Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na weekend Gigabyte 6600 Turbo Force ;] Pierwszy rzut oka na karte i miły dla oka obraz, karta wygląda bardzo ładnie :D Złoty cooler z niebieskim laminatem robi wrazenie. Po zainstalowaniu sterów mozna zainstalowac tez jakis programik od Gigabyte'a w którym mozna kręcic karte, zmieniać jej bios(poprzez LiveUpdate jak i inne z dysku). Pudełko z kartą jest sporych rozmiarów z ładną rusałką :> w srodku oprócz karty mamy sterowniki, gre "Thief: Deadly Shadows DVD" i instrukcje montazu, manual. teraz troche o kręceniu: z rdzenia osiągnełem 480Mhz, z pamięci 690Mhz, ale bardzo mozliwe ze uda sie uzyskać wiecej dzisiaj, bo jest chłodniej, wczoraj miałem w pokoju 26C ;/ Idę dalej kręcic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie zeby bez zmiany biosu rdzen poszedł wyzej... pamięci powinny

1549720[/snapback]

 

Ty w swoim Gigabyte'cie zmieniałeś chłodzenie? aha i bios oczywiscie ten zmodyfikowany Winfast 1.4v? mozna karte flaszowac tym programikiem dołączanym na płytce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wyslac na miala bios do 6600 nogt zeby sie napicie zmienlo na 1.4. i jeszcze pytanie czy mi wejdzie bo mam karte od gigabyte turbo force. fabik8@o2.pl

czy jak wgram ten bios to bede mogl bardziej podkrecic rdzen ?? bo idze tylko z 400 na 440.

Edytowane przez FaBiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w swoim Gigabyte'cie zmieniałeś chłodzenie? aha i bios oczywiscie ten zmodyfikowany Winfast 1.4v? mozna karte flaszowac tym programikiem dołączanym na płytce ?

1549756[/snapback]

chłodzenia nie zmieniałem... dałem tylko radiatory na pamięci [;

biosik winfasta 1.4v

nie wgrasz tego biosu tym programem.... ja uzywałem dyskietki startowej którą gdzies tam na 60stronie chyba podał mościu :> , klikałes tylko "y" i po sprawie :>

 

zmiana chłodzenia na karcie tej klasy mija sie z celem.... ZRESZTĄ NIE MOGE SOBIE PORADZIC Z TYMI KOŁECZKAMI :lol: :lol: :mur: :mur: :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam znowu problem. Kupilem geforca galaxy 6600. Zalozylem na moja plyte glowna obslugujaca agp x4. Obraz jest nieostry, slowem brzydki a kursor myszki zostawia takie dziwne slady. Sprawdzilem garfe u kumpla i dziala bez zarzutu. Wczesniej dzialalem na rivie tnt2 :P i wszystko bylo ok. Czy moge jakos rozwiazac ten problem czy moja plyta glowna nie wyrabia ? Moze trzeba cos zmienic w biosie? Na pudelku od galaxy jest napisane ze obluguje agp 2.0 ktore mam na plycie glownej. Proba instalacji sterow konczy sie zawiasem kompa. Bardzo prosze o jakas pomoc i z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, jeżeli masz boxowe chłodzenie to nie uwieżę, że na podkręconym sprzęcie podczas Marka masz 40 stopni. <_<

1549574[/snapback]

Więc albo coś nie tak z czujnikami, albo się mylisz :)

A co do 60 stopni na CPU to boxowy mam tylko radiator, a wiatrak 2x większy i trzyma się tylko na 1 śróbce :lol: :lol: :lol: (wiem masakra), ale przed zakupem nowego proca planuję kupno jakiegoś pentagramowego zestawu do 100 zł :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany bios 1.4 Ostatnio chcialem obejrzec sobie film przez TV-out. Co najlepsze niedziala :] Czy jest to wina biosu? Jeżeli tak to jest jakis zmodowany gdzie dziala tv-out?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii irytującego przełączania trybów monitora

 

(w przypadku używania nieoryginalnego biosu), przy:

 

- wchodzeniu do zakładki ForceWare

 

(Właściwości: Ekran -> Ustawienia -> Zaawansowane -> GeForce 6xxx)

 

- operacjach na plikach video

 

(wywoływanie menu kontekstowego, kasowanie, kopiowania etc. plików .avi, .mpg, .wmv)

 

w moim przypadku pomogło podłączenie monitora do wejścia DVI (przez przejściówkę)

 

----------

 

bios dla laudini'ego

Edytowane przez mosciu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosciu22 sciagnalem twoja paczke
http://mosciu22.w.interia.pl/6200/bios_1.4V.exe
rozpakowalem i edytowalem plik biosmod.rom, co mnie zdziwilo ze napiecie na 3D jest v1,3 a podobno to jest bios z napieciem v1,4 jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii irytującego przełączania trybów monitora

 

(w przypadku używania nieoryginalnego biosu), przy:

 

- wchodzeniu do zakładki ForceWare

 

(Właściwości: Ekran -> Ustawienia -> Zaawansowane -> GeForce 6xxx)

 

- operacjach na plikach video

 

(wywoływanie menu kontekstowego, kasowanie, kopiowania etc. plików .avi, .mpg, .wmv)

 

w moim przypadku pomogło podłączenie monitora do wejścia DVI (przez przejściówkę)

Podlaczylem przez przejsciowke ale cos nie dziala, trzeba cos aktywowac w windowsie zeby zaczelo dzialac ? monitor mam zwykly crt

 

UPDATE: wystarczylo wylaczyc kompa podlaczyc pod przejsciowke iiiii...

