Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj kupilem pare nowych dupereli do kompa

-DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

-A64 3200+ Venice

-2 x Geil 512 Cl 2.5

wszystko chodzi pieknie z wyjatkiem .... myszki pod PS2 (najprostsza Logitech)

nie wiem co sie dzieje ale nie dziala mi pod ps2 co najciekawsze zaczela dzialac jak podlaczylem klawiature tez pod ps2 (stary trypel) , myszka pod usb dziala bez problemu

czyli -ps2(mysz)+ps2(klaw..) = Dziala

usb(mysz)+usb(klaw..) = Dziala

ps2(mysz)+usb(klaw..) = nie Dziala

ps2(mysz)+ps2(klaw..)+usb(klaw...) = Dziala

oczywiscie sprawdzalem 3 myszki u brata na kompie , u niego wszystko chodzi

co sie dzieje ?? trefna plyta czy co??

dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko nie bluzgajcie .

 

Czy do plytki DFI NF4 SLI-D trzeba wpinać molex w plyte ??

Jesli tak to co on daje .

 

I jeszcze jedno jak zrobić wspólna linie 12v w Taganie 530-U15.

Niby trzeba przestawić z tyłu zasiłki na tryb combine ,ale czy to wszystko ??

Wystarczy to ,że jest podpięty tylko 1 kabel +12v do płyty obok kabla zasilającego płyte czy trzeba tez wlasnie wpiac tego molexa czy tez co innego??

 

I czy trzeba tez wpinać do złącza FDD ??

 

Grafa na pokładzie to Leadtek 7800GTX który to sie chrzani bo sie wiesza w grach :/

Edytowane przez Holyfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kasiory to mam. Zresztą różnica niewielka.

Tyle, że ciągle słyszę, że na DFI to trzeba trafić...

 

Teraz wypiszę wszystko co będzie miało być w kompie:

 

2x512 GeIL Ultra-X na BH-5 UTT 2-2-2-5-1

ASUS Extreme N6800GT 256DDR3

ThermalTake PurePower 500W

no i ten Opteron 146

 

Aha i radiator ThermalRight SI 120 => tu mi się wydaje, że cosik ciasno będzie...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kasiory to mam. Zresztą różnica niewielka.

Tyle, że ciągle słyszę, że na DFI to trzeba trafić...

 

Teraz wypiszę wszystko co będzie miało być w kompie:

 

2x512 GeIL Ultra-X na BH-5 UTT 2-2-2-5-1

ASUS Extreme N6800GT 256DDR3

ThermalTake PurePower 500W

no i ten Opteron 146

 

Aha i radiator ThermalRight SI 120 => tu mi się wydaje, że cosik ciasno będzie...

Twoje pamiatki potrzebuja troszke"prądu", wybór jest jasny DFI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i radiator ThermalRight SI 120 => tu mi się wydaje, że cosik ciasno będzie...

O miejsce sie nie musisz martwić na 1 stronie masz zdjęcia XP-120 i się mieści. Ale możesz wstawić XP-90C który ma identyczne osiągi jak XP-120 a jest wielkości zwykłego XP-90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że DFI ma większy Vmem i wiem też że ASUS ma w ogóle problemy z timingami 2-2-2-5-1 przy ustawieniach ponad FSB200 dla RAM.

A co do XP 90 to już za późno bo SI 120 leży na biurku i czeka, tak jak i zasiłka, buda i parę innych rzeczy.

 

 

 

P.S. Różnica między D a DR leży tylko w Sillicon Image 3114??? Bo w wyglądzie innych różnic ja nie znalazłem.

W wyposażeniu to 4 kolejne kable S-ATA oraz jakieś nalepki kolorowe i wyciągak do BIOSu chyba jest dodatkowo w DR - ale po co to komu??

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze DFI ma wiekszy Vmem i wiem tez ze ASUS ma w ogole problemy z timingami 2-2-2-5-1 przy ustawieniach ponad FSB200 dla RAM.

A co do XP 90 to juz za pozno bo SI 120 lezy na biurku i czeka, tak jak i zasilka, buda i pare innych rzeczy.

P.S. Roznica miedzy D a DR lezy tylko w Sillicon Image 3114??? Bo w wygladzie innych roznic ja nie znalazlem.

W wyposazeniu to 4 kolejne kable S-ATA oraz jakies nalepki kolorowe i wyciagak do BIOSu chyba jest dodatkowo w DR - ale po co to komu??

tia,roznica tylko w SIL-u, wyciagak do zworek jest nawet z ultra-d.

