Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie moich wyników w benchmarkach ( 3dmark 2005 - 3204 , 3dmark 2006 - 1072):

Czy nie są one troche za "cienkie" ??

Bo jak miałem jeszcze stary dysk to uzyskałem wyniki dużo lepsze ( 3dmark 2005 - 4052 , 3dmark 2006 1744)

Dlaczego teraz mam gorsze wyniki ??

Podejrzewam ze to chyba winna sterowników (obecnie 81.98 a wcześniej... nie pamiętam!!)

Czy może to być winna sterowników?? I gdzie moge ściągnąć wcześniejesze wersje??

I ile uzyskaliście w 3dmarku 2006 ( chodzi mi głownie o posiadaczy 6600GT najlepiej wersje EXTREME)(raczej tylko ten mnie interesuje ) ??

Mój konfig:

-Dfi Lan Party Ultra-D

-Amd venice 3200

- 2*512 Geil 400 Mhz cl 2.5 reszty niepamietam

- Leadtek 6600GT EXTREME

Dodam że nic nie było kręcone !!!!

Edytowane przez w-u-j-e-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takowy problem przy probie skopiowania aktualnie uzywanego biosu z mojej karty.w dosie wpisuje komende nvflash -b bios.rom tak jak to podane jest na tym forum http://oc-portal.ovh.org/forum/viewtopic.php?t=37 i ciagle wyswietla bad name file or cos tam .../na dyskietce mam folder o nazwie nvflash i tam wgrany nvflash.exe

wie ktos o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takowy problem przy probie skopiowania aktualnie uzywanego biosu z mojej karty.w dosie wpisuje komende nvflash -b bios.rom tak jak to podane jest na tym forum 1978762[/snapback]

Mysle że nvflash.exe musisz nagrać na dyskietkę bezposrednio a nie do folderu.
i musisz tez nagrac plik o nazwie "cwsdpmi" który powinien byc razem z nvflash

 

sorry że sam siebie cytuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy flashowalem i nic.

tutaj sa moje biosy.

1;oryginalny przed modyfikacja na 1.4v http://rapidshare.de/files/14061637/BIOS.ROM.html

2.po modyfikacji http://rapidshare.de/files/14061559/BIOS.ROM.html

moze ktos sprawdzic co jest zle albo wie ktos co ja robie zle??.flasciach!e komenda nvflash -4 -5 -6 nazwa.rom

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam karte GeForce 6600GT Gigabyte 128MB TV/DVI (PCI-E) i chcialbym na komputerze moc odebrac obraz z konsoli xbox/tv. Problem w tym ze w ogole nie znam sie na kablach etc.

 

Prosze powiedzcie mi co mam zrobic, jaki kabel kupic zeby uruchomic obraz na komputerze.

 

Przeszukalem forum, ale nie znalazlem tematu ktory wyjasnil by to tak, zebym dal rade uruchomic.

 

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

 

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby miec obraz z konsoli na komputerze, potrzebny jest TunerTV, przez kartę graficzną chyba nie da rady tego zrobić ;]

no chyba,że masz VIVO w grafice...

Edytowane przez Dziku2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z aktualizacją biosu cdn.Zwracam sie do wszystkich którzy mieli do czynienia z problemami podczas flashowania biosu karty gf 6600.Zwracam się równierz do Adam1004a który te aktualizacje przeprowadził pomyślnie a z którego porad korzystam podczas aktualizacji.Mam tę samą karte co Adam1004a - Asus gf6600.Podczas wgrywania nowego biosu "asus_14v_300gpu_550ram" wyskakuje mi taki komunikat "firmware image filename must have a *.rom or *.nvr extension". Co jest grane i jak temu zaradzic?Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z aktualizacją biosu cdn.Zwracam sie do wszystkich którzy mieli do czynienia z problemami podczas flashowania biosu karty gf 6600.Zwracam się równierz do Adam1004a który te aktualizacje przeprowadził pomyślnie a z którego porad korzystam podczas aktualizacji.Mam tę samą karte co Adam1004a - Asus gf6600.Podczas wgrywania nowego biosu "asus_14v_300gpu_550ram" wyskakuje mi taki komunikat "firmware image filename must have a *.rom or *.nvr extension". Co jest grane i jak temu zaradzic?Pomóżcie.

chodzi o to ze komenda ktora wpisujesz w dosie musi wygladac tak"nvflash -4 -5 -6 nazwabiosu.rom" na koncu pliku biosu musisz miec rozszrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby miec obraz z konsoli na komputerze, potrzebny jest TunerTV, przez kartę graficzną chyba nie da rady tego zrobić ;]

 

no chyba,że masz VIVO w grafice...

 

Oczywiscie ze mam, dlatego pytam.

 

Do karty dostalem tylko kabel HDTV, ktory z tego co czytalem nigdy mi sie nie przyda.

