Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Nadal mam jednak wątpliwość, bo nie znam sie na budowie pomp...

Wirnik jest oczywiscie tam "na dole", gdzie są też wyjścia na węże, tak? To miejsce, które jest standardowo w czarnym styropianie?

Na początku myślałem, że właśnie należy tak to postawić, tym styropianem do dołu... :E No bo tak wyglada, jakby mial on tlumic drgania, czy cos...

Wiec podsumowywując, jak najlepiej ustawić te pompkę Grundfosa?

 

 

///EDIT///

@Jackass_Ass, wiem, ale pytam o najlepsze wyjście... ;)

Chyba jednak ustawię po prostu pionowo, tym mosiądzem do góry...

 

 

PS Wirnik jest chyba pośrodku, to wynika z obserwacji moich Grundfosów (u dołu same "króćce", u góry zasilanie, a w środku wirnik/silnik...).

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nadal mam jednak wątpliwość, bo nie znam sie na budowie pomp...

Wirnik jest oczywiscie tam "na dole", gdzie są też wyjścia na węże, tak? To miejsce, które jest standardowo w czarnym styropianie?

Na początku myślałem, że właśnie należy tak to postawić, tym styropianem do dołu... :E No bo tak wyglada, jakby mial on tlumic drgania, czy cos...

Wiec podsumowywując, jak najlepiej ustawić te pompkę Grundfosa?

To już było pisane wiele razy w tym topicu. Możesz ustawić w każdej pozycji oprócz "częścią mosiężną do dołu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie brazowy idzie na mase, no ale oczywiscie moge sie mylic :P Przy kompie jest uziemienie, popatrz sobie we wtyczne od monitora czy zasilacza.

We wtyczce jest uzieminie ale w gniazdku to juz rzadziej lub raczej wcale B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molu udaj sie do elektryka pleas .......

To moze grozic smiercią ....

Ehhh kurde troche poczytac i wszystko wiadomo.

Brozowy to faza

Niebieski to zero

Zołty to uziemienie.

 

A i kazde urzadzenie z metalowa obudowa musi miec uzuemienie (komp tez je ma):D

 

W gniazdku jak nie masz uziemienia to musisz zewrzec bolec od uziemienia z zerem naczesciej niebieski kabel ale sprawdz neonówka .

 

!!!!!!!!!!!!! NIE WOLNO PODŁACZAC POMP C.O, C.U.W DO SIECI BEZ UZIEMIENIA (ZEROWANIA) !!!!!!!!!!!!!!!

Zapamietac to raz na zawsze jak nie chcecie sie usmazyc przy własym kompie oraz spalic kompa w najlepszym wypadku w razie awari :D

 

A poza to proponuje udac sie po wiedze na przyklad na forum elektroda.pl !!!!!!

 

Kurde 230V to nie zarty !!!!!!!!!!!!!!!!!! (powyzej 25V~ jest juz niebezpieczne, stałe powyrzej ok 40V )

 

A Wy se tak beztrosko podchodzicie do tego.

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domel.fm, co masz na myśli pisząc "!!!!!!!!!!!!! NIE WOLNO PODŁACZAC POMP C.O, C.U.W DO SIECI BEZ UZIEMIENIA (ZEROWANIA) !!!!!!!!!!!!!!!"?

Sam kupilem pompkę CWU Grundfosa, i nie za bardzo wiem, jak ją uziemić (wyzerować...). Jest bez kabla, a gdy otwieram "pokrywę", to widzę miejsca w kostce na tylko 2 kable...

Poza tym, czy uziemienie samego zasilacza przez podpiecie go pod uziemione gniazdko (z "bolcem" :] ) zalatwia sprawe uziemiania calego kompa?

Co masz na mysli pisząc "zerowanie"? Przepraszam, nie mam zbytnio zaawansowanego pojecia o elektryce; pytanie zapewne banalne, ale ja odpowiedzi nie znam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domel.fm, co masz na myśli pisząc "!!!!!!!!!!!!! NIE WOLNO PODŁACZAC POMP C.O, C.U.W DO SIECI BEZ UZIEMIENIA (ZEROWANIA) !!!!!!!!!!!!!!!"?

Sam kupilem pompkę CWU Grundfosa, i nie za bardzo wiem, jak ją uziemić (wyzerować...). Jest bez kabla, a gdy otwieram "pokrywę", to widzę miejsca w kostce na tylko 2 kable...

Poza tym, czy uziemienie samego zasilacza przez podpiecie go pod uziemione gniazdko (z "bolcem" :] ) zalatwia sprawe uziemiania calego kompa?

Co masz na mysli pisząc "zerowanie"? Przepraszam, nie mam zbytnio zaawansowanego pojecia o elektryce; pytanie zapewne banalne, ale ja odpowiedzi nie znam :(

zerowanie to uziemienie, poproistu obudowamusi byc uziemiona vbo jak Cie pieprznie 230V to mozesz sobie troche poskakac ;)

 

jak napisał domel fm sa kolory, a co do grundfosa - -MUSZA byc 3 gniazda! sprawdz jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty podlaczasz do obudowy pompki :D

 

Uziemienie zasilacza zalatwia sprawe uziemienia komputera (lepsze zasilacze maja nawet kabel uziemiajacy wyprowadzony z zasilacza)

Obudowa zasilacza jest metalowa i styka sie z metalem obudowy kompa :D

 

Zerowanie polaczenie z zerem (w instalacjach bez przewodu uziemiajacego 2 przewody)

Uziemienie połaczenie z uzemieniem ( w instalacjach 3 przewodowych)

Róznica jest taka ze w instalacji 2 przewodowej jak masz przebicie to jest ono poprzez instalacje traktowane jako obciążenie sieci (jak zostanie przekroczony prad na bezpieczniku to dopiero nastepuje wylaczenie), a w instaklacji 3 przewodowej przebicie jest traktowane jako upływ pradu do ziemi (zabezpieczenie rożnicowo-prodowe wtedy wyłacza zasilanie) jest to duzo lepsze bo wtedy prad uplywu jest nieporównywalnie mniejszy zalezny od naszego zabezpieczenia roznicowo-pradowego.

