Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra panowie poszukuje głośników 5.1 do 300zł.Mój pokój to 16m2.Przeglądałem różne fora,opinie,testy i w oko wpadły mi tylko dwa model,waszym zadaniem jest rostrzygnięcie który będzie lepszy

Pierwszy zawodnik to Logitech X-540.Solidna marka,bardzo dobre opinie na forach.Cena ok 300zł

 

Dołączona grafika

 

Drugi zawodnik który wzbudził moje spore zainteresowanie to Modecom 5030.W teście na Hard-Pc dostał wysoką notę 9/10,na niemieckich serwisach także wysokie oceny,satelity z drewna no i cena 240zł

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zależy mi na opiniach użytkowników obu zestawów :wink:

Najlepiej jakby ktoś zarzucił małą recke tych modecomów :-P

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item180255007_glosni...lka_gratis.html Miał ktoś okazję posłuchać tych głośników?? Zapowiadają się bardzo przyzwoicie. Nie przymierzam się do zakupu, ale chciałbym jakieś konkretne info na ich temat ;)

 

BTW. Może to właśnie te byłyby alternatywą dla tych Geniusów sp-hf1250 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem i ogólnie jakość mp3 nie wymaga super sprzętu. Nie mniej jednak swoje Creative oddałem bratu i potrzebuję prostych głośników 2.1, aby Metallica na nich jakoś brzmiała. Głównym wyznacznikiem jest cena. Pytanie więc brzmi: Nadaje się TO do czegoś? Będzie bas i gitara czy tylko dudnienie i skrzypienie rozsypujących się głośników?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem i ogólnie jakość mp3 nie wymaga super sprzętu. Nie mniej jednak swoje Creative oddałem bratu i potrzebuję prostych głośników 2.1, aby Metallica na nich jakoś brzmiała. Głównym wyznacznikiem jest cena. Pytanie więc brzmi: Nadaje się TO do czegoś? Będzie bas czy tylko dudnienie rozsypujących się głośników?

Za 26zł cudów bym się nie spodziewał.Słuchanie muzyki na takim czymś to będzie czysta katorga.Takie glosniki do dzwięków z Windowsa,do muzyki w życiu,tym bardziej metalu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khe, khe w tej cenie to nie da się kupić nawet pchełek o akceptowalnej jakości dźwięku do playera, a co dopiero głośników do kompa....

 

Niestety, to jest śmierdząca kupa...

 

EDIT: Aha, przy okazji znalazłem jeszcze Geniusy SP-HF1250X, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany, to są na allegro http://www.allegro.pl/item182947121__szok_...owe_f_wawa.html

 

Jakby miał kasę, to sam bym kupił drugi zestaw :P

 

Tylko cena trochę wyższa niż kiedyś..

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem i ogólnie jakość mp3 nie wymaga super sprzętu. Nie mniej jednak swoje Creative oddałem bratu i potrzebuję prostych głośników 2.1, aby Metallica na nich jakoś brzmiała. Głównym wyznacznikiem jest cena. Pytanie więc brzmi: Nadaje się TO do czegoś? Będzie bas i gitara czy tylko dudnienie i skrzypienie rozsypujących się głośników?

To musi być tragedia. Do słuchania muzyki na 100% się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem i ogólnie jakość mp3 nie wymaga super sprzętu. Nie mniej jednak swoje Creative oddałem bratu i potrzebuję prostych głośników 2.1, aby Metallica na nich jakoś brzmiała. Głównym wyznacznikiem jest cena. Pytanie więc brzmi: Nadaje się TO do czegoś? Będzie bas i gitara czy tylko dudnienie i skrzypienie rozsypujących się głośników?

Już lepiej kupić Logitechy S100 - koleżanka ma te Tracery i te Logitechy o niebo lepiej grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawe głośniczki 2.0 : DIALOG Blues AB-32. Podobne są z możliwości do Genius 1250x ( też bardzo dobra liniowość ) .

 

http://www.dialoginvest.com/?mode=catalog&...ru&scheme=8

http://www.ixbt.com/multimedia/dialog-ab32.shtml

Genius 1250X .... lub te dialog jeśli dasz radę kupić.

 

Czyli wybór w Polsce praktycznie żaden bo nawet już tych Geniusów nie produkują... Chyba na razie zainwestuje w słuchawki i poczekam aż w Polsce będą dostępne jakieś porządne zestawy 2.0 bo widzę, że moda na "pińć jeden" jeszcze nie minęła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam, po co w Geniusach tak szeroka skala regulacji głośności, skoro w połowie już niestety pierdzą. Jednak dobrych jakościowo nagrań i w umiarkowanych głośnościach słucha się przyjemnie.

Co do TYCH kolumienek podanych przez Klimę, to chyba bym nie ryzykował. Zero parametrów, i kto jest producentem w ogóle? Szumnie reklamują 0,5m wysokości, co jest raczej podpuchą. Pewnie pojemność obudowy nie ma odzwierciedlenia w realnych potrzebach zamontowanych głośników i nie zdziwiłbym się, jakby tam w środku była przegródka, co nam daje w rzeczywisotości zwykły monitorek na podstawce.

Zapotrzebowanie na aktywne kolumny stereo w Polsce jest spore, może ktoś to w końcu zauważy i znajdzie się dla nich miejsce na sklepowych półkach obok wielokanałowych plastików...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. dawno tu nie pisalem.

 

mianowicie zabieram sie do kupna glosnikow 2.1 do kompa, bo prawie 15-letnia wieza sony idzie w odstawke. myslalem nad czyms co bedzie kosztowalo max 150zl i wpadlo mi w oko takie cos:

http://allegro.pl/item182352072_glosniki_2...0_ss_sklep.html

wie ktos jak to gra? ma ktos takie cos? co mi mozecie o tym powiedziec?

