Skocz do zawartości
P1T3RR0

Heroes of Might and Magic V

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz... moze karta nie bedzie sie juz tak dlawic ale co do ramu to napewno nie zmniejsza sie wymagania po wylaczeniu shaderow, no moze troche. ale dla mnie z ta gra to w ogole jest przegiecie, na 512mb ramu mozna pomarzyc o plynnej grze, wszystko (proc i grafa) mi sie wyrabia ale ramu za malo, na razie nie bede w to gral, szkoda nerwow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz... moze karta nie bedzie sie juz tak dlawic ale co do ramu to napewno nie zmniejsza sie wymagania po wylaczeniu shaderow, no moze troche. ale dla mnie z ta gra to w ogole jest przegiecie, na 512mb ramu mozna pomarzyc o plynnej grze, wszystko (proc i grafa) mi sie wyrabia ale ramu za malo, na razie nie bede w to gral, szkoda nerwow

Nie wiem czy cię stresować ale na 1G wcale nie jest lepiej a na 2G jak już Niemiec wspomniał też się tnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już niestety jest, kiedy robi się gry

- bez optymalizacji,

- aby tylko wyrobić się w terminie,

- gra ma być ładna, nieważne jakim kosztem zasobów PC (a i to nie do końca się udaje - vide wstawki animowane w HOMM5 i nieruchome gęby, grafa w przerywnikach rodem z WC3 - nie zeby warcraft był brzydki ale kiedy to bylo?)

- za to we współpracy z producentami GPU, którym bardzo na rękę jest to, że nowa gra która z założenia - miała być i JEST popularna - działa ociężale co nakręca im biznes, bo ludzie będą kupować coraz to nowe karty graficzne...

-memory leak to miało już HOMM4 - po godzinie potrafił przymulić przy 256mb ramu, za to HOMM3 miał w wymaganiach chyba 32 i na tych 32, na wszystkich mapach XXL, dodatkach a nawet WOGU się nie wykrzaczał

 

 

Ehh, gdzie te czasy kiedy biblioteki gier odpowiedzialne za poszczególne funkcje gier pisali w asemblerze z wstawkami w C+...

 

 

btw - jakie są różnice między normal a high poza cieniami (na normal cienie low res)?

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga kampania zaliczona ...

Troche mnie irytuje mała ilosc zycia jednostek 7 poziomu ...

Miały to byc legendarne stworzenia o nispotykanej sile ..a raczej blado to wyglada ,coprawda obrazenia zadaja wieksze niz w 3 ale posiadanie kilku smokow to nic nadzwyczajnego ...tymbardziej ze przyrost drzewcow jest 5 a one maja 140 zycia ...Przekonałem sie o tym w 3 misji inferno ,

typ przyjechał 14 smokoami ...miałęm słabsza armie tylko drzewcow o 10 wiecej ...i wytłukłem mu te smoki nie tracac zbyt wiele ...

Inteligencja kompa jest duzo leszpa niz w 3 ...jak ma duzo jed.strzelajacych to ich broni , uzywa czaru szalenstwo ...woli zabic herosa niz zamek przejac ...wreszcie przeciwnik jest wymagajacy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do inteligencji kompa - gramy w 3jkę hot seata ;) i raz zdarzyła się taka sytuacja: kumpel pomylił się i wszedł bohaterem z jednym kościotrupem na jakieś stworki. My już polewamy, a on wygrał. Po prostu te stworki (było ich 60, 3 grupy po 20) stały i nic nie robiły, w koło komp dawał WAIT'a, a kumpel wystrzelał ich powolutku bohaterem. LOL.

No i super jest kiedy komp miast prać jednostki to walczy z ammo cartem. Żal :)

U kumpla na axp 2200+ i 6600GT z 1GBramcu strasznie tnie, 800x600, wsio low i żenada, pare fps :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie komp w podpisie nawet mozna pograc 1024 high aa max

Zauwazyelm ze jal sie cos pobiera podczas gry to bardziej sie przycina ...

Tak samo przy dłuzszej walce , chyba z 30 min walczyłem to pod koniec

było po kilka fps ...o dziwo wikszosc stworow była martwa a komp bardziej

rzeził niz na poczatku ...Dobrze zrobic defragmentacje i nic nei pobierac

zadnych style xp itp ...wtedy to troche lepiej chodzi przynajmniej u mnie

mozna tez próbowac zrobic automatyczne czyszczenie ramu co 1h ...

wtedy powinno dac sie grac cały czas n atym samym poziomie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (komp w syg.) na początku gry jest super 1280x1024 wsio na full, ładnie chodzi ale po jakiś 2-3h grania spadają FPS'y jakby grafa sie przegrzewała i obniżała taktowania (temp nie przekaracza 43*C ;)) , ale to jest tak że na 2-3 minuty mam mało FPS'ów ale potem wszystko wraca do normy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do inteligencji kompa - gramy w 3jkę hot seata ;) i raz zdarzyła się taka sytuacja: kumpel pomylił się i wszedł bohaterem z jednym kościotrupem na jakieś stworki. My już polewamy, a on wygrał. Po prostu te stworki (było ich 60, 3 grupy po 20) stały i nic nie robiły, w koło komp dawał WAIT'a, a kumpel wystrzelał ich powolutku bohaterem. LOL.