W KONCU, JAKA ULGAAAA :D dzieki stary!!

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpakowalem i edytowalem plik biosmod.rom, co mnie zdziwilo ze napiecie na 3D jest v1,3 a podobno to jest bios z napieciem v1,4 jak to jest??

1552096[/snapback]

Nie wiem :blink:

 

U mnie (i nie tylko) bios zachowuje się jak 1.4V - GPU podkręcam na nim do 545Mhz (na standardowym 480Mhz) więc ...

 

Edytory biosów to strasznie zawodne i niepewne narzędzia.

 

Podlaczylem przez przejsciowke ale cos nie dziala, trzeba cos aktywowac w windowsie zeby zaczelo dzialac ? monitor mam zwykly crt

 

UPDATE: wystarczylo wylaczyc kompa podlaczyc pod przejsciowke iiiii...

W KONCU, JAKA ULGAAAA  dzieki stary!!

1552096[/snapback]

Tak właśnie trzeba. Zmiana sposobu podłączenia monitora musi być wykryta przez sterownik podczas uruchamiania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedrzej, jak tam, poprawiles swoj wynik z nowym chlodzeniem?? Dawno juz nie pisalem i chyba wgram jednak ten zmodowany bios... jakos nie moge zdzierzyc, ze nie wykorzystuje do konca mozliwosci mojej karty. Mam rozumiec, ze juz nie mam zadnych skutkow ubocznych w wgrywaniu zmodowanego BIOSa?? Pzdr

Aha i jakie stery najlepsze?? (widzieliscie, jak na 6600 smiga nowy Splinter Cell, Miodzio!)

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie. Próbował ktoś już tego edytora biosu?

http://downloads.guru3d.com/downloadget.ph...62448ca45fdf915

Ma on możliwość zmiany częstotliwości osobno dla 2D i 3D, prędkości wentylatorów i, co najważniejsze, napięcia aż do 1.7v! Niestety trochę się boję wgrywać taki bios, program jest dość świeży i może mieć błędy... Próbował już go ktoś???

 

PS Sorry za posta w 2 topicach, ale pasuje on równie dobrze do obu a program wygląda na bardzo ciekawy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawy program. Pobawiłem się nim troche i wszystko pieknie wyglada fajnie sie przestawia to i tamto:). Właczyłem czujnik temp i potem sprawdzilem w Hextreme i zmienil tak jak trzeba. Ciekawe jak reszta działa. Szkoda jak bym miał zapasowa karte to bym zaryzykował. Ciekawa rzecz która modyfikuje bios. Ktoś rozpracował biosiki kart 6x00 i nie trzeba juz sie bawic w Hextreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam – mała historia – jestem Mądrym Idiotą lub Idiotą Mądrym – założyłem nowy temat ponieważ chciałem się czymś podzielić a stary został w tyle – tam też dam ten list.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=142713

 

Mam kompa.- Celeron FCPGA2 1,4 Nhz płyta ASUS TSUL2-C (soket370) zasilacz 300W – miałem grafikę GF2 Ti – wszystko grało dopóki nie dostałem nowej gry „Brothers In Arms oraz Batterfield 2” – nie chciała się odpalić (teraz nie wiem czy z mojej głupoty – spróbuje włożyć starą kartę – mam u kumpla i sprawdzę) i kupiłem GF6600 AGP – nowe gry zaczęły działać ale grafika się waliła „ostre powycinane kontury pojazdów” / Próbowałem różne sterowniki i ustawienia oraz zasilacze chociaż uważałem że 300 W powinno wystarczyć - to nie jest P4 i dlatego nie podpina się dodatkowego zasilania – mocy jest OK - starsze gry chodzą jako tako ale nowe są jak to nazywam pocięte jak „orgiami” – co zrobić: - temat na forum OK. – nic nie pomogło – przekopałem się chyba przez wszystko (ponad 100 stron uf i nic) – podałem się (jestem Idiotą – 20 lat i idiotą) pojechałem do sklepu komputerowego renomowanego nie będę wymieniał nazwy aby nie robić reklamy i oddałem kartę do testowania – a ten idiota to samo karta uszkodzona grafika 3D nie działa – no to ja ją pod pazuchę i do firmy gdzie kupiłem (ABC Data) i znowu do serwisu – a oni za parę dni mówią że karta OK. – ale jest ona mostkowana i dlatego na starszych komp. nie chodzi – to gęba w kubeł i pomyślałem że jestem do [gluteus maximus] – 20 lat w kompach i jeszcze sobie sam kartę do [gluteus maximus] kupił – ale jak to się mówi „szewc chodzi bez butów” i no to ja ją do kompa i dawaj BIOSy i nawet młotkiem - i albo ja albo ona – no i jest rozwiązanie – proste jak drut!!!!!!!!

