Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam nastepujacy problem.

Obecnie uzywam glosnikow Creative 6700. Chcialem je wymienic na cos lepszego. Zastanawiam sie nad Creative GigaWorks ProGamer G500 THX oraz Logitechem Z5500. Zalezy mi na systemie 5.1.

Przeczytalem wiele testow i artykulow. Niestety dalej nie wiem co wybrac. Mieszkam w bloku slucham glownie hip hopu. Zalezy mi na mocnym basie. Moje obecne 6700 maja dosc slaby bas. Jak dam glosniej zanika zupelnie. Czy G500 beda lepsze od moich 6700 ? Czytalem tez, ze czesto sie psuja. Jak z tym jest ? Co do Z5500 to slyszalem, ze seria r710 jest felerna, ponoc przegrzewa sie sterowanie. Co za tym idzie glosniki sie wylaczaja.

Kompletnie nie wiem co wybrac.

Pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zastanawiam się nad kupnem głośników 2.1

zastosowanie : filmy, muzyka, gry, żadnego umc umc

 

tak sobie myślałem nad Creative I-Trigue 3000 2.1

 

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creativ...pelny,id,48403/

 

ktoś może powiedzieć coś o tych głośnikach? dobre są? jak się sprawują??

Takie "głośniki" będą grały bardzo nienaturalnie, ja bym wolał Genius 1250X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc co polecacie ??

a coś ze stajni CREATIVE ? czy może aż tak teraz tragiczne są wszystkie że nie warto?

Posłuchaj jak grają. Geniusy są fajne, neutralne (względnie do ceny a może i lepiej) ale basu to tam za dużo nie uświadczysz. Jak lubisz "łupane" to nie nadają się dla ciebie.

Przekonywał Cię co do poprawności lub naturalności dźwięku to nie będę -> nie ma sensu, trzeba samemu do tego dojść, inaczej będzie Cię to tylko męczyć.

A od tych Creative to wolałbym już logitechy x230 -> znacznie tańsze a i dźwięk może się podobać.

Są jeszcze Altec Lansing VS4121 -> dobrze grają, ale ich problemem jest cicho buczący zasilacz.

Sam mam Logitech Z-4e, ale nie bardzo mogę je polecić, są za drogie w stosunku do tego co oferują.

 

ALE głośniki i dźwięk jaki się z nich wydobywa podlega ocenie bardzo subiektywnej. Musisz sam posłuchać, czy Ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy 2.1/5.1, ale o Geniusach 2.0 i tak sporo postów:

Więc tak - zmieniam moje Cambridg'e DTT2200, bo pod muzykę, której głównie słucham się nie nadają (o ile siakieś elektroniczne, "rozrywkowe" itp. kawałki grają całkiem przyjemnie to rock/metal już niezbyt...).

 

Czy pojawiło się coś ciekawszego od ww. Genius'ów 1250 2.0 ?

 

Na dudnienie mi nie zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ironhide

Ello Witam wszystkich.

Mam problem z kupieniem zestawu głosników.

Poniewarz do wyboru mam głosniki Creative 2.1 P380 a Creative 5.1 P580 Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między tymi 2 zestawami. Czy P380 są mocniejsze od P580

Oraz które z waszego zdania są najmocniejsze i dobre czy P380,P580 czy P5800

Proszę was o doradzenie które najlepiej kupić. moje gg 8849372

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz tak wyjade....

 

Z-5500 to jedyne glosniki komputerowe o troszke większej mocy... w ktorych i tak srednica jest nie wystarczająca...

 

Mam z-5400 i czasem jak mam sygnal 5.1 to nei raz wole stereo na prologic bo dialogi jak idą tylko na centralny, ktory to zbytnio srednio-niskich nie odtwarza to wkurza nie milosiernie...

 

Jakie oprócz z-5500 są opcje glosnikow o wiekszej mocy (ktore troche potrafią zatrzęść). Nie bede ukrywal nie slucham wysublimowanej muzyki ;), slucham dance/techno czasem robie jakas impreze ?

 

Czy ktoś z was używa zestawów Kina Domowego (>1000zl) do kompa ?

Jak wygląda podłączenie ? jakość ? obsluga itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendarne to może przesada ;) ale faktem jest ze to zupełnie inna liga niz Logi czy Crea a i wiekszość recenzji wskazuje na to, ze dzwiek głośniczki maja wysmienity i dizajn fajny : ) Według mnie oplacalny zakup choć nigdy nie mialem okazji ich słuchac.

