , to z góry dzięki za okazaną pomoc . Ewentualnie zrzuty ekranu biosu .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Ja też mam 2x256 mb i duuuuuuużo giercuję zawsze łącznie ze ściąganiem z neta i musze powiedzieć że zadowolonyu jestem :) nie narzekam a skoro człowiek jest zadowolony to poco przepłacać...... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno opisałem, że miałem kłopoty z płyta, a raczej nei wiedziałem dokładnie z czym. Okazało sie ,ze płyta jest padnięta :/ Płyta została wysłana do dystrybutora...

 

Za 2-3 tygodnie powiem czy to była na 100% płyta, i narazie dalej bujam na mule- celku 366Mhz... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała , albo i duża prośba do posiadaczy DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D i pokrewnych . Chodzi mi mianowicie o ustawienia Biosu płyty głównej . Nabyłem tę płytę , ale dotąd nie spotkałem się z takim biosem jak ten . Przeprowadzanie testów różnych ustawień zajmie mi wieki z resetami biosu włącznie . Oczywiście mam trochę inną konfigurację niż wy , ale to tylko muszę ją dostosować do swoich potrzeb .

Moja konfiguracja to oprócz w/w płyty :

Gigabyte 6600GT

Twinmos Twister 466MHz 2x256

Cooler Pentagram 120 Cu

Zasilacz Chieftec 420 W

Dysk 120GB Maxtor PATA

+ 2x120 GB Maxtor SATA

Gdyby znalazła się dobra dusza i chętna do podesłania na mój E-mail tychże ustawień , to z góry dzięki za okazaną pomoc . Ewentualnie zrzuty ekranu biosu . Tak to ledwo coś zmienię i zaczynam od nowa , czyli reset biosu .

Pozdrawiam .

1329099[/snapback]

 

Idziesz na łatwiznę :kijem:

 

Trzebabyło nie kupować DFI :wink: :razz:

 

 

 

@HANU: moja żona mi nie zaśmieca compa ale sam zrobiłem taki burdel, że musiałem nową winde po 2 tyg od kupna płyty postawić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu

Tego nie mówię.....;)

Ale współczuć .... ????? dlaczego????? mam lagi na tyle rzadko że tego nie zauważam ...... a teraz katuję KTORII AAx16 FSx8s 1024x768 i wcale nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

No nie aż tak bardzo ;) Pascal wygenerował, Exel posortował a super zawansowane narzędzie graficzne zwane paintem zrobiło z tego obrazek czyli 15-20min i po sprawie ;)

 

@kubotka

Tak jak mówisz, ale ja mam LCD i wypadało by grać w 1280x1024 a na to nie zawsze starcza 512MB ale też daje jakoś radę ;)

 

@PITer

Eh wiem zauważyłem, to wszystko przez zmienną Real w Pascalu bo tam przecinków nie ma tylko info na końcu gdzie ma być przecinek już poprawiam.

 

UpDate:

 

Tabelka VCore v3.1

 

Teraz powinno być już dobrze ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

Tez tak wlasnie myslalem,wiec pozostaje przy moich TCCD :sad:

1328564[/snapback]

Szkoda ze VX to nie BH tylko UTT i 2 x 512 chodza rewelacyjnie. Odsylam na XS zainteresowanych. wwww.xtremesystems.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale pamięci bomba ...

1330644[/snapback]

Sugerujesz, że powinienem kupić jednak od Ciebie g.skille? :P No pamiątki to Hynixy, na dodatek nie moje, więc wolę nic z nimi nie "kozakować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@De Xter:

Masz racje one sa na UTT,ale jakos jeszcze nie widzialem zeby ktos doszedl do 270Mhz(max 267 i tez nie jest pewnosc ze wszystkie pary tych pamieci beda tak sie krecily),a tylko oto mi chodzi.Jak nawet dojda do 260-265 to dla mnie jest bez sensu zmieniac pamieci <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam sie do reinstalki sysu, bo juz taki jest burdel, że co kolejny test SuperPi to gorsze wyniki. A wszystko przez te progsy żony...

1329052[/snapback]

:blink: To dajesz jej instalować co chce i kiedy chce. To nie ma sie dziwić żę takie są tego efekty :D Ja starannie selekcjonuję co i gdzi może zainstalować :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak jest z kobietami. Mozna milion razy mówić, żeby instalowała w konkretne miejsce, a i tak ładuje po swojemu. A jak upomnę po raz n-ty to słyszę - "To nie tylko Twój komputer. Chyba jak jesteśmy małżeństwem to wszystko jest wspólne, nie?" I koniec gadki... Problem w tym, ze musiałbym chyba na bank napasc by kupic jej drugiego takiego kompa, bo jakoś cięzko mi sobie wyobrazic działanie jej programów do liczenia struktur genetycznych na jakims złomku...

Chyba do testów jakiegoś dyskacza oddzielnego skołuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jakoś cięzko mi sobie wyobrazic działanie jej programów do liczenia struktur genetycznych na jakims złomku...

 

Chyba do testów jakiegoś dyskacza oddzielnego skołuję...

Hehe ale ile czasu dla męża moglaby wygospodarować w tym czasie :)

Z tym dyskiem do testów to niegłyupi pomysł - ciekawe czy i ile na Raptorze by się udało więcej wyciągnąć. Te 36 czy 74 GB by przecież spoko starczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hanu

Poco ci nowy dysk. Ja zrobilem oddzielna partycje i zainstalowalem drugi system tylko do testów. Zona i córka nie ma do niego dostępu, a ja mam czysciutki system caly czas. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

Moja zona bez mojej zgody nic nie moze instalowac do kompa,chyba ze przy mnie.Kiedys tak mi namieszla ze myslalem ze ja rozszarpie. :mur: :oops:.A Twoja zona tez mowi do Ciebie ze jestes uzalezniony od kompa?? :D

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ja przez to DFI to nawet tapety nie mam na pulpicie, nawet żadnego styla, 3 programy na krzyż i wywalone z systemu wszystko co nie uciekało ;) Wszystko zrobione aby tylko testy szły ładnie, a na początku łudziłem się że kupiłem to mobo aby używać a nie tylko testować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

Moja zona bez mojej zgody nic nie moze instalowac do kompa,chyba ze przy mnie.Kiedys tak mi namieszla ze myslalem ze ja rozszarpie. :mur:  :oops:.A Twoja zona tez mowi do Ciebie ze jestes uzalezniony od kompa?? :D

1331344[/snapback]

Ja na razie mam swięty spokój ... nic żona nie instalowała i nic poza Officem i Explorerem na kompie nie robi (pomijając ogladanie fotek przerzuconych z cyfraka) ... za to marudzi, ze comp mi pochłania za dużo czasu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wątku i tak 60% to rozmowy towarzyskie więc i ja cos dodam :lol:

 

Swego czasu źwitny sprzedawca jakim jest pan Adam z formy AMASOFT namieszał wam w głowach(mioczywiście najbardziej) zrobił ze mnie nieodpowiednialnego człowkea postawił mnie w takim świetle żeby tylko on wyszedł czysto.

 

Jednak człowiek okazał sie nieuczciwym oszustem

 

Z tego co wiem zgłoszono już na niego kilkanaście spraw na policję.

 

 

 

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=2341095

 

Sorry ale niemogłem wytrzymać, na tym kolesiu mocno sie sparzyłem z nadmiernym zaufaniem dla ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...