 

a moze jest cos lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... właśnie ta "renoma" skłania wiele osób do plastikowego shitu Creative. Modecom i Genius są w drewnie, poza tym są zrobione na lepszych przetwornikach. Wszystko to się składa na lepszą jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na mocnym basie, tylko na ogólnej jakości dźwięku to brałbym Geniusy 2.0. Jednak jeśli chcesz sub to polecam Modecom 9860. Mają mocny subwoofer (jak na takie głośniki) i niezłą resztą pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecomy mi sie podobają a komentarze mowia ze bardzo ladnie graja... a Geniusy to 2.0 wiec odpadaja... a Modecomy w czarno-srebrnej wersji to plastiki? Bo bralbym takie, bo mi sie komponuja z reszta kompa... (czarno srebrna buda, czarny monitor, czarno srebrna klawiatura i myszka..)

 

ps. jak gra logitech x-230 ? cena taka sama a slyszalem ze tez jest dobry... prosze o opinie na jego temat i porownanie z modecomem...

Edytowane przez Kuba14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecomy mi sie podobają a komentarze mowia ze bardzo ladnie graja... a Geniusy to 2.0 wiec odpadaja... a Modecomy w czarno-srebrnej wersji to plastiki? Bo bralbym takie, bo mi sie komponuja z reszta kompa... (czarno srebrna buda, czarny monitor, czarno srebrna klawiatura i myszka..)

 

ps. jak gra logitech x-230 ? cena taka sama a slyszalem ze tez jest dobry... prosze o opinie na jego temat i porownanie z modecomem...

Nie porównam X-230 z Modecomem - ale jak dla mnie grają OK - tylko bas jeśli nie jesteś fanem dudnienia musisz sobie skręcić na minimum, albo niewiele więcej...

Tak jak mówi Klima - odpuść creative - przy zakupie moich Logi robiłem odsłuch X-230 i Creative T3100 i jeszcze jednych, też tej klasy Creative (chyba model wcześniejszych) - Logi naprawdę brzmią lepiej - naturalniej, cieplej, - nawet ten dudniący bas nie jest tak drażniący jak to co wydobywały z siebie suby Creative...

BTW - słuszna słuszność - Creative było z serii "samplastik"... ;)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi @sansaba. X-230 są lepsze od Creative w podobnej cenie. Jednak Modecom'y grają jeszcze lepiej niż Logi x-230.

Pzdr

Modecomy sa całe w drewnie z tego co pamiętam. Chyba tez mają inne przetworniki i nie wykluczone że porządniejsze bebechy ogólnie - to się zapewne przekłada na lepsze brzmienie. Z czytanych testów wynika, że Modecomy pozbawione są efektu "charczenia" przy głośności >75%, gdzie w X-230 powoli trzeba posługiwać się equalizerem i skręcić bas + mają więcej środka (czyli powinny być bardziej "plastyczne"), a bas nie jest tak dudniący. U mnie o wyborze X-230 dodatkowo zadecydował pasujący mi do całości stanowiska design - Modecom jakoś mi nie podpasował.

BTW - wybierając Logi X-230 pamietaj o dość krótkich kablach przyłączeniowych/połączeniowych - zresztą to chyba bolaczka wiekszości Logitechów, które widziałem.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wysztko polecam Logi sam je mam i po paru zabiegach myślę że są lepsze od Modecomów. Po pierwszy po wyjęciu z suba wzmacniacza i wyklejeniu go matą bitumiczną możesz podkręcić wszystko na maxa i nic nie buczy ale wtedy jest zdecydowanie nienaturalny przesadzony bass. Satelitki wypchane watą i jedyne czego brakuje Logom to Góry przydał by się jakiś tweeter. Ogólnie w swoim przedziale cenowym myślę że są zdecydowanie najlepsze. Dodam ze w Logach Głośnik w subie to nie jakiś tani bazarkowy bzyczek za 15zł w przeciwieństwie do głośnika creativa. W dodatku creativ nie popisał się konstrukcją swojego Suba jest poptostu do kitu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie, ale ładnie grające ModeComy mają jedną paskudnną przypadłość, a mianowicie [ciach!]iany zasilacz i równie [ciach!]iany wzmacniacz, co powoduje, że w głośnkach, zwłaszcza przy mniejszych mocach wyraźnie słychać (aż przeszkadza) przydźwięk sieciowy (burczenie o czestotliwości sieci). Grająć na pół gwizdka można ten efekt zagłuszyć, ale jak sadzę, nie jest to żadne rozwiązanie.

Od jakiegoś czasu preferuję Logitechy, bo rzeczywiście ładnie naparzają, to raczej nie poloecał bym X-530 z uwagi na przestarzałą konnstrukcję i brak sprzętowej obsługi dźwięku przestrzennego. Wydaje mi się, że nawet dla posiadaczy zintegrowanych kart dźwiękowych, zwłasza dwukanałowych, X-540 będzie najlepszym wyborem. Te głośniki same z siebie brzmią dobrze, a jak się do tego doda sprzętową obsługę dźwięku przestrzennnego, to ten wybór po odsłuchaniu nawet jednej mp_trójki staje się oczywisty.

Nie mówię, że Logitech jest najlepszy, ale na przestrzeni przynajmniej ostatnich dwóch lat, w tym przedziale cenowym, wyraźnie zdeklasował prymitywną masówkę Creative, co słychać, widać i czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...