Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne ciekawe głośniki aktywne Microlab Solo 6 cena ~120$ .

 

http://www.fierytrance.ru/modules.php?name...cle&sid=172

 

Oraz nowy test głośników 5.1 z ixbt

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-ro...p-51-2007.shtml

 

i podsumowanie

 

''Szkoda że z przedstawionych tutaj modeli wielokanałowych głośników jesteśmy zmuszeni do pozostawienia bez nagród, również w zeszłorocznych testach, ani jeden z wielokanałowych zestawów nie zrealizował potencjału jakości. Pomimo że rozpatrywana głośniki stanowią modele z 2007 roku, jakość dźwięku z satelitów nie zbliża się do współczesnych głośników stereo .''

 

''rozwój wielokanałowych zestawów wygląda na deptanie w miejscu. od chwili pojawienia się najpomyślniejszych modeli 5.1 przeszło przez trzy lata a jakość dźwięku współczesnej wielokanałowej akustyki znajduje się praktycznie na dawnym poziomie.''

 

Następne testy planujemy przeprowadzić w lutym będą to głośniki stereo. wymagania stawiane głośnikom to: niewielkie gabaryty i zastosowanie kopułkowego twitera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SP-HF 1250X:

a)tak - małe nie są - na zdjęciach owszem, wydają się małe, ale jak teraz moje postawiłem na biurku to się "trochę" zdziwiłem

b)co do basu/niskich tonów/dudnienia itd - zależy co lubisz: Geniusy potrafą zagrać nisko (i ładnie), ale jeżeli wolisz klasyczne dudnienie znane z zestawów 2.1 to nie są to głośniki dla Ciebie.

Jw. ktoś pisał: niskie tony są tu bardziej kontrolowane i grają wtedy kiedy naprawdę trzeba...

 

Ogólnie ja ze swoich SP-HF jestem bardzo zadowolony (po przejściu z zestatawu 2.1/5.1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niskie tony są tu bardziej kontrolowane

To jest bardzo niebezpieczne stwierdzenie i często nadużywane. Szczególnie, jak chce napisać się ładnie napisać "o niskich tonach zapomnij".

 

Kontrolowane niskie tony są np. w Paradigmach Monitorach 3 v3, Avane Dana 503. Wharfedale 9.2 mają już ciut ocieplone i wydłużone niski tony, czasami potrafią śię ze sobą kolejne "zlać, stopić, nie oddzielić", ale nadal są w miarę kontrolowane, a i jest ich jeszcze w sam raz.

 

Geniusy 1250x hmmm -> są monitorami (a i to jest kwestią dyskusyjną, lepiej pisać zestaw 2.0) z ładnym wykresem i kontrolowanym "ledwo co średnio/niskim przełomem tonów". O niskich a tym bardziej dobrze kontrolowanych niskich to hmmm.... -> maluch jest sportowym samochodem bo ma silnik z tyłu, napęd na tylne koła i jest głośny.

 

Wiele osób ma inne zdanie, i dobrze, bo najgorsze co może być to jednolitość i monotonia.

Nie zamierzam nikogo przekonywać, co do basu w Geniusach, słyszałem jaki jest i mam własne zdanie.

To trzeba po prostu samemu posłuchać i stwierdzić, czy pasuje czy też nie.

 

Jak grają Genius 1250X dowiesz się poświęcając 15-30 minut swojego cennego czasu na przeglądnięcie tego topicu

Jak posłucha je nausznie to się dowie.

Z tematu to najwyżej dowie się, że są najlepsze w swojej klasie zestawów 2.0-> bo SĄ. I nie mają w zasadzie normalnej łatwo dostępnej alternatywy.

 

Odnośnie dźwięku się nie wypowiem bo sam nie słyszałem ale z opinii innych wnioskuję, że bas jest bardziej naturalny, mniej rozlazły, bardziej dynamiczny niż w tanich zestawach 2.1

Coś tam jest mniej rozlanego i dynamiczniejszego niż w tanich zestawach 2.1, ale na ile to bas ...

 

Znowu subiektywnie -> niewiele drożej można kupić lepsze głośniki 2.1 do gier czy też do filmów, a i czasami do muzyki też w zależności co się słucha.