 

ps. dr posiada tez front-x

 

ps2. czytaj faq na 1 stronie.

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lamerskie pytanie, ale mam problem z upgradem biosu w DFI ultra D i szukam pomocy.

 

Chce sobie wgrać bios 510-XCEL2-LL bo mam kosci oparte na BH-,5 ale w okienku do flaszowania nie wiem co mam za bardzo wpisac..za kazdym razem jak cos wpisze pojawia sie napis "Media file source not found" czy jakos tak..

 

Czy ktoś moze mi powiedzic co dokładnie mam wpisać w tym polu?

Edytowane przez Metz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wlączyć funkcję Cool'n'quiet zeby działała ? mam podkreconego procka przestawilem w biosie Cool'n'quiet na auto tam sa dwie takie funkcje i mam je na auto i nie wiem co dalej . co w systemie trzeba jeszcze zmienić/zainstalować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie offtopic, ale nie jestem pewny.

jesli pytanie nie jest ok, to prosze skasowac!

 

gdzie u nas w sklepach jest teraz najtaniej nf4-d???

IMPERIUM - 489

ESC - 479

 

i taniej nie znalazlem :(

jesli ktos ma jakies ingo gdzie by jeszcze tanije mozna kupic u nas z gwarancja to plzzzz, napisz. albo na priva jesli nie tu :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wlączyć funkcję Cool'n'quiet zeby działała ? mam podkreconego procka przestawilem w biosie Cool'n'quiet na auto tam sa dwie takie funkcje i mam je na auto i nie wiem co dalej . co w systemie trzeba jeszcze zmienić/zainstalować ??

Aktywacja Cool&Quiet (thx Raptor & Jimmy007):

Zainstaluj sterowniki do procesora: http://www.amd.com/us-en/Processors/Techni...71_9706,00.html

Następnie aktywuj: Panel sterowania -> Opcje zasilania -> włącz: Minimalne zarządzanie energią

W przypadku A64 3000+ (@default) aktywacja tej funkcji daje dwa tryby przełączane automatycznie zależnie od obciążenia komputera: 9x200@1,4vcore i 5x200@1,1vcore (przynajmniej na moim egzemplarzu płyty-AndyN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lamerskie pytanie, ale mam problem z upgradem biosu w DFI ultra D i szukam pomocy.

 

Chce sobie wgrać bios 510-XCEL2-LL bo mam kosci oparte na BH-,5 ale w okienku do flaszowania nie wiem co mam za bardzo wpisac..za kazdym razem jak cos wpisze pojawia sie napis "Media file source not found" czy jakos tak..

 

Czy ktoś moze mi powiedzic co dokładnie mam wpisać w tym polu?

Tu jest wszystko opisane:

 

http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bios_Winflash_us.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postąpiłem wedle wskazówek i Cool'n'quiet działa procesor zmienil mnożnik na x5 ale gdy wlączylem dla sprawdzenia atitoola efekt 3d to komputer sie zawiesil . czy funkcja Cool'n'quiet działa poprawnie na podkreconym procesorze?

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postąpiłem wedle wskazówek i Cool'n'quiet działa procesor zmienil mnożnik na x5 ale gdy wlączylem dla sprawdzenia atitoola efekt 3d to komputer sie zawiesil . czy funkcja Cool'n'quiet działa poprawnie na podkreconym procesorze?

nie mozna podkrecac proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam poważny problem z tą płytką.

Mianowicie gdy wkładam X800GTO Fireblade na DFI, to komputer nie wstaje (wiatraczek się kręci)

Co cikeawe na Gibabycie K8NE karta wstaje bez żadnych problemów.

Do ciekawości włożyłem też X550 na tego DFI i karta działa.

 

Coś muszę zrobić?? Jakieś w biosie zmiany albo coś?

Pomożcie, bo ja nie wiem co mam robić. :-|

Edytowane przez X800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Dfi Nforce 4 Ultra-d sa jakies problemy z pamieciami?? Mam od wczoraj MSI K8N Neo4 platinium i za cholere nie moge uruchomic 2x512 Kingmax Hardcore PC500, komp widzi tylko jedna kosc przy obsadzeniu duala nie wstaje. Na poprzedniej plycie MSI K8N Neo2 platinium nie bylo problemu z tym.

Pytam bo zamierzam zamowic DFI i chcialbym zeby wszsytko w koncu ruszylo :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...