 

AGP – jak się okazało (jestem Mądry) – przez przypadek – miałem ustawione w biosie AGP4 ale nie działało – patrzę w PowerStrip a tam pokazuje AGP2 – co jest już się zacząłem domyślać – cholera transfer – AGP2 to ok. 500 a AGP4 to ponad 1000 – ale dlaczego w BIOSIE jest na 4.

Ostatkiem sił odkryłem – głupia płyta na Auto ustawia podkręconą magistrale do 108 – wtedy kastruje AGP do 2 / a jeżeli nic nie podkręcę to jest AGP4 (max do 105) i całe wyjaśnienie – sprawdzę jeszcze mojego staruszka GF2 Ti czy bez podkręcenia gierki pójdą jeżeli TAK – to dałem [gluteus maximus] i wywaliłem 4 stówy w nową kartę – nie potrzebnie.

 

a jeszcze jedno - pomoaga na piszczenie karty - po wyłączeniu pdkręcenia proca - przestała piszczeć.

 

UWAGA – nie wierzcie specjalistą – oni nawet z tych super serwisów są jak z programu „USTERKA”

 

Macie coś ciekawego o serwisach - piszcie – może kogoś obronimy przed tymi specjalistami – do których należałem a teraz wiem że nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie. Próbował ktoś już tego edytora biosu?

1553332[/snapback]

idzie uwas ściągnąc ten programik? bo ja klikam na agree i mam blankpage'a :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety progam nie działa w przypadku Windasta 6600TD zmieniałem napięcie w rożny sposób i nic :mur: może komuś się uda....

Edytowane przez bubaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17492

 

ludzie pomozcie wgrałem tego zmodowanego biosa leadtek 1.4 v

do mojego 6600 td , ale chce go zmienic spowrotem na oryginalny

próbuje z dyskietki poleceniem nvflash-5 -6 nazwa.rom

ale nie da rady bo jakis error wyskakuje :mur: prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to : 1555312[/snapback]

nie uwazasz ze to troche za drogo? taka karte mozna miec za 460zl , glownie chodzi mi o najlepsza marke do O/C i linka z cena ponizej 500zl

 

mysle nad czyms takim.. http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=15851&sid=1 ?

 

lub

 

http://www.sklepwgk.pl/prod.php?id=ASN6600128TD

 

lub

 

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1502

 

ale co bedzie lepsze? Leadtek jest dobra marka ale jak jest w przypadku 6600? asusik ladnie sie prezentuje tesh :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwazasz ze to troche za drogo? taka karte mozna miec za 460zl , glownie chodzi mi o najlepsza marke do O/C i linka z cena ponizej 500zl

 

mysle nad czyms takim.. 1555415[/snapback]

oblukałem wszystkie 3 linki i doszłem do wniosku ze lepiej brac tego asusa

http://www.sklepwgk.pl/prod.php?id=ASN6600128TD

 

nie dlatego ze lepsza firma itp popatrz na WinFasta i Galaxy ich chłodzenie rdzenia zakrywa pamieci co może byc kłopotliwe w przypadku chęci zakupienia jakis radiatorków, dlatego w tej kwestii sprawdza sie asus, ... a jesli chodzi o jakość stoi on na równi z konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomozcie..otoz moj problem to wymiana biosu oryginalnego(leadtek 6600td no gt) na zmodowany w ktorym jest napiecie 1.4V.umozliwa on wieksze taktowanie rdzenia ,lecz nie moge juz korzystac z winfoxa mam takze problemy z monitorem (czasami na chwile robi sie czarny i wraca spowrotem do normanlosci.

oczywicie chcialem wgrac spowrotem moj oryginalny bios

za pomoca komendy "nvflash nazwa.rom "

niestety bios nie chce sie wgrac poniewaz wyskakuje jakis error.

 

uzywałem narzedzia nvflash v513

po wpisaniu "nvflash nazwabiosu.rom"

pokazuje mi

 

Error: Pci subsystem ID mismatch

 

lub Error: Board ID mismatch

 

próbowałem juz wgrywac moj oryginalny bios i sciagane ze stron ale

wciaz to samo.znalazłem gdzies ze ta komenda-

nvflash.exe –f bios.rom –u -p

nakazuje programowi wgranie BIOS pomimo braku zgodności typu układu i producenta.

 

niestety to nie dziala nie wywala mi erroru ale wogóle nie updatuje biosa

 

co tu zrobic mile widziana pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblukałem  wszystkie 3 linki i doszłem do wniosku ze lepiej brac tego asusa

1555830[/snapback]

tesh tak uwazam chociaz wesze mlay podstep u Leadteka, mam wrazenie ze pamieci sa po to blisko radiatora z wentylatorem aby wentylator chlodzil rowniez pamieci ! tego typu rozwiazanie powoduje ze ruch powietrza tworzony przez wentylator z cala pewnoscia wieje na kosci pamieci, asus tesh osobiscie bardziej mi sie podoba, ozbaczymy,zdecyduje cena i to czy karty beda na stanie ale do tego jeszce daleko ~2 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...