ALE (znowu się powtórzę) tak jak monitor (crt/lcd) przed kupnem trzeba obejrzeć, tak i zestaw głośników odsłuchać. Każdy ma inne odczucie dźwięku. Dźwięk jest bardzo subiektywny. To co mi się podoba, nie musi się podobać komuś obok.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo niebezpieczne stwierdzenie i często nadużywane. Szczególnie, jak chce napisać się ładnie napisać "o niskich tonach zapomnij".

"Komputerowy" zestaw 2.0 ma praktycznie zawsze o niebo lepiej kontrolowany bas niż "komputerowy" 2.1 - bo kiedy ktoś kupuje 2.1 to zwykle daje sub na podłogę pod swoje biurko ... w ten sposób zwiększa się może natężenie/ciśnienie ale kontrola po prostu "wyparowywuje".

 

Oczywiście gdyby postawić sub tutaj gdzie monitor (CRT/LCD- ten wyświetlający ;) ) to w 2.1 mogło by być nie tak tragicznie ... tylko kto tak robi? ... kto tak może zrobić ?

 

Wiadomo że w geniusach nie można oczekiwać "super kontroli" ale i tak będzie znacznie lepiej niż w każdym tradycyjnie rozstawionym 2.1 (sub pod biurko) kosztującym 2-3x tyle co 1250X.

 

Jeszcze piszesz coś w rodzaju "w gnieniusach jest kontrola tego co jest" mając na myśli że basu jest mało - ok za nisko on nie schodzi ... ale czy łomot z 2.1 można nazwać basem ... ? Przynajmniej 2.0 są bardziej naturalne niż 2.1 (główny powód - rozstawienie).

 

Kontrolowane niskie tony są np. w Paradigmach Monitorach 3 v3, Avane Dana 503. Wharfedale 9.2 mają już ciut ocieplone i wydłużone niski tony, czasami potrafią śię ze sobą kolejne "zlać, stopić, nie oddzielić", ale nadal są w miarę kontrolowane, a i jest ich jeszcze w sam raz.

Nie można zapominać że wiele zależy tutaj od wzmacniacza (a dokładniej od współczynnika tłumienia ... i może wydajności prądowej) - wszak wymieniłeś sprzęt pasywny ... niesamodzielny :wink:

 

ps. za brak kontroli basu w waflach obwinił bym jego nadmiar (patrz wykres np. Wharfedale'i 9.1) - podbili bas tracąc na liniowości i moim zdaniem też kontroli

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na naszym rynku nie ma głośników Microlab SOLO6 bo z testów i odsłuchów wynika że to właśnie one są pogromcą Geniusa 1250x

 

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-stereo.shtml

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic/st...-microlab.shtml

 

http://images.people.overclockers.ru/144571.jpg

 

Tłumaczenie z ixbt

 

Dźwięk Microlab SOLO6 można scharakteryzować, jako doskonały. Charakter dźwięku podobny do Vigoole 2128. dające się zauważyć różnice są nieznaczne, jednak, różnica pozwala dać wyróżnienie na korzyść SOLO6. Jakość dźwięku zasługuje na wysokiej oceny we wszystkich pasmach częstotliwości. Wspaniała stereopanorama pozwala mówić o małej ilości zniekształceń na wysokich częstotliwościach. dają się zauważyć nieznaczne barwowe zniekształcenia w górnym obwodzie śCz, jednak ''przekupuje'' otwarty i swobodny dźwięk na średnich tonach.

 

Nagroda Lider klasy .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na naszym rynku nie ma głośników Microlab SOLO6 bo z testów i odsłuchów wynika że to właśnie one są pogromcą Geniusa 1250x

 

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-stereo.shtml

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic/st...-microlab.shtml

 

http://images.people.overclockers.ru/144571.jpg

(...)

Popatrz na SVEN Royal2 ... toż to KODA BT-900 !!! :razz:

 

KODA BT-900

Dołączona grafika

 

SVEN Royal 2

Dołączona grafika

 

ps. swoją drogą niezłe zejście w basie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na SVEN Royal2 ... toż to KODA BT-900 !!! :razz:

 

ps. swoją drogą niezłe zejście w basie

Ale żeś wypatrzył ano rzeczywiście :lol:, widocznie jest jakaś współpraca pomiędzy tymi firmami ,być może KODA wzięła ten udany model pod swoje skrzydła :wink: .

