Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@Ziku

 

Myslisz ze nie prubowalem ? mam dosc dalem sobie spokoj jade 288 2,5-4-3-6 1T 2,7V

 

@pmp

 

forum geilusa

 

cytat

Here is the answer I got from GeIL Taiwan engineer:

 

"GEIL Ultra-X module used to equip with Samsung TCCD. It was able to overclock with low voltage. People love Samsung TCCD.

Unfortunately, Samsung has stopped making TCCD this February. Therefore, we switch IC from Samsung TCCD to Winbond BH-5.

Winbond BH5 needs higher voltage to raise it's clock speed or overclock; standard clock speed require 2.5 to 2.65v, OC to 260 or 270 require atleast 2.85+.

However, there are only few motherboards support 2.85v; most of them are 2.8v top. "

 

pozaty mozesz rzucic okiem

jakies chyba wloskie forum chlopaki dobili do 270 2-2-2-5 3,8V na Geilach UltraX 3200

Edytowane przez RuDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co sadzicie o zmianie ASUS A8N-SLI Deluxe na DFI SLI-D ?

 

DFI ma duze mozliwosci OC jak widze i jest bardzo stabilna, na asusie jest problem z 1T i HTT 300MHz, ja wyciagnalem max 270x9, plyta troche dziwnie sie zachowuje bo raz gram sobie i wszystko jest ok bez problemu, a czasem przyjdzie do mnie kolega i co chwile mu sie wiesza :| powiedzialem mu ze ma pecha :)

 

trudno bedzie mi sprzedac moja plyte, nawet nie wiem za ile da rade...

 

gdzie najtaniej zdobede DFI LanParty NF4 SLI-D i czym ona sie rozni od Ultry ? bo widze ze ultra ma dwa sloty PCIe do VGA a pisze ze nie ma SLI, czy mozliwosciami takze sie roznia cos oprocz wsparcia SLI?

 

co sadzicie o takiej aukcji?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47205631

 

SLI-DR gwarancja niby producenta ale jak ona jest realizowana... co sadzicie warto?

500zl mam odlozone wiec moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ta mobo wymienic juz a w tym czasie postarac sie sprzedac swoja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co sadzicie o zmianie ASUS A8N-SLI Deluxe na DFI SLI-D ?"

Chcesz kręcić to DFI to najlepszy wybór, ale oszczekam mobo ma swoje kaprysy.

 

"NF4 SLI-D i czym ona sie rozni od Ultry ?"

Tylko obsługą SLI niczym więcej.

 

"co sadzicie o takiej aukcji?"

2 osoby już wzięły i sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra-X PC3200 (2-2-2-5) --chip--> Samsung TCCD (old ones), Wibond BH-5, UTT (hand-picked, relabeled) ~ Brainpower PCB

 

Hym… Jak dla mnie to już prędzej UTT choć tego języka za bardzo nie znam…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, jak juz poskladasz sprzet, to jakby mogl chociaz na chwile dzwiek na plycie wlaczyc i zobaczyc czy ci winda wykryje, to bym wiedzial czy tylko ja mam taki problem. Plyte w koncu masz z tej samej aukcji a mi za cholere nie chce dzialac.

 

Natomiast odnosnie:

co sadzicie o takiej aukcji?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47205631

 

SLI-DR gwarancja niby producenta ale jak ona jest realizowana... co sadzicie warto?

Ja tam bym wymienil na twoim miejscu, w koncu nigdzie w lepszej cenie nie znajdziesz. Ja qpilem i jest hepi, tylko glupia dzwiekowka nie dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok >

Jakie sa to kaprysy? O czym powinienem wiedziec?

 

Podobno jakis panel jest dodawany do plyty pamietam go z NF3 kiedys jak recenzje ogladalem ale podobno w paczce z NF4 jakis nowy jest. Ma ktos fotke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binek:

 

W moim przypadku:

 

Kaprys nr. 1 są szopki z HDD na S-ATA jak jest w gnieździe nr.1 po zmianie na nr.4 działa bez problemów.

Kaprys nr. 2 chodziła sobie na 2754MHz ale już nie che :/

Kaprys nr. 3 czasem się włączyć nie chciała za pierwszym razem, ale ostatnio jej przeszło.

 

To na razie wszystko co mi do głowy przyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, jaki proponowalbys bios (i napiecie) do moich pamiatak (patrz podpis) bo narazie udalo mi sie z nich wycisnac stabilne 256MHz na cl2-2-2-5-7-8 1T na 3,4V. Dodam, ze kostki chlodza dwa wentyle 80x80 (chlodzony takze ten mosfecik obok) Na jakich kosciach sa te pamieci, UTT, czy moze ktores BH-y? Moze ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binek:

 

W moim przypadku:

 

Kaprys nr. 1 są szopki z HDD na S-ATA jak jest w gnieździe nr.1 po zmianie na nr.4 działa bez problemów.

