Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gf 6600 (PixelView) i chce go podklecic, tylko ze w rivetuner skala konczy sie

na 450/680 (jak tak podkrece niema zadnych artefaktów) wiec jak mam podkrecac dalej ?????????????????? (inny bios czy co )

Klik!

 

moze ktos rzucic link do biosa na ktorym osiaga sie maxymalne o/c? :]

Klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

witam,to znowu ja :) wracam znowu z pytaniem....czy rozgryzliscie juz spadek wydajnosci przy 60 stopniach....nadmienialem juz...ze podczas gier gdy srednio temperatura dochodzi do 60 stopni obraz nagle sie zatrzymuje i gra zwalnia....spada jej wydajnosc...mam PRAWDOPODOBNIE wgranego biosa z napieciem 1.4 prawdopodobnie bo nie wiem jak to sprawdzic....jakie napiecie jest...na karcie a robilemn wszystko wedlog instrukcji wiec napewno mam 1.4

jade na sterownikach 76.45....doradzcie co robic.... :( chyba nowa obudowa nie unikniona z 4 wentylami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak było gorąco to po 5 min od włączenia kompa miałem 64*C, a w grzach to lepiej nie mówic i problemy nie występuja, z tego co się orjetuje to nie u wszystkich występuje problem z temp.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, czy ktoś mógłby napisac jak sciągnąć oryginalne chłodzenie? mam straszne problemy z kołeczkami, jest na nie jakis sposób?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest bios na 6200??, niewalnie mi karta?? (6600)

1476048[/snapback]

Nie, to jest zmodyfikowany (1.4V) bios do 6600 Leadtek'a. Nazwa jest stąd, że wgrywałem go do swojego Leadtek'a 6200. Bios ten linkowałem już parokrotnie i jak zmienię nazwę to linki przestaną działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ktory bios najlepiej wgrc do winfasta 6600, bo juz sie gubie(na jednym mi nie wykrywa wogole automatycznie czestotliwosci, na innym nie chodzi mi np driver) :mur:  :unsure:

1479370[/snapback]

Wgraj od Riva tnt 2 Bedzie ci chodzic az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

A co sadzicie o Gigabyte GV-N66256DP (128-bit) TV/DVI BOX (AGP)

kosztuje 620 zl i ma pasywne chlodzenie..nie moglem znalesc nic o tej karcie na forum.

 

Czy jest cos lepszego w tej cenie?

i czy faktycznie oplaca sie doplacac do pasywnego chlodzenia biorac pod uwage ze bedzie chcialo sie ja troche podkrecic...?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dawno mnie nie było bo nie miałem kompa. Dzisiaj podkreciłem rdzeń o 10mhZ na 560mhZ i puściłem 3DMarki. Przyrost 1-2 klatek ale zawsze coś. Po jakimś czasie zaczęły pojawiać się drobne arty co jakiś czas. Temperatura bardzo dobbra 55*. W związku z tym mam pytanie czy ktoś kręcił już rdzeń powyżej 550mhZ? Czy te arty to kres możliwości silnika graficznnego, czy zbyt małe napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Jako ze temat ma 96 stron i zeby znalezc w nim cos interesujacego trzeba czytac cały a ja niestety nie mam czasu. Interesuje mnie porównanie kart Gigabyte, Prolink, Winfast, MSI oczywiscie wszystkie 6600 na AGP. Które są lepsze do o/c, maja wiecej mozliwosci modowania, no po prostu z którego producenta da sie najwiecej osiągnac jak najmniejszym kosztem ;]. Jezeli ktos sie orientuje to prosze o napisanie. Dzis sprzedałem mojego 9550 za...220zł :P i mam możliowść kupienia obojętnie jakiej grafy czy podzespołu do kompa prosto z Action po cenie hurtowej i bez VATu wiec taki 6600 by mnie wyniosl z 420-440zeta max no wiec juz nie bede sie dalej pakował w innego 9550 czy z kart z serii 9xxx. za informacje z góry dziękuje...

 

P.S bede musiał jechać 2 tygodnie na rivie2...męka..... :/

 

PS2 jeszcze jedno pytanko: czy wszystkie 6600 na agp maja podaną wartosc temperatury w sterownikach??

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Jako ze temat ma 96 stron i zeby znalezc w nim cos interesujacego trzeba czytac cały a ja niestety nie mam czasu. Interesuje mnie porównanie kart Gigabyte, Prolink, Winfast, MSI oczywiscie wszystkie 6600 na AGP. Które są lepsze do o/c, maja wiecej mozliwosci modowania, no po prostu z którego producenta da sie najwiecej osiągnac jak najmniejszym kosztem ;]. Jezeli ktos sie orientuje to prosze o napisanie. Dzis sprzedałem mojego 9550 za...220zł :P i mam możliowść kupienia obojętnie jakiej grafy czy podzespołu do kompa prosto z Action po cenie hurtowej i bez VATu wiec taki 6600 by mnie wyniosl z 420-440zeta max no wiec juz nie bede sie dalej pakował w innego 9550 czy z kart z serii 9xxx. za informacje z góry dziękuje...

 

P.S bede musiał jechać 2 tygodnie na rivie2...męka..... :/

 

PS2 jeszcze jedno pytanko: czy wszystkie 6600 na agp maja podaną wartosc temperatury w sterownikach??

1485911[/snapback]

bierz ten który będzie najtańszy. wszystkie kręcą sie taksamo po wgraniu odpowiedniego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wyboru z tych lepszych:

 

MSI-441zł

Prolink-401zł

Gigabyte-430zł

gainward-441zł

galaxy zalman - 425zł

palit-385zł

 

co myslicie o tym galaxy z zalmanem????

