Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że pozostaje Solo 6C

 

Lubie czasem posluchac muzyki i lubie bas wiec zastanawiam sie czy może cos z zestawu 2.1 bedzie lepsze niz te solo6c?Moze wlasnie Logi 2300 albo z-4

 

A tak w ogole to gdzie sie podziały po sklepach SP-HF3000A ??? na stronie Geniusa dalej widnieja w ofercie.Szykuje cie cos w zamian za nie?

 

Znalazlem cos takiego.Ciekawe jak to gra

http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C1069004

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sklepu zapytaj ewentualnie kup i nam powiedz

 

 

W Bino powiedzieli , że wycofane :mur: Ja mam takie wrazenie jak by Genius robił normalnie serie limitowane bo co sie zdecyduje na którys zestaw to sie okazuje ,ze nigdzie niedostepny.Przykład 2000X a teraz 3000A.Zostały tylko 1800A i pewnie juz sie to nie zmieni.Microlaby solo gdzieś niewiadomo gdzie, geniusy z dobrych serii to przeszłość więc kupie marketowe za 25zł i poczekam co sie stanie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego.Ciekawe jak to gra

http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C1069004

 

Wyglądają mi na rebrandowane Sven-y MA-333 ,poniżej jest ich recenzja :

 

iXBT: Активные стереоколонки Sven MA-333

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wydają się te Manhattany, szczególnie za taką cenę. Gienków 2000x/3000a już nie ma w sprzedaży, więc może one są najlepszym wyborem do tych 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Mam dość swoich starych pierdziawek Creativa i tej firmie podziękuję...Kumpel sobie zakupił zestaw 5.1 REDSTAR RS-502 B-) Zaciekawił mnie ten zestaw od pepików . Dźwięk jak dla mnie dość dobry. Jeśli ktoś ma długo ten model głośników czekam na opinię bo zastanawiam się nad zakupem ich i na dziś jestem w 90% przekonany by je kupić. Interesuje mnie ogólnie współpraca z różnymi kartami dźwiękowymi z tym zestawem i odczucia na temat jakości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych Manhattanów to bym unikał z jednego powodu. Sprzedaje ich akcesoria i idzie się popłakać jak z 10 klawiatur lub myszy, 9 wraca na serwis :/ Bałbym się nawet próbować.

A mają całkiem fajne rzeczy, jak np. klawiatury x-scissors, może i też rembranding czegoś lepszego, ale padają jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microlaby fc-530 czy logitech z-4? Może ktoś miał okazję porównać te dwa zestawy? Głównie zależy mi na muzyce (najczęściej rockowe klimaty) i od czasu do czasu jakiś serial.

Edytowane przez mixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Co polecacie z zestawów 2.1 do gier i muzyki ( dubstepy, dnb, acid jazz, trip hop, hip hop)? Do 100zł.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie z zestawów 2.1 do gier i muzyki ( dubstepy, dnb, acid jazz, trip hop, hip hop)? Do 100zł.

 

W takiej cenie to chyba zostaje szukać używanych gienków 1250x

W tym przedziale 2.1 to kupa a nie głośniki do muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie możecie polecić głośniki 2.0 w granicach 300zł?

Zadania: Filmy i muzyka "normalna" (głównie RMF @ MP3 128kbps).

Fajnie by było, jakby miały w zestawie pilot (może być na kablu).

 

Będą grały na integrze - Realtek ALC662. Poszukałem trochę informacji o niej i wg techpowerup.com była to najlepsza zintegrowana dźwiękówka, obok Adi AD1988 (Asus P5K3). Piszę "była", bo recenzja co prawda z 2007r., ale chyba świat dźwięku nie pozmieniał się bardzo przez 3 lata?

 

//

 

Po wywiadzie na forach kupiłem Gienki 1255 - jak za 142zł grają przepięknie ;]

Nie jestem aż takim audiofilem, by płacić 2x tyle za Microlaby Solo.