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie bo nikt nie odpowiada.problem opisany kilka postow wyzej.wie ktos o co biega ?? albo moze mi podac link skad sciagnac zmodyfikowany bios z napieciem 1.4v do winfasta a6600td 256mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Galaxy 6600GT ultimate 1,6ns i pamięci moge max podkręcić o 5mhz ze standardowych 1100 :/ układ leci na 565 ze standardowych 525 bez problemu i w 3dmarku jest OK wynik 3900 w marku05 ale czemu nie moge podkręcić pamięci ? próbowałem rivatuner. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka grafe kupic , chce jak najtanszego 6600, wypatrzylem sobie 2 : galaxy i msi , ktora lepiej kupic, rdzenie chyba w obu pójda na 500, a pamieci moge nie krecic,

podpowiedzcie mi cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze komenda ktora wpisujesz w dosie musi wygladac tak"nvflash -4 -5 -6 nazwabiosu.rom" na koncu pliku biosu musisz miec rozszrzenie.

NIestety właśnie tak wyglada komenda którą wpisuję i mi wywala ten komunikat.Teraz doszło jeszcze że nie może otworzyć pliku z firmware.Nie wiem czy dyskietka uszkodzona czy jakiś inny babaol?Nic to -kombinuję dalej ,chociaz widze że nie tylko ja mam problem z flashowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś przełom.Zgrałem stary bios ,nastepnie odblokowalem czujnik temperatury i wgrałem go ponownie.Cała operacja przebiegła prawidłowo-czyli problem jest z biosami nieoryginalnymi.I jaka na to rada ?Dodam że biosy ściągałem z poradnika Adam1004a .Próbowałem wgrac ten bios-5.43.02.39.AS17 i lipa.A karte mam taka sama jak Adam1004a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie!

No i stalo sie...mobo wrocilo z serwisu, zalozylem WC, tylko ze grafika nie wytrzymala naprezen po mocowaniu bloku, PCB troszke sie wygielo, i po wlaczeniu kompa grafika tylko krzaczy, przynajmniej w trybie tekstowym, musze jeszcze sprawdzic czy w graficznym tez tak bedzie... :/ Prawdopodobnie od wygiecia laminatu powstaly jakies zimne luty, jak kupie porzadna stacje lutownicza to powalcze, najpierw jeszcze podlacze grafe bez bloku z jakims radaitorkiem zeby sprawdzic czy bez naprezonego PCB to samo jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś przełom.Zgrałem stary bios ,nastepnie odblokowalem czujnik temperatury i wgrałem go ponownie.Cała operacja przebiegła prawidłowo-czyli problem jest z biosami nieoryginalnymi.I jaka na to rada ?Dodam że biosy ściągałem z poradnika Adam1004a .Próbowałem wgrac ten bios-5.43.02.39.AS17 i lipa.A karte mam taka sama jak Adam1004a.

1.robisz dyskietke msdos[zakladam ze wiesz jak]

2.wrzucasz nvflasha i plik cwsdmpi.exe bez[psrednio na dyskietke bez tworzenia folderow

3.wrzucasz bios takze bezposrednio na dysk

4.flaszujesz ta komenda co napisales.

narazie sam sie mecze aby wgrany bios dzialal z napieciem 1.4v.2 razy po wgraniu nic nie dalo.za 3 razem myslalem ze karta padla a teraz czekam na odpowiedz osob ktora pisala poradnik moze mi pomoze w mym problemie ;/

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.robisz dyskietke msdos[zakladam ze wiesz jak]

2.wrzucasz nvflasha i plik cwsdmpi.exe bez[psrednio na dyskietke bez tworzenia folderow

3.wrzucasz bios takze bezposrednio na dysk

4.flaszujesz ta komenda co napisales.

narazie sam sie mecze aby wgrany bios dzialal z napieciem 1.4v.2 razy po wgraniu nic nie dalo.za 3 razem myslalem ze karta padla a teraz czekam na odpowiedz osob ktora pisala poradnik moze mi pomoze w mym problemie ;/

pozdr

Kolego robie tak jak napisałes ijest ok.Problem w tym iz nie mogę wgrać biosu który podałem wyżej.Wszystko inne mam:dyskietke,pliki,backup biosu,nowy bios.I przy tym nowym właśnie nie wchodzi a stary poprawiony o odblokowany czujnik wgrywa sie bez problemu.CZyli jest problem z nowym biosem lub z..?Właśnie z czym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!!!!!!

 

ja też mam GF6600 od asus'a na AGP :) i równiez bawiłem się w wymiane biosu i nie miałem żadnych problemów :D a robiłem to tak:

 

1. wsadziłem CD z Win98 do cd-romu

2. uruchomiłem tryb dosowy z płyty

3. uruchomiłem nvflash z dysku twardego

4. zgrałem orginalny biosik komendą nvflash -b backup.rom na dysk twardy

5. wgrałem wcześniej przygotowany biosik z odblokowanym czyjnikiem temp. i z przestawionymi zegarami

6. po udanym flashowaniu zresetowałem kompa

 

jak widzicie dyskietka nie jest potrzebna :D trzeba mieć tylko dysk twardy z partycją w FATcie

 

nie wgrywałem jeszcze biosów od Adama. do tej pory bawiłem się tylko orginalnym z karty...