 

jezeli na wszystkich gpu sie tak samo kreci za pomoca wgrania biosu z wyzszym napieciem, to zostaje tylko sprawa pamięci... rozumiem ze muszą być 3,6ns?

 

ps-> własnie spojrzałem i Sapphire 9800pro 256bit 128mb za 460zł mógłym miec...kurde no i teraz metlik we łbie :/

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYDAJE MI SIE ZE LEADTEK WINFAST JEST NAJLEPSZYM WYBOREM W SEGMENCIE CENA/JAKOSC BO KUPUJAC TA KARTE ZA 499 ZL DOSTAJEMY BARDZO DOBRA KARTE NA KTOREJ PO WGRANIU ZMODYFIKOWANEGO BIOSU OD LEADATKA 1.4V KARTA KRECI SIE Z 300/550@540/740 W 3d MARKU WYNIKI SIEGAJA RZEDU 6800-7400 PKT... DO TEGO DOSTAJEMY OKABLOWANIE +2GRY NA DVD, Prince of persia 2 + Splinter cell pantera tomorow WIEC NIE PISZCIE CO 2giego posta typu KTORY BIOS i KTORA WYBRAC ... bo to nudne o_O

 

 

to na tyle.. specjalnie napisalem duzymi, czeronymi literami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYDAJE MI SIE ZE LEADTEK WINFAST JEST NAJLEPSZYM WYBOREM W SEGMENCIE CENA/JAKOSC BO KUPUJAC TA KARTE ZA 499 ZL DOSTAJEMY BARDZO DOBRA KARTE NA KTOREJ PO WGRANIU ZMODYFIKOWANEGO BIOSU OD LEADATKA 1.4V KARTA KRECI SIE Z 300/550@540/740 W 3d MARKU WYNIKI SIEGAJA RZEDU 6800-7400 PKT... DO TEGO DOSTAJEMY OKABLOWANIE +2GRY NA DVD, Prince of persia 2 + Splinter cell pantera tomorow WIEC NIE PISZCIE CO 2giego posta typu KTORY BIOS i KTORA WYBRAC ... bo to nudne o_O

to na tyle.. specjalnie napisalem duzymi, czeronymi literami !

1490331[/snapback]

 

swieta racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYDAJE MI SIE ZE LEADTEK WINFAST JEST NAJLEPSZYM WYBOREM W SEGMENCIE CENA/JAKOSC BO KUPUJAC TA KARTE ZA 499 ZL DOSTAJEMY BARDZO DOBRA KARTE NA KTOREJ PO WGRANIU ZMODYFIKOWANEGO BIOSU OD LEADATKA 1.4V KARTA KRECI SIE Z 300/550@540/740 W 3d MARKU WYNIKI SIEGAJA RZEDU 6800-7400 PKT... DO TEGO DOSTAJEMY OKABLOWANIE +2GRY NA DVD, Prince of persia 2 + Splinter cell pantera tomorow WIEC NIE PISZCIE CO 2giego posta typu KTORY BIOS i KTORA WYBRAC ... bo to nudne o_O

to na tyle.. specjalnie napisalem duzymi, czeronymi literami !

1490331[/snapback]

 

Rozumiem ze mowisz o GeForce 6600 Leadtek PX6600-TD 128MB (128-bit) TV/DVI BOX na PCI ...bo to on kosztuje 499zl?

 

mam pytanie Ci co potrzebuja na AGP do 600 zl i ze sklepu to maja do wyboru w zasadzie :

 

1. GeForce 6600 Leadtek A6600-TD 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP)

2. GeForce 6600 Gigabyte GV-N66128DP 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP)

 

czy one sie naprwade bardzo roznia? czy tez wogole nie ma znaczenia ktory sie wezmie?kreca sie prawie tak samo...?

 

Sa jeszcze ich odpowiedniki z 256 mb...ale to jak juz sie dowiedzialem na forum to ponoc badziew i pic na wode.......wiec ktory z Tych dwoch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest:

 

MSI GeForce 6600 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8

 

MSI GeForce 6600 128MB DDR3/128bit TV/DVI/VIVO AGPx8 ( Diamond )

 

PALIT GeForce 6600 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8

 

PROLINK GeForce 6600 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8

 

GAINWARD GF 6600 128MB TV-DVI 128BIT AGP

 

GALAXY GeForce 6600 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPX8 ( Zalman version)

 

GALAXY GeForce 6600 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8

 

CLUB 3D GeForce 6600 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8(to jest Sparkle)

 

wiec wybór jest chyba troszke wiekszy :P mozna kierowac sie dodawanym rzeczami np. gry, jakies programy dodawane przez producenta, badz tez samą kartą, czy ma pamieci 3,6ns jakie chłodzenie(tu chyba wygrywa Galaxy, ma Zalmana na rdzeniu i pamieci 3,6ns) ;]

 

->W Action jest tyle modeli, + Gigabyte.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

bierz MSI w wersji DIAMOND - ma pamięci GDDR3 i taktowanie 400/800 - u mnie chodzi na 550/1100 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz MSI w wersji DIAMOND - ma pamięci GDDR3 i taktowanie 400/800 - u mnie chodzi na 550/1100 MHz

1491785[/snapback]

MSI DIAMOND moge miec za 556zł, tyle ze za 630zł moge mieć Asusa 6800LE który sie moduje na 6800GT(??) czy cos takiego :P wiec albo bede kupował cos z zwykłych 6600(najprawdopodobniej galaxy z zalmanem)albo tego asusa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...