No i dzieki stary za linka, ciekawa aukcja, raz ze klipsch jest nie do dostania w Polsce a dwa - cena jest bardzo atrakcyjna. Po nowym roku bede sledzil allegro, jak bedą jeszzce w tej cenie to je kupie. Niby mam altec lansing z ktorych jestem zadowolony, super dżwiek ale przypadlosc maja taką, ze jak są wlaczone a nie leci dżwiek z kompa slychac lekki szum z satelitek, wieczorami troche jest to upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendarne to może przesada ;) ale faktem jest ze to zupełnie inna liga niz Logi czy Crea a i wiekszość recenzji wskazuje na to, ze dzwiek głośniczki maja wysmienity i dizajn fajny : ) Według mnie oplacalny zakup choć nigdy nie mialem okazji ich słuchac.

No i dzieki stary za linka, ciekawa aukcja, raz ze klipsch jest nie do dostania w Polsce a dwa - cena jest bardzo atrakcyjna. Po nowym roku bede sledzil allegro, jak bedą jeszzce w tej cenie to je kupie. Niby mam altec lansing z ktorych jestem zadowolony, super dżwiek ale przypadlosc maja taką, ze jak są wlaczone a nie leci dżwiek z kompa slychac lekki szum z satelitek, wieczorami troche jest to upierdliwe.

Te "klipsy" może i grają przyzwoicie kiedy sub jest między satelitami, ale z chwilą kiedy kładziesz go gdzie indziej ta przyzwoitość znika (np. na podłodze podczas gdy satelity są po bokach monitora)- fizyki nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu geniuse jakoś porządniej wyglądają. lubie troszkę basiku w muzyce (ale bez przesady), niestety nie znam angielskiego i nie rozumie tych opini z linków, które głośniki polecilibyście a może jakieś inne? może takie

http://allegro.pl/item281240655_klipsch_pr..._rzadkosc_.html

Ogólnie to tak:

-potrzebuje czegoś do około 600zł

-przeznaczenie to muza, filmy, gry

-jakieś wielkie kolumny niestety odpadaja .

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem trochę i nie wiem gdzie opisać mój problem więc dam go tu.

Mam głośniki 5.1 i płytę asus p5kc. Gdy sprawdzałem po instalce windowsa realteka to wszystkie głośniki działały ( ten test wejść audio w realteku).

Teraz po jakiś dwóch dniach dwa tylne nie grają. Wiem tylko, że zainstalowałem kodeki. Nie wiecie co to może być ?

Wkurza mnie to że nie działa wszystko tak jak powinno ;/.

Oczywiście wszystkie ustawienia w windowsie i sterownikach są ustawione na 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dniach planuje kupić głośniki i wydać na nie jak najmniej przy przyzwoitej jakości ;)

 

Przymierzam się do Creative T6100 za 169,95zł . Sklep ten mam blisko więc no problem :)

 

Dobry wybór?? troszkę się naczytałem i chyba to najrozsądniejsze za tą cenę?

 

Myślałem jeszcze o Logitechach x-530 lub x-540 ale to już koło 230 i 260zł.... :) A może jeszcze inne? Dodam, że na razie będę działał na zintegrowanej karcie dźwiękowej ;)

 

Z góry dzięki za rady

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witek-pl

Te geniusy grają znacznie lepiej niż creative i logitech, poczytaj recenzje, na forum też wielokrotnie było pisane.

 

@kwiacynty

Potrzebujesz 5.1? Najtańsze przyzwoite to te do których link jest w poście nad moim. Na allegro są bardzo tanio.

Jeśli nie to za te pieniądze kup SP-HF1250X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sie do kupna głośników. I mam dylemat co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> czy: CREATIVE INSPIRE T6100 5.1 lub LOGITECH X-530 5.1

albo czy sie wogole nie palic i dolozyc lekko i miec cos lekko lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję po świętach kupić głośniczki Creative I-Trigue 3300 ;) Ich cena już nie wydaje się być przesadzona (już ok. 180-200 zł) - co o nich sądzicie? Widziałem je na żywo - design dla mnie bomba :) Ale jak grają? Obecnie posiadam Logitechy X-230 :] Czy odczuje jakąś różnicę na lepsze/gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać?

GENIUS SP-HF1250X

GENIUS SW-HF 2.1 1250 WOOD

Creative inspire 2.1

 

Generalnie chodzi mi o czysty dźwiek w grach czy filmach z czasu lubie też przysosić i grać dośc głośno z dobrym bassem.. Mam p5800 ale kończą one swój żywot. Chce coś mniejszego i czegoś co lepiej by grało. Podobają mi się te sp-hf1250x tylko nie wiem jak grają, czy coś potrafią mimo swojej małej wielkości.

 

edit

rbej wiem że grają czysto i ładnie ale mi chodzi jak radzą sobie z odrobinką bassu

Edytowane przez razer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te sp-hf1250x tylko nie wiem jak grają, czy coś potrafią mimo swojej małej wielkości.

Małe to one nie są...

 

Odnośnie dźwięku się nie wypowiem bo sam nie słyszałem ale z opinii innych wnioskuję, że bas jest bardziej naturalny, mniej rozlazły, bardziej dynamiczny niż w tanich zestawach 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...