No i super jest kiedy komp miast prać jednostki to walczy z ammo cartem. Żal :)

U kumpla na axp 2200+ i 6600GT z 1GBramcu strasznie tnie, 800x600, wsio low i żenada, pare fps :(

Też raz jak się na zamku broniłem to komp atakował tylko jedną jednostką, niestety i tak przegrałem bo źle zagrałem śmiercią ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z grania, gramy tak po 2-3h dziennie tylko, no i znów polewaliśmy z "inteligencji" kompa. Kumpel ma zdolność czy tam czar przyzywania jakiś stworków z powietrza, a nawet nie wiem co to i kto to. Jak walczy z neutralami (hehe), to te matołki miast walić mu po jednostkach to walą po tych przyzwanych ehhh... Tzn, te przyzwane stają na linii max z lewej, czyli koło bohatera, nie da się ich postawić gdzi esię chce, także komp dochodzi do niego i walczą wszyscy, więc ma w zasięgu inne jednostki.

Mnie dziś zawalił namiot :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czesto robi dwa numery:

 

- atakuje najblizsza jednostke wszystkim po kolei. Efekt jest taki, ze mam duzy przerob Gryfow (gram kampanie Haven) - z reguly maja one najwyzsza inicjatywe, wiec wyskakuje nimi do przodu i zbieraja baty :)

- podchodzi jednostkami tylko troszke do przodu, idealnie wlazac w zasieg szarzy kawalerii i ew. Gryfow; oczywiscie wczesniej zdazy dostac salwe od strzelcow 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z grania, gramy tak po 2-3h dziennie tylko, no i znów polewaliśmy z "inteligencji" kompa. Kumpel ma zdolność czy tam czar przyzywania jakiś stworków z powietrza, a nawet nie wiem co to i kto to.

Kumpel gra może miastem Inferno i korzysta ze zdolności Gating? Czy może chodzi raczej o jakiś spell ze szkoły Summoning typu summon phoenix lub summon elemental?

Ok doczytałem do końca. ;) Summon elemental.

 

Jednostki Blood Maiden/Fury. Z racji ich zdolności (hit & run czy jakoś tak, w każdym razie harpie w H3 i H4 też to miały) do blokowania jednostek strzelających się nie nadają. Komputer podbiega tymi jednostkami do Skeleton Archer'ów i tyle. :blink: Nie zaatakuje, bo jednostka ta się cofnie. Nieistotne, że po chwili zginie. ;) W sumie lepiej jakby zaatakowały jakąś jednostkę i się cofnęły poza zasięg strzelców niż jakby miały tylko podbiegać do naszej armii.

Dlaczego wieżyczki podczas obrony zamku i walcząc z wojskiem nekromanty strzelają do duchów? Już lepiej jakby strzelały w szkielety bądź wampiry. Podbieganie do murów i wbieganie na miny/pole energetyczne też jest zabawne. Przez to można często obronić swój zamek z małymi stratami - zlikwidować strzelców, balistę i katapultę, a następnie wytrzymaj ostrzał wrogiego bohatera (oczywiście przy założeniu, że nie ma jednostek latających).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Grał ktoś może duela (chodźby w demie) ? Moim zdaniem jest strasznie schematyczny ;e. Zasada jest taka, że wygrywa (w 8 na 10 przypadkach) ten co strzela wcześniej. Lipne to. Dobrze ze jest stary hot seat ;).

 

A tak btw to polecam Lucka jako umiejetność (skill ?). Tak jak we wcześniejszych herosach to jakoś tak dużo nie dawało to tutaj odziwo działa kapitanie. Na expert luck (czyli 3) bardzo często leca 'kritikale' (double dmg). Napewno luck działa lepiej niż w starszych hommach tylko nie wiem czemu ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem smiesznego farta majać chyba ze 140 master hunterów ( z warding arrow - to chyba opóźnia inicjatywe). W takiej sytutacji warto roździelić jednostki na np 2 razy 70. Dzieki temu ja kontra 30 entów (trentów ;P) wygrałem bez problemu bo enty sie nawet nie ruszyły :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 5 za bardzo wzmocnili jednostki strzelajace. Ja zazwyczaj inwestuje w tylko w te jednostki ewentualnie cos z duzym HP do obrony i jazda. Koncze 5 misje Warlockiem narazie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kiedy Gram.pl będzie wysyłał HErosa z pre-ordera bo miało być na 3 dni przed premierą z tego co pamiętam jak zamawiałem , czyli byłoby to jutro , ale teraz patrze na stronke i nic nie pisze o wcześniejszych dostawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kiedy Gram.pl będzie wysyłał HErosa z pre-ordera bo miało być na 3 dni przed premierą z tego co pamiętam jak zamawiałem , czyli byłoby to jutro , ale teraz patrze na stronke i nic nie pisze o wcześniejszych dostawach.

Moim zdaniem wyślą Ci równo w dniu premiery (czsami tak bywa, czsami nie..). Oznacza to że dostaniesz homm5 nawet później niż bedzie w sklepach ;). To jest najgorszy scenariusz.