Edytowane przez wysokocukrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje Geniusy 5000 najprawdopodobniej wyzionęły ducha... Ostatnio je włączyłem, usłyszałem trzask i zapadła cisza (może ktoś ma pomysł czy da się je reanimować?).

 

Mniejsza o to, w te chwili potrzebuję czegoś innego/nowego. Kilka "faktów":

1. Głośniki współpracować będą z kartą Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

2. Poszukuję zestawu 5.1

3. Pokój o dość "nieregularnym" kształcie (w kształcie litery L), około 14m2

4. Zastosowanie: głównie filmy, później gry, czasem muzyka

5. Budżet około 400 zł (wiem, wiem, mało, ale audiofilem nie jestem, a zakup trochę nieprzewidziany)

6. Zależy mi aby głośniki były w miarę mobilne, można je było bezproblemowo powiesić na ścianie (wynajmuję mieszkanie więc wielkie wiercenie w ścianach na podwieszenie półek nie za bardzo wchodzi w grę)

 

Zastanawiałem się nad Logitech X-540 - jak kiedyś się tym interesowałem, to ludzie nawet je sobie chwalili, a cena całkiem przystępna. Drugą opcją są nowe Geniusy, może 6000, które jednak są sporo droższe od X-540. Od Geniusów odstrasza mnie trochę ich rozmiar... trafiało mnie jak musiałem jakoś rozmieścić te swoje 5000, podwieszanie półek... masakra...

 

Nie jestem audiofilem, zależy mi, żeby to jakoś grało i przyjemnie się filmy oglądało. Od razu przyznam się, że nie znam się na głośnikach dlatego pytam, może macie jakieś typy które warto rozważyć?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Miałem kiedyś Logitech x-230, bardzo przyjemne głośniczki z niezłym basem, ale musiałem je oddać bratu. Teraz kupuję nowego kompa i zastanawiam się właśnie czy brać x-230 czy może z-323. Parametry podobne, cena też i nie wiem co wybrać ;) Doradźcie który z tych modeli wybrać ew. coś lepszego w podobnej cenie (max 200 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Poszukuję głośników. Głównie słucham muzyki i oglądam filmy no i czasem zagram w coś ale to nie jest priorytet. Priorytet to filmy i muzyka (głównie rock i jego odmiany i czasem coś cięższego) Głośniki tak naprawdę nie mają dla mnie znaczenia - toleruję od 2.0 przez 2.1 na 5.1 kończąc. Ważne by nie były duże (jak np. Microlaby Solo 3C). Głośniki będą działały na karcie Asus Xonar DX/XD. Co myślicie o Microlabach FC-530 ? Podajcie też swoje propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o głośnikach ALTEC LANSING VS2421?

Nie jest to model nowy, ale z tego co wyczytałem dobrze wypadły w testach.

Może ktoś, z Was się już z nimi spotkał. Poniżej dane i fotka.

Nie mam zbytnio miejsca na biurku więc w grę wchodzą w zestawy 2.1

Przeznaczenie, filmy, muzyka, gry (takie uniwersalne)

 

Cechy zestawu VS2421

 

 

* Zestaw głośnikowy 2.1 Stereo

* Zestaw: subwoofer 5,25" z 2 głośnikami satelitarnymi 2,5"

* Wbudowany mikrofon do telefonii VoIP i gier sieciowych z eliminacją sprzężenia dźwięku

* Regulacja: zasilania, głośności, basów, sopranów, mute

* Wejścia audio: analogowe, 2 kanały stereo

* Wejście audio AUX

* Podłączenie konsoli / telewizora (RCA) przez adapter sprzedawany oddzielnie

* Wyjście słuchawkowe

* Ekranowanie magnetyczne

* Montaż naścienny

* Efektywność: 95 dB SPL

* Łączna moc zestawu: 28 W RMS

* Pasmo przenoszenia: 30 Hz - 20 kHz (-10 dB)