 

Tyle że SVEN Royal2 kosztuje $133 B-) .

 

Tłumaczenie z ixbt :

 

''Tak zaś, jak i w poprzednim przypadku, dźwięk z SVEN Royal2 można uznać za doskonały. Co bardziej, dźwięk SOLO6 i Royal2 bardzo skomplikowanie wydać wyróżnienie tej albo tamtemu modelowi. Z jednej strony, SVEN oddaje nieco szczegółowiej dolną skalę, można zauważyć niewielką wyższość w ataku. oprócz tego średnio tonowa skala bliższa jest do wzorcowej, chociaż ma swoje barwowe zniekształcenia. od innej strony, w SOLO6 daje się zauważyć bardziej otwarty i swobodny dźwięk na średnich częstotliwościach. a także głębszą stereopanoramę.

 

Nagrodę Lidera klasy przyznaje się SVEN Royal2 i Microlab SOLO6 za dźwięk najbardziej jakościowy wśród rozpatrywanych modeli. nie mogliśmy ujawnić jednoznacznego lidera wśród tych głośników. Dźwięk Royal2 i SOLO6 posiadają swoje właściwości, dające zalety zależnie od priorytetów słuchacza.''

 

Tylko ciekawe czy ta Koda jest faktycznie tożsama z SVEN Royal2 jeżeli tak to mamy wtedy jasny wybór :D .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - użyłem stwierdzenia nader niebezpiecznego.

 

Aczkolwiek wolę już takie Geniusy 2.0 niż 2.1...

imo lepiej mieć mniej niskich tonów (ale bardziej naturalnych) niż dać sobie pod biurko skrzyneczkę, która "gra" niskie tony...

 

Choć jw. - wszystko zależy od gustu słuchacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czy ta Koda jest faktycznie tożsama z SVEN Royal2 jeżeli tak to mamy wtedy jasny wybór :D .

Te SVEN są chyba "kabelkowe" a w KODA jest transmisja przez BlueTooth ... no i te wymiary ... jeśli jest tak jak piszą to SVEN są większe ... ale jakoś wątpię ... (już nie wątpię :lol: )

 

Koda BT-900 opis z alledrogo:

wys. 340mm x szer. 180mm x gł. 280mm

 

Sven Royal2 opis z ixbt:

wys. 390mm x szer. 210mm х gł. 300mm

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Kody mają moc RMS 2x22 a te Sveny 1 2x30.....

 

Podejrzewam że Sveny 1 grają lepiej.....

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Komputerowy" zestaw 2.0 ma praktycznie zawsze o niebo lepiej kontrolowany bas niż "komputerowy" 2.1

Bo zazwyczaj ma go dużo mniej i dużo wyżej się kończy. Ale jest różnica gdy bas:

1. jest i jest dobrze kontrolowany

2. jest i jest kiepsko kontrolowany, ale przy odrobinie wysiłku można to poprawić -> odpowiednie ustawienie suba, wyłożenie go w środku materiałem tłumiącym itd.

3. jest i jest spiexxxny przeważnie bardzo -> większość zestawów 2.1, szczególnie tanich

4. prawie nie ma -> Geniusy, wiele małych monitorów -> i tutaj często widzę "dobrze kontrolowany". Pytanie tylko jak można kontrolować coś, czego nie ma, albo prawie nie ma .... Ma dobre wysokie, dobrą średnicę, zaznaczony "górny początek basu" i tyle.

5. inne totalne porażki hipermarketowe.

Oczywiście gdyby postawić sub tutaj gdzie monitor (CRT/LCD- ten wyświetlający ;) ) to w 2.1 mogło by być nie tak tragicznie ... tylko kto tak robi? ... kto tak może zrobić ?

Ja :-) . A swoją drogą to wcale nie problem postawić monitor na subie.

Nie twierdzę, że nadaje się to do słuchania muzyki, może jedynie do tego, aby muzyka stanowiła tło.

ALE to nie jest sprzęt do słuchania muzyki. Za to w każdej grze, w praktycznie każdym filmie niezły zestaw 2.1, dobrze ustawiony, sprawdzi się lepiej niż Geniusy.