 

A tak btw to sie nie moge doczekać dodatku (o ile w ogole bedzie) i doda zamek elemantal. Ja tylko nim umiem po necie grać ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie irytuje mała ilosc zycia jednostek 7 poziomu ...

Miały to byc legendarne stworzenia o nispotykanej sile ..a raczej blado to wyglada ,coprawda obrazenia zadaja wieksze niz w 3 ale posiadanie kilku smokow to nic nadzwyczajnego ...tymbardziej ze przyrost drzewcow jest 5 a one maja 140 zycia ...

Popieram. Jest to zle zbalansowane. Latwosc dojscia do jednostek 6 poziomu, cena budynku i samych jednostek oraz ilosc jaka mozna kupic, zgniata 7 poziom. Wiekszosc ma po 140hp a 7 poziom ~200. W wiekszosci gier najsilniejszy oddzial gdy gra sie jednym zamkiem (albo kilkoma tego samego typu) to wlansie 6sty poziom ktory mamy czesto ponad 2x silniejszy niz 7dmy.

Tytani sa ciency 190hp, w poprzednich seriach po 300. Zupelnie inaczej sie nimi gra, padaja jak muchy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobijają diabły, są tak cienkie że wole inwestować w pit lordy które niedość że czarują to jeszcze w walce wręcz ostro kopią du...tyłki :D no i kiedy kupisz 5 diabłów to masz w między czasie 10 pitów. i nie tracisz rtęci czy czego tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobijają diabły, są tak cienkie że wole inwestować w pit lordy które niedość że czarują to jeszcze w walce wręcz ostro kopią du...tyłki :D no i kiedy kupisz 5 diabłów to masz w między czasie 10 pitów. i nie tracisz rtęci czy czego tam.

No fakt. Diabły sa bardzo srednie. Ale pit lordy to MIŚTRZOSTWO SWIATA ;d. moim zdaniem najepsze jednoski na 6 lvl jak narazie ;). Ten Varpol (czy jakoś tak) sword jest zaj%(@!. Jak żadna jednoska oponenta nie zaatakuje w 1 ruchu to pl napewno to wygra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kiedy Gram.pl będzie wysyłał HErosa z pre-ordera bo miało być na 3 dni przed premierą z tego co pamiętam jak zamawiałem , czyli byłoby to jutro , ale teraz patrze na stronke i nic nie pisze o wcześniejszych dostawach.

Do mnie wyslali maila potwierdzajacego zamowienie i obiecali wyslac 5.06 czyli powinienem dostac we wtorek i taka mam nadzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Diabły sa bardzo srednie. Ale pit lordy to MIŚTRZOSTWO SWIATA ;d. moim zdaniem najepsze jednoski na 6 lvl jak narazie ;). Ten Varpol (czy jakoś tak) sword jest zaj%(@!. Jak żadna jednoska oponenta nie zaatakuje w 1 ruchu to pl napewno to wygra.

A nie wampir ? :D Wampiry to też niezłe cfaniaki bo jak atakują to nie można wykonać kontrataku a takie harpie wiedźmy są też niezłe bo niedość że nie ma kotrataku to jeszcze wracają na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wampir ? :D Wampiry to też niezłe cfaniaki bo jak atakują to nie można wykonać kontrataku a takie harpie wiedźmy są też niezłe bo niedość że nie ma kotrataku to jeszcze wracają na miejsce.

Mi chdziło o 6 lvl ;). Vampiry zawsze były bardzo dobre i w Homm5 jest nie inaczej. Mnie tam bardzo cieszy kapitalny wygląd miast (moim zdaniem są pr0 :P). Sylvian ze swoja muzyką mnie zgniótł. JEdyne czego mi brakuje to zamku elemental ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chdziło o 6 lvl ;). Vampiry zawsze były bardzo dobre i w Homm5 jest nie inaczej. Mnie tam bardzo cieszy kapitalny wygląd miast (moim zdaniem są pr0 :P). Sylvian ze swoja muzyką mnie zgniótł. JEdyne czego mi brakuje to zamku elemental ;d.

No są fajne ale boli mnie to że necropolia, akademia ( pana kleksa :D ) i ten podziemny są na jakiejś latającej skale :/ o ile dwa ostatnie moge znieść to necropoli nie, jak się kopie grób to tak żeby był w twardym gruncie a nie na jakimś kawałku ziemi fosą która jest głębsza niż nie jedna studnia :) To samo inferno, niby ma być dziura do piekła ale chyba wystarczy taka jak do czarcich lordów w H3 a tu mamy kawał skały z podczepionymi członami nad rzeką lawy :) O drzewie już wcześniej mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Diabły sa bardzo srednie. Ale pit lordy to MIŚTRZOSTWO SWIATA ;d. moim zdaniem najepsze jednoski na 6 lvl jak narazie ;). Ten Varpol (czy jakoś tak) sword jest zaj%(@!. Jak żadna jednoska oponenta nie zaatakuje w 1 ruchu to pl napewno to wygra.

imo lepsi tylko paladyni [tak to sie pisze?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...