* Odstęp sygnału do szumu: > 85 dB @ 1 kHz

post-160923-051262000 1280745240_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko w nie dalekiej przyszlosci planuje sobie sprawic Z-5500 i mam maly dylemat a mianowicie, czy na realteku z tego ASRocka po podlaczeniu przez optyczne gniazdo uzyskam zadowalajacy dzwiek i moc ?? czy lepiej zainwestowac w jakas osobna karte audio ?? Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem Creative T3100 i nie zadowalają już mnie, subwoofer zaczyna charczeć przy głośniejszym odtwarzaniu muzyki i zamierzam je zmienić na coś lepszego/trwalszego. Interesuje mnie dosyć mocny bass i miękki dźwięk przy cenie max 300zł, zestaw oczywiście 2.1 ze względu na mały pokój.

 

Czy macie coś godnego polecenia? Zaznaczę, że z reguły to słucham muzyki: metal różnego rodzaju, dnb. I pod to szukam głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu moje logitechy x-540 zdały się wyzionąć ducha na 2 z 3 wejść. Orientuje się ktoś czy ewentualna naprawa jest opłacalna czy się z nimi pożegnać ?

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakie kupić głośniki 2.0 do 40zł.

 

Za taką cenę to te które będą ładniej wyglądać na biurku ;) A z konkretnych przykładów to może te zagrają nieco lepiej niż jakieś mediatechy czy inne. Ewentualnie jeśli masz strasznie dziadowską kartę dźwiękową, buczącą i szumiącą to dobrym wyborem mogą się okazać te na USB.

Jednak jeśli zależy Ci na jakości to zastanów się nad dołożeniem pieniędzy, lub zainwestowaniem ich w jakieś słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega chce sprzedać takie logi na usb bo to lipa jest... Wiadomo że za tą cene nic ciekawego nie będzie ale to zasilanie przez usb i cyfrowa regulacja to wielka lipa.

Trzeba będzie kupić stare logitechy. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega chce sprzedać takie logi na usb bo to lipa jest... Wiadomo że za tą cene nic ciekawego nie będzie ale to zasilanie przez usb i cyfrowa regulacja to wielka lipa.

Trzeba będzie kupić stare logitechy. Dzięki.

 

Osobiście nie brał bym tych na USB (S-150 - 1,2W) ... bo mają dużo niższą moc niż w Logitech S-120 (5W)

 

ps. oczywiste jest że moc to nie wszystko, ale wydaje mi się że w tym modelu S-150 większość ceny to bajer cyfrowego sterowania i DAC ... a w tej cenie niestety trzeba oszczędzać i kierować pieniądze we wzmacniacz/głośnik (S-120)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam do komputera jakiegoś 2.0 przyzwoitego. Nie wymagam cudów, ponieważ do słuchania w dobrej jakości dźwięku mam słuchawki (Sennheiser HD380 Pro i AKG K420). Jednakże musi to jakoś grać.

Dodatkowe dwa wymogi to: Po pierwsze wymiar - szerokość to maksymalnie 17-18cm z powodu mojego biurka. Druga sprawa buczenie - kiedyś kupiłem polecany na tym forum tandetny zestaw Altec Lansing. Buczał jak nie wiem co. Długo go nie miałem :D Ja rozumiem, że to tanie komputerowe głośniki, ale jednak nie wszystkie mają takie "uprzyjemnienie", więc jak cokolwiek cichutko nawet buczy - odpada.

Źródło to Prodigy HD2.

 

Myślałem nad:

Solo 1C/2C (chyba gorsze od 4C i wyższych)

Solo 4C/5C (trochę za drogie)

Manhattan 2850

Genius SP-HF2000X - mogę mieć za koło 200zł roczne z gwarancją

Genius SP-HF1255A - podobno całkiem fajne

 

Co byście radzili? Może coś innego?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...