Jeszcze piszesz coś w rodzaju "w gnieniusach jest kontrola tego co jest" mając na myśli że basu jest mało - ok za nisko on nie schodzi

Jak dla mnie to on nawet średnio nie schodzi. Zachęcony opiniami miałem je w domu postawione obok logów z4 i o ile te logi nie nadają się do muzyki to niestety słychać na nich dużo więcej rzeczy w zakresie basu niż na Geniusach. I nie jest to łomot, można ustawić je tak, żeby było bez łomotu. Bas w logach jest rozlany, mało kontrolowany, ale jest. Kontrola w Geniusach polega na braku większości pasma basowego, a jak brak to nie ma co kontrolować. Więc, tak, Geniusy super kontrolują bas, którego nie mają oraz nieźle kontrolują ten fragment, który mają ......

Przynajmniej 2.0 są bardziej naturalne niż 2.1 (główny powód - rozstawienie).

O ile dźwięk z komputera jest naturalny. Ale tak, tu się częściowo zgodzę. Geniusy się stawia i grają, niezależnie jak je postawisz. zestaw 2.1 trzeba rozstawić z głową i znaleźć optymalne miejsce. Ale końcowy efekt może być lepszy.

 

Pisze to nie po to, aby wywołać ostrą wymianę zdań. ALE po to, aby kupujących zachęcić do odsłuchu. Oraz do wyboru pod kątem planowanego zastosowania.

 

P.S.

Gdybym miał wybierać głośniki tylko pod kątem muzyki, Geniusy wziąłbym pod uwagę. Ale przy typowych zastosowaniach kompa -> czyli wszystko -> gry + filmy + muzyka, wg. mnie są lepsze opcje.

 

Polecam posłuchać

Diana Krall - the girl in the other room - temptation oraz stop this world.

Avance Dana 503 idą "ostro jak żyleta", każde szarpnięcie się czuje. Wafle 9.4 oraz 9.2 miejscami nie wyrabiają i potrafią zlać się w pomruk (kwestie wzmacniacza sobie daruje, akurat to nie tutaj).

W logach z4 jest basowy pomruk z nałożonymi szarpnięciami strun, w Geniusach praktycznie nie ma kontrabasu ... może inaczej -> jest ale tylko to co nie jest w paśmie basu .... :damage_wall:

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw 2.1 trzeba rozstawić z głową i znaleźć optymalne miejsce. Ale końcowy efekt może być lepszy.

Z głową to znaczy gdzie ?

 

- postawisz sub pod monitorem - ekran będzie za wysoko

- postawisz sub z lewej/prawej strony(monitora)/ obok biurka - ciśnienie nie będzie równomierne (już sprawdzałem) ... do bani

- postawisz pod biurkiem - rezonans = brak kontroli, dudnienie

 

 

- postawisz sub nad monitorem (najlepiej lekko pochylić w kier. słuchacza) - chyba jedyne wykonalne i prawidłowe rozwiązanie ... choć problematyczne (potrzebna odpowiednia półka)

 

ps. ale kierunkowość będzie gorsza - np. efekt wybuchu w jakimś filmie/grze ... bębny w muzyce - będą bardziej "wypośrodkowane" ... w sumie ostatecznie z takim 2.1 nie będzie tak źle ... tylko sub musi być nad monitorem ... no i jestem ciekaw jak to będzie ogólnie grało ... chodzi o naturalność - kiedyś muszę odsłuchać :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to fakt -> sub powinien stać na wysokości satelit, pomiędzy nimi, może być za monitorem (przy lcd to jest wykonalne). Od biedy biedy może być z boku, ale nadal w linii z satelitami.

Poniżej linii satelit będzie coraz gorzej, pod biurkiem to sobie można ....

 

Może mnie troszkę i poniosło, ale dobija mnie stwierdzanie "bas dobrze kontrolowany" podczas gdy basu praktycznie nie ma. Na tej samej zasadzie napiszę, że tanie zestawy 2.1 mają świetnie kontrolowane średnie, gdzie większość zestawów 2.1 ma "dziurę w średnich" .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum ixbt zdjęcie ''na żywo '' głośników Sven Royal 2 , dokładnie tak samo będą wyglądać te nowe KODA BT-900 :wink:

 

http://img89.imageshack.us/img89/9549/39862147af7.jpg

 

W stanach bardzo popularne są głośniki Insignia NS-B2111 6.5 ,szkoda że u nas też niedostępne :mur: .

 

http://static.flickr.com/73/212764527_3feafb08fc_b.jpg

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1138085354138

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...bayphotohosting

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje dobrych glosnikow do kompa

 

2.1, z duzym subwooferem nie jakis badziew za 200 zł, cos bardziej konkretniejszego i mocnego! ; ]

 

albo 2.0 w tym odrazu basowe niskotonowe i wysoko... wiecie o co chodzi ; ]

 

nie wiem kompletnie w czym szukac, dlatego pytam tu

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba mała recenzja obu modeli:

 

http://www.sven.ru/article/3811

Podsumowanie na szybko

 

''Wrażenia z odsłuchu kompletów, słuchaliśmy podłączając do tego samego źródłom dźwięku i słuchając najbardziej dobrych jakościowo utworów. W charakterze dźwięku Royal 1 i Royal 2 są bardzo bliskie sobie, ale, oczywiście, większy model zapewnia bardziej "swobodny" dźwięk z poszerzoną skalą dynamiki , od mniejszego modelu. Za to jak nam się okazało , dźwięk z Royal 1 jest bliższy do tak zwanego "monitorowego": jest wyraźnie bardziej neutralne, i bilans częstotliwościowy jest bliższy do naturalnego. Cechy Royal 2 to - imponujący bas, godny dobrego "napolnika (nie wiem co to?)" albo nawet niewielkiego sabwofera. przy czym Royal 1 lepiej wykaże się na stole komputerowego melomana, a do Royal 2 lepiej znaleźć miejsce w zestawie domowego systemu audio, on mniej się nadaje na biurko one są mimo wszystko przyduże, a zresztą basowy potencjał wymaga efektywniejszego rozwiązanie z większą powierzchnią, .Specjalnych predyspozycji u obu modeli nie ma: one doskonale radzą sobie praktycznie z dowolną muzyką, chociaż, oczywiście, dla symfonicznej klasyki lepszy jest starszy(większy) model.

 

 

Podsumowanie:Głośniki Sven Royal 1 i Royal 2 - to przykład wysokiej jakości i zrównoważonej aktywnej multimedialnej akustyki, doskonale nadającej się tak dla użytkowania z komputerem, jak i i do pracy w zestawie domowego systemu audio. Mniejszy model wskutek gabarytów lepiej jest przystosowany do ustawienia na biurku. ''

 

Oba modele zademonstrowały wysoką jakość dźwięku, ale większy model mimo wszystko ma większy potencjał ,i dlatego właśnie dla modelu Royal 2 przyznajemy tytuł "Wybór redakcji" Tierrałab ". zresztą, i Royal 1 ani trochę nie rozczaruje klienta, zwłaszcza jeśli jest potrzebny by" nagłośnić"nieduży pokój 15-18 metrów kw.

 

W sumie nic konkretnego nie napisali <_< ,może nie za składnie to przetłumaczone (na szybko) ale wiadomo o co chodzi :wink: .Nie lubię takich mało kompetentnych recenzji <_< .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu głośników do kompa. Stare, jakieś Sundio cośtam już nie dają rady, ale mocno się trzymały, już z 8 lat mają :) , ale w ciągu ostatniego roku przeszły więcej niż przez całe wcześniejsze "życie" (m.in zdarzyło się lekkie zalanie jakąś niezidentyfikowaną substancją...), no i obecnie zaczęły trzeszczeć, wacha się poziom głośności(czasami jak ustawie np. na połowę zakresu to chwilę grają tak jak mają a potem coraz ciszej...). Mniejsza o to.