 

Aby sprawdzic jaka mamy instalacje to mozemy zewrzec uziemienie z zerem i jak nam wyskoczy zabezpieczenie ruznicowo-pradowe to znaczy ze mamy instalacje z uziemieniem. W instalacji bez uziemienia nic sie nie stanie :D

A i jeszcze jedno nie pomylic zera z faza bo beda fajerwerki :D ( nie polecam tej metody dla malo obeznanych )

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze wmiare jasno napisałem.

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie brazowy idzie na mase, no ale oczywiscie moge sie mylic :P

Chyba jednak sie mylisz :huh:

 

 

Molu udaj sie do elektryka pleas .......

To moze grozic smiercią ....

Ehhh kurde troche poczytac i wszystko wiadomo.

Brozowy to faza

Niebieski to zero

Zołty to uziemienie.

A Wy se tak beztrosko podchodzicie do tego.

Ta wypowiedz wszystko mi wyjasnia-dzieki-tak podlaczylem i nie podchodze beztrosko bo sie pytam przed podlaczeniem B)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domel.fm, co masz na myśli pisząc "!!!!!!!!!!!!! NIE WOLNO PODŁACZAC POMP C.O, C.U.W DO SIECI BEZ UZIEMIENIA (ZEROWANIA) !!!!!!!!!!!!!!!"?

Sam kupilem pompkę CWU Grundfosa, i nie za bardzo wiem, jak ją uziemić (wyzerować...). Jest bez kabla, a gdy otwieram "pokrywę", to widzę miejsca w kostce na tylko 2 kable...

Poza tym, czy uziemienie samego zasilacza przez podpiecie go pod uziemione gniazdko (z "bolcem" :] ) zalatwia sprawe uziemiania calego kompa?

Co masz na mysli pisząc "zerowanie"? Przepraszam, nie mam zbytnio zaawansowanego pojecia o elektryce; pytanie zapewne banalne, ale ja odpowiedzi nie znam :(

W mojej pompie C.W.U Grundfos, uziemienie podłącza się do takiej wystającej obok kostki blaszki ze śrubką. Jakbyś miał wątpliwości co do pozostałych kabli, to oznaczenia na kostce to N (neutral) - zero, a L (live) - faza. Przynajmniej ja tak u siebie podłączyłem i jeszcze żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Akurat tak się składa, że mam w domu elektryka dzisiaj, i już wszystko wiem :D .

 

Pozostaje mi jeszcze tylko ta pozycja, @Plasma, w jakiej pozycji przeptrzymujesz swojego Grundfoska? Bo, szczerze mowiąc, opisy, że "tylko nie wirnikiem do czegoś-tam" duzo mi nie mowią - wirnik jest tak kolo srodka...

U mnie jest tak, ze pompa zweza sie, stojąc na dolaczonym styropianie (czyli mosierzna czescią do dolu (tą z wylotem i wlotem)) ku gorze, gdzie jest przykrecana srubami pokrywa z kostką od zasilania i uziemieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek ta taka antenka to oze byc zero . Ja osobiscie jeszcze sie nie spotkałem z oznaczeniem innym niz L na faze :D A siedze w tej materi dosc długo.

 

Taka antenka z rozczapizeniem u dolu oznacza zero :D

 

Aczkowlwiek jest wiele "antenek" w symbolice elektrycznej więc moze nie muwimy o tej samej :D

 

A tak a propo to w uządzeniach jednofazowych produ zmiennego nie ma znaczenia jak podłaczymy zero i faze wazne jest tylko uziemienie (zerowanie):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek ta taka antenka to oze byc zero . Ja osobiscie jeszcze sie nie spotkałem z oznaczeniem innym niz L na faze :D A siedze w tej materi dosc długo.

 

Taka antenka z rozczapizeniem u dolu oznacza zero :D

 

Aczkowlwiek jest wiele "antenek" w symbolice elektrycznej więc moze nie muwimy o tej samej :D

 

A tak a propo to w uządzeniach jednofazowych produ zmiennego nie ma znaczenia jak podłaczymy zero i faze wazne jest tylko uziemienie (zerowanie):D

wiesz co Ci powiem? Ze looknalem do pompy i ogolnie to mam dwie rozne "antenki' (cokolwiek nie zonacza antenka ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rezie czytałem już że z nim strasznie spada wydajność. teraz pytania

1. nawet jak ciągnie z reza przez rurkę ?

2. nawet jeśli rez jest pełny ?

1. taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a jak inaczej? :lol:

2. taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A na przykład tak http://mcs.pc.pl/produkt859.html

 

Kupiłem...Zdam relejszyns jak założę i zmodyfikuje swoje wc troszkę.

 

P.S. w jakiej odległości od pompy powinien znajdować się trójnik z "airtrapem do napełniania? Ma to w ogłole jakieś znaczenie ??

 

Za 3-4 miechy zdjęcia canon eos 350d w drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A na przykład tak http://mcs.pc.pl/produkt859.html

 

Kupiłem...Zdam relejszyns jak założę i zmodyfikuje swoje wc troszkę.

 

P.S. w jakiej odległości od pompy powinien znajdować się trójnik z "airtrapem do napełniania? Ma to w ogłole jakieś znaczenie ??

 

Za 3-4 miechy zdjęcia canon eos 350d w drodze

jaka masz pompe? eheima czy cwu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...