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE ! Po kolejnej próbie udało mi sie wreszcie załadować bios 1,4.Sprawdziłem jeszcze czy aby napewno to jest ten bios i jest ok.Dvi na pewno działa bo własnie pisze posta a jak dalej zobaczymy.Na standartowym nie przechodził testu sterów przy ustawieniach 460/640 a przy 450/640 podczs 3dmark03 nastapił zwis.Ciekawe na ile ten nowy bios poprawi te babole-chociaz płyta stara jak świat i procek tez nie za nowy.I chłodzenie standard+ttc 03 pod karta+arctic ceramique też nie najlepsze (w stresie podczas 3dmarka było 72 stopnie ).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam karte 1979471[/snapback]

Oczywiscie ze mam, dlatego pytam.
To jest identyczna karta jak podałeś w linku?? bo jeśli tak, to ona ma tylko zwykłego Tv-outa, natomiast VIVO posiadają karty z pasywnym chłodzeniem(przynajmniej tak było w manualu do tej karty). Najlepiej przeczytaj dokładnie jaki masz typ(jeśli NX66T128D to niestety nie ma tam VIVO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozecie???? :) mam ndzieje ze tak ale do rzeczy ..... walcze z biosami ktory ma aktywne dvi i nic dodam ze karte mam GF6600 Leadtek WinFast 128MB agp no wiec pytanie moze ktorys z biosow innych producentow zadziala jak nalezy tylko jakie beda tego nastepstwa tzn. czy mozna wgrac bios innej firmy do mojej karty jezeli tak to moze cos polecacie z wlasnych doswiadczen przypominam chodzi mi o aktywne wyjscie dvi. Za odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: jak tak czytam ze wszystkim biosy ladnie smigaja to az mnie :angry: <_< :sad:

posiada ktos zmodyfikowanego biosa do tej karty leadtec winfast a6600td 256mb??? na 1.4v

plz help

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte na razie nie chce wymieniac chlodzenia chodzi jak suszarka, jak dla mnie audiofila!zainstalowalem expert tool mam wersje 3,35 niby jest regulacja plynna od 50% do 100% i jeszcze opcja automatycznej regulacji!niestety nie wiem ale nie am roznicy dla mnie pomiedzy startem systemu tam karta jest na 100% jak wejdzie do systemu powinny obroty zejsc a ona tak jakby "nigdy nic" nadal jest taka jak po starcie!probowalem riva tuner tam jest mniej mozna od 30% do 100% zamieniam i nic!czy komus sie udalo to mniej wiecej rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje oryginalnego biosu do karty Asus 6600 128 mb 128 bit. Bede bardzo wdzieczny, jeżeli ktoś wrzuci na serwa i poda tu link lub wysle mi na maila: joetoy@tlen.pl .

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie poradzilem sobie ze zwiechami na moim komputerze, asus czeka na kupca.

ale mam tylemat :?

na asusie stracilem okolo 30zł (kupilem za 400 sprzedaje za 380 minus prowizja :angry: ) :sad:

nie dokladajac nic do karty moge zamienic ja na karte leadtec winfast a6600td nowa i teraz 128MB czy 256MB?

slyszlem ze 128 lepiej sie kreca, no ale jak to jest w rzeczywistosci?

a moze zmienic na x700 uzywana?! mam mozliwosc kupienia za 400zł albo w tej cenie jest rowniez nowy gigabyte...

Edytowane przez nerc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam zamiar na dniach zakupić nową kartę graficzną. Oczywiście najbardziej rozchwytywaną obecnie jest GeForse 6600GT. Wszystko byłby fajnie gdyby nie to że za produkcję tej podobno zarypiastej karty wzięło się kilka firm. Mam płytę Gigabyte'a więc zrozumiałe jest że jako żółtodziób szukam karty graf. z tej firmy ale jak sie okazało bardzo rzadko zdarza się że karty gryzą sie z płytami głównymi (tak przynajmniej twierdził dziś jeden Pan ze sklepu komputerowego)Jak się okazało podczas szukania zdałem sobie sprawę że kart z firmy Gigabyte'a z wejściem AGP jest jak na lekarstwo albo i jeszcze mniej. Muszę szukać innej firmy. Proszę Was byście mi doradzili jakiej firmy kupić kartę GF 6600 GT

Co sądzicie o tych kartach:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17591.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15430.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16118.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15972.html

 

 

ktore polecacie a może jakieś inne propozycje...

 

Karta ma służyć do 3d studio max ale także do gier (sporadycznie)

 

Dzięki i POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...