 

Mam jakieś 200-250 zeta na ten cel. Przeznaczenie - tak po równo muzyka(punk / hc ), gry i filmy(tak divx jak i dvd). Przeczytałem sporo stron tego tematu, wiem, że polecacie geniusy 1250x, ale one są dość duże i raczej nie ma szans żebym je jakoś odpowiednio upchnął bo pokoik mam mały strasznie (tak 3x3 moze 4x4 m). Moje pytanie brzmi tak: co innego można kupić w tej cenie?? I czy faktycznie zestawy 5.1 typu creative t6100 czy logitech x530 kompletnie nie nadają się do niczego??(nawet jakby się sporo namęczyć z odpowiednim rozstawieniem głośników?) Widziałem, że jeszcze dobrze mówicie o geniusach 5.1 cośtam 5000 i 5005 ale one są już o jakąś stówkę droższe a tyle już raczej nie wysupłam, chyba że bym miał głodować przez miesiąc tuż przed sesją co nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich, jestem tu nowy :)

Posiadam Logitech X-530 oraz ModeCom MC-9860. Tepierwsze to zestewik 5.1 a drugi 2.1. Chcesz wybierać między 5.1 i 2.0, czyli może Ci rozjaśnię sytuację. Do muzyki rozrywkowej popu, itp. doskonale nadają się ModeComy. Mają potężny bas. Suba mam ustawionego na minimum. Same satelitki mają wyraźny, podbasowiony;) dźwięk. Podsumowując nadają się do muzyki łupu cupu.

Logitechy nie mają tyle basu i takiej jakości jak modki. Satelity mają mniejszą moc, ale rekompensują to równomiernym rozłożeniem dźwięku w pokoju. W filmach sprawują się znakomicie. Przyjemnie słucha się na nich elektroniki(nie łupu cupu manieczek :P) takiej jak trance oraz muzyki poważnej. Przesłuchałem też dwie płyty Queen i wypadły bardzo dobrze. Są to głośniki uniwersalne, do dobrej muzyki (jak na tą cenę świetna) jak i do filmów z dźwiękiem przestrzennym.

Jeśli dołożył byś do listy wyborów ModeComy mógłbyś je wybrać ze względu na ładny i potężny bas, drewnianą obudowę(płyta wiórowa lub sklejka), ładne mocne, dla niektórych przebasowione brzmienie satelitek oraz ze względu na fajną niebieską diodę oświetlającą przeciwległą ścianę. Za Logitechem przemawia możliwość odtwarzania dźwięku przestrzennego, czyste brzmienie i wygląd :). Poza tym przydaje się możliwość regulacji głośności umieszczony w głośniku a nie jak w ModeComie w subie.

Sam mam w pokoju X-530 i wybrałem je dlatego, że miałem kupić x-230 lecz pomyślałem, że dodatkowe głośniki do filmów się przydadzą. Nie żałuje moich dwóch wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po świętach wpadnie mi trochę grosza i zastanawiam się nad kupnem głośników, gdyż te co mam są strasznie lipne i długo już u mnie grają. Do wydania będzie ok. 200zł i zastanawiam się nad zestawem 2.1, ew. 2.0 (np. Creative GigaWorks T20. Ponoć dobre).

Na komputerze nie oglądam filmów. Służy mi do gier oraz słuchania muzyki. Głównie mocne klimaty. Ciężki rock, metal (nawet ten najmocniejszy :) ), hardcore i tym podobne klimaty.

Przydałby się pilot, ale obejdzie się bez niego.

Jeżeli chodzi o kartę dźwiękową, to posiadam zintegrowaną ALC889A oraz gdzieś leży jakiś SoundBlaster Live! 5.1. W przyszłości zamierzam kupić jakąś lepszą, ale także nie mam pojęcia jaką.

Liczę na waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po świętach wpadnie mi trochę grosza i zastanawiam się nad kupnem głośników, gdyż te co mam są strasznie lipne i długo już u mnie grają. Do wydania będzie ok. 200zł i zastanawiam się nad zestawem 2.1, ew. 2.0 (np. Creative GigaWorks T20. Ponoć dobre).

Na komputerze nie oglądam filmów. Służy mi do gier oraz słuchania muzyki. Głównie mocne klimaty. Ciężki rock, metal (nawet ten najmocniejszy :) ), hardcore i tym podobne klimaty.

Przydałby się pilot, ale obejdzie się bez niego.

Jeżeli chodzi o kartę dźwiękową, to posiadam zintegrowaną ALC889A oraz gdzieś leży jakiś SoundBlaster Live! 5.1. W przyszłości zamierzam kupić jakąś lepszą, ale także nie mam pojęcia jaką.

Liczę na waszą pomoc :)

Ja miałem podobną sumę do przeznaczenia i zdecydowałem się na Genius SP-HF1250X 2.0. Teraz czekam aż je otrzymam i opisze moje wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...