Kaprys nr. 2 chodziła sobie na 2754MHz ale już nie che :/

Kaprys nr. 3 czasem się włączyć nie chciała za pierwszym razem, ale ostatnio jej przeszło.

 

To na razie wszystko co mi do głowy przyszło.

1381089[/snapback]

z mojej strony:

restarty w windzie - niebieski ekranik,prawdopodobnie spowodowane sieciowka obslugiwana przez nf4,po przelaczenia na marvella, problem, przynajmniej na razie, nie wystepuje,mam tylko nadzieje ze to wina programowa a nie sprzetowa

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie wydaje, ze prędzej UTT wsadzają niż bh5. Chyba, że nagle jakiś magazyn kości nietwierany od 2003 roku im się przypomniał :-P

1380804[/snapback]

 

Nie wiem skad ale maja jeszcze kostki BH-5, Twinmos niedawno zapowiedzial wypuszczenie pamiatek PC433 wlasnie na tych kosciach.

 

Dla niedowiarków:

http://www.frazpc.pl/komentarz/13503

 

TwinMOS zaprezentował nowe pamięci z serii Speed Premium, taktowane częstotliwością 433 MHz DDR. Dla wszystkich, którzy nie dysponują dużą ilością gotówki a mimo to pragną bawić się w „podkręcanie”, produkt firmy TwinMOS będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem. Świadczą o tym zastosowane kości WINBOND BH-5, chwalone dotychczas przez ogrom entuzjastów komputerów. Urządzenia do sklepów trafią na razie w dwóch wersjach: 256 MB oraz 512 MB. Cena niestety nie została jeszcze podana, aczkolwiek producent zapewnia, iż nie powinna być zbyt wysoka.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co sadzicie o zmianie ASUS A8N-SLI Deluxe na DFI SLI-D ?

 

DFI ma duze mozliwosci OC jak widze i jest bardzo stabilna, na asusie jest problem z 1T i HTT 300MHz, ja wyciagnalem max 270x9, plyta troche dziwnie sie zachowuje bo raz gram sobie i wszystko jest ok bez problemu, a czasem przyjdzie do mnie kolega i co chwile mu sie wiesza :| powiedzialem mu ze ma pecha :)

 

trudno bedzie mi sprzedac moja plyte, nawet nie wiem za ile da rade...

 

gdzie najtaniej zdobede DFI LanParty NF4 SLI-D i czym ona sie rozni od Ultry ? bo widze ze ultra ma dwa sloty PCIe do VGA a pisze ze nie ma SLI, czy mozliwosciami takze sie roznia cos oprocz wsparcia SLI?

 

co sadzicie o takiej aukcji?

1380568[/snapback]

 

Zamierzam w końcu kupić DFI tylko zastanawiam się czy tu nie ma przekrętu :):

 

1381217[/snapback]

 

Cena jest bardzo fajna bo ściągnięte na lewo ;) Ale w razie kłopotów, płacz zgrzytanie zembów i albo płatny serwis w polsce, albo wysyłka mobo na Tajwan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zembow" powiadasz? ;]

 

Czy sciagniete na lewo znaczy po prostu prywatny, lecz legalny import czy tez moze spadki z ciezarowek?

 

Pytam bo przymierzam sie do 4go pc@amd w domu i bedzie to cos na takiej DFI wlasnie (w zamysle przynajmniej). Cena z tej aukcji atrakcyjna ale tylko jesli te plytki znalazly sie w uczciwy sposob w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czy zmiana z A8N-SLI Deluxe na SLI-DR jest oplacalna? Na A8N nie mozna uzyskac stabilnego 300HTT podobno oraz 1T.

 

System niby stabilny a jednak cos czasem go zresetuje lub sie zawiesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boryna:

Tak jak napisał Sneer82 to są UTT a co z tym idzie masz możesz windować spokojnie V dla nich. Ja osobiście dał bym z 3,7v i leciał do oporu.

 

BTW: cofam kaprys nr 2 ;)

 

1381500[/snapback]

Coz takiego zrobiles , chyba nie temperatura bo sie ociepla ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 2 rzeczy, która pomogła i czy to ich zasługa pojęcia nie mam, ale pytacie to pisze. Po pierwsze podniosłem napięcie LTD o 0,1v a druga to trochę może dziwne ale jakoś mnie naszło aby spróbować podpiąć jakikolwiek wiatraczek pod CPU FAN, wiatraczek dmucha cały czas gdzie dmuchał czyli na mosfet od ramu tylko wtyczkę zmieniłem z FAN2 na CPU FAN.

 

No i zapomniał bym oddać:

 

PI 16MB 12"16

 

Oczywiście dal MHz powyżej tych „magicznych” w moim przypadku 2754MHz musiałem już windować V dla procesora ale 2754MHz chodzi już jak chodziło przedtem, czyli przechodzi SuperPI.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na KHX koniec zeszłego roku to stare raczej nie są :) i pewnikiem to nie BH5, o ile dobrze liczę to BH5 w KHX można było znależć do sierpnia, kiedy wyszły 3200A i